Finnish Kebab
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, AC Oulu
|
 |
Vastaus #3325 : 04.10.2016 klo 15:43:18 |
|
Onhan tämä ihan naurettavaa, että peli on pelattu 3.7 ja protesti hyväksytty 15.7 ja edelleen on mahdollista valittaa päätöksestä. Käsittääkseni mitään vastalausetta ei ole edes vielä tehty?
Tätä en itsekään jaksa ymmärtää. Vielä 1,5 viikkoa... Ihan hullu peli tulee olemaan! TPS antanee suosiolla pallonhallinnan Oululle ja se pitää osata sitten käyttää hyödyksi. Vieraspelissäkin peli näytti olevan ihan ok hallussa, mutta niin vain TPS yhdestä vastahyökkäyksestä meni sitten johtoon.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 04.10.2016 klo 15:45:24 kirjoittanut Finnish Kebab »
|
|
|
|
|
pjt
Poissa
|
 |
Vastaus #3326 : 04.10.2016 klo 16:16:14 |
|
Vaikka hoitaisi, niin pienenä peikkona taka-alalla on edelleen Palloliitto ja Jaron vastalause.
Tekikö Jaro siis valituksen liiton päätöksestä? Sehän pitäisi kyllä jo olla tiedossa, koska päätöksessä lukee: "Tästä päätöksestä voi valittaa seitsemän vuorokauden kuluessa sen tiedoksisaannista liiton vastalauselautakunnalle ( [email protected]). Valitus otetaan käsiteltäväksi, kun valitusmaksu 220 euroa on maksettu liiton tilille. " https://www.palloliitto.fi/uutiset/suomen-palloliitto/paatos-ac-oulun-tekemaan-vastalauseeseenItse en näe, että tuolla voisi olla menestymisen mahdollisuuksia, vaikka on sitä kyllä tähänkin asti nähty Palloliitossa niin hämmästyttäviä päätöksiä että kaikkeen saa varautua.
|
|
|
|
|
Morchen
Poissa
|
 |
Vastaus #3327 : 04.10.2016 klo 16:22:18 |
|
Ymmärtääkseni Jaro teki valituksen, joka hylättiin. Tieto tästä tuli viikko tai kaksi sitten. Nyt Jarolla on kuukausi aikaa tehdä vetoomus urheilun oikeusturvalautakuntaan (tjsp). Odottavat kauden loppuun ja päättävät sitten valittavatko.
|
|
|
|
|
pjt
Poissa
|
 |
Vastaus #3328 : 04.10.2016 klo 16:33:00 |
|
Jaa, oikeusturvalautakunta. Ei tule onnistumaan. Ei siellä sarjapaikkoja enää uusiksi jaella.
|
|
|
|
|
Morchen
Poissa
|
 |
Vastaus #3329 : 04.10.2016 klo 19:28:14 |
|
No, olympiavalintoja siellä on pistetty uusiksi. Lautakunta ottaa kantaa ainoastaan siihen, onko Palloliitto noudattanut omia sääntöjään. Palloliiton tuntien tämä on hyvinkin mahdollista.
|
|
|
|
|
jomi
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Oulu,OPS,ONS.
|
 |
Vastaus #3330 : 04.10.2016 klo 20:47:21 |
|
Kovaa tulee spekulointi olemaan ennen TPS peliä. Loppukauden vaihtoehtoja on monia ja vain yksi niistä olisi se hurjin eli AC Oulun voitot TPS:stä ja JJK:sta jotka toisivat varmuudella liigapaikan. Muita mahdollisuuksia voi katsella TPS:n ketjusta. Siellä on nimim. Leppiniemen ansiokasta spekulaatiota eri vaihtoehdoista joita onkin riittämiin.
TPS peliin kasautuu kyllä hurjasti ennakko-odotuksia. Tulee mieleen se Atlantis peli v. 2006 jossa oli kovat panokset ja ne myös käytettiin hyväksi nousemalla liigaan. Nyt kuitenkaan edes TPS pelin voitto ei vie liigaan eikä välttämättä edes karsintaan. Jos karsintaan päästään niin Oulussa olisi peli ke 26.10 ja varmaan PS Kemiä vastaan. Olisihan sekin kyllä tunteita nostattava kokemus mutta tuskin toteutuu.
|
|
|
|
|
Ulos T.
Poissa
Suosikkijoukkue: kaikki hyvät
|
 |
Vastaus #3331 : 04.10.2016 klo 21:18:04 |
|
TPS peliin kasautuu kyllä hurjasti ennakko-odotuksia. Tulee mieleen se Atlantis peli v. 2006 jossa oli kovat panokset ja ne myös käytettiin hyväksi nousemalla liigaan. Nyt kuitenkaan edes TPS pelin voitto ei vie liigaan eikä välttämättä edes karsintaan. Jos karsintaan päästään niin Oulussa olisi peli ke 26.10 ja varmaan PS Kemiä vastaan. Olisihan sekin kyllä tunteita nostattava kokemus mutta tuskin toteutuu.
Positiivista tässä vaiheessa on että kaikki on mahdollista, nousuun saumat ja ne on omissa käsissä. Pitää olla henkistä kovuutta jos haluaa pärjätä/nousta. Ei Ykkösessä ole normiporukalle helppoja pelejä pitkin kautta mitä voi vaan pelailla vaan kyllä sarja tasainen on (no,asioista voi olla montaa mieltä mut kohtuudella tasainen).
|
|
|
|
|
JM
Poissa
|
 |
Vastaus #3332 : 05.10.2016 klo 14:06:22 |
|
Vaikuttaa siltä, että TPS-pelin markkinoinnissa on laitettu isompaa pykälää silmään.  Toivottavasti rummutus jatkuu puolentoista viikon ajan...
|
|
|
|
|
Nahkajulli
Poissa
|
 |
Vastaus #3333 : 05.10.2016 klo 15:43:46 |
|
Vaikuttaa siltä, että TPS-pelin markkinoinnissa on laitettu isompaa pykälää silmään.  Toivottavasti rummutus jatkuu puolentoista viikon ajan... Ainakin mailia ja whatsuppia tosiaan toimistolta tullut mukavasti. Eiköhän sitä tuularitkin hoksaa tulla paikalle. Raatti täyteen ja voitto kotiin. Ja sitten lähteekin useampi onnikka kohti Jyväskylää. Ai saatana....vaikia on keskittyä mihinkään ja pitkälti toista viikkoa peliin 
|
|
|
|
|
Pököpeura
Poissa
|
 |
Vastaus #3334 : 10.10.2016 klo 09:20:57 |
|
Toimisto satsaa, mutta fanipoikia ei kiinnosta edes runputella pelitopingia auki?
|
|
|
|
|
Erkki Rapala
Poissa
|
 |
Vastaus #3335 : 10.10.2016 klo 10:18:55 |
|
Toimisto satsaa, mutta fanipoikia ei kiinnosta edes runputella pelitopingia auki?
Toimeentulotuet on ryypätty Laanilan Nesteellä, joten ei riitä rahoja internettiyhteyteen. 
|
|
|
|
|
Leppiniemi
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS
|
 |
Vastaus #3336 : 10.10.2016 klo 11:07:45 |
|
Fair enough. Internet on muutenkin lähinnä hipstereille.
|
|
|
|
|
TK
Poissa
Suosikkijoukkue: koko oulun calcio
|
 |
Vastaus #3337 : 11.10.2016 klo 10:51:46 |
|
ENÄÄ 4 PÄIVÄÄ! Lauantaina Raatin stadionilla pelataan kovin panoksin. Nyt jos koskaan kannattaa hommata lippu ennakkoon! Näin varmistat pääsyn tämän kauden kiihkeimpään kamppailuun. Lue lisää http://acoulu.fi/acoulu-tps. Toistetaanko tää nyt joka päivä joka ikisessä somessa? Jotain mielikuvitusta..
|
|
|
|
|
Monteri
Poissa
|
 |
Vastaus #3338 : 11.10.2016 klo 14:04:45 |
|
Toistetaanko tää nyt joka päivä joka ikisessä somessa? Jotain mielikuvitusta..
Kitinä alkaa kun ei mainosteta, ja sitten kun hypeä koitetaan nostaa niin suomalaisittain tietenkin kaikki päin persettä. Mikä olisi siis oikea keino? Otetaanko mainostus vain tiettyihin medioihin? Tämä siis oikein viestistäsi päätellen. Nyt kaikki munat witteriin ja lototaan yhdellä päivityksellä paljonko saadaan revittyä katsomoon jengiä. Saatana. Täällä tapellaan veikkausliigapaikasta ja forkka täynnä negatiivista epäuskoa, koska ei se seiso kuitenkaan. Pessimisti ei pety. "Minähän sanoin..." Kyllä se kelpaa taas kauden jälkeen huudella oikeassa oloaan. Boikotoin kohta koko maan potkupalloilua menemällä opsin peliin, nyt olen vihainen.
|
|
|
|
|
Finnish Kebab
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, AC Oulu
|
 |
Vastaus #3339 : 11.10.2016 klo 14:16:49 |
|
Ihan rauhassa nyt. Onhan tuollaiset perusviestit vähän tylsiä, mutta hyvä nyt kuitenkin, että pidetään tapahtuma ihmisten mielessä. Olisihan se kiva nähdä jotain uutta ja hauskaa, mutta näillä resursseilla ei taida toimistolla ketään markkinointineroa olla. Parin vuoden päästä sitten, kun pelataan liigan kärkikahinoissa ja Kämppiöns Liigaa.  Voin avata ottelutopicin, jos kukaan muu ei ehdi/jaksa. On tässä omiakin kiireitä (harvinaista meikälle)...
|
|
|
|
|
Erkki Rapala
Poissa
|
 |
Vastaus #3340 : 11.10.2016 klo 14:17:58 |
|
TK lähtee vain sillä perinteisellä suomalaisella asenteella. "Ei noin", mutta itselläni ei luonnollisesti ole mitään ideaa asian parantamiseksi, mutta täällä forkalla on niin helppoa huudella asiasta kuin asiasta ja luonnollisesti itse tekisin paremmin, jos vain saisin kokeilla, mutta kun kysyttäisiin, en kuitenkaan tarttuisi siihen, koska en itse siitä hyötyisi tarpeeksi.
|
|
|
|
|
TK
Poissa
Suosikkijoukkue: koko oulun calcio
|
 |
Vastaus #3341 : 11.10.2016 klo 14:49:39 |
|
Kitinä alkaa kun ei mainosteta, ja sitten kun hypeä koitetaan nostaa niin suomalaisittain tietenkin kaikki päin persettä.
Viimesimmästä matsista on jo ennätyspitkä aika ja kiima alkaa olla aivan käsittämätön. Mielellään lukisin vaikka kommentteja joukkueen tilasta tai kattelisin videoita pekka juntusen pyykinpesuhetkistä. Monikohan jättää tulematta matsiin jos vielä tuo turkulainen kaljuhomo tervehtii aamulla kaikkien instagrammia twitteria fasebookkia snäppitsättia sähköpostia ja vielä muistutetaan asiasta watsapissa? e. piti laittaa myrskyllä
|
|
|
|
|
Volk
Poissa
|
 |
Vastaus #3342 : 11.10.2016 klo 15:12:17 |
|
Nyt kun tulevana lauantaina penkkipaikat numeroituja, niin missä vieraskannattajien paikat tulee olemaan?
|
|
|
|
|
Testaburger
Poissa
|
 |
Vastaus #3343 : 11.10.2016 klo 15:20:34 |
|
Nyt kun tulevana lauantaina penkkipaikat numeroituja, niin missä vieraskannattajien paikat tulee olemaan?
Aurinkokatsomon pohjoispäädyssä.
|
|
|
|
|
jokkedokke
Poissa
Suosikkijoukkue: Oulu
|
 |
Vastaus #3344 : 11.10.2016 klo 16:02:23 |
|
Nyt kun tulevana lauantaina penkkipaikat numeroituja, niin missä vieraskannattajien paikat tulee olemaan?
Linnasaaren koivuissa. Eikäkö vieraskannattajille on varattu oma alue aurinkokatsomon puolelta, Tuiran puoleisesta päädystä. Ja on kuulkaa omat baarimikot ja anniskelualueet ja kaikki. Maksutapana valitettavasti ainoastaan käteinen.
|
|
|
|
|
Seatbelt
Poissa
Suosikkijoukkue: 1922, Hedelmäkorit
|
 |
Vastaus #3345 : 11.10.2016 klo 16:18:04 |
|
Eikäkö vieraskannattajille on varattu oma alue aurinkokatsomon puolelta, Tuiran puoleisesta päädystä. Ja on kuulkaa omat baarimikot ja anniskelualueet ja kaikki. Maksutapana valitettavasti ainoastaan käteinen.
Oulussa homma toimii, arvostan 
|
|
|
|
|
primusmoottori
Poissa
Suosikkijoukkue: Anal Creampie Oulu
|
 |
Vastaus #3346 : 11.10.2016 klo 16:19:41 |
|
Viimesimmästä matsista on jo ennätyspitkä aika ja kiima alkaa olla aivan käsittämätön. Mielellään lukisin vaikka kommentteja joukkueen tilasta tai kattelisin videoita pekka juntusen pyykinpesuhetkistä.
Itse kokisin ajan otolliseksi jonkun seuralegendan, kuten Nuren tai Tanin kuulumisten kyselylle, ja parin minuutin haastiksen loppuun terveiset joukkueelle tärkeään peliin. Itse joukkue saisi keskittyä tällaisessa kohtaa rauhassa. Markkinointi yleisesti aivan turhaa, sillä kendokausi on jo käynnissä ja Suomen jalkapallomaajoukkue rämpii, joten tuulitakkeja ei kiinnosta peli vaikka olisi ilmainen. AM lauantaina jotain alle 1500. Nimimerkillä pessimisti on aina oikeassa.
|
|
|
|
|
primusmoottori
Poissa
Suosikkijoukkue: Anal Creampie Oulu
|
 |
Vastaus #3347 : 11.10.2016 klo 18:12:41 |
|
Asennepuolen valmentaminen luulisi olevan Raunolle helppoa. Kaikki loput ottelut voi ajatella pudotuspeleiksi, tai finaaleiksi. Vain yhtä peliä kerrallaan voittamaan niin kuin huomista ei olisi. Palautumisaikaa kyllä riittää, joten kaiken voi jättää kentälle. Kunhan vaan ei kiehu yli, eikä tule tyhmiä pelikieltoja.
|
|
|
|
|
|
penkillä
|
 |
penkillä
Vastaus #3348 : 11.10.2016 klo 19:23:32 |
|
pääkatsomo myyty loppuun, veikkaan AM 3423
|
|
|
|
|
CptCannon
Poissa
Suosikkijoukkue: Arousal Carousel Oulu, palloton liike
|
 |
Vastaus #3349 : 12.10.2016 klo 08:53:10 |
|
Komia video pyörii taas somessa  Vai menikö väärin kun ei ollutkaan postimerkkimainos iijokiseudun kuutossivulla?
|
|
|
|
|
|
|
|