FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
08.06.2025 klo 20:21:44 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Äänestys
Kysymys: Mikä seuraavista kuvaa parhaiten suhtautumistasi Roy Hodgsoniin?
Hodgsonin suoritukset ovat olleet kaikin puolin loistavia - 4 (2.1%)
Hodgson on juuri sopiva valmentaja Suomelle, mutta tarvitsee lisää aikaa - 35 (18.3%)
Hodgson on pärjännyt ihan ok - 32 (16.8%)
Hodgson ei ole hyvä, mutta ainakin parempi kuin Muurinen - 7 (3.7%)
Vähän huonolta näyttää, mutta luottoa riittää - 42 (22%)
Hodgsonin kanssa Suomi pääsee melko varmasti kisoihin - 7 (3.7%)
Hodgson pitäisi erottaa heti - 5 (2.6%)
Annetaa Roylle aikaa kesäkuuhun. Jos tulosta ei tule niin ulos. - 33 (17.3%)
Valmentakoon sopimuksensa loppuun. Kävi miten kävi. - 26 (13.6%)
Äänestäjiä yhteensä: 191

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Roy Hodgson -äänestys  (Luettu 981 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
V

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


: 29.03.2007 klo 15:53:44


Omat silmäni eivät löytäneet tästä aiheesta äänestystä. Antakaahan ääniä. Olisi hauska tietää, miten positiiviset ja negatiiviset kommentit oikeasti jakautuvat.
John Devey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Ilves


Vastaus #1 : 29.03.2007 klo 15:56:56

Omat silmäni eivät löytäneet tästä aiheesta äänestystä. Antakaahan ääniä. Olisi hauska tietää, miten positiiviset ja negatiiviset kommentit oikeasti jakautuvat.

Taitaa olla toinen tai kolmas äänestys aiheesta. Lukottavatko modet tämänkin  ::)
V

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #2 : 29.03.2007 klo 15:57:37


Varmaan lukottavat. Ei se mitään  :)
V

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #3 : 29.03.2007 klo 16:09:11


Tässä ekoja tuloksia, ennen kuin ehtivät lukita. Noin niin kuin suunnilleen positiivisimmat vaihtoehdot ylhäällä ja negatiivimmat alhaalla. Ainakin tällä pienellä otoksella näyttää siltä, että luottoa Royhin riittää. Sorry, että tuli laitettua vähän huonosti noi vaihtoehdot ja vain yksi ääni per nuppi...

Hodgsonin kanssa Suomi pääsee melko varmasti kisoihin    - 1 (2.8%)
Hodgsonin suoritukset ovat olleet kaikin puolin loistavia     - 0 (0%)
Hodgson on juuri sopiva valmentaja Suomelle, mutta tarvitsee lisää aikaa    - 5 (13.9%)
Hodgson on pärjännyt ihan ok    - 11 (30.6%)
Vähän huonolta näyttää, mutta luottoa riittää    - 9 (25%)
Hodgson ei ole hyvä, mutta ainakin parempi kuin Muurinen    - 0 (0%)
Annetaa Roylle aikaa kesäkuuhun. Jos tulosta ei tule niin ulos.    - 8 (22.2%)
Hodgson pitäisi erottaa heti    - 2 (5.6%)

Äänestäjiä yhteensä: 36
Ior Bock

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Ajax Amsterdam. Winnipeg Jets


Vastaus #4 : 29.03.2007 klo 16:13:57

Foorumin takinkääntäjille :D :keskari:

Muurisen avulla nämä oltaisiin voitettu mutta puolalle ehkä hävitty. Muurinen on mielestäni parempi kuin Hodgson mutta kyllä viimeistään mm-2010 kisoihin mennään jos ei ajeta liittoa konkurssiin tekemällä älyttömiä eroa kun pelasit huonon ottelun ratkaisuja. Mitä valmentajan vaihto auttaisi. Ennemmin tai myöhemmin suomi häviäisi tiukassa paikassa taas ja taas olisi paska valmentaja eikä palloliitto osaa tehdä mitään. Tuntuu että kovimmat kitisijät eivät tiedä jalkapallosta oikeasti paskan vertaa vaan vetävät hatusta kaikki päätelmät Alas
Viinioksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Fingland


Vastaus #5 : 29.03.2007 klo 16:18:44

Taas kerran aivan kälyiset vaihtoehdot. Missä vaihtoehto, että Hodgson on kyllä melko huono, mutta häntä ei silti kannata erottaa? Erottaminen kesken karsintojen ei hyödytä mitään ja tulee vain Palloliitolle taloudellisesti kalliiksi.
« Viimeksi muokattu: 29.03.2007 klo 16:23:27 kirjoittanut Viinioksa »
Turilas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK ja Huuhkajat


Vastaus #6 : 29.03.2007 klo 17:15:49

Sanoisin, että katsotaan karsinnat kerraallaan. Jos kisapaikkaa ei tule ja suorituskäyrä ei ole nouseva niin omasta puolestani uutta ukko etsimään ämmämmiä varten. Luottoa piisaa silti vielä, Hodgson on tuonut ryhtiä Suomen peliin. Nyt on musta hetki, mutta kuka sanoi että kaikki menisi koko ajan putkeen. Valmentajakin voi tehdä virheitä, mutta niistä pitää oppia. Jos kesäkuussa ei ala tulla voittoja ja peli on vielä tällaista niin sitten saatan minäkin takkini kääntää.
Mr. Brownstone

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SAPA


Vastaus #7 : 29.03.2007 klo 17:23:26

Kyllä kaikki on vielä mahdollista, mutta se edellyttää nyt täydellistä onnistumista kesäkuun kotipeleissä=6 pistettä. Kova paikka, mutta ei todellakaan mahdoton. Se kuitenkin vaatii myös nyt niitä riskien ottamista. Eikä enää tarvitse lähteä kauas itään hukkaamaan pisteitä  ::)

Eli jatkakoon toistaiseksi, mutta jos ei huomattavaa eteenpäinmenoa ole tapahtunut karsintojen kriittisimmässä vaiheessa, niin ei jatkoa.

En ole oikeastaan jaksanut edes lukea lehtiä ja foorumia, vituttaa jo muutenkin paljon. Mutta onneksi on sentään vielä 5 kotipeliä jäljellä.  Ylos
kape

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Euran Pallo, Inter Turku


Vastaus #8 : 29.03.2007 klo 23:41:01

Tilanne on vähän ristiriitainen. Tuntuu siltä, että Roy ei käytä kuin yhtä ja samaa taktiikkaa joka vastustajaa vastaan. Kovempia maita vastaan toimii erittäin hyvin ja huonompia vastaan sitten vähän kehnommin. Uskon kuitenkin, että Roy on lopulta Suomelle se oikea valmentaja joka Suomen vie kisoihin. Eiliseen tappioon kuitenkin vaikutti osaltaan myös Suomen joukkueen loukkaantumistilanne ja joidenkin pelaajien puolikuntoisuus, sekä tietysti se kenttä.

Suomen materiaali on kuitenkin loppupeleissä sen verran kapea, että parikin poissaoloa näkyy jo. Eli annetaan Royn nyt yrittää ainakin nämä karsinnat loppuun ja katsotaan sitten.  Ylos

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa