FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.02.2026 klo 07:59:57 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 2 [3] 4 ... 18
 
Kirjoittaja Aihe: SC.6. kierros: ACK - HJK 21.4 klo 18:30 @ Liikuntapuisto - Veikkaus-& HuuhkajaTV  (Luettu 26033 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
kekki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACK,Kapa 1924


Vastaus #50 : 17.04.2016 klo 12:06:44

Kajaanissa on lähes mimimimittainen kenttä, jossa on helpompi puolustaa. Tasoitusta antaa myös 8h bussimatka.
Toki viime vuoden tulosten muisteluille ja kriisi-tepsistä saadulle tasurille "Ylos"

Liikuntapuiston kenttä on ihan normimittainen 68 x 105 m.
 http://www.kajaani.fi/palveluopas/liikunta/ulkoliikuntapaikat-6
tamme auto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nurmileijonat,terijoen hallitus


Vastaus #51 : 17.04.2016 klo 12:27:17

Uskoisin HJKn kuitenkin lentävän Kajaaniin Töölön porvariseura ei tälläisiin höntsiin millään helvetin bussilla mene paitsi jotkut idiootit ja holistit fanit. On kyllä vitun vaikea ottelu kieltämättä tulossa
Kaarlo Ulkosyrjä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Laivastonsiniset, Taivaansiniset


Vastaus #52 : 17.04.2016 klo 12:49:30

Liikuntapuiston kenttä on ihan normimittainen 68 x 105 m.
 http://www.kajaani.fi/palveluopas/liikunta/ulkoliikuntapaikat-6

Sonera stadionilla on wikipedian mukaan samankokoinen kenttä, kuin Kajaanin Liikuntapuistossa. Vaikea kyllä uskoa todeksi, kun molemmissa käynyt useasti paikan päällä ???
Kosmoksen Härkä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ennakollinen näkemys ja alustava tieto


Vastaus #53 : 19.04.2016 klo 10:24:53

Airport City Next! Mitäköhän Kolehmainen hommailee nykyään, olisi peliminuutteja tarjolla. Annan ja Gadze nähtävästi poissa. Sorsakin kysymysmerkki. Banan nysä pölkylle, jos seuraavat herrat ovat edes reissussa mukana: Medo, Atom, Morales, Taiwo, Jalasto, Tatomi. Avaus tässä. Varma tieto.

                   Forssell
  Lappalainen  Lingman  Ylätupa
            Dahlström Malolo
  Järvenpää Halme Rexhepi Sorsa
                   Uusitalo

PS. Jos Cupista haluaa 'pudottautua' pois se on tehtävä NYT! (kesäkuun otteluruuhka helpottuu merkittävästi)
Jema Pelle

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #54 : 19.04.2016 klo 10:48:22

Samaa mieltä, paitsi Väisänen Rexhepin tilalla? E: Ylätupa 10-paikalla, vai laidalla?
kekki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACK,Kapa 1924


Vastaus #55 : 19.04.2016 klo 16:46:27

http://www.palloliitto.fi/uutiset/suomen-cup/cupin-ac-kajaani-hjk-suorana-lahetyksena
Spangen

Poissa Poissa


Vastaus #56 : 20.04.2016 klo 08:48:07

Itse laittaisin Onovon keskikentälle. Dahlströmiä sitten vaihdosta kehiin, jos homma skulaa.
kekki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACK,Kapa 1924


Vastaus #57 : 20.04.2016 klo 09:13:57

AC Kajaanin päävalmentaja Mika Lumijärven mietteitä "vuosisadan" ottelusta.https://www.facebook.com/ackajaani/
« Viimeksi muokattu: 20.04.2016 klo 09:23:33 kirjoittanut kekki »
Footie

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SMJK


Vastaus #58 : 20.04.2016 klo 09:28:37


Huomisillan ohjelma siis selvillä. Tuoppi Ylos

Rotaatiota vaan kehiin sopivasti. Junnuille peliaikaa ja kyllä Miklu ne tarvittavat maalit tekee. Ottelusta saattaa tulla Klubille yllättävän hankala vääntö, jos Kajaanin bussi pysyy tiukasti parkissa. Toivottavasti olen väärässä ja vierasjengi vie 0-6.

Onko kotijoukkueella ketään pelaajia keitä kannattaisi erityisesti pitää silmällä - tulevaisuuden tähtiä tai muuten mielenkiintoisia pelimiehiä?
Jema Pelle

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #59 : 20.04.2016 klo 10:00:33

Jos Cupista haluaa 'pudottautua' pois se on tehtävä NYT! (kesäkuun otteluruuhka helpottuu merkittävästi)

Seuraava kierros taas mukavasti: 12.6 Rops (k), 15.6 cup, 18.6 SJK (v) uuden stadikan avauspeli. Junnuilla vaan ja parilla, kolmella vähemmän peliaikaa saaneella konkarilla. Myös Onovo (Annan), Kole ja Gadze ovat jo varmaan käytettävissä. Tietysti Kajaanin pitää ensin kaatua.
tamme auto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nurmileijonat,terijoen hallitus


Vastaus #60 : 20.04.2016 klo 11:16:37


Onko kotijoukkueella ketään pelaajia keitä kannattaisi erityisesti pitää silmällä - tulevaisuuden tähtiä tai muuten mielenkiintoisia pelimiehiä?
RoPSissa viimekaudella pelannut Michael Ibiyomi sekä Interissä pari vuotta sitten pelannut Alberto Ramirez eli liigakokemusta löytyy valmentaja Lumijärven lisäksi kahden kenttäpelaajan verran ainakin. Kyllä tästä voi helvetin hankala peli tulla mikäli hanat eivät aukene alussa kunnolla ja Kajaani saa pidettyä homman kasassa mahdollisimman pitkään hermostuttamaan ja tylsyttämään HJKta. Mielenkiintoista olisi nähdä miten HJK reagoisi jos Kajaani sattuisi menemään johtoon tässä pelissä ja miten peli muuttuisi ja luonne toivottavasti sitä tilannetta ei huomenna koskaan missään vaiheessa tapahdu ja hoidetaan homma tyylipuhtaasti tennislukemin ammattiylpeydellä pois alta.

Kohtahan tässä jo mennäänkin vielä ei kuitenkaan Tuoppi

Huomisesta odotan turismipäivää tarkoituksena käydä katsomassa ainakin Kajaanin linnarauniot
« Viimeksi muokattu: 20.04.2016 klo 11:20:30 kirjoittanut tamme auto »
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #61 : 20.04.2016 klo 13:11:51

Kohti luotikujaa...

Koko neljän pulustuslinja lienee tarkkailun alla, eritoten topparit. Vauva?-Suta-Joksts-Kettunen

Pärjääkö Kajaanin keskikenttä edes vähän alusta varsinkin alaspäin ja mikä on Ibiyomin panos, jaksaako painia.
« Viimeksi muokattu: 20.04.2016 klo 13:19:35 kirjoittanut Coulijoe »
tamme auto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nurmileijonat,terijoen hallitus


Vastaus #62 : 20.04.2016 klo 13:17:13

Kohti luotikujaa...
Pitikin googlettaa mitä tämä tarkoittaa laitetaans tähän talteen Kajaani opas niin löytyy helposti http://hikipedia.info/wiki/Kajaani
mike--2000--

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Swedish Empire


Vastaus #63 : 20.04.2016 klo 21:47:04

Huomisesta odotan turismipäivää tarkoituksena käydä katsomassa ainakin Kajaanin linnarauniot

Hyvää matkaa ! Päiväohjelmaksi ja todellisena lutuuritekona voisitte kaljoittelun ohella räjäyttää linnanraunioiden läpi kulkevan junttibrömistelysillan paskaksi, kun kajaanilaiset eivät itse tunnu osaavan arvostaa pyhää kaupungissaan.

Itse matsissa kotijoukkueen kertoimet houkuttelisi vedonlyönnin kannalta. Millaisellakohan (hassuttelu)kokoonpanolla Klubi matsiin lähtee ?

Jema Pelle

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #64 : 20.04.2016 klo 22:08:19

Itse matsissa kotijoukkueen kertoimet houkuttelisi vedonlyönnin kannalta. Millaisellakohan (hassuttelu)kokoonpanolla Klubi matsiin lähtee ?

Kelaa sivua ylös, Kosmoksen Härän arvio on lähellä eli pääosin junnuilla.
Millionthnck

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi


Vastaus #65 : 21.04.2016 klo 02:05:03

Voisi kuvitella, että lepuutuksen saavat ainakin Dähne, Taiwo, Morelos, Atom ja Odu. Varsinkin Odulla on ollut tasonlaskua havaittavissa parissa viime pelissä, voipi olla että melkein vuoden pelaamattomuuden jälkeen Veikkausliigan rytmi on ollut vähän liian tiukka. Taiwolla on myöskin meno ollut vähän pre-seasonia heikompaa. Morelos ja Atom sitten lepuutuksina lähinnä varovaisuudesta, ainakin Atom nyt varmaan pelaisi kuntonsa puolesta vaikka joka toinen päivä 90 minuuttia. Uusitalolle ja Forssellille on hyvä saada enemmän pelituntumaa jo senkin takia, että heille voi käyttöä kauden aikana kuitenkin olla enemmänkin.

Voi myöskin olla, että puolustukseen tulee ainakin toinen muutos Taiwon lisäksi, ja joku junnuista saa näytönpaikan.

Kaikista noista oletetuista lepuutuksista huolimattakin Klubi on kyllä tässä sen verran iso suosikki, että todennäköisin tulos lienee parin maalin voittoa. Mutta cup on cuppia, ja niissä kahdessa tämän kierroksen tähän mennessä pelatussa ottelussa, jossa alemman sarjatason jengi kohtasi ylemmän sarjatason jengin, meni jatkoon alemman sarjatason joukkue. Toivottavasti luvassa on mielenkiintoinen matsi.
tamme auto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nurmileijonat,terijoen hallitus


Vastaus #66 : 21.04.2016 klo 06:34:23

6 hengen sinnikäs sissijoukko meitä lopulta bussiin pomppasi juuri ohitettu kuopio kyllä tämä bussissa istuminen on paras asia mitä ihminen voi istualtaan tehdä Ylos
Teppanan Nurmela

Poissa Poissa


Vastaus #67 : 21.04.2016 klo 06:55:50

6 hengen sinnikäs sissijoukko meitä lopulta bussiin pomppasi juuri ohitettu kuopio kyllä tämä bussissa istuminen on paras asia mitä ihminen voi istualtaan tehdä Ylos

Tervetuloa Kajaaniin! Rauniolinnan voi tarkastaa vaikka taksin kyydistä, mutta ei kannata räpäyttää silmiä. Keli täällä on aivan paska joten ajanvietteeksi suosittelen esimerkiksi Pekka Heikkisen kahvilassa vierailua.
bluewhite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #68 : 21.04.2016 klo 08:15:32

Mä en ihmettelis yhtään, jos Bana peluuttaa Taiwoa ja Atomia. Ei se kyllä fiksua olisi...
Kosmoksen Härkä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ennakollinen näkemys ja alustava tieto


Vastaus #69 : 21.04.2016 klo 09:47:07

Jotain Klubin ennakkoa http://www.hjk.fi/uutiset/Miehet-3636. Jalasto näytti ainakin olevan reissussa mukana.


Näkyy vissin myös Huuhkaja-teeveessä.
« Viimeksi muokattu: 21.04.2016 klo 09:52:58 kirjoittanut Kosmoksen Härkä »
ja reeperbaahn

Poissa Poissa


Vastaus #70 : 21.04.2016 klo 09:49:23

Kattelin just youtubesta kun Forssell pamautti Chelsean paidassa kaksi upeaa maalia FA-Cupin ottelussa Oxfordia vastaan vuonna 1998.

Nyt on 2016 ja mies pelaa Kajaanissa. Toivottavasti ainakin kaksi maalia syntyy tänäänkin. Miklu on eräs kaikkien aikojen parhaista suomalaishyökkääjistä ja ansaitsee mahdollisimman hyvän ja mukavan viimeisen kauden.

Spangen

Poissa Poissa


Vastaus #71 : 21.04.2016 klo 09:59:02

http://www.iltasanomat.fi/jalkapallo/art-2000001163180.html
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #72 : 21.04.2016 klo 10:13:39

Pelipäivän kunniaksi äsken satoi lunta Tuoppi
simonige

Paikalla Paikalla


Vastaus #73 : 21.04.2016 klo 10:43:04

Pelipäivän kunniaksi äsken satoi lunta Tuoppi

Cup-romantiikkaa parhaimmillaan :)
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #74 : 21.04.2016 klo 10:48:14

Cup-romantiikkaa parhaimmillaan :)

Ja lisää näyttäs tulevan Ylos

 
Sivuja: 1 2 [3] 4 ... 18
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa