Haatsi
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur Football Club
|
 |
Vastaus #375 : 31.08.2016 klo 14:22:49 |
|
Mikäs tää Max Meyer huhu Schalkesta on?
|
|
|
|
|
Migelo
Poissa
Suosikkijoukkue: JJK, Spurs
|
 |
Vastaus #376 : 31.08.2016 klo 14:34:54 |
|
Mikäs tää Max Meyer huhu Schalkesta on?
Todennäköisesti ihan täyttä paskaa, samoin kuin Twitterissä liikkunut Schneiderlin huhukin.. Lilyn ja muiden kanssa samaa mieltä ikkunan onnistumisesta. Fiksusti vahvistettu niitä ongelmakohtia mistä viime vuonna jäi homma kiinni ja samalla kevennetty palkkarakennetta pistämällä turhakkeita kiertoon. Mielummin näen että masoneista ja chadleista hankkiudutaan nyt eroon kun niistä on vielä jotain saatavissa, kuin että istutetaan niitä vielä kauden verran penkillä arvoaan pudottamassa. Penkille sitten rohkeasti nuorempaa verta (Onomah, Winks) joista hyvällä tuurilla kuoriutuu tämän kauden Alleja. Jos sieltä nyt vielä kohtuu hinnalla Sissoko tai Isco tulee niin hyvä homma, ilmankin pärjätään.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #377 : 31.08.2016 klo 14:36:54 |
|
Jos sisään tulee ainoastaan varamaalivahti, niin Spurs on epäonnistunut siirtoikkunassa (tai ei ainakaan tehnyt riittävästi). Piste. Tämä oma näkemykseni ja Levy-fanipojilla tietysti omansa. Yllätyn, jos tuolla ringillä taistellaan menestyksekkäästi kahdella rintamalla. Jos Spurs olisi torstailiigassa, niin tämä rinki varmaan riittäisi.
|
|
|
|
|
KDB
Poissa
Suosikkijoukkue: 93:20
|
 |
Vastaus #378 : 31.08.2016 klo 14:39:36 |
|
Huomaa tosiaan että osa elää vielä torstailiiga-maailmassa, kun kuvittelevat joidenkin Winksien ja Onomahien riittävän kahteen kilpailuun.
|
|
|
|
|
Yugo
Poissa
Suosikkijoukkue: THFC, TTL
|
 |
Vastaus #379 : 31.08.2016 klo 14:42:19 |
|
Janssenin ansiosta Kane taipuu tarvittaessa siihen kärjen alapuolelle.
Taipuu kyllä, mutta onko se pysyväinen ratkaisu jos Dele jatkaa lähinnä kiukuttelulinjalla ja Onomah ei vielä riitä? Sitten ei olekaan sitä stunttia kärkeen koska sinne on vain Janssen, Kanen vetäessä kympissä.
|
|
|
|
|
Kyseenalaistaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur, FC Kontu, Florin Cezar Ouatu
|
 |
Vastaus #380 : 31.08.2016 klo 14:48:15 |
|
Toivottavasti luit aiemman viestini. Spurs on kyllä vahvistunut. Mutta kerro nyt ihmeessä perusteluja kolmeen kohtaan:
1. Mitä Levyn olisi mielestäsi pitänyt tehdä, kun noin rajuja syytöksiä lauot? 2. Mitä tarkoitat kunnianhimon puutteella siirtomarkkinoilla? Bale-rahojen uusinta? £30M Sissokosta vai Isco, joka ei ilmeisesti rahasta kiinni jäänyt, jos koko huhu edes totta oli? 3. Mihin se viime kauden kehitys on kadonnut, kun ketään avainpelaajaa ei ole myyty, sisään ovat tulleet Wanyama ja Janssen, minkä lisäksi nuoret ovat vuoden vanhempia.
Välillä tuntuu faneilla olevan täysin absurdi näkemys siirtomarkkinoista ja nythän homma on toiminut hyvin nimenomaan näin, kun jätetään mieluummin ostamatta, kuin ostetaan vähänkin epäsopivaa vain ostamisen ilosta, vaikka tämä tylsempi toimintatapa olisikin.
Pienenä korjauksena vielä se, että siellä ovat siirtomarkkinoilla muut pyrkineet kuromaan eroa Spursiin, eivätkä viime kaudella edelle päätyneet ole ainakaan enempää vahvistuneet.
1. Valioliiga-tason pelaajia (Bentaleb, Chadli ja Mason esimerkiksi) on päästetty lähtemään ilman, että heitä on korvattu riittävällä tavalla toistaiseksi. Jo aiemmin kapeaksi moitittu joukkue on siis tällä hetkellä vielä entistäkin kapeampi. Onomahin tai Winksin en usko vielä olevan tarpeeksi kovatasoisia pelaajia, jotta heidät voisi nähdä korvaavina pelaajina. Tällä hetkellä yksikin loukkaantuminen/pelikielto tulee vaikuttamaan todella radikaalisti niin avauskokoonpanon kuin vaihtopenkinkin laatuun. Levyn olisi täytynyt vähintään pitää kiinni rotaatiopelaajista ja mieluiten hankkia joukkueeseen lisää syvyyttä. 2. Mikäli seuran tavoitteena on pelata säänöllisesti Mestareiden liigassa eikä Eurooppa-liigassa niin seura on osoittanut mielestäni kunnianhimon puutetta siirtomarkkinoilla. Nyt olisi ollut tilaisuus vakiinnuttaa Spursin asema seurana, jonka tavoite on realistisesti taistella Valioliigan kärkisijoista kaudesta toiseen eikä näin ole toimittu. Joukkuetta ei ole vahvistettu tarpeeksi suhteutettuna muihin seuroihin sekä Mestareiden liigan vaativuuteen. 30 milj. Sissokosta olisi mielestäni hieman ylihintainen hankinta, mutta se olisi välttämätön hankinta joukkueen syvyys huomioituna. Kyse ei ole pelkästään joukkueen rotaatiosta vaan myös siitä, että onko joukkueen rotaatiopelaajat tarpeeksi laadukkaita. 3. Avainpelaajia ei ole myyty, mutta erot kärkijengien ja keskikastin välillä tulevat erittäin monesti silloin kun joukkueet avautuvat otteluruuhkaan eikä sitä ykköskokoonpanoa saada jalkeille ottelusta toiseen. Joukkueen syvyydessä Spurs antaa liikaa tasoitusta muille kärkiseuroille. Muutenkin on epärealistista olettaa, että esimerkiksi Allin ja Dierin tapaiset nuoret pelaajat pystyisivät suorittamaan kovalla tasolla ottelusta toiseen. Spurs oli viime kaudella onnekas, kun muut seurat ympäriltä kompastelivat erinäisistä syistä eikä lopulta Spurskään pystynyt viime kaudella pelaamaan kauden loppuun saakka kuin 3. sijaan riittävällä tasolla. On naiivia olettaa, että Spursin nuoret pelaajat jatkavat kehitystään samaan tapaan kuin edellisellä kaudella. Kaikki muut seurat Spursin ympärillä (keskikasti mukaanlukien) ovat satsanneet merkittävästi pelaajamateriaalin vahvistamiseen samalla kun Spurs luottaa ilmeisesti siihen, että viime kauden suonenveto olisi toistettavissa tekemättä minkäänlaisia rahallisia satsauksia.
|
|
|
|
|
Blanchflower
Poissa
|
 |
Vastaus #381 : 31.08.2016 klo 14:49:15 |
|
Jos sisään tulee ainoastaan varamaalivahti, niin Spurs on epäonnistunut siirtoikkunassa (tai ei ainakaan tehnyt riittävästi). Piste. Tämä oma näkemykseni ja Levy-fanipojilla tietysti omansa. Yllätyn, jos tuolla ringillä taistellaan menestyksekkäästi kahdella rintamalla. Jos Spurs olisi torstailiigassa, niin tämä rinki varmaan riittäisi.
No onhan se aika selvä merkki epäonnistumisesta jos ja kun Poch halajaa tässä vaiheessa useampaakin profiilitason hankintaa ja seura tekee kovasti töitä näiden saamiseksi (siis jos nuo hankinnat jäävät tekemättä)- ei kai tuota voi kiistaa, vaikka nukkuisi levylakanoissa. Haettiin neljää profiilihankintaa CL -kaudeksi, saatiin kaksi. Toivottavasti edes laadullisesti sihti on ollut kunnossa.
|
|
|
|
|
AEF
Poissa
|
 |
Vastaus #382 : 31.08.2016 klo 14:56:43 |
|
Jos sisään tulee ainoastaan varamaalivahti, niin Spurs on epäonnistunut siirtoikkunassa (tai ei ainakaan tehnyt riittävästi). Piste. Tämä oma näkemykseni ja Levy-fanipojilla tietysti omansa. Yllätyn, jos tuolla ringillä taistellaan menestyksekkäästi kahdella rintamalla. Jos Spurs olisi torstailiigassa, niin tämä rinki varmaan riittäisi.
Tähän on kyllä yhdyttävä.. Sillähän ei ole valitettavasti mitään merkitystä, onko joukkue yhtä vahva kuin viime kaudella. Viime kauden joukkue oli kasattu EL:n pelien mukaisesti, mutta nyt joukkue tulisi kasata Mestareiden liigaa silmällä pitäen. Enään ei voi peluuttaa vaihtopenkkiä niissä peleissä, jolloin avaukselle tulee se kuusi peliä ainakin lisää. Toivottavasti meidän ei tarvitse manailla joulukuussa, kun "yllättäen" loukkaantumisia olikin enemmän kuin viime kaudella ja ratkaisevissa Mestareiden liigan alkulohkon peleissä kentällä viilettää Onomah ja Winks.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #383 : 31.08.2016 klo 14:59:18 |
|
No onhan se aika selvä merkki epäonnistumisesta jos ja kun Poch halajaa tässä vaiheessa useampaakin profiilitason hankintaa ja seura tekee kovasti töitä näiden saamiseksi (siis jos nuo hankinnat jäävät tekemättä)- ei kai tuota voi kiistaa, vaikka nukkuisi levylakanoissa. Haettiin neljää profiilihankintaa CL -kaudeksi, saatiin kaksi. Toivottavasti edes laadullisesti sihti on ollut kunnossa.
Sissoko olisi hyvä haku, jos Spurs ja Newcastle löytäisivät toisensa jostain tuosta puolivälistä (Spurs valmis maksamaan 16m ja Newcastle haluaa 30m) ja Sissokon viime kauden löysäily oli vaan väliaikaista motivaation puutteesta johtuvaa. Ilmeisesti Nkoudun diili menee vielä läpi.
|
|
|
|
|
ikharo
Poissa
|
 |
Vastaus #384 : 31.08.2016 klo 15:06:38 |
|
1. Valioliiga-tason pelaajia (Bentaleb, Chadli ja Mason esimerkiksi) on päästetty lähtemään ilman, että heitä on korvattu riittävällä tavalla toistaiseksi. Jo aiemmin kapeaksi moitittu joukkue on siis tällä hetkellä vielä entistäkin kapeampi. Onomahin tai Winksin en usko vielä olevan tarpeeksi kovatasoisia pelaajia, jotta heidät voisi nähdä korvaavina pelaajina. Tällä hetkellä yksikin loukkaantuminen/pelikielto tulee vaikuttamaan todella radikaalisti niin avauskokoonpanon kuin vaihtopenkinkin laatuun. Levyn olisi täytynyt vähintään pitää kiinni rotaatiopelaajista ja mieluiten hankkia joukkueeseen lisää syvyyttä.
2. Mikäli seuran tavoitteena on pelata säänöllisesti Mestareiden liigassa eikä Eurooppa-liigassa niin seura on osoittanut mielestäni kunnianhimon puutetta siirtomarkkinoilla. Nyt olisi ollut tilaisuus vakiinnuttaa Spursin asema seurana, jonka tavoite on realistisesti taistella Valioliigan kärkisijoista kaudesta toiseen eikä näin ole toimittu. Joukkuetta ei ole vahvistettu tarpeeksi suhteutettuna muihin seuroihin sekä Mestareiden liigan vaativuuteen. 30 milj. Sissokosta olisi mielestäni hieman ylihintainen hankinta, mutta se olisi välttämätön hankinta joukkueen syvyys huomioituna. Kyse ei ole pelkästään joukkueen rotaatiosta vaan myös siitä, että onko joukkueen rotaatiopelaajat tarpeeksi laadukkaita.
3. Avainpelaajia ei ole myyty, mutta erot kärkijengien ja keskikastin välillä tulevat erittäin monesti silloin kun joukkueet avautuvat otteluruuhkaan eikä sitä ykköskokoonpanoa saada jalkeille ottelusta toiseen. Joukkueen syvyydessä Spurs antaa liikaa tasoitusta muille kärkiseuroille. Muutenkin on epärealistista olettaa, että esimerkiksi Allin ja Dierin tapaiset nuoret pelaajat pystyisivät suorittamaan kovalla tasolla ottelusta toiseen. Spurs oli viime kaudella onnekas, kun muut seurat ympäriltä kompastelivat erinäisistä syistä eikä lopulta Spurskään pystynyt viime kaudella pelaamaan kauden loppuun saakka kuin 3. sijaan riittävällä tasolla. On naiivia olettaa, että Spursin nuoret pelaajat jatkavat kehitystään samaan tapaan kuin edellisellä kaudella. Kaikki muut seurat Spursin ympärillä (keskikasti mukaanlukien) ovat satsanneet merkittävästi pelaajamateriaalin vahvistamiseen samalla kun Spurs luottaa ilmeisesti siihen, että viime kauden suonenveto olisi toistettavissa tekemättä minkäänlaisia rahallisia satsauksia.
Tämä. Ei lisättävää.
|
|
|
|
|
Petry
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs, SJK
|
 |
Vastaus #385 : 31.08.2016 klo 15:30:01 |
|
Eilen illalla tein virheen, ja rupesin unelmoimaan Iscosta Spurs-paidassa. 8:15 aamupalapöydässä fiilis oli optimistinen - tästä tulee hyvä päivä ja Levy yllättää ja sieltä tulee Isco tai Meyer... Kello 15:03: Uskaltauduin avaamaan foorumin ja futisuutiset. Ei mitään.. 16:15: stressi alkaa pikkuhiljaa nousemaan... 16:30: Refresh nappi kovassa käytössä.
Vielä on aikaa.
|
|
|
|
|
Lilywhite
Poissa
Suosikkijoukkue: Niin myötä- kuin vastoinkäymisissäkin.
|
 |
Vastaus #386 : 31.08.2016 klo 15:46:01 |
|
1. Valioliiga-tason pelaajia (Bentaleb, Chadli ja Mason esimerkiksi) on päästetty lähtemään ilman, että heitä on korvattu riittävällä tavalla toistaiseksi. Jo aiemmin kapeaksi moitittu joukkue on siis tällä hetkellä vielä entistäkin kapeampi. Onomahin tai Winksin en usko vielä olevan tarpeeksi kovatasoisia pelaajia, jotta heidät voisi nähdä korvaavina pelaajina. Tällä hetkellä yksikin loukkaantuminen/pelikielto tulee vaikuttamaan todella radikaalisti niin avauskokoonpanon kuin vaihtopenkinkin laatuun. Levyn olisi täytynyt vähintään pitää kiinni rotaatiopelaajista ja mieluiten hankkia joukkueeseen lisää syvyyttä.
2. Mikäli seuran tavoitteena on pelata säänöllisesti Mestareiden liigassa eikä Eurooppa-liigassa niin seura on osoittanut mielestäni kunnianhimon puutetta siirtomarkkinoilla. Nyt olisi ollut tilaisuus vakiinnuttaa Spursin asema seurana, jonka tavoite on realistisesti taistella Valioliigan kärkisijoista kaudesta toiseen eikä näin ole toimittu. Joukkuetta ei ole vahvistettu tarpeeksi suhteutettuna muihin seuroihin sekä Mestareiden liigan vaativuuteen. 30 milj. Sissokosta olisi mielestäni hieman ylihintainen hankinta, mutta se olisi välttämätön hankinta joukkueen syvyys huomioituna. Kyse ei ole pelkästään joukkueen rotaatiosta vaan myös siitä, että onko joukkueen rotaatiopelaajat tarpeeksi laadukkaita.
3. Avainpelaajia ei ole myyty, mutta erot kärkijengien ja keskikastin välillä tulevat erittäin monesti silloin kun joukkueet avautuvat otteluruuhkaan eikä sitä ykköskokoonpanoa saada jalkeille ottelusta toiseen. Joukkueen syvyydessä Spurs antaa liikaa tasoitusta muille kärkiseuroille. Muutenkin on epärealistista olettaa, että esimerkiksi Allin ja Dierin tapaiset nuoret pelaajat pystyisivät suorittamaan kovalla tasolla ottelusta toiseen. Spurs oli viime kaudella onnekas, kun muut seurat ympäriltä kompastelivat erinäisistä syistä eikä lopulta Spurskään pystynyt viime kaudella pelaamaan kauden loppuun saakka kuin 3. sijaan riittävällä tasolla. On naiivia olettaa, että Spursin nuoret pelaajat jatkavat kehitystään samaan tapaan kuin edellisellä kaudella. Kaikki muut seurat Spursin ympärillä (keskikasti mukaanlukien) ovat satsanneet merkittävästi pelaajamateriaalin vahvistamiseen samalla kun Spurs luottaa ilmeisesti siihen, että viime kauden suonenveto olisi toistettavissa tekemättä minkäänlaisia rahallisia satsauksia.
1. En oikein käsitä tuota laskutapaa. Bentaleb, Chadli ja Mason lähtivät ja se vähä mitä noissa on korvattavaa on korvaantunut kyllä. Koirankoppi-Bentalebissa itse asiassa ei ole edes korvattavaa (kahden vuoden takaisessa olisi ollut) ja Masonissakin hyvin vähän. Keskustaan tuli Wanyama ja se tarkoittaa Wanyaman, Dierin tai Dembelen olevan penkillä, näistä kuka tahansa on parempi, kuin vaikkapa Mason. Lisäksi Janssen vahvistaa penkkiä tai jos tuo on kentällä, niin Kane on penkillä tai sitten esimerkiksi Alli tipahtaa sinne jos pelataan kahdella kärjellä. Siinä niitä laadukkaita penkkimiehiä on ja tämän lisäksi N'Koudou on 99% varmuudella Spursin mies ja melko suoraan korvaaja Chadlille. En millään näe penkin kaventuneen, en sitten millään ja tuohonhan ilmeisesti haetaan vielä "Sissokoa", minkä jälkeen penkillä on "Sissoko"/Eriksen/Alli/Lamela tai jopa kaksi näistä jos pelataan kahdella kärjellä. Lisäähän sitä laadukasta syvyyttä on tullut ja tulossa, enkä ainakaan itse näe mitään Masonia tai Chadlia kovinkaan laadukkaana syvyytenä CL-Spursille. 2. Mikä olisi ollut tarpeeksi? Kuinka paljon enemmän vielä olisi tarvittu jos sieltä Sissoko tai vastaava vielä tulee? Enkä nyt ihan allekirjoita sitä, että Spurs olisi yhden siirtoikkunan aikana vakiinnuttanut paikkaansa missään. Tässä tuli esille taas rotaatiopelaajien laatu. Viitaten tuohon ykköskohtaan, niin eikö se taso ole jo nyt noussut? 3. Tämä on osin jossittelua, mutta jos sieltä nyt se Sissoko n.£20-25m hinnalla tulee ja N'koudoun hinta on huhuttu £10M, niin Janssenin sekä Wanyaman kanssa on ostettu pelaajia noin kuudellakymmenellä miljoonalla. Mihinkään Mourinhon osto-joukkueeseen tai Conten ja Guardiolan pohjattomaan kassaan en vertaisi, mutta ovatko siellä nyt kaikki muut niin merkittävästi enempää vahvistelleet? Toki "Sissoko" on vielä tulematta ja näin ollen ostot ovat vain luokkaa £35-40M. Moni joukkue ostaa myös sen takia, että siellä uusi manageri muovaa rosteria ja sen takia nimekkäätkin pelaajat istuvat katsomossa, vaikkei niille mitään käyttöä paperin ulkopuolella ole.
|
|
|
|
|
ljr12
Poissa
|
 |
Vastaus #387 : 31.08.2016 klo 16:00:24 |
|
Spurs tekee harvoin hätäisiä/aivan viimisten minuuttien hankintoja siirtoikkunassa, mutta vielä on aikaa.
|
|
|
|
|
böögö
Poissa
|
 |
Vastaus #388 : 31.08.2016 klo 16:00:52 |
|
"itk" ali z:n mietteitä spursfoorumilta. Ali Z, on 31 Aug 2016 - 11:59 AM, said: My concern is Poch he let players go with a promise we would improve quality, this is yet again very short sighted by Levy if we fail to get anybody bar GNK and Pau.
Ali Z, on 31 Aug 2016 - 11:56 AM, said: Hence my call for calm yesterday, typical Levy, bad news as it will upset players and Poch, broken promises
regarding Poch
Possibly but not walk out just go if he gets right offer, he wanted to improve quality and use youngsters to develop quality and have back up, if we fail to bring in at least 1 more we will have limited forward/creative player at least- Zaha, Coric were both players he was happy to bring in, he wanted more pace, he wanted more options so he could have a plan B/C etc numbers were not that important but certainly been left with less than he would want.
|
|
|
|
|
Bimbopallo FC
Poissa
|
 |
Vastaus #389 : 31.08.2016 klo 17:39:43 |
|
Vaikka tuossa muutama päivä sitten kyseenalaistin tuon päätöksen ringin leikkaamisesta, niin ei voi muuta kuin nostaa hattua Levyn suuntaan, joka sai myytyä mainitun nelikon lähes 40£m:lla. Jos Schalke vielä lunastaa Bentalebin, niin myynneistähän tulee yhteensä täysin järjettömät 50£m. Edelleen sitä toivoisi yhtä pelaajaa tuohon yläoksalle, jotta Onomahin varaan ei tarvitsisi laskea mitään, mutta kyllä näilläkin luulisi tammikuuhun asti selviävän. Potentiaaliakin joukkueessa tuntuu olevan aiempaa kautta enemmän, sillä ainakin itse odotan Lamelan ja Allin "nostavan tasoaan" entisestään ja toisaalta Sonin petraavan otteitaan. Tuohon päälle vielä kesän hankinnat Janssen ja N'Koudou, niin kyllä näilläkin luulisi pärjäävän.
Lisäksi kyseenalaistaisin vielä tuon muutamien mainitseman Allin "heikon toisen kauden". Eihän tässä ole pelattu kuin kolme kierrosta. Kisojen jäljiltä preseason jäi Allin osalta olemattomaksi ja ilmeisesti (selostajan mukaan) siellä oli jotain pöpöä ollut toisen kierroksen aikaan. Tuolloinkin Alli pelasi Janssenin maalipaikkaan upealla läpisyötöllä heti kentälle päästyään ja hehkutus tuosta suorituksesta kaatui hollantilaisen huonoon viimeistelyyn. Lisäksi Alli osoitti jälleen Liverpoolia vastaan olevansa joukkueen paras pelaaja liikuttelemaan palloa pienessä tilassa (ja tässä tarkoitetaan nyt pallon liikuttelua, ei suojaamista). Ongelmana on nähdäkseni ollut se, että koko joukkueen hyökkäyspelaaminen on ollut varsin tukkoista, jolloin tuollaiset oman puolustajan ohittamiset ja peliä osaltaan edistävät jatkot ja lyhyet syötöt eivät saa samalla tavoin arvostusta kuin joukkuepelin toimiessa.
|
|
|
|
|
Demian
Poissa
Suosikkijoukkue: Bauhaus
|
 |
Vastaus #390 : 31.08.2016 klo 17:53:28 |
|
Lilyllä kyllä takki viuhuu samaa tahtia kuin Spursilla ovet. Laajan ja laadukkaan ringin muodostaneet pelaajat muuttuvat yksi toisensa jälkeen turhakkeiksi myyntipäätöksen jälkeen 
|
|
|
|
|
Kleine
Poissa
Suosikkijoukkue: Sean Cliver
|
 |
Vastaus #391 : 31.08.2016 klo 18:27:17 |
|
Monella tuntuu unohtuvan, että onhan se N'Jiekin vielä ringissä mukana. Toki vahvojen huhujen mukaanhan menossa N'Kodou kaupassa toiseen suuntaan mutta en laskisi silti kaveria täysin pois spekulaatioista. Muista huhuista Iscon saapumisen myötä menisi housut vaihtoon mutta Sissokon kohdalla kiima ei läheskään yhtä kova, varsinkaan yhtään yli 15millin hinnalla.
|
|
|
|
|
Lilywhite
Poissa
Suosikkijoukkue: Niin myötä- kuin vastoinkäymisissäkin.
|
 |
Vastaus #392 : 31.08.2016 klo 18:28:51 |
|
Lilyllä kyllä takki viuhuu samaa tahtia kuin Spursilla ovet. Laajan ja laadukkaan ringin muodostaneet pelaajat muuttuvat yksi toisensa jälkeen turhakkeiksi myyntipäätöksen jälkeen  Tätä kutsutaan kehitykseksi, eikä se sattumaa ole, ketä sieltä myydään. Eivät nuo lähteneet huonoja pelaajia ole, mutta eri syistä johtuen nämä pelaajat ovat ne, jotka tippuivat viime kauden mittaan vähän kelkasta ja pullahtivat nyt ulos. Ylipäätään tilanne on nyt aivan eri, kuin vuosi sitten ja tavoitehan on siinä, että rinki on taas laadukkaampi, huolimatta siitä vaikka se olisi ollut kuinka laadukas aiemminkin. Päättyneen kauden aikana Chadli pelasi itsensä joukkueesta ulos, kun taas yläoksalla Alli pelasi itselleen avauksen paikan, mistä nyttemmin Dele joutuu taas kynsin hampain taistelemaan. Raaka maailma.
|
|
|
|
|
RunsLikeBale
Poissa
Suosikkijoukkue: Christian Eriksen
|
 |
Vastaus #393 : 31.08.2016 klo 18:37:38 |
|
Ei riitä moti kirjoittamaan mitään syväluotaavaa analyysiä ja toisaalta turha toistella jo sanottuja asioita. Anyway, Lilyn ja Bimbopallon vaunuissa 100%  Siitä nyt vaikka hyvin perusteltu mielipide näiden jatkoksi: http://cartilagefreecaptain.sbnation.com/2016/8/31/12718434/tottenham-hotspur-squad-2016-17-depthIsco ja varauksin myös Sissoko olisi kovettanut, mutta ei huhutulla 30M pyynnillä. Kävi mielessä olisiko Sissoko ollut se puuttuva palanen, joka olisi Dembeleen voinut korvata?
|
|
|
|
|
CCh
Poissa
Suosikkijoukkue: Eberechi Eze, JB5, Gavi, Victor Boniface
|
 |
Vastaus #394 : 31.08.2016 klo 18:38:26 |
|
Itse en muuten usko että tänä iltana Spursin twitteristä ulos puskee enää muuta kuin ilmoitus GNK:n saapumisesta.
|
|
|
|
|
hiljaa
Poissa
Suosikkijoukkue: KaVo, Spurs
|
 |
Vastaus #395 : 31.08.2016 klo 18:50:49 |
|
Kiva ajatus juu mutta ei mitään Iscoja tai Sissokoja enää viimeisten päivien aikana sisään tuoda niin kuin ei kyllä ketään muutakaan. Gnk:n kanssa nyt on hierottu koko kesä eli sitä en laske. No, toivotaan että näillä pärjätään. Itse olen kyllä aika huolissani mm siitä että viime kauden tärkeimmälle pelaajalle, Dembelelle ei sitten saatu minkäänlaista kirittäjää. Jotenkin sellainen tunne että taas jäädään kauden lopussa miettimään että hankinta tai pari jäi uupuun. No, eipä tässä kai negistellä kannata vielä, aika näyttää.
|
|
|
|
|
jalmari.
Poissa
Suosikkijoukkue: kpv, huuhkajat, tottenham
|
 |
Vastaus #396 : 31.08.2016 klo 18:52:43 |
|
Aina välillä huvittaa nämä kommentit että esim. Sissoko kelpaa 15m mutta ei enään 30m. Mitä väliä sillä näin fanin/kannattajan näkökulmasta on mitä se maksaa, mutta sillä on että onko se joukkueessa vai ei  Luulen kyllä että meidän Levy ei ylihintaa kuitenkaan maksa. Isco olis kovettanut, mutta kyllä se Sissokokin mulle kelpaa. Kunhan nyt siitä Zahasta pysytään kaukana, ja eiköhän se olekkin jo unohdettu.
|
|
|
|
|
Diamonds
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs
|
 |
Vastaus #397 : 31.08.2016 klo 19:04:13 |
|
Aina välillä huvittaa nämä kommentit että esim. Sissoko kelpaa 15m mutta ei enään 30m. Mitä väliä sillä näin fanin/kannattajan näkökulmasta on mitä se maksaa, mutta sillä on että onko se joukkueessa vai ei  Luulen kyllä että meidän Levy ei ylihintaa kuitenkaan maksa. Samaa ihmettelen minä, mutta ehkä siinä on taustalla se, että helpompi ymmärtää miksi esim. Levy ei hommaa pelaajaa X koska siitä pitää maksaa tolkuton määrä rahaa. Siltikkin koko rahakeskustelu saa välillä aina ihan liikaa arvoa. EDIT: #NkoudouSigns
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 31.08.2016 klo 19:16:18 kirjoittanut Diamonds »
|
|
|
|
|
Demian
Poissa
Suosikkijoukkue: Bauhaus
|
 |
Vastaus #398 : 31.08.2016 klo 19:11:15 |
|
Itsekin mietin voisiko Sissoko olla hankinta tuohon Dembelen rooliin. Itse pidän edelleen keskikenttää turhan ohuena sekä pohjan että yläoksan suhteen, mutta N'Koudou ja mahdollinen hankinta voi vielä muuttaa fiilikset. Tässähän voi muutenkin tapahtua vielä kaikenlaista erinäisten ketjureaktioiden seurauksena. Ehkä jostain pamahtaa vielä joku "vdV" 
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|