Panze
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #1150 : 08.08.2015 klo 12:25:00 |
|
Kuulostaapa ammattimaiselta  Hh vaatii lopettamaan "nahkakuulan potkistelun", niin pakkohan se on pistää nappikset naulaan? Fuck logic... No ei tietenkään vaadi, ei nää futisvaimot tyhmiä oo. Kyllähän siellä on Di Marian emäntä tiennyt, että saumat siirrolle on olemassa, tällöin asiaa voi nopeuttaa
|
|
|
|
|
Benoit
Poissa
|
 |
Vastaus #1151 : 08.08.2015 klo 12:33:53 |
|
Miksi tulevaisuutta pitää sitten rakentaa tällaisten di marian ja de gean kaltaisten nappuloiden varaan, jos ensimmäisen tilaisuuden tullen heidän rumat ja kusipäiset tyttöystävät inisevät ja vinkuvat siirtoa johonkin Pariisiin tai Madridiin? Pelaajat sitten rummuttavat siirron puolesta tasatahtiin.
"Lädit" kunniaan. Johnstone avannee tänään. Omille junnuille mahdollisuuksia.
|
|
|
|
|
Giggs82
Poissa
|
 |
Vastaus #1152 : 08.08.2015 klo 12:47:15 |
|
Bale olisi oiva palanen Unitediin. Jokuhan tuonne on hankittava kun Di Maria lähti. Bale olisi parasta mitä kuvitella saattaa. Kuten joku aiemmin mainitsi niin Unitedin nippu suorastaan huutaa yhtä maailmaluokan otteluita voittavaa (!) pelaajaa. Sellaista ei joukkueesta tällä hetkellä löydy. Bale voisi olla se palanen joka sen sumpun 80. minuutilla omalla yksilösuorituksellaan murtaa. Depay voi myös olla joku päivä, mutta ei välttämättä vielä. Ja sehän ei ole mitenkään varmaa, että mies on sitä ikinä. Paljon on vielä todistettavaa. Mielestäni on päivänselvä homma, että Unitedin hyökkäyspäästä puuttuu taitoa ja ratkaisuvoimaa. Tämän on Van Gaalkin jo todennut. Rooney yksinään ei riitä sillä Rooney ei sitten kuitenkaan ole samanlainen tiukan paikan ratkaisija kuin RvP oli sillä mestaruuskaudella. Jos ja todennäköisesti kun Bale ei tule niin Pedrokin käy. Huonompi pelaaja, mutta omaa silti taitoa ja ratkaisuvoimaa. Depay-Rooney-Pedro kolmikolla voisi nippa pärjätä jos loukkaantumisten suhteen käy munkki. Jos taas loukkaantumisia tulee niin joukkueen materiaali on auttamatta liian rajallinen. En voi käsittää miten joku ei näe Balen tasoiselle pelaajalle käyttöä nyky Unitedissa.
|
|
|
|
|
Talvipallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United,Ilves,Suomi
|
 |
Vastaus #1153 : 08.08.2015 klo 12:54:53 |
|
Jaahas ja Romero aloittaa..
|
|
|
|
|
Kärsä
Poissa
Suosikkijoukkue: Jorma Vullin kuoleva made
|
 |
Vastaus #1154 : 08.08.2015 klo 12:55:11 |
|
MUFC *****
----------------Rooney------------------- Young--------Memphis-------------Mata -------Schneiderlin--Carrick------------- Shaw----Blind-----Smalling----Darmian --------------Johnstone------------------
Onko tuon Memphisin suunniteltu Manussa pelaavan siis jotain hyökkäävää keskikenttää tms? Luulin, ett kaveri oli PSV:ssä kuitenkin aika puhtaasti vasen laituri?
|
|
|
|
|
Leka Harkko
Poissa
|
 |
Vastaus #1155 : 08.08.2015 klo 12:55:16 |
|
Forumilla taitaa olla keskimäärin sen verran nuorta kirjoittajakuntaa, että heille ovat tosielämän realiteetit vielä hieman hämärän peitossa. Kyllä se oikeassa elämässä menee niin, että kun vaimoke jyrähtää, että "nyt me muuten muutetaan Pariisiin", niin siinä ei ole angeleilla, vangaaleilla, woodwardeilla ja glazereilla juuri nokan koputtamista.
Näinhän se passaa menemään. Duuni on vaan duunia ja elämä sitten toisaalla. Olit sitten potkupalloilija tai tavallinen arjen sankari, se jengi joka jää päiväksi kotiin määrittelee loppupeleissä hyvin pitkälle meiningin. Lisäksi kyllä sopeutuminen uuteen ja täysin erilaiseen kulttuuriin ja ympäristöön on aina riski. Toiset sopeutuvat toiset eivät, turha siinä väkisin niellä paskaa, jos ei mitenkään tunnun onnistuvan. Miksi tulevaisuutta pitää sitten rakentaa tällaisten di marian ja de gean kaltaisten nappuloiden varaan, jos ensimmäisen tilaisuuden tullen heidän rumat ja kusipäiset tyttöystävät inisevät ja vinkuvat siirtoa johonkin Pariisiin tai Madridiin? Pelaajat sitten rummuttavat siirron puolesta tasatahtiin.
"Lädit" kunniaan. Johnstone avannee tänään. Omille junnuille mahdollisuuksia.
Vähän niinkuin homeboy Wäiski, jonka uskollisuus lasketaan palkkanauhassa? Kyllä noita löytyy laidasta laitaan kansallisuudesta riippumatta. DDG tekee kuten jokainen itseään kunnioittava urheilija. Kun on mahdollista lähteä edustamaan jotain vielä suurempaa omasta näkökulmastaan, niin turha siitä tätä kaveria on syyttää.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2015 klo 12:58:53 kirjoittanut Leka Harkko »
|
|
|
|
|
Ruu5k4
Poissa
Suosikkijoukkue: Helsingin jalkapalloseurat
|
 |
Vastaus #1156 : 08.08.2015 klo 12:56:06 |
|
van Gaal julkaisi kokoonpanonsa Starting XI: Romero, Darmian, Smalling, Blind, Shaw, Carrick, Schneiderlin, Depay, Mata, Rooney, Young Subs: Johnstone, Valencia, McNair, Schweinsteiger, Herrera, Pereira, Chicarito Aika odotetunlainen avaus mielestäni. Ehkä Johnstonelle olisi toivonut avauksen paikkaa
|
|
|
|
|
Plato
Poissa
|
 |
Vastaus #1157 : 08.08.2015 klo 13:10:13 |
|
Onko tuon Memphisin suunniteltu Manussa pelaavan siis jotain hyökkäävää keskikenttää tms? Luulin, ett kaveri oli PSV:ssä kuitenkin aika puhtaasti vasen laituri?
Näin se taitaa olla. Harkkahöntsissä viiletti nimenomaan Rooneyn alapuolella ns. 10-paikalla ja ihan hyvin tuntuivat toisensa löytävän. Tulee varmasti liikkumaan aika laajalla säteellä. Memphis on kyllä erittäin mielenkiintoinen pelaaja ja omaa potentiaalin nousta Ronaldon kaltaiseksi fanien (ja teinityttöjen) suosikiksi. Maalivahtitilanteesta: LVG totesi juuri BT Sportille että De Gea ei pelaa keskittymisongelmista johtuen. Päätös tehtiin kuulemma yhdessä koutsien ja De Gean kanssa. Siirto varmaan aika lähellä? Romeron seurajoukkueura ei ole allekirjoittaneelle tuttu, mutta ihan hyvin hän on Argentiinan paidassa palloja kopannut. Romero-Valdes duo olisi puolustuksen toimiessa ihan riittävä kaksikko haastamaan Valioliigan mestaruudesta. Harmillinen tilanne, että Valdesilla ja LVG:llä on mennyt sukset ristiin. Upea ja tasainen kausi edessä!
|
|
|
|
|
candidate
Poissa
|
 |
Vastaus #1158 : 08.08.2015 klo 13:10:44 |
|
En voi käsittää miten joku ei näe Balen tasoiselle pelaajalle käyttöä nyky Unitedissa.
Oliko täällä joku tuollainen? Itsehän näkisin toki Balelle käyttöä. Jos ja todennäköisesti kun Bale ei tule niin Pedrokin käy. Huonompi pelaaja, mutta omaa silti taitoa ja ratkaisuvoimaa. Depay-Rooney-Pedro kolmikolla voisi nippa pärjätä jos loukkaantumisten suhteen käy munkki. Jos taas loukkaantumisia tulee niin joukkueen materiaali on auttamatta liian rajallinen.
Eli siis Pedron kanssa riittäisikin? No niin, nyt kuulostaa jo paremmalta. Ja mitä tulee loukkaantumisiin valmistautumiseen, niin joku raja näissäkin on oltava. Jos Pedro tulee ja siltikin loppuu pelaajat kesken, niin sitten mennään jo syvissä vesissä. Tehdään nyt vielä selväksi, että mielummin tottakai Bale kuin Pedro. Tämähän on päivänselvä asia. van Gaal julkaisi kokoonpanonsa Starting XI: Romero, Darmian, Smalling, Blind, Shaw, Carrick, Schneiderlin, Depay, Mata, Rooney, Young Subs: Johnstone, Valencia, McNair, Schweinsteiger, Herrera, Pereira, Chicarito Aika odotetunlainen avaus mielestäni. Ehkä Johnstonelle olisi toivonut avauksen paikkaa Täysin odotettu avaus pre-seasonin jälkeen, vaikka tosiaan Johnstone olisikin ollut se odotettu avaaja. Chicharito on penkillä, joten varmaankin on jäämässä tosiaan  Ihan hyvältä vaikuttaa joukkue tässä vaiheessa, mitä nyt Jonesin täydellinen poissaolo ihmetyttää.
|
|
|
|
|
Giggs82
Poissa
|
 |
Vastaus #1159 : 08.08.2015 klo 13:13:09 |
|
Hyvinkin odotetunlainen avaus. Toisaalta eihän tuossa nyt ollut kysymysmerkkejä kuin lähinnä maalivahti sekä toinen toppari. Itse tykkään, että Smalling on avauksessa Jonesin sijasta. Odotan tältä päivältä kohtuu runsasmaalista peliä. Luulisi Kane, Rooney, Depay kolmikon nyt jonkin maalin väsäävän. Puolustus taas ei näin etukäteen ole kummankaan vahvuus. Unitedin maalilla Romero ja hänkin kysymysmerkki. Overia pitää vetoihin kokeilla joten vaikkapa 3-1 kävisi. 
|
|
|
|
|
Giggs82
Poissa
|
 |
Vastaus #1160 : 08.08.2015 klo 13:21:19 |
|
Eli siis Pedron kanssa riittäisikin?
Kuten sanoin nippanappa. Tämäkin on ehkä. Eli nämä kolme välttyvät suuremmilta loukkaantumisilta ja Depay sekä Pedro lunastavat odotukset. Kannattaa muistaa, että Rooney alkaa olla jo ikämiesluokan kynnyksellä, Depay on vielä katsomaton kortti tällä tasolla eikä Pedrokaan ole pelannut peliäkään Valioliigassa. Tuo olisi sellainen kolmikko, että kaiken mennessä nappiin se riittäisi. Uskaltanee silti sanoa, että se on silti huonompi mitä monella pahimmista kilpailijoista. Mielestäni tavoitteet kuitenkin pitää asettaa tuplaan eikä pelkkään CL paikkaan. Ja sitä silmällä pitäen joukkuetta pitää myös rakentaa. Periaatteessa Balella ja huipputopparilla Euroopassa jotain voisi jo saavuttaakin. Pedrolla ilman topparia hyvin hyvin todennäköisesti ei.
|
|
|
|
|
candidate
Poissa
|
 |
Vastaus #1161 : 08.08.2015 klo 13:24:19 |
|
Periaatteessa Balella ja huipputopparilla Euroopassa jotain voisi jo saavuttaakin.
En edelleenkään ymmärrä tätä logiikkaasi. Bale on ns. Pepsiä, joten määrällisesti olisi tarpeeksi tavaraa, jos hän Unitediin siirtyisi, mutta Pedron osalta vain nippanappa? Tätähän juuri alunperinkin tarkoitin sillä mitä en ymmärrä. Unohdat myös koko ajan tuon Chichariton näissä kuvioissa, siellähän se penkillä tänäänkin istuu. Kelpasi muuten myös Real Madridille 
|
|
|
|
|
Giggs82
Poissa
|
 |
Vastaus #1162 : 08.08.2015 klo 13:31:50 |
|
En edelleenkään ymmärrä tätä logiikkaasi. Bale on ns. Pepsiä, joten määrällisesti olisi tarpeeksi tavaraa, jos hän Unitediin siirtyisi, mutta Pedron osalta vain nippanappa? Tätähän juuri alunperinkin tarkoitin sillä mitä en ymmärrä. Unohdat myös koko ajan tuon Chichariton näissä kuvioissa, siellähän se penkillä tänäänkin istuu. Kelpasi muuten myös Real Madridille  Pedron osalta nippa nappa siitä syystä, että ei ole tasoltaan Balen tasoa. Puhun nyt laadusta, en määrästä. Jos joukkueeseen saataisin Bale ja vaikka se Ramos niin materiaali olisi sillä tasolla, että CL voitosta voisi haaveilla. Jos sisään tulee Balen sijaan Pedro ja toppareina jatkaa Blind ja Smalling niin ne puheet voidaan samantien unohtaa. Chichariton unohdan ihan tarkoituksella. Ei ole millään tapaa niin merkittävä pelaaja, että häntä erityisesti tarvitsisi esiin nostaa kun pokaalien kannalta merkittävistä pelaajista keskustellaan. Toki menee 3. hyökkääjänä joka pelaa vartin silloin tällöin. edit: Nyt matsin pariin. En jaksa tästä enää väntää. Mielestäni Unitedin hyökkäyspään taso ei riitä ja sallin itselleni sen mielipiteen. Sama koskee puolustusta. Eri mieltä toki saa olla.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2015 klo 13:36:01 kirjoittanut Giggs82 »
|
|
|
|
|
candidate
Poissa
|
 |
Vastaus #1163 : 08.08.2015 klo 14:37:48 |
|
Pedron osalta nippa nappa siitä syystä, että ei ole tasoltaan Balen tasoa. Puhun nyt laadusta, en määrästä. Luulin, että olit huolissasi siitä mitä käy, jos Rooney loukkaantuu. Siksi kysyin Balesta kärkenä. Tähän asiaanhan se Bale ei olisi siis mikään ratkaisu, edelleenkin Rooneyn loukkaantuessa olisi kärjessä vajausta. Chichariton unohdan ihan tarkoituksella. Ei ole millään tapaa niin merkittävä pelaaja, että häntä erityisesti tarvitsisi esiin nostaa kun pokaalien kannalta merkittävistä pelaajista keskustellaan. Toki menee 3. hyökkääjänä joka pelaa vartin silloin tällöin. Unitedilla ei yksinkertaisesti voi olla kuin yksi selkeä ykköskärki, jos tällä taktiikalla pelaavat. Chicharito on juuri oikeanlainen palanen tuohon kuvioon. Tosin itse kyllä uskon Chichosta olevan edelleen muuhunkin kuin höntsäilemään ne lopun 15 minuuttia, mutta ei tuokaan ole haitannut esimerkiksi legendaarisen OGS:n kohdalla. Super-subejakin tarvitaan menestyvässä joukkueessa. edit: Nyt matsin pariin. En jaksa tästä enää väntää. Mielestäni Unitedin hyökkäyspään taso ei riitä ja sallin itselleni sen mielipiteen. Sama koskee puolustusta. Eri mieltä toki saa olla.
Hyökkäyksen taso on kysymysmerkki, paljon riippuu mitä Memphis, Schneiderlin, Schweini ja jopa Januzaj sekä Pereira tuovat tällä kaudella lisää verrattuna viime kauteen. Puolustuksessa on johtajuusvaje, siitä varmasti kaikki on samaa mieltä. Ja tottakai eri mieltä saa ja pitääkin varmasti olla. Loogisuutta vaan peräänkuulutin tuossa Balen kohdalla.
|
|
|
|
|
JamesPuntti
Poissa
Suosikkijoukkue: ManU, Suomi
|
 |
Vastaus #1164 : 08.08.2015 klo 15:01:25 |
|
Lloris penkillä ja De Gea katsomossa. Sattumaa?
|
|
|
|
|
Vanha Vilho
Poissa
|
 |
Vastaus #1165 : 08.08.2015 klo 15:27:47 |
|
Lloris penkillä ja De Gea katsomossa. Sattumaa?
Voi varmaan suoriltan unohtaa kaikki topparihankinnat Smallingin total dominationin hengessä  Sama kokee Youngia. Unitedin parhaat tänään.
|
|
|
|
|
Ruu5k4
Poissa
Suosikkijoukkue: Helsingin jalkapalloseurat
|
 |
Vastaus #1166 : 08.08.2015 klo 15:42:07 |
|
Voi varmaan suoriltan unohtaa kaikki topparihankinnat Smallingin total dominationin hengessä  Sama kokee Youngia. Unitedin parhaat tänään. Smallingista vihdoin kasvamassa mies  Romerolle ihan jees debyytti parilla tärkeällä torjunnalla lopussa. Jalalla mies tuntui olevan hieman epävarma, mutta pistetäänkö vielä pelaamattomuuden piikkiin? Rooney Depay kaksikolta ihan mukavaa yhteenpelaamista, mutta sitä kaivattua maalia ei tullut vaikkakin Rooney melko lähellä Walkerin jalkaa olikin. Joka tapauksessa van Gaalille synttärilahjaksi kolme pistettä.
|
|
|
|
|
Duhvi
Poissa
|
 |
Vastaus #1167 : 08.08.2015 klo 15:42:52 |
|
+ Darmian (hyvä debyytti) + Smalling (tärkeitä katkoja) + Romero (hoiti tehtävänsä kunnialla, ei mitään koomailuja)
- hyökkäyspää (oli aika aneemista läpi ottelun, Rooney ja Mata eivät olleet terävimmillään) - United hävisi todella monta kaksinkamppailua ottelussa, Spurs toki on aika fyysinen joukkue - bensa näytti loppuvan turhan aikaisin, eiköhän tämän pitäisi korjautua nopeasti.
|
|
|
|
|
Tveni Trii
Poissa
Suosikkijoukkue: Oi Suomi on!
|
 |
Vastaus #1168 : 08.08.2015 klo 15:44:01 |
|
Voi varmaan suoriltan unohtaa kaikki topparihankinnat Smallingin total dominationin hengessä  Sama kokee Youngia. Unitedin parhaat tänään. Romero ja Darmian esittivät oikein hienot debyytit. Puolustuksessa paljon vielä tekemistä, mutta hyökkäyspeli oli, ainakin toisella jaksolla, todella todella surkeaa. Smalling tosiaan oli hyvä. En tiedä mitä siellä on kesän aikana harjoiteltu, mutta hyökkäyspeliä ei ainakaan. Todella avutonta peliä, alakerrassa luvattoman hidasta ja pientä siirtelyä muutaman metrin syötöillä. Kovemmin prässääviä joukkueita vastaan tuollainen peli aiheuttaa lukemattomia vastaiskuja, koska itse aiheuttavat vastaiskun paikkoja organisoimatonta puolustusta vastaan. Tärkeät 3 pinnaa kuitenkin, toisaalta vastassa oli loskanvalkea ja haalea spurs.
|
|
|
|
|
JamesPuntti
Poissa
Suosikkijoukkue: ManU, Suomi
|
 |
Vastaus #1169 : 08.08.2015 klo 15:44:11 |
|
Voi varmaan suoriltan unohtaa kaikki topparihankinnat Smallingin total dominationin hengessä  Sama kokee Youngia. Unitedin parhaat tänään. Näin minunkin mielestä. Schneiderlin ja Carrick sekä myös Schweinstaiger hyviä. Ja kunniamaininta Romerolle! Ei ollut helppo paikka, mutta hyvä suoritus! Rooney pettymys. Suuri. Pettymys.
|
|
|
|
|
Giggs82
Poissa
|
 |
Vastaus #1170 : 08.08.2015 klo 15:45:28 |
|
Voi varmaan suoriltan unohtaa kaikki topparihankinnat Smallingin total dominationin hengessä  Ei se Smalling yksin siellä keskustassa pelaa. Vierelle tarvitaan joku huippumies. Smalling itse oli kyllä tänään hyvä. Samoin laitapakki osastolla ei ole mitään korjattavaa. Shaw ja Darmian riittävät mainiosti. Kuten sanoin jo aiemmin niin italialaiseen puolustajaan voi luottaa. Sen sijaan toisessa päässä oltiin munattomia. 1-0 voitto toki, mutta sekin oman maalin avustuksella. Ensimmäinen laukaus maalia kohti 65. minuutilla. Siis Spursin heikkoa puolustusta vastaan. Depay oli virkeä, samoin Young. Mielestäni myöskin Mata ihan jees. Silti jotain puuttuu. Eihän tämä peli nyt erityisen nättiä ollut. Hyökkäykseen tarvitaan ideoita, vauhtia, seinäsyöttöjä ja ties mitä. Romero teki tänään yhden tärkeän seivin ottelun lopussa, mutta tämän(kään) pelin perusteella en ole luottavainen jos Romero maalilla jatkaa. Tärkeintä kuitenkin voitto ja kolme pistettä. Alku on sentään parempi kuin viime vuonna.
|
|
|
|
|
Idän Pikajuna
Poissa
Suosikkijoukkue: Perparim Hetemaj
|
 |
Vastaus #1171 : 08.08.2015 klo 15:46:33 |
|
Smalling oli yllättävän hyvä, Blindin kun vielä korvaisi ihan oikealla topparilla niin hyvältä näyttäis. Rooneysta ei ole kärjeksi, enemmän annettavaa pelintekijän/piilokärjen roolissa.
|
|
|
|
|
Kyrie Irving
Poissa
|
 |
Vastaus #1172 : 08.08.2015 klo 15:47:22 |
|
Depaylle hieman lisää räjähtävyyttä spurtteihin, niin kova pelimies on tulossa.
Kärkeen tarvitaan kyllä lisää syvyyttä ja nopeutta. Kane ei ole tulossa, mutta olisiko Saido Berahino potentiaalinen tulevaisuuden nimi?
|
|
|
|
|
candidate
Poissa
|
 |
Vastaus #1173 : 08.08.2015 klo 15:47:49 |
|
Heti kärkeen on mainittava Smallingin dominointi, siinä ottelun selkein onnistuja. Eleistä ja pelaamisesta näkee, ettei mies turhaan ole noussut kapteenistoon ja LvG:n suosioon. Todella puhdas ottelu mieheltä. Toiseksi parhaiten onnistui Darmian, jonka vaihdon jälkeen Valencia pääsi näyttämään miksei kuitenkaan ole puhdas laitapakki. Siinä missä italialainen napsi kaikki oleelliset pallot jo ennen kuin mitään ehti tapahtua, niin Valencia sijoittui vähän sinnepäin ja pelasi muutenkin epävarmasti. Ehdottomasti jatkossakin vaan Darmiania avaukseen, tämän ottelun ja pre-seasonin perusteella todella loistava pelaaja kyseessä. Hyökkäyspäässä parhaiten onnistuivat Young ja Mata, mutta voiko tuota nyt onnistumiseksi sanoa on toinen kysymys. Eivät olleet huonoja ainakaan. Carrick ja Schneiderlin muodostivat ihan toimivan parin, varsinkin puolustussuuntaan homma toimi. Schneiderlin ei ehkä ihan parhaimmillaan ollut. Romero oli omaan silmään ensin vähemmän yllättäen epävarma, mutta loppua kohti pelasi jopa ihan hyvin. Hyvin luki tilanteita ja tuli vastaan rohkeasti. Epäonnistujia olivat selkeästi hyökkäys kollektiivisesti, ei siis pelkästään Rooney ja Memphis, jotka molemmat väläyttelivät kuitenkaan missään suuremmassa onnistumatta. Spurs ei antanut paljoa tilaa, joten ei voi pelkästään Unitedin pelaajia syyttää, mutta enemmän pitäisi saada aikaan. Ongelma on niiden pallojen saaminen sinne kärkeen, eipä Rooneylle juuri mitään kummoista tarjoiltu, joten ei ihme ettei mies päässyt loistamaan. Schweinin esitys oli melko heikko, keltainen kortti ja yksi todella paha pallonmenetys. Eiköhän se kuitenkin vielä siitä. Ihan tyytyväinen kuitenkin, sillä jäyköhkö esitys oli ihan odotettavissa. Kolme pistettä kasaan, mikä on se aloitusottelun tärkein anti kuitenkin aina. Esitys ei ollut erityisen hyvä, mutta selkeä parannus kuitenkin viime kauden avauksesta 
|
|
|
|
|
pahajuju
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United.
|
 |
Vastaus #1174 : 08.08.2015 klo 16:04:08 |
|
3 pistettä Darmianin, Smallingin ja lopulta haparoinnin jälkeen Romeron hyvät otteet. Lisätään Schneiderlin tuohon.
Espn:n mukaan laukaisutilasto Unitedilta 9(1), eli hyökätessä ei päästä laukaisutilanteisiin.
Ja nyt voisi Blindin laittaa pois puolustuksesta ja Jones paikalle. LvG saisi päästä perversiostaan nyt eroon joukkueen edun takia. Mikäli Evans ei lähde, niin sitten Jones/Evans Smallingin kaveriksi pelaamaan kunnon mukaan.
Rojo stunttaa Shaw'ta ja Daley "Dannyn poika" Blind sitten stunttaamaan keskikenttämiehiä tarvittessa.
Hieman harmittaa, ettei Chica päässyt tänään kentälle. Olisi voinut tuoda vähän liikettä tuohon aneemiseen hyökkäämiseen.
|
|
|
|
|
|
|
|