Chingón
Paikalla
|
 |
Vastaus #1875 : 18.01.2016 klo 10:52:46 |
|
Mikäs piirisarja tämä Bremenliga on missä tuo kaveri on pelannut? Tehnyt siellä 7 matsissa 6 maalia, mutta ikinä en ole moisesta sarjasta kuullutkaan.
Siellä osunut tosiaan ihan hyvin, toki 3 maalia avausmatsissa 10-2 päättyneessä ottelussa ja 2 kertaa osui 10-0 voitossa.
|
|
|
|
|
CCh
Paikalla
Suosikkijoukkue: Eberechi Eze, JB5, Gavi, Victor Boniface
|
 |
Vastaus #1876 : 18.01.2016 klo 11:01:45 |
|
Unohtui mainita: Baahin 3v lapusta alkaa viimeinen vuosi - kaupataan juhannuksena ulkomaille puolikkaalla saludopaketilla?
Ai helvetin helvetti. Ongelmaskenaario 1: Lähtee ilmaiseksi kauden päätteeksi. Ongelmaskenaario 2: Lähtee puoli-ilmaiseksi kesken kauden. Olisi hyvä että jatkosopparia ainakin vuodeksi eteenpäin rustattaisiin. Lähtee sitten joskus jos lähtee, kuten kaikki pelaajat.
|
|
|
|
|
4-5-2
Poissa
Suosikkijoukkue: Helsingin Jalkapalloklubi
|
 |
Vastaus #1877 : 18.01.2016 klo 11:10:29 |
|
Ai helvetin helvetti.
Ongelmaskenaario 1: Lähtee ilmaiseksi kauden päätteeksi. Ongelmaskenaario 2: Lähtee puoli-ilmaiseksi kesken kauden.
Olisi hyvä että jatkosopparia ainakin vuodeksi eteenpäin rustattaisiin. Lähtee sitten joskus jos lähtee, kuten kaikki pelaajat.
Baahilla on niin kova halu urallaan eteenpäin (lue: ulkomaille), että jatkosoppari jää haaveeksi. Mies on jo pidempään vaikuttanut siltä, että lähtee suurinpiirtein minne vaan (tune: Mosa).
|
|
|
|
|
CCh
Paikalla
Suosikkijoukkue: Eberechi Eze, JB5, Gavi, Victor Boniface
|
 |
Vastaus #1878 : 18.01.2016 klo 11:18:38 |
|
Varmasti on, mutta toiveikkaasti ajattelen että Gideon ei pahastuisi, jos Klubille €ooheja kassaan myös tippuisi. Suhteet seuraan ovat kunnossa kun on pelannut useamman kauden ja lisäksi Klubi-fanien (lue: ainakin allekirjoittaneen) suosikki.
On kuitenkin potentiaaliltaan kovatasoisimpia pelaajia, joita meillä on hetkeen ollut, kuten UEL-matsit osoittivat, joten tuntuisi todella pahalta päästää bosmanina
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 18.01.2016 klo 12:50:04 kirjoittanut CCh »
|
|
|
|
|
Jarkka
Poissa
|
 |
Vastaus #1879 : 18.01.2016 klo 11:25:03 |
|
Baahin olisi varmaankin voinut myydä viime talvena tai viime kesänä, kun UEL-näytöt olivat tuoreita. Ilmeisesti niin hyvää tarjousta ei tullut, että olisi kannattanut luopua. Ilmeisesti se on viimeistään viime elokuussa järkeilty, että parempi peluuttaa soppari loppuun asti ja koittaa saada miehestä kentällä irti se mitä on saatavissa. Siirtokorvauksia ei tule ja jatkosoppari olisi todella iso yllätys.
2016 loppuun asti sopimukset nuorista kavereista myös Dähnellä, Lingmanilla, Klingalla, Böckermanilla, Ylösellä, Sauramaalla ja (aiemmin käsitellyllä) Dahlströmillä. Luulisi, että ainakin muutamalle näistä tulisi pitkä jatko ennen kuin kausi lähtee käyntiin.
|
|
|
|
|
TyÄ_miÄs
Poissa
Suosikkijoukkue: HupiLupi & Huumorihuuhkajat.
|
 |
Vastaus #1880 : 18.01.2016 klo 11:32:36 |
|
Enpä itse usko, että tämä janari saa sopparia..
|
|
|
|
|
Nahka_Tapsa
Poissa
Suosikkijoukkue: Tapio-san
|
 |
Vastaus #1881 : 18.01.2016 klo 11:53:53 |
|
Toisessa topikissa joku arvioi Baahin hintalapun olevan isomman kuin Gogoualla, joten ei miestä varmastikaan kukaan ole enää pois ostamassa. Yksi kausi dominointia ja ensi talvena ilmaiseksi kovempiin ympyröihin.
|
|
|
|
|
Puff the Dragon
Poissa
Suosikkijoukkue: Hell Singing Yellow Bar Lola Groupie
|
 |
Vastaus #1882 : 18.01.2016 klo 11:56:17 |
|
Onko Mosan kanssa käyty mitään yhteydenpitoa, ja jos ei, miksi?
|
|
|
|
|
kebu
Poissa
Suosikkijoukkue: Crystal Palace & HJK
|
 |
Vastaus #1883 : 18.01.2016 klo 12:00:45 |
|
2016 loppuun asti sopimukset nuorista kavereista myös Dähnellä, Lingmanilla, Klingalla, Böckermanilla, Ylösellä, Sauramaalla ja (aiemmin käsitellyllä) Dahlströmillä. Luulisi, että ainakin muutamalle näistä tulisi pitkä jatko ennen kuin kausi lähtee käyntiin.
Joo, nyt on kuitenkin aika liuta uusia nuoria pelaajia talven hallihöntsiin testattavaksi. Yllä olevan listan lisäksi Lappalainen, Ylätupa, Järvenpää ja Väisänen on listattu ykkösjoukkueeseen. Luottaisin siihen (ja organisaationkin kannalta olisi hyvä), että noista junnuista yksi tai useampi nousee vakiomiehistöön.
|
|
|
|
|
DB17
Poissa
|
 |
Vastaus #1884 : 18.01.2016 klo 12:04:36 |
|
Ei tosiaan varmaankaan Gideon jatkopahvia ole tekemässä. Saattaahan tuo hyvinkin kesällä siirtyä ja sitten jonkinlainen korvauskin on mahdollinen, mutta kesken kauden jos lähtee niin jää aikamoinen aukko puolustukseen. Onko Mosan kanssa käyty mitään yhteydenpitoa, ja jos ei, miksi?
US ainakin kirjoitti pari viikkoa sitten, että Klubi ja IFK olisi tarjonneet sopparia tai ainakin ilmoittaneet haluavansa miehen joukkueeseensa. Naapurin kanssa taitaa olla treenaillut jo jonkin aikaa. Eiköhän tuo jostakin ulkomailta diilin saa, kuten on huhuiltu jo pidemmän aikaa.
|
|
|
|
|
Rehellinen mustalainen
Poissa
Suosikkijoukkue: M.O.P.E.
|
 |
Vastaus #1885 : 18.01.2016 klo 12:05:51 |
|
Eiköhän tuo jostakin ulkomailta diilin saa, kuten on huhuiltu jo pidemmän aikaa.
Onhan hän itsekin puhunut, että seuraava osoite on Suomen ulkopuolella. Tietty pieni mosavaraus pitää olla tässä tapauksessa.
|
|
|
|
|
DB17
Poissa
|
 |
Vastaus #1886 : 18.01.2016 klo 12:09:16 |
|
2016 loppuun asti sopimukset nuorista kavereista myös Dähnellä, Lingmanilla, Klingalla, Böckermanilla, Ylösellä, Sauramaalla ja (aiemmin käsitellyllä) Dahlströmillä. Luulisi, että ainakin muutamalle näistä tulisi pitkä jatko ennen kuin kausi lähtee käyntiin.
Lingmanille ainakin toivoisi sellaista kolmen vuoden pahvia, kun kyseessä on selvästi todella lahjakas pelaaja. Vaikkapa portaittain nouseva liksa. Mielenkiintoista nähdä peluutetaanko edelleen laidalla vai pääsisikö esim. "kymppipaikalle" näyttämään taitojaan. Pohjalla oli hyvä 04:n riveissä niissä peleissä mitä näki, mutta sillä paikalla ei taida fysiikka riittää vielä liigassa.
|
|
|
|
|
hoc
Poissa
Suosikkijoukkue: Dogmaattinen Struktuuri
|
 |
Vastaus #1887 : 18.01.2016 klo 12:12:32 |
|
US ainakin kirjoitti pari viikkoa sitten, että Klubi ja IFK olisi tarjonneet sopparia tai ainakin ilmoittaneet haluavansa miehen joukkueeseensa. Naapurin kanssa taitaa olla treenaillut jo jonkin aikaa.
Onhan hän itsekin puhunut, että seuraava osoite on Suomen ulkopuolella. Tietty pieni mosavaraus pitää olla tässä tapauksessa.
Jos Suomeen jäisi, niin epäilen kovasti että HIFK pystyisi venymään Mosan odottamaan kompensaatioon. Sen verran rajatuilla taloudellisilla resursseilla naapurissa vielä tällä kaudella operoidaan. En tosin usko että ko tapauksessa päätyisi Klubiinkaan.
|
|
|
|
|
Krishito
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi, Huuhkajat, Celtics
|
 |
Vastaus #1888 : 18.01.2016 klo 12:33:56 |
|
Meidän keskikentän maestrolle maistuu näköjään säkin imeminen. Toivottavasti ei tarvii nähdä tätä pelleä avauksessa montaa kertaa ensi kaudella. https://mobile.twitter.com/PeltoniemiM
|
|
|
|
|
Lihapiirakka
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK & Spurs, Super-Jolle
|
 |
Vastaus #1889 : 18.01.2016 klo 12:36:16 |
|
 Voi kuinka kamalaa.
|
|
|
|
|
Boris Pugo
Poissa
|
 |
Vastaus #1890 : 18.01.2016 klo 12:36:21 |
|
Koska Lyytikäinen jyrähtää? Nuuskaaville urheilijoille 
|
|
|
|
|
DE3
Paikalla
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #1891 : 18.01.2016 klo 12:39:38 |
|
Nuuskaaminen on Veikkausliigapelaajien keskuudessa yleisempää kuin arvaisikaan. Voin kertoa, että tämä maestro ei ole Klubinkaan ainoa nuuskamuikkunen.
|
|
|
|
|
|
Doblass
|
 |
Doblass
Vastaus #1892 : 18.01.2016 klo 12:44:12 |
|
No kyllähän Dembakin nuuskasi ihan huolella.
|
|
|
|
|
kovafanipallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Seksi-Simon bandwagonissa.
|
 |
Vastaus #1893 : 18.01.2016 klo 12:46:11 |
|
Sukkateippiähän Kole tuossa hampaillaan katkaisee.
|
|
|
|
|
Lisbie
Poissa
|
 |
Vastaus #1894 : 18.01.2016 klo 12:52:07 |
|
Olin jo jyrähtämässä HJK-fanien homofobiasta, mutta jaa tollainen juttu. Nuuskaus = JMT tosiaan. 
|
|
|
|
|
Krishito
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi, Huuhkajat, Celtics
|
 |
Vastaus #1895 : 18.01.2016 klo 13:14:25 |
|
Nuuska täysin jees, jos peliesitykset ovat hyviä. Kolen kohdalla oletusarvot olivat paljon korkeammalla kun tuli klubiin, ollut jo valmiiksi pettymys nämä asiat ärsyttävät lisää.
|
|
|
|
|
Suurin
Poissa
|
 |
Vastaus #1896 : 18.01.2016 klo 13:30:29 |
|
Ei jumalauta nyt. Pelaajien nuuskaaminen on ehkä pienin asia tässä vaiheessa kautta. Joukkueurheilussa enemmän kuin yleistä, junnuista aikuisiin.
Vallulle maistu mallu ja ihan hyvin toimi jalat.
|
|
|
|
|
Lisbie
Poissa
|
 |
Vastaus #1897 : 18.01.2016 klo 13:42:00 |
|
Ei jumalauta nyt. Pelaajien nuuskaaminen on ehkä pienin asia tässä vaiheessa kautta. Joukkueurheilussa enemmän kuin yleistä, junnuista aikuisiin.
Vallulle maistu mallu ja ihan hyvin toimi jalat.
Vallulle maistui myös bisse ihan pelipäivien välissäkin.  Yks entinen Klubi-04:n pelaaja muuten kertoi muutama vuosi sitten, että Demba oli aika hiljainen kaveri, eikä paljon muuta pukahtanut kuin, että "Onks sul nuuskaa?" 
|
|
|
|
|
Raaka-Juhani
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK ja Huuhkajat
|
 |
Vastaus #1898 : 18.01.2016 klo 14:00:25 |
|
Jokaisen oma asia, mitä omalle kehollensa tekee. Julkisuudessa näitä ei kuitenkaan tulisi harrastaa. Onhan se jollekin pikkupojalle sokki, jos oma sankari esim tupakoi.
|
|
|
|
|
stiigen
Poissa
Suosikkijoukkue: Oman Kylän Jengi
|
 |
Vastaus #1899 : 18.01.2016 klo 14:30:09 |
|
..tai harrastaa esiaviollista seksiä, mitä vitun lestadiolaisia klubifanit nykysin on?
|
|
|
|
|
|
|
|