J_Zanetti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, PiPo-79
|
 |
Vastaus #275 : 04.08.2015 klo 19:18:31 |
|
Huhujen mukaanhan Inter olisi hankkimassa Meloa Galatasaraysta, jolloin Flamini puolestaan siirtyisi Turkkiin. Ehkä liian hyvää ollakseen totta, mutta kyllä Flaminista aivan selkeästi pyritään eroon ja todennäköisesti myös jollain ehdoilla päästään. Hayden meni jo lainalle, joten kyllä tuonne 95%:n varmuudella joku hankinta tehdään, kunhan Flamini on ulkona. Vielä voitaneen odotella rauhassa.
Hyökkäyshankinnan (laituri tai kärki) pitäisi ehdottomasti olla maailmanluokkaa (ja jos ei ole wc:ta, niin sitten ehdottomasti jättää hankkimatta). Keskikentän varamieheksi käy mielestäni "kuka tahansa" Mulumbu, jostain Valioliigan häntäpään joukkueesta. Kovin hyvä ei tarvi olla, että mennään jo saatanasti eteenpäin Flaminista ja Artetasta. Itse lähtisin ehdottomasti like for like korvaajalla, enkä kierrätyksellä, etenkin ottaen huomioon Wilshere-Ramsey kaksikon vammaherkkyyden.
Uusia pieniä merkkejä seuran koventuneesta linjasta on muuten tämän päivän Zelalemin ja Bielikin pudottaminen ykkösjoukkueesta. Ei tuo paljoa merkitse, mutta antaa kuitenkin selvän viestin.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 04.08.2015 klo 19:23:07 kirjoittanut J_Zanetti »
|
|
|
|
|
k98belvi
Poissa
|
 |
Vastaus #276 : 04.08.2015 klo 20:25:34 |
|
Huhujen mukaanhan Inter olisi hankkimassa Meloa Galatasaraysta, jolloin Flamini puolestaan siirtyisi Turkkiin. Ehkä liian hyvää ollakseen totta, mutta kyllä Flaminista aivan selkeästi pyritään eroon ja todennäköisesti myös jollain ehdoilla päästään. Hayden meni jo lainalle, joten kyllä tuonne 95%:n varmuudella joku hankinta tehdään, kunhan Flamini on ulkona. Vielä voitaneen odotella rauhassa. Jos Flamini ei lähde, niin tuskin ketään puolustavaa kk-pelaajaa on tulossa. Eiköhän siellä kuitenkin yritetä maanitella Flamini lähtemään, jos vaan edes jonkinlainen tarjous tulee. Nythän tuolla siirtomarkkinoilla alkaa vasta tapahtua, joten odotellaan ihan rauhassa. Mitään hätää ei Arsenalilla ole. Hyökkäyshankinnan (laituri tai kärki) pitäisi ehdottomasti olla maailmanluokkaa (ja jos ei ole wc:ta, niin sitten ehdottomasti jättää hankkimatta). Keskikentän varamieheksi käy mielestäni "kuka tahansa" Mulumbu, jostain Valioliigan häntäpään joukkueesta. Kovin hyvä ei tarvi olla, että mennään jo saatanasti eteenpäin Flaminista ja Artetasta. Itse lähtisin ehdottomasti like for like korvaajalla, enkä kierrätyksellä, etenkin ottaen huomioon Wilshere-Ramsey kaksikon vammaherkkyyden. Wenger vastoin puheitaan laittoi Akpomin kuitenkin lainalle, kuten odotettiin. En siis hirveästi muutenkaan laita painoa Wengerin puheille, kun asia koskeen pelaajasiirtoja tai loukkaantumisia. Epäilen ettei Wenger kuitenkaan hanki mitään mulumbua, koska uskonee Flamininkin täyttävän sen pienen roolin. Benzema ei ollut tänään ollenkaan Realin kokoonpanossa, kun höntsäilivät puolivaloilla helpon voiton Tottenhamista, ei siis edes penkillä. Uusia pieniä merkkejä seuran koventuneesta linjasta on muuten tämän päivän Zelalemin ja Bielikin pudottaminen ykkösjoukkueesta. Ei tuo paljoa merkitse, mutta antaa kuitenkin selvän viestin. Tämä on ehdottomasti hyvä asia. Olenkin ihmetellyt mitä tuo Zelalem tuolla tekee, kun näyttää siltä, että Crowley on mennyt kehityksessä ohitse. Tietenkin joku Zelalem saattaa ottaa ison harppauksen, kun saa fysiikkapuolen kuntoon.
|
|
|
|
|
|
|
kili
Poissa
|
 |
Vastaus #278 : 04.08.2015 klo 22:17:29 |
|
Olen kyllä todella tyytyväinen että maalissa on nyt veskari joka ei omalla hölmöilyllä maksa n.10 pistettä kaudessa kuten polakki teki.
Mistäs tällaisen arvion repäisit?
|
|
|
|
|
BalloBaba
Poissa
Suosikkijoukkue: Red Forman's Toast
|
 |
Vastaus #279 : 04.08.2015 klo 22:25:20 |
|
Mistäs tällaisen arvion repäisit?
Katsomalla pelejä ehkä toki kärjistän vähän mutta kyllä se nyt mokaili ihan kiitettävästi vuosien saatossa.
|
|
|
|
|
A-Smooth
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, Barcelona, Hertha BSC, sexyfutis
|
 |
Vastaus #280 : 05.08.2015 klo 01:16:42 |
|
Katsomalla pelejä ehkä toki kärjistän vähän mutta kyllä se nyt mokaili ihan kiitettävästi vuosien saatossa.
Ei Szczesny ole mielestäni Almunian tai Fabianskin tavoin mokaillut pariin vuoteen. Pieniä virheitä tulee aina silloin tällöin, mutta niin tulee kaikille, vähemmän tietenkin maailman eliitille. Szczesnyn pudottamiseen oli uskoakseni kaksi syytä. Ensimmäinen oli ylimielinen ja arvaamaton pääkoppa, toinen huipputorjuntojen ja matchsavereiden puute. Cech on siinä mielessä Szczesnyä parempi maalivahti, että hän tuo varmemman maalivahtipelaamisen lisäksi uskottavuutta ja luottamusta puolustukseen. Puolustajien on helpompi pelata, kun tietävät, että heidän takanaan on luotettava maalivahti, joka ohjeistaa ja torjuu, jos puolustajat päästävät vastustajan vetämään. Mertesackerin ja Koscielnyn ei tarvitse toisin sanoen enää pelata kusi housuissa, kun vastustaja laittaa keskitystä boksiin tai hakee vetopaikkaa. Szczesny ei siis ollut siinä mielessä missään nimessä huono maalivahti, hän ei vain ollut (tai ei ole vielä) huippujoukkueeseen tarpeeksi hyvä.
|
|
|
|
|
Kratos
Poissa
|
 |
Vastaus #281 : 05.08.2015 klo 06:29:04 |
|
Ei Szczesny ole mielestäni Almunian tai Fabianskin tavoin mokaillut pariin vuoteen.
Kyllä siellä viime kaudella myös virheitä tuli ja sitten menikin pelipaikka. Ainakin siis niitä virheitä, mitkä tilastoidaan virheinä, jotka johtavat maalipaikkaan tai maaliin. Itse yksinkertaistaisin Szczesnyn ongelmaksi epätasaisuuden ja siirtoikkunan aikana Arsenal onkin tuonut yhden tasaisimmin suorittavista maalivahdeista joukkueeseensa. Toki maalivahtipeliä ei voi näin yksinkertaistaa, vaan se pitäisi pilkkoa osiin ja analysoida, mutta tälläisellä otsikkotasolla tuo minusta kuvaa sitä muutosta.
|
|
|
|
|
Jay Gooner
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #282 : 05.08.2015 klo 10:45:21 |
|
Kyllä siellä viime kaudella myös virheitä tuli ja sitten menikin pelipaikka. Ainakin siis niitä virheitä, mitkä tilastoidaan virheinä, jotka johtavat maalipaikkaan tai maaliin. Suihkussa röökin polttamista ei varmasti tilastoida virheeksi. Soton-pelin suoritus oli huono, mutta ei Szczesny sen takia pelkästään penkille loppukaudeksi ja nyt lainalle Romaan joutunut. Wenger ei suvaitse näitä kentän ulkopuolisia typeryyksiä ja samalla tavalla penkille joutui mm. Giroud hölmöiltyään hotellissa jonkin naisen kanssa. Viime kausina kovin montaa pistettä ei Szczesnyn vuoksi menetetty, kymmentä ei nyt ainakaan.
|
|
|
|
|
Rotta Ayala
Poissa
|
 |
Vastaus #283 : 05.08.2015 klo 11:35:15 |
|
Viime kausina kovin montaa pistettä ei Szczesnyn vuoksi menetetty, kymmentä ei nyt ainakaan.
Varsinaisesti Szczesnyn takia ei ole menetetty pisteitä hirveästi, mutta ongelmana on ollut se että ei niitä myöskään ole pelastettu/voitettu Szczesnyn toimesta. Eli niitä gamesavereita ei yksinkertaisesti ole tullut läheskään tarpeeksi mikä korkeimmalla tasolla Premarin tai Champparin voitosta taistellessa on välttämätöntä. Cechin kanssa tuo asia korjaantunee. Edit. Sama pätee muuten Giroudiin, tiukoissa paikoissa on liian monta kertaa jäänyt tärkeät maalit tekemättä helpoistakin paikoista. En silti usko uuden kärjen ostoon, koska Wenger näkee Walcottin uutena ykköshyökkääjänä. Jännä nähdä miten tuon kanssa käy.
|
|
|
|
|
kili
Poissa
|
 |
Vastaus #284 : 05.08.2015 klo 14:02:59 |
|
Katsomalla pelejä ehkä toki kärjistän vähän mutta kyllä se nyt mokaili ihan kiitettävästi vuosien saatossa.
Kieltämättä kärjistit aika paljonkin, mutta palstatovereiden jatkokommentit olivat sentään asian ytimessä. "Voittava" veskari on ihan hyvä olla olemassa, mutta annetaan nyt Cech'in osoittaa arvonsa vielä sarjapeleissäkin.
|
|
|
|
|
JFT39
Poissa
|
 |
Vastaus #285 : 05.08.2015 klo 21:06:36 |
|
annetaan nyt Cech'in osoittaa arvonsa vielä sarjapeleissäkin.
Huomenna kai tulee Urheilulehden näkemys. Onkohan yhä "haviseva haavanlehti" 
|
|
|
|
|
Kratos
Poissa
|
 |
Vastaus #286 : 05.08.2015 klo 21:11:47 |
|
Huomenna kai tulee Urheilulehden näkemys. Onkohan yhä "haviseva haavanlehti"  Saa nähdä. Urheilulehtihän on ainoana ollut edes vähän perillä Arsenalin sijoituksista moniin vuosiin, vaikka viime vuonna olivatkin sitten ensimmäistä kertaa aivan hakoteillä, kun siellä oli mukana ties mitä toimittajan alkuja räpeltämässä. Edit. Tuota en kyllä muista, koska ovat niin kirjoittaneet? Suihkussa röökin polttamista ei varmasti tilastoida virheeksi. Soton-pelin suoritus oli huono, mutta ei Szczesny sen takia pelkästään penkille loppukaudeksi ja nyt lainalle Romaan joutunut. Wenger ei suvaitse näitä kentän ulkopuolisia typeryyksiä ja samalla tavalla penkille joutui mm. Giroud hölmöiltyään hotellissa jonkin naisen kanssa. Viime kausina kovin montaa pistettä ei Szczesnyn vuoksi menetetty, kymmentä ei nyt ainakaan.
Edit2. tämä jäi välistä. Kentän ulkopuoliset asiat voivat olla jopa pääroolissa, mutta Soton-peliin mennessäkin oli tullut joku virhe ja torjuntaprosentti oli liigan huonoimpia (Mainittakoon selvyyden vuoksi, että pelit kannattaa katsella eikä tuijottaa jotain niin vajavaista tilastoa kuin torjuntaprosentti). Varmasti Szczesny kärsi viime syksynä sekaisin olleesta puolustuspelistä, koska aiemmin kuitenkin pelasi hyvin ja vaikutti, että käyrä olisi ainakin lievästi nousujohteinen. En tiedä pitikö se aikaisempi juttu paikkansa, että Cechiä Arsenal yritti ostaa jo viime kesänä. Jos piti, niin ihan pelkästään röökin syynäkään en osaa sitä pitää, että puolalainen on Romassa ja esimerkiksi joukkueen sääntöjä rikkonut Giroud Arsenalissa. Eiköhän tämä monen asian summa ole.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 06.08.2015 klo 05:52:38 kirjoittanut Kratos »
|
|
|
|
|
JFT39
Poissa
|
 |
Vastaus #287 : 05.08.2015 klo 21:31:55 |
|
Edit. Tuota en kyllä muista, koska ovat niin kirjoittaneet?
En varmuudella muista tarkkaa sanamuotoa enkä sitä oliko netissä vai printissä mutta suunnilleen noin Cechiä kuvailtiin. Joskus ennen vuotta 2012 kuitenkin...
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #288 : 06.08.2015 klo 00:27:38 |
|
Wilsheren puuttuminen sunnuntaina onkin vähemmän yllättäen muuttunut varotoimenpiteestä ihan oikeaksi vammaksi ja nyt Wilsheren arvellaan olevan sivussa 6-8 kahdeksan viikkoa. Wilsheren tapauksessa tuo voi toki tarkoittaa vaikka kuutta kuukautta, mutta joka tapauksessa 6-8 viikkoa on niin pitkä aika, että Wilshere tuskin pystyy jyräämään tietään avaukseen ensi kaudellakaan.
|
|
|
|
|
jthein
Poissa
|
 |
Vastaus #289 : 06.08.2015 klo 07:51:00 |
|
En varmuudella muista tarkkaa sanamuotoa enkä sitä oliko netissä vai printissä mutta suunnilleen noin Cechiä kuvailtiin. Joskus ennen vuotta 2012 kuitenkin...
Olisko ollu Villas-Boasin puolikkaan kauden aikana, kun korkea ja kankea puolustuslinja jätti Cechille epätavallisen paljon epätavallisen hankalia tilanteita, kun Terryistä ja kumppaneista juostiin heittämällä ohi. Muistaakseni saattoi tulla MTV Totalin Valioliiga-studiossa, mutta Jukkiksen eli Urheilulehden suusta. Vapiseva haavanlehti oli juurikin Jukan runollinen termi 
|
|
|
|
|
John Matrix
Poissa
|
 |
Vastaus #290 : 06.08.2015 klo 08:08:16 |
|
Wilsheren puuttuminen sunnuntaina onkin vähemmän yllättäen muuttunut varotoimenpiteestä ihan oikeaksi vammaksi ja nyt Wilsheren arvellaan olevan sivussa 6-8 kahdeksan viikkoa. Wilsheren tapauksessa tuo voi toki tarkoittaa vaikka kuutta kuukautta, mutta joka tapauksessa 6-8 viikkoa on niin pitkä aika, että Wilshere tuskin pystyy jyräämään tietään avaukseen ensi kaudellakaan.
Harmi että jatkuvat loukkaantumiset tuntuvat pilaavan Wilsheren uran enemmän tai vähemmän. Potentiaalia olisi erittäin hyväksi keskikenttäpelaajaksi, mutta kyllähän nämä jatkuvat ja kohtuullisen pitkät loukkaantumiset vaikuttavat kehitykseen negatiivisesti.
|
|
|
|
|
A-Smooth
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, Barcelona, Hertha BSC, sexyfutis
|
 |
Vastaus #291 : 06.08.2015 klo 10:01:10 |
|
Wilsheren puuttuminen sunnuntaina onkin vähemmän yllättäen muuttunut varotoimenpiteestä ihan oikeaksi vammaksi ja nyt Wilsheren arvellaan olevan sivussa 6-8 kahdeksan viikkoa. Wilsheren tapauksessa tuo voi toki tarkoittaa vaikka kuutta kuukautta, mutta joka tapauksessa 6-8 viikkoa on niin pitkä aika, että Wilshere tuskin pystyy jyräämään tietään avaukseen ensi kaudellakaan.
Kyseessähän ei olisi Arsenal, jos kukaan ei olisi sivussa joulukuuhun asti. Juuri, kun Wenger meni sanomaan, että heillä on vihdoin (melkein) täysi rosteri käytössä kauden alkaessa. Taisi unohtaa koputtaa puuta. Se, että kyseessä on Wilshere, ei taida yllättää ketään.
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #292 : 06.08.2015 klo 10:29:01 |
|
Kyseessähän ei olisi Arsenal, jos kukaan ei olisi sivussa joulukuuhun asti. Juuri, kun Wenger meni sanomaan, että heillä on vihdoin (melkein) täysi rosteri käytössä kauden alkaessa. Taisi unohtaa koputtaa puuta. Se, että kyseessä on Wilshere, ei taida yllättää ketään.
Wilshere ei onneksi ole mitenkään niin tärkeä pelaaja, että tämän puuttuminen haittaisi menoa pelikentällä. Paljon tärkeämpää on se, että Walcott pysyy pelikunnossa.
|
|
|
|
|
KIPEE
Poissa
Suosikkijoukkue: #meilläonunelma
|
 |
Vastaus #293 : 06.08.2015 klo 10:30:41 |
|
Jos jotain positiivista ottaa irti tämän hetken vammoista, niin kaikki ovat käytännössä sellaisia, joihin ei voi itse vaikuttaa. Kaksi polvivammaa ja yksi jalan hiusmurtuma, joten sinällänsä aiempiin kausiin nähden nämä reisien paukkumiset lienevät vähentyneen huomattavasti ja tästä voitaneen kiittää ainakin jonkin verran uudistunutta fyssaritiimiä. En ole itse ehtinyt täysin tarkkaan seurata tämän kauden presseasonia, mutta yleensä kauden alkaessa siellä on ollut saikulla 2-3pelaajaa johtuen erilaisista lihasvammoista, jotka omalla mutulla ovat vähentyneet aika paljon viime kauden joulu-tammikuu väliltä(en löytänyt mitään helppoa paikkaa tarkistaa asiaa, joten pohjautuu meikäläisen muistin varaan).
Arsenal on mielestäni tällä hetkellä yhden pelaajan päässä mestaruudesta ja toivoisin, että tässä elokuun aikana löytyisi Coquelinille, joku pätevä ja sopiva paikkaaja vamman sattuessa. Arsenalilla on kuitenkin muuten todella tasokas ja laaja rinki, josta löytyy paikkaajia joka paikalle useampia, vaikka keskikentän pohjan lisäksi hyökkääjän paikkaa voi kyseenalaistaa niin nykyisellä kalustolla voi voittaa Valioliigan. UCL:n voittaminen vaatisi jo sitten hieman onnekasta kaaviota ja nappipeliä esimerkiksi finaaliin.
En itse muista yhtäkkiä, koska edellisen kerran olisi ollut näin positiiviset fiilikset kauden alussa. Yleensä ollut hieman odottavammat, mutta parin viimeisen kauden aikana sieltä on vuosittain napsittu muutama JOS pois, nyt niitä on taas vähentynyt vammojen muodossa ja takuuvarman maalivahdin saamisessa, joten niitä JOS sanoja ei ole enää jäljellä kuin 1-3 kun aiemmin niitä on ollut +5.
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #294 : 06.08.2015 klo 11:17:06 |
|
UCL:n voittaminen vaatisi jo sitten hieman onnekasta kaaviota ja nappipeliä esimerkiksi finaaliin.
Sieniliigan valloittaminen on kaikille Valioliiga-seuroille melkoisen hankalaa kun Espanjan pankit pumppaavaat Realiin ja Barcaan rahaa, jolla sitten ostaa neymarit, suarezit ja ronaldot, balet. Noiden voittamista hankaloittaa vielä sekin, että ne pelaavat Valioliigaa kevyemmässä sarjassa jossa vietetään ainakin parin viikon talvitauko. Valioliigan omat säännöt kieltävät tuollaisen rahan pumppaamisen seuraan ja uusi rahakas tv-sopimuskin luultavasti vain hankaloittaa sieniliigan valloittamista, kun potti jaetaan niin tasaisesti (sinällänsä ihan hyvä, että jaetaan tasaisesti). Se nostaa myös myös keskikastin ja tyvipään seurojen tasoa, mikä tekee Valioliigasta entistä haastavamman ja kuluttavamman sarjan.
|
|
|
|
|
KIPEE
Poissa
Suosikkijoukkue: #meilläonunelma
|
 |
Vastaus #295 : 06.08.2015 klo 11:41:42 |
|
...
Se on totta, että sieniliigan finaalissa esim Barcaa tai Realia vastaan Arsenal olisi altavastaaja, mutta kyllä se todennäköisyys olisi jotain 25-33% luokkaa riippuen loukkaantumisista formeista jne. Toki tällä kaudella Real tuskin pääsee niin pitkälle kun Benitez roudattiin mukaan. Siitä myös samaa mieltä, että on hyvin epätodennäköistä taistella sekä UCL:n voitosta että Valioliigan voitosta samalla kaudella juurikin Valioliigan koventuneen kilpailun takia. En kuitenkaan tarkoita asiaa sillä, että pitäisi priorisoida toiseen vaan jossain vaiheessa matkasta putoaminen vaan tekee toisen voittamisen todennäköisesti. Arsenal päästessä neljän tai kahdeksan joukkoon UCL:ssä tarkoittisi mielestäni Valioliigassa taistelua sijoista 3-5(toki taas riippuu miten muut ovat pelanneet). Toki tämä on aikamoista tulevaisuuden arvuuttelua, joka on kohtuullisen vaikea tieteenala ja varmaksi ei voida sanoa muuta kuin JOS.
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #296 : 06.08.2015 klo 12:10:22 |
|
Toki tällä kaudella Real tuskin pääsee niin pitkälle kun Benitez roudattiin mukaan. Tästä on sitten oltava eri mieltä. Benitezillä on vahvat näytöt nimenomaan taktisista sieni- ja cup-peleistä, joista kovimpana suorituksena Mourinhon Chelsean kyykyttäminen kolmella peräkkäisellä kaudella ja vielä selvästi heikommalla materiaalillla. Itse ainakin uskon, että Real on tulevalla kaudella todella kova porukka sieniliigassa nimenomaan Benitezin ansiosta.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #297 : 06.08.2015 klo 12:28:43 |
|
Jack Wheelchair on ihan hyvä paikkaaja Diabylle. Sääli kyllä, sillä kevät oli hyvää menoa, kun pääsi takaisin pelikentille.
|
|
|
|
|
unreal
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka
|
 |
Vastaus #298 : 06.08.2015 klo 13:12:57 |
|
Ei tainnut olla vielä, että Gnabry on ilmeisesti lähdössä West Bromiin lainalle. Hyvä näin, koska pitkän loukkaantumisrupeaman jälkeen tarvitsee ehdottomasti pelejä alle, eikä niitä ilman loukkaantumissumaa olisi Arsenalissa ollut tällä kaudella ollut luvassa. Hyökkäyspään pajatsoa on joka tapauksessa tyhjennetty kohtuullisen tehokkaasti viime aikoina, joten periaatteessa ihan mahdollisuuksien rajoissa on, että sinne hankintaa suunnitellaan. Sinällään esim. Akpomin ja Gnabryn lainat eivät toki yksinään tuota kerro, koska vastuu Arsenalissa olisi normaalitilanteessa ollut varsin rajallinen, mutta olettaen, että Campbellkin tuosta vielä jonnekin ulostetaan, alkaa hyökkäyspää olla lukumäärällisesti jopa varsin kapea.
|
|
|
|
|
walesinjeesus
Poissa
|
 |
Vastaus #299 : 06.08.2015 klo 13:29:19 |
|
Joo, nyt on sitten Wengerkin vahvistanut, että Wilshere on sivussa useita viikkoja. On se kyllä hemmetin sääli ja kai tuossa todella on huonoa tuuria ollut, kun on tullut harjoituksissa Gabrielin taklauksen seurauksena. Pistää kyllä miettimään, että tuleekohan ne Jackin nilkat koskaan enää kestämään huippufutista enempää kuin 20 peliä kaudessa, jos sitäkään.
|
|
|
|
|
|
|
|