FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
25.01.2026 klo 11:50:07 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 15 [16] 17 ... 194
 
Kirjoittaja Aihe: Arsenal F.C. 2016/2017, Wengerin viimeinen mahdollisuus?  (Luettu 712951 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Rupikuula

Poissa Poissa


Vastaus #375 : 07.08.2016 klo 17:04:33

Peli näyttää olevan VeikkausTV:n listalla, sieltä ajattelin katsoa vaikka laatu ei päätä huimaa.
Jorma Koskenkorva

Poissa Poissa


Vastaus #376 : 07.08.2016 klo 17:05:16

Tän päivän peli näkyy ilmeisesti Arsenal Tvstä, mutta ei näy Skandinaviassa. Onko kyseessä englantilainen maantiedon osaaminen ja näkyy vain joltain Viasatilta Suomessa vai voiko katsoa Arsenalin striimiltä?

VeikkausTV näyttäisi näyttävän. Ilman selostusta ja melko pienellä ruudulla, mutta parempi kuin ei mitään. Viaplaystä yms en tiedä.

edit-- hidas
4/4

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ehjä Sandro Raniere


Vastaus #377 : 07.08.2016 klo 17:06:11

Theo sopisi melko hyvin Evertoniin, Deulofeu kyllä toimii tällä hetkellä siellä oikeassa laidassa, vaihdosta sisään?

Muuan "uudestisyntynyt" Azza viilettää siellä myös.
asdas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, klubi


Vastaus #378 : 07.08.2016 klo 17:10:48

Peli näyttää olevan VeikkausTV:n listalla, sieltä ajattelin katsoa vaikka laatu ei päätä huimaa.
Häh, eiks se ole 720p, jos ei katso niiden sivuilta?
Islingtonin Punainen

Poissa Poissa


Vastaus #379 : 07.08.2016 klo 17:11:21

En tiedä kuinka moni täältä seuraa Arsenal Mania-foorumia, mutta itselle kyseisen foorumin Transfer Rumours-osion seuranta on sekä erittäin tuskallista että myötähäpeällistä. Epämääräisinkin twiitti joltain puoskarilta niin Gunners-fanit ympäri maailman päivittelee teltta pystyssä Arsenal.comia joskopa vaikka sieltä yllättäen signattaisiin Griezmann tai Mahrez vuosisadan bargainilla.
Kertoo jotain epätoivosta Arsun tämän offseasonin siirtoaktiivisuuden suhteen.

Totuushan on tod näk se että Vardyn hylättyä jo "lähes varman" diilin ja Merten loukkaannuttua jäi Arsun johto telineisiin jumiin, eikä tapansa mukaan ole valmis maksamaan ylihintaa kenestäkään, oli tarve kyseiselle paikalle kuinka kova tahansa.

Veikkaankin että tässä mennään kovaa vauhtia kohti viimeisen siirtoikkunaviikon kiireostoksia ala Arteta & Mertesacker (jotka aluksi olivatkin ihan ok).

Jos pitäisi betata niin sieltä tulee toppariksi esim Johnny Evans, Phil Jones, Ashley Williams (tuskin kuitenkaan) tai Winston Reid.

Hyökkääjämarkkinoilla taasen on niin surullista että parhaimmillaan sieltä voisi tulla Javier Hernandez, mutta todellisuudessa varmaan esim Bony tai Aleksandr Kokorin.

Jokatapauksessa tuskin tulee enää mitään marquee-signausta josta tarvitsisi todella tapella. Toki edelleen esim Mustafista haaveilen.
walesinjeesus

Poissa Poissa


Vastaus #380 : 07.08.2016 klo 18:29:06

Kokoonpano City-ottelussa: Cech, Bellerin, Holding, Gabriel, Monreal, Coquelin, Xhaka, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Alexis, Iwobi
Penkillä: Debuchy, Gibbs, Ospina, Walcott, Cazorla, Chambers, Martinez, Campbell, Reine-Adelaide, Akpom, Elneny, Bielik, Zelalem, Willock
White Sleeves

Poissa Poissa


Vastaus #381 : 07.08.2016 klo 19:31:11

Edelleenkin väitän että Arsu karvaa edellisiä kausia agressiivisemmin. Nytkin jo saatu pari kertaa pallo karvattua yläneljänneksellä. Kaksi avopaikkaa seurauksena ja tietenkin kaksi epäonnistunutta viimeistelyä. Vai voiko Alexis piikkinä olla syynä karvaukseen?
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #382 : 07.08.2016 klo 19:55:40

Edelleenkin väitän että Arsu karvaa edellisiä kausia agressiivisemmin. Nytkin jo saatu pari kertaa pallo karvattua yläneljänneksellä. Kaksi avopaikkaa seurauksena ja tietenkin kaksi epäonnistunutta viimeistelyä. Vai voiko Alexis piikkinä olla syynä karvaukseen?

Ekaa puoliaikaa en ehtinyt nähdä, mutta sillä on varmasti merkitystä karvaamiseen juokseeko kärjessä hidas mutta kankea Giroud, vai joku joka juoksaa nopeammin kuin vastustajat konttaa.

Highlightsien perusteella paikkoja oli, mutta ei maistunut. Agueron maalissa Holding nukahti ja sinnehän se helähti.
asdas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, klubi


Vastaus #383 : 07.08.2016 klo 20:45:32

Vaikka nämä ovatkin harjoitushöntsiä, niin on se avauspelin pelko nyt hieman hälvennyt. Onks Alexis muuten vähän isossa kunnossa.
Hiba

Poissa Poissa


Vastaus #384 : 07.08.2016 klo 20:57:37

Ai ai, Gabriel paareilla itkuisena pois lisäajalla.
Kelechi Nakuili

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KäPa. Venezia. St. Pauli. RC Lens.


Vastaus #385 : 07.08.2016 klo 20:59:12

Ai ai, Gabriel paareilla itkuisena pois lisäajalla.
Tarvitaan melkeinpä kaksi topparia, Gabriel taitaa olla pidemmän aikaa sivussa...

Mustafi plus Manolas, kiitos. Mustafi nyt ainakin. Nyt ei Wenger voi enää hidastella yhtään, kukkaronnyörejä auki.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #386 : 07.08.2016 klo 20:59:51

Ai ai, Gabriel paareilla itkuisena pois lisäajalla.

Taisi toppareiden hinnat nousta, jos Arsenal alkaa kysellä.
lortti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #387 : 07.08.2016 klo 20:59:55

Voitto Citystä maistuu aina. Arsenal pelasi paljon suoraviivaisemin kuin ennen ja sivuttaissiirtelyä maalin edessä vähemmän. Toki Cityllä oli avointen ovien päivä alakerrassa. Teholle maalintekijän maali ja keskuspuolustus ei vakuuta yhtään. Gabriel klesaksi vikalla minuutilla eli Mustafi taisi kallistua juuri 10 milliä.
egrock

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ToPV


Vastaus #388 : 07.08.2016 klo 21:01:12

Mustafi maistuis nyt melkein paremmalta ko jaloviina... Vittu tätä touhua.
Tjowi

Poissa Poissa


Vastaus #389 : 07.08.2016 klo 21:01:49

Ei tunnu missään, kyllä Arsulla torppareita riittää.
Tällä ryhmällä mennään -> mestaruuteen asti.
kuupa

Poissa Poissa


Vastaus #390 : 07.08.2016 klo 21:03:31

Ei pojat hätäillä. Siellä on vielä Chambers, Holding ja Bielik toppareiksi. Tuostahan riittää yksi kaveri penkillekin asti, joten turha hoppuilla niiden siirtojen kanssa.

e. Walcott pelasi muuten miehekkään nelivitosen. Meni tilanteisiin ja sai maalinsa lisäksi pelattua palloja myös muille. Ehkä myyntiuhka herättelee miehen vielä taistelemaan paikastaan. Elnenyn pelistä pidän kokoajan enemmän ja enemmän. Tuntuu tekevän kentällä pelkkiä oikeita ratkaisuja ja painaa väsymättä töitä joukkueen eteen. On osoittautumassa todella hyväksi tammihankinnaksi!
« Viimeksi muokattu: 07.08.2016 klo 21:08:30 kirjoittanut kuupa »
giro12

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #391 : 07.08.2016 klo 21:05:06

Ei pojat hätäillä. Siellä on vielä Chambers, Holding ja Bielik toppareiksi. Tuostahan riittää yksi kaveri penkillekin asti, joten turha hoppuilla niiden siirtojen kanssa.
Ei unohdeta monrealin ja debuchyn "hyviä" esityksiä toppareina.

Eipä taas olisi voinut huonommin päättyä peli. Hieno voitto jäi vähän taka-alalle kyllä tuon turhan loukin takia. Jos hyökkäys toimisi tosipeleissä edes lähes yhtä hyvin kuin näissä höntsissä, voisi hyökkääjän jättää hankkimatta. Monta jätkää on näin kauden alla jo nyt telakalla?
« Viimeksi muokattu: 07.08.2016 klo 21:09:19 kirjoittanut giro12 »
kuupa

Poissa Poissa


Vastaus #392 : 07.08.2016 klo 21:09:46

Ei unohdeta monrealin ja debuchyn "hyviä" esityksiä toppareina.

Totta, hyvä huomio. Katsotaan rauhassa, mitä on tarjolla elokuun viimeisenä päivänä.
arizje

Poissa Poissa


Vastaus #393 : 07.08.2016 klo 21:09:55

Toisella puoliskolla peli parani huomattavasti, kun Elneny tuli kentälle. Iwobiltakin varsin väkevä esitys. Sanchez toi hyvin nopeutta piikkiin ja kova karvaus toi muutaman hyvän pallonriiston. Theolta 1+1, joten hyökkäykseen ei Wenger tietenkään hommaa. Se on sinetöity viimeistään nyt. Puolustuksen tilanne oli jo ennestään todella huolestutava ennen Gabrielin loukkaantumistakin. Hullua, jos tämänkään jälkeen ei tartu ketään haaviin. Silkkaa typeryyttä.
Tekniikka

Poissa Poissa


Vastaus #394 : 07.08.2016 klo 21:10:43

Se niistä hyökkäyspään hankinnoista. Tämä viimeistään vakuuttaa Wengerin, ettei niille ole mitään tarvetta.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #395 : 07.08.2016 klo 21:11:24

Mitä siinä loukkaantumisessa tapahtui? 3-1 -tilanteessa lähdin suihkuun.
Kelechi Nakuili

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KäPa. Venezia. St. Pauli. RC Lens.


Vastaus #396 : 07.08.2016 klo 21:14:07

Mitä siinä loukkaantumisessa tapahtui? 3-1 -tilanteessa lähdin suihkuun.
City hyökkäämässä ja Iheanacho pääsemässä Touren (?) syöttämään palloon, Gabriel tulee vähintään yhtä lujaa tilanteeseen ja kaatuu sitten todella pahan näköisesti törmättyään nigerialaisen kanssa.
kuupa

Poissa Poissa


Vastaus #397 : 07.08.2016 klo 21:14:24

Mitä siinä loukkaantumisessa tapahtui? 3-1 -tilanteessa lähdin suihkuun.

Gabriel meni tapansa mukaisesti räväkästi pallontavoittelu tilanteeseen ja väänsi nilkkansa ikävän näköisesti. Saattoi jopa murtua ja siihen päälle nivelside vauriot. Paluu ensi vuoden puolella.
Rotta Ayala

Poissa Poissa


Vastaus #398 : 07.08.2016 klo 21:16:03

Eiköhän tuo Gabrielin loukki pidä miehen pitkään poissa. Keskuspuolustukseen on sitten Liverpoolia vastaan heittää pari kappaletta koulutukseltaan oikeaa laitapakkia, yksi Championshippiä kolunut kaveri joka on juuri tullut seuraan ja 18v polski, Monrealia tuskin uhrataan laidalta toppariksi. Lisäksi koko kautta varten on vielä varastossa loukkaantumisherkkä a-luokan tekijä.

Uskokaa huviksenne, Wenger ei hanki uutta topparia.
Tekniikka

Poissa Poissa


Vastaus #399 : 07.08.2016 klo 21:16:34

Theolta 1+1, joten hyökkäykseen ei Wenger tietenkään hommaa. Se on sinetöity viimeistään nyt.

Eikä pidä unohtaa, että Akpom ja Iwobi osuivat Cityä vastaan. Leveyttä ja laatua siis riittää isojenkin haastamiseen.

 
Sivuja: 1 ... 15 [16] 17 ... 194
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa