Liberchies
Poissa
|
 |
Vastaus #325 : 09.08.2015 klo 16:37:48 |
|
West Hamilla onnistui nyt sitten ihan kaikki, merkittävällä onnellakin. Ns. friikkipeli West Hamilta, eikä Arsenal ei ollut vielä tarpeeksi terävä moisia murtamaan. Lisäksi "kerran kauteen" -floppimatsi Cechiltä ja soppa onkin kasassa.
Mestaruuspuheet ja hyvä preseason on eittämättä nostanut tiimin itseluottamusta ehkä liikaakin, joten tämä oli hyvä palautus takaisin maahan. Paljon tuli pikkunäppärää yksykköstä ja keskeltä yritettiin ensin väkisin. Kun tämä ei kantanut hedelmää, siirryttiin antamaan kehnoja keskityksiä boksiin, joka hitaan rakentelun vuoksi kuhisi West Hamin Masai-heimolaisia. Miksi Giroud ajatui laitaan ja miksi kehnosti pelanneet Özil ja Ramsey vetivät koko matsin? Wilsheren räjähtäviä spurtteja olisi kyllä kaivattu.
Ei siinä. Jos West Ham olisi pelannut oikealla tasollaan (joka tullaan näkemään esim. Chelseaa vastaan), niin Arsenal olisi tämän voinut tälläkin pelillä niukasti viedä.
|
|
|
|
|
Jugurttibiti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #326 : 09.08.2015 klo 16:40:52 |
|
Kyllä toi Giroud on vaan helvetin turhauttava pelaaja, joka tänäänkin kusi monta maalipaikkaa, tai ainakin puolittaista sellaista. Maailmanluokan kärki olisi tehnyt jostain paikasta ja peli olisi siten ollut täysin eri.
Ellei Wengerin mielestä Walcottin taso riitä ykköskärjeksi, niin joku nykyisistä kärkimiehistä on syytä ulostaa ja etsiä korvaaja. Vaihtoehtoja ei tietenkään ihan mielettömästi ole, liigan sisältä esimerkiksi Benteke meni jo Liverpooliin.
|
|
|
|
|
Puuhapete
Poissa
|
 |
Vastaus #327 : 09.08.2015 klo 16:46:07 |
|
Huono pelihän tuo oli. Ehkä Chamberlain onnistui ok, muille välttävä tai hylätty. Özilkin vajosi viime syksyn tasolle ja otti ensimmäisen kunnon spurttinsa vikalla minuutilla. Ramsey, Cazorla heikkoa. Jopa Coquelinilta, joka viime kaudella oli perusvarma, huono peli. Wenger ei vakuuta. Giroudille täydet minuutit vaikka sokeakin näkee, että tänään ei maalia tee. Muutenkin tämä ranskalainen mielestäni sekoittaa Arsenalin pelin. Ja mitä helvettiä se teki vasemmalla laidalla monta kertaa  Seuraavaan peliin laittaisin Walcottin Giroudin tilalle ja Ramsey saisi tehdä tietä Chilen pojalle. Silloin ylhäällä olisi 3 juoksijaa ja leveys säilyisi paljon paremmin.
|
|
|
|
|
Donhou
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #328 : 09.08.2015 klo 16:48:12 |
|
Oxilta hyökkäyspäässä ihan kelpo peli, mutta karmeita nuo kaverin kosketukset palloon omalla kenttäpuoliskolla. Moneskohan tämä omiin mennyt oli oxin louhikkokosketuksesta/pallon menetyksestä. Olishan peeterin toki tuo veto pitänyt ottaa.
Ekassa maalissa piikkiä monrealille. Tosi löysää pelaamista varsinkin noin korkealla linjalla.
|
|
|
|
|
k98belvi
Poissa
|
 |
Vastaus #329 : 09.08.2015 klo 16:49:03 |
|
Toivottavasti Wenger näyttää tämän pelin joka kerta kun vähänkin näyttää siltä, että joukkue luulee pelkän paikalletulon riittävän. Toisaalta, on myös managerin vika, jos joukkue luulee itsestään liikoja.
Mielenkiintoista nähdä mitä muutoksia Wenger tekee CP-peliin? Itsekäs Ramsey olisi ainakin hauska nähdä penkillä. Arsenalin paras paikka kuivui kasaan, kun Ramsey lähti yrittämään vetoa, kun Debuchy olisi helpolla syötöllä ollut veskarin kanssa nokikkain. Jos ei ole pelisilmää, niin ei sitten ole. Tosin kaikille kentälläolleille voi antaa huoletta hylätyn arvosanan esityksestä, se että osaa tulla pukukopista kentällä, ei vaan riitä.
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #330 : 09.08.2015 klo 16:49:58 |
|
Voikohan Szczesnyn kutsua takaisin lainalta? Ei olisi hörpännyt kumpaakaan imuri-Cechin tapaan.
Vaikka maalivahti munasi pari kertaa, kyllä tässä on silti jälleen vahvaa itsetekemistä Wengeriltä. Wengeristä on todellakin tullut mestari kusemaan kaikki nosteet ja lupaavat elemenit ja vieläpä ihan omalla tekemisellään. Nytkin Wenger sabotoi joukkueen mahdollisuuksia jo ennen peliä ihan pelaajavalinnoillaan. Bellerin joutuu sivuun pelistä, niin mitä Wenger tekekään? No tietenkin penkittää Walcottin, jotta avauksen neppailupotentiaali ja hidas nysvääminen saadaan varmasti maksimoitua Debuchyn, Giroudin ja Ramseyn avulla.
Wengerin ongelmaksi tulee se, että Wenger ei ole valmis muuttamaan pelityyliään sopivaksi joukkueen vahvuuksille. Kun katsoo joukkueen vaihtoehtoja hyökkäykseen ja keskikentälle, optimaalisin tapa olisi luultavasti yrittää hyödyntää keskikentän syöttötaitoa ja hyökkäyksen nopeutta sekä liikkuvuutta, johon niitä laadukkaita vaihtoehtoja olisi riittävästi. Tätähän Wenger tietenkin yrittää vasta siinä kun joukkue on jo pari maalia tappiolla ja vastustaja voi keskittyä sataprosenttisesti sumputtamiseen. Wengerillä kuitenkin vaikuttaa taustalla joku liikkumaton futisfilosofia, jossa esim. kärjen on pakko olla isokokoinen ja vahva, minkä takia Giroud pääsee avaukseen vaikka taso ei olekaan häävi. Giroudista huomaa aivan silmiinpistävän selvästi, että kankeus ja hitaus haittaa pelaamista liikaa, mutta sehän ei Wengeriä haittaa. Jos kerran kärjen on sitten aivan pakko olla isokoinen ja vahva, saisi sitten mennä hinnalla millä hyvänsä Benzeman perään. Maksakoot vaikka 50 miljoonaa puntaa, sillä Giroud on pakko saada pois avauksesta.
Myös fetissi hitaisiin neppailijoihin (jopa laidalla) on jokseenkin kummallista kun Wenger kuitenkin haluaa käyttää hidasta ja kankeaa hirveä kärjessä. Luulisi ihan järjen sanovan, että neljä neppailijaa, iso ja kankea kärki sekä vain yksi nopea ja suoraviivainen pelaaja ei ole mitenkään optimaalinen nippu hyökkäämiseen. Giroudin kaltainen hirvi vaatisi ympärilleen enemmän liikettä ja toisaalta Özil ja Cazorla sitten nopeita pystyjuoksijoita eikä mitään Ramsey'ä ja Giroudia. Wenger ei toki varmasti näe mitään vikaa valinnoissaan ja liikkumattomassa filosofiassaan, vaan tämänkin illan luultavasti ihmettelee kopissaan "mikä vittu siinä on kun nää mun nerokkaat ideat ei toimi?".
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.08.2015 klo 17:31:53 kirjoittanut Tekniikka »
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #331 : 09.08.2015 klo 17:06:19 |
|
Itsekäs Ramsey olisi ainakin hauska nähdä penkillä.
Eiköhän Wenger olisi jo penkittänyt suosikkipoikansa, jos menaisi penkittää. Odotan "innolla" sitä hetkeä kun Ramsey ja Wilshere ovat samaan aikaan pelikunnossa. Silloin saatetaan ihan oikeasti katsella joukkuetta, jossa keskikentällä pelaa Özil, Cazorla, Coquelin ja hyökkäyksessä Wilshere, Giroud, Ramsey.
|
|
|
|
|
Liberchies
Poissa
|
 |
Vastaus #332 : 09.08.2015 klo 17:36:47 |
|
Lädimedialle tämä oli lottovoitto. "Same old Arsenal" -raikaa joka saitilla ja klikit huutaa hoosiannaa. Totuus on että 20 matsin päästä Arsenal on selkeästi kolmen sakissa ja West Ham hyvä jos kymmenes. Kammottava aloitus kauteen, mutten vielä heittäisi kaikkea toivoa edes Giroudin ja Ramseyn suhteen. Enemmän kyllä huolestuttaa, jossei pelitemmon verkkaisuuteen kiinnitetä huomiota Wengerin puolella. Käytössä on Oxin ja Walcottin kaltaisia kiitureita, mutta silti pelirytmi on hidasta ja pyörii paikallaan.
Giroud taisteli urhoollisesti vielä Tomkins-clashin jälkeenkin ja oli jatkuvasti tilanteissa, joten mielestäni ei ansaitse pelkkää paskaa osakseen. Maalinteko ei vaan ole veressä. Joutui toki painimaan kahta vastaan koko matsin.
Koska Ramsey on hidas sekä itsekäs ja Wilshere jatkuvasti sairaalassa, toivoisin vielä siirtomarkkinoilta pätevää pelaajaa heidän rooliinsa, sekä tietysti huippukärkeä.
|
|
|
|
|
Icarus666
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, Leyton Orient, sympathy for Aston Villa
|
 |
Vastaus #333 : 09.08.2015 klo 18:38:02 |
|
Mikä oiskaan kun Özil tsippailisi palloa linjan taa jossa kärkkyisi Sanchez-Walcott-Ox. Tosin sinälläänhän tässä pelattiin oikein kun syvällä puolustavaa jengiä vastaan heitettiin Giroud kärkeen, tosin yksinään mies aika harvoin pystyy ihmeisiin.
|
|
|
|
|
läsytti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #334 : 09.08.2015 klo 19:14:54 |
|
Koko joukkuehan oli ihan paska tänään. Giroud sentään yritti jotain, West Ham yllättii Wengerin. Cech saa anteeksi tänpäiväiset vaikka oli kyllä aivan käsittämättömiä virheitä. Jotenkin paisto silmään että koko joukkue oletti että West Hamista höntsäillään voitto eikä oikeen vielä tiedostettu että kausi alko jo. Nojoo onhan tässä tosipeleistä ollut reilun parin kuukauden tauko jonka kyllä huomaa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.08.2015 klo 19:20:30 kirjoittanut läsytti »
|
|
|
|
|
Pumba
Paikalla
Suosikkijoukkue: Therese Johaug
|
 |
Vastaus #335 : 09.08.2015 klo 19:31:33 |
|
Enkä liiaksi laittaisi toivoa siihen, että Benzema Emiratesille tässä ikkunassa tulisi. Mies on Realin ainoa huippuysi ja vaikka Madridissa valmentaja vaihtuikin, niin tuskinpa ranskalainen tarjoilijan ajatuksista ulkona on. Tilanne olisi täysin erilainen, miköli Florentinolla olisi joku superkala siiman päässä ja Benzema joutuisi tekemään tälle tilaa, mutta ei tälle kesälle sellaista kuviota kyllä ole näköpiirissä.
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #336 : 09.08.2015 klo 19:50:50 |
|
Koko joukkuehan oli ihan paska tänään. Giroud sentään yritti jotain
Giroud on joka tapauksessa se heikoin lenkki. Özilin ja Cazorlan kaltaisista pass mastereistä voisi saada enemmän irti jos hyökkäyksessa olisi pari nopeaa ja suoraviivaista pelaajaa sen sijaan, että näiden lisäksi samaan avaukseen tungetaan Giroud ja Ramsey. Myös Ramseyn kritisoiminen vähän julmaa kun pelaa täysin vääränlaista roolia. Giroud on taas pelaaja, jonka taso on tässä tai ei ainakaan tämänpäiväistä kovin paljon parempi. Tuskimpa minkäänlainen pelisysyteemi ja erityyppiset pelaajat saisivat Giroudista juurikaan tuon enempää, minkä takia Giroud on se ilmeisin korvattava. Muista pelaajista voisi sentään saada enemmän irti, mutta vaatii ennen kaikkea sitä ettei Giroud ole avauksessa sähläämässä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.08.2015 klo 19:53:55 kirjoittanut Tekniikka »
|
|
|
|
|
astr0
Poissa
Suosikkijoukkue: Maaseudun tulevaisuus
|
 |
Vastaus #337 : 09.08.2015 klo 19:52:58 |
|
Onneks en ollu kotona koko päivänä, niin jäi tuo itsensä kidutus livetulosten varaan. Katsomatta paskaa.
|
|
|
|
|
Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #338 : 09.08.2015 klo 19:56:11 |
|
Tuskimpa minkäänlainen pelisysyteemi ja erityyppiset pelaajat saisivat Giroudista juurikaan tuon enempää, minkä takia Giroud on se ilmeisin korvattava.
Onhan tuosta nyt saatu target-pelillä kuitenkin se 10+ maalia irti jo kolme kautta + Ranskan-vuodet päälle. Tämänpäiväiseen neppailuun linjojen taakse Giroud ei tietenkään sovi, mutta vähe typerää väittää ettei "millään keinoilla saa mitään irti", kun todistetusti on saatu useana kautena.
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #339 : 09.08.2015 klo 20:13:25 |
|
Onhan tuosta nyt saatu target-pelillä kuitenkin se 10+ maalia irti jo kolme kautta + Ranskan-vuodet päälle. Tämänpäiväiseen neppailuun linjojen taakse Giroud ei tietenkään sovi, mutta vähe typerää väittää ettei "millään keinoilla saa mitään irti", kun todistetusti on saatu useana kautena.
Ehkä, mutta se vaatisi sitten jotain David Moyes -pelityyliä, joka nyt ei ainakaan sovi seuran uuteen linjaan jossa pitäisi kuulemma haastaa mestaruudesta. Kyllä se on Walcott tai Sanchez jota pitää peluuttaa kärjessä jos siirtomarkkinoilla ei tärppää.
|
|
|
|
|
Puuhapete
Poissa
|
 |
Vastaus #340 : 09.08.2015 klo 20:16:13 |
|
Onhan tuosta nyt saatu target-pelillä kuitenkin se 10+ maalia irti jo kolme kautta + Ranskan-vuodet päälle. Tämänpäiväiseen neppailuun linjojen taakse Giroud ei tietenkään sovi, mutta vähe typerää väittää ettei "millään keinoilla saa mitään irti", kun todistetusti on saatu useana kautena.
Onko todistetusti saatu irti niin paljon, kuin mestaruutta tavoittelevan joukkueen ykköskärjeltä odotetaan?
|
|
|
|
|
Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #341 : 09.08.2015 klo 20:18:37 |
|
Onko todistetusti saatu irti niin paljon, kuin mestaruutta tavoittelevan joukkueen ykköskärjeltä odotetaan?
Väitinkö jossain vaiheessa noin? Tuon virkkeen lopun ja "ei mitään irti kenenkään kanssa millään systeemillä"-väitteen välille mahtuu aika monta harmaan sävyä. Kyllähän Giroud on edelleen käyttökelpoinen ja omassa vanhan liiton roolissaan ihan maailman huipulla vertailun kestävä, mutta ei hänen ympärilleen tosiaan kannata koko hyökkäyspelin ideologiaa rakentaa. Onneksi pelitapaakin pystyy varioimaan ottelun sisällä. Tai siis normaalit managerit pystyvät, sammakko ei ilmeisesti.
|
|
|
|
|
läsytti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #342 : 09.08.2015 klo 20:22:52 |
|
Giroud on joka tapauksessa se heikoin lenkki. Özilin ja Cazorlan kaltaisista pass mastereistä voisi saada enemmän irti jos hyökkäyksessa olisi pari nopeaa ja suoraviivaista pelaajaa sen sijaan, että näiden lisäksi samaan avaukseen tungetaan Giroud ja Ramsey. Myös Ramseyn kritisoiminen vähän julmaa kun pelaa täysin vääränlaista roolia.
Giroud on taas pelaaja, jonka taso on tässä tai ei ainakaan tämänpäiväistä kovin paljon parempi. Tuskimpa minkäänlainen pelisysyteemi ja erityyppiset pelaajat saisivat Giroudista juurikaan tuon enempää, minkä takia Giroud on se ilmeisin korvattava. Muista pelaajista voisi sentään saada enemmän irti, mutta vaatii ennen kaikkea sitä ettei Giroud ole avauksessa sähläämässä.
Onhan se nyt parhaimmillaan parempi kuin tänään. Kyllähän Giroudia nimenomaan tuohon neppailupeliin on yritetty ajaa sisään ja toimii välillä ihan mallikkaasti esim. tilan luojana muille. Ja varmasti ärsyttävä puolustajille+päällä suht. jäätävä jos maistuu peli. Kuitenkin tarttis selkeen kilpailijan ja tällä hetkellä se on Walcott/Welbeck. Jokatapauksessa on Giroud tärkeämpi kun annat ymmärtää.
|
|
|
|
|
Puuhapete
Poissa
|
 |
Vastaus #343 : 09.08.2015 klo 20:24:20 |
|
Heiskalle,
siitähän on nimenomaan kysymys, Giroud ei riitä ykköskärjeksi. Ihan hyvä vaihtopelaaja tulla sisään 60-70 min kohdalla väsyneitä puolustajia vastaan.
|
|
|
|
|
Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #344 : 09.08.2015 klo 20:25:37 |
|
Joka tapauksessa aiempinakin kausina jonkun muun olisi ne 10-15 (+cupit) maalia sitten pitänyt tehdä. Walcott se ei olisi voinut olla, koska on ollut koko ajan hajalla ja Welbeck nyt on vielä huonompi kuin Giroud. Yaya Sanogosta ei toivottavasti tarvitse enää vakavissaan edes keskustella tässä ketjussa.
|
|
|
|
|
Tekniikka
Poissa
|
 |
Vastaus #345 : 09.08.2015 klo 20:26:48 |
|
Mies on Realin ainoa huippuysi ja vaikka Madridissa valmentaja vaihtuikin, niin tuskinpa ranskalainen tarjoilijan ajatuksista ulkona on.
Rafan rotaatiossa toki pelipaikaa on tulossa, mutta luultavimmin niitä vähemmän kiihottavia vastustajia vastaan. Toki mikäs siinä jos sekin kelpaa, että avaa Eibaria, Granadaa ja Sporting Gijonia vastaan, mutta istuu penkillä Barcaa, Atleticoa ja Valenciaa vastaan eikä pääse kentälle sienipeleissäkään. Benzemalle rotaatio ei toki ennenkään ollut ongelma, mutta mahtaako se kelvata enää kun on tottunut olemaan selkeä ykkösvaihtoehto pari viimeistä kautta?
|
|
|
|
|
k98belvi
Poissa
|
 |
Vastaus #346 : 09.08.2015 klo 20:29:09 |
|
Onhan tuosta nyt saatu target-pelillä kuitenkin se 10+ maalia irti jo kolme kautta + Ranskan-vuodet päälle. Tämänpäiväiseen neppailuun linjojen taakse Giroud ei tietenkään sovi, mutta vähe typerää väittää ettei "millään keinoilla saa mitään irti", kun todistetusti on saatu useana kautena.
Jos haluaa taistella mestaruudesta, niin joku 10+ -hyökkääjä ei yksinkertaisesti riitä, kyllä sen ykköskärjen pitää olla lähempänä ~20 maalin miestä. Giroudin kohdalla jää kokonaan tuo linjojen taakse syöttäminen pois, koska jalka on vain liian hidas. Sitten taas nuo seinät eivät ole parhaita Cazorlalle, koska tämä ei niitä juoksu, kuten Ramsey ja Wilshere tekevät. Tietenkin lädeillä se on sitten pois puolustamisesta, mutta, varsinkin Ramsey tekee enemmän maaleja. Ehdottomasti Giroudin tilalle pitää saada parempi pelaaja. Huhujen mukaan City on tarjonnut Benzemasta 70 mijl. €. Cityssä ei tosin vielä ole tarjolla ykköshyökkääjän paikkaa. Wenger selitteli ottelun jälkeen, että West Ham on saanut hyötyä Europa Liigan tosipeleistä ja oli kauteen valmistautumisessa pidemmällä kuin Arsenal. Arsenalin pelin osittain näytti siltä, että treeneissä on vielä vedetty aika kovaa ja tämän takia varsinkin syöttöpeli tökki monin paikoin. Olen hieman yllättänyt, jos herkistely ei ole vielä alkanut, mutta ihan samaa on ollut nähtävissä mm. Chelsean otteissa. Kausi on pitkä ja kuntopohjaa on pakko rakentaa. Toivottavasti kyse olisi jostain tuollaisesta ja tänään hävityt 3 pts. voitetaan sitten marras-joulukuussa takaisin korkojen kera. Kaksi vuotta sitten kausi alkoi niin ikään shokkitappiolla Villalle, mutta silloin tuomari sähläsi niin paljon, että sen taakse saattoi mennä. Nyt pelaaminen oli vain kertakaikkisen huonoa. U19-joukkue voitti Durbainin junnuturnauksen. Finaalissa kaatui PSV 2-1 (Sheaf ja Fortune). Tuo ranskalaiskaksikko, joka tuli kesällä Lensistä on aika lupauksia herättävä. Nyt sitten murehditaan viikon verran Hammers-tappiota ja ensi su jännitetään CP-vieraspeliä. Tulevalle viikolla tuskin mitään siirtoja vielä nähdään, mutta reilun viikon kuluttua alkaa jo ehkä tapahtua.
|
|
|
|
|
Puuhapete
Poissa
|
 |
Vastaus #347 : 09.08.2015 klo 20:29:28 |
|
Joka tapauksessa aiempinakin kausina jonkun muun olisi ne 10-15 (+cupit) maalia sitten pitänyt tehdä. Walcott se ei olisi voinut olla, koska on ollut koko ajan hajalla ja Welbeck nyt on vielä huonompi kuin Giroud. Yaya Sanogosta ei toivottavasti tarvitse enää vakavissaan edes keskustella tässä ketjussa.
En tiedä mitä Wenger on ajatellut. Hänen mielestään ilmeisesti Giroudin taso riittää. Tänäänkin täydet minuutit. Jos jatkossakin ajattelee niin, niin tuskin mitään kalliita Benzemoja on ostamassa.
|
|
|
|
|
Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #348 : 09.08.2015 klo 20:30:27 |
|
Wenger selitteli ottelun jälkeen, että West Ham on saanut hyötyä Europa Liigan tosipeleistä
Voi jessus. Wenger haluaa Fabrizio Miccolin ensi kaudella kuntovalmentajaksi Emiratesille?
|
|
|
|
|
k98belvi
Poissa
|
 |
Vastaus #349 : 09.08.2015 klo 20:35:47 |
|
Rafan rotaatiossa toki pelipaikaa on tulossa, mutta luultavimmin niitä vähemmän kiihottavia vastustajia vastaan. Toki mikäs siinä jos sekin kelpaa, että avaa Eibaria, Granadaa ja Sporting Gijonia vastaan, mutta istuu penkillä Barcaa, Atleticoa ja Valenciaa vastaan eikä pääse kentälle sienipeleissäkään. Benzemalle rotaatio ei toki ennenkään ollut ongelma, mutta mahtaako se kelvata enää kun on tottunut olemaan selkeä ykkösvaihtoehto pari viimeistä kautta?
Arsenalissa homma menisi juuri toisinpäin eli Benzema avaisi isot pelit ja Giroudille jäisi watfordit ja norwichit. Ekalla kaudella sopeutumisen takia peliaika menisi varmaan aika 50-50. Giroud on joka tapauksessa näyttänyt, että neljänkin kuukauden huilin jälkeen hän hyytyy kuukaudeksi jossain vaiheessa. Lisäksi hyökkäävä pelaaja on helpompi vaihtaa kesken ottelun kuin puolustava pelaaja.
|
|
|
|
|
|
|
|