deif
Poissa
|
 |
Vastaus #500 : 09.09.2016 klo 18:17:12 |
|
8x olen WHT:lla ollut viimeisen 5 kauden aikana ja tällä kaudella olisi kiva mennä vielä viimeisen kerran, mutta taitaa olla lähes mahdotonta? 3.12 Swansea peliin lippu pitäisi saada. Ennen olen liput aina saanut helposti general salesta, tällä kaudella tuo ei taida olla vaihtoehto. Onkos foorumistit saanut tämän kauden kotipeleihin lippuja?
|
|
|
|
|
ljr12
Poissa
|
 |
Vastaus #501 : 10.09.2016 klo 11:16:21 |
|
8x olen WHT:lla ollut viimeisen 5 kauden aikana ja tällä kaudella olisi kiva mennä vielä viimeisen kerran, mutta taitaa olla lähes mahdotonta? 3.12 Swansea peliin lippu pitäisi saada. Ennen olen liput aina saanut helposti general salesta, tällä kaudella tuo ei taida olla vaihtoehto. Onkos foorumistit saanut tämän kauden kotipeleihin lippuja?
Stubhub?
|
|
|
|
|
Lilywhite
Poissa
Suosikkijoukkue: Niin myötä- kuin vastoinkäymisissäkin.
|
 |
Vastaus #502 : 10.09.2016 klo 15:07:29 |
|
Poch antaa vähän esimakua tämän kauden rotaatiosta, Son ja Davies avauksessa vai olikos Rosella loukkaantuminen? Toki Lamelallakin maajoukkueen touhuja taustalla, mutta mikäs tuota yläkertaa pyöritellessä.
Penkki on hyökkäyssuuntaan kyllä äärimmäisen vahva, Lamela, Sissoko ja Janssen.
Mikä loukkaantuminen Wimmerillä on, ei taaskaan penkillä?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 10.09.2016 klo 15:11:12 kirjoittanut Lilywhite »
|
|
|
|
|
deif
Poissa
|
 |
Vastaus #503 : 10.09.2016 klo 15:11:05 |
|
Mikä loukkaantuminen Wimmerillä on, ei taaskaan penkillä?
Tämä on ihmetyttänyt koko alkukauden. Oli kuitenkin maajoukkueen mukana nyt tauolla.
|
|
|
|
|
Blofeld
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs
|
 |
Vastaus #504 : 10.09.2016 klo 15:17:54 |
|
Poch harjoittelee rotaatiota. Näköjään se toimii niin, että otetaan hyökkäyspään paras pelaaja penkille ja laitetaan huonoin tilalle.
Katsellaan. Olihan son viime vuonnakin ekassa pelissään hyvä. Sissokon avausminuutteja odotellessa
|
|
|
|
|
|
Del Atletico
|
 |
Del Atletico
Vastaus #505 : 10.09.2016 klo 15:30:00 |
|
Poch antaa vähän esimakua tämän kauden rotaatiosta, Son ja Davies avauksessa vai olikos Rosella loukkaantuminen?
On loukkaantuminen Danny-boylla. Ei vissiin kuitenkaan mitään liian vakavaa pitäisi olla.
|
|
|
|
|
Diamonds
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs
|
 |
Vastaus #506 : 10.09.2016 klo 15:31:46 |
|
Poch harjoittelee rotaatiota. Näköjään se toimii niin, että otetaan hyökkäyspään paras pelaaja penkille ja laitetaan huonoin tilalle.
Katsellaan. Olihan son viime vuonnakin ekassa pelissään hyvä. Sissokon avausminuutteja odotellessa
Son saanee "kiitoksen" kun kieltäytyi majupelistä ja keskittyi harjoitteluun Lontoossa, hyvä niin. Lamela taas huilannee aikaeron takia. Rose taisi loukkaantua majupelissä. Voisiko Wimmerillä olla kiukuttelua taustalla? Joskus oli vähän huhua, että ei olisi ihan täysin tyytyväinen rooliinsa? Tavallaan sen ymmärtää, kun erittäin hyvien otteiden jälkeen (Janin loukki viimekaudella) Jan kävelee suoraan avaukseen ja Wimmer palaa penkille. Vaikka toki Jan & Toby on ykköspari ei siinä. Toivottavasti kaikki olisi kuitenkin ok. Kyllähän tuo penkki näyttää hyökkäyspään vaihtojen suhteen ihan hyvältä. Vaihtoehtoja pitäisi olla.
|
|
|
|
|
Bimbopallo FC
Poissa
|
 |
Vastaus #507 : 10.09.2016 klo 16:09:00 |
|
Peliä pelattu 7 minuuttia ja tekisi taas mieli haukkua Wanyamaa. Enää en jaksa.
|
|
|
|
|
Kyseenalaistaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur, FC Kontu, Florin Cezar Ouatu
|
 |
Vastaus #508 : 10.09.2016 klo 20:07:33 |
|
Mistä tämä Son-viha oikein kumpuaa täällä?  Mies oli viime kaudella todella hyvä ennen loukkaantumistaan ja senkin jälkeen iski muutaman todella tärkeän maalin Spursille niissä peleissä, joissa pääsi kentälle näyttämään osaamistaan. Son on monipuolinen pelaaja, joka pystyy tarvittaessa pelaamaan jokaisella yläkerran pelipaikalla ja olen aivan vilpittömästi sitä mieltä, että loukkaantuminen pilasi hänen viime kautensa eikä miehen parasta osaamista ole vielä Spurs-paidassa nähty. Lamela dumattiin paskaksi ensimmäisen kautensa jälkeen, joten olkaamme tekemättä sitä samaa virhettä Heung-min Sonin kohdalla. Muutenkin kuulostaa aika naurettavalta, että Daniel Levy olisi valmis ottamatta miehestä 10 miljoonaa euroa takkiin yhdessä kaudessa vain noin pienen otannan perusteella. 
|
|
|
|
|
Greaves
Poissa
|
 |
Vastaus #509 : 10.09.2016 klo 22:00:35 |
|
Syvempää analyysia pelistä? Itse en nähnyt muuta kuin highlightsit. Niiden perusteella Son ja Eriksen pelasivat varsin pirteästi.
|
|
|
|
|
journeyman
Poissa
|
 |
Vastaus #510 : 10.09.2016 klo 22:41:02 |
|
No ei kovin syvää irtoa. Mainitaan nyt, että olihan siinä Stokellakin paikkansa 0-0 ja 0-1 tilanteissa, eli huonommalla tuurilla olisi voinut olla vaikeakin peli. Ennen 0-2 maalia, joka oli Sonilta huikea sijoitus ylänurkkaan, Stoken Shawcross missasi käytännössä pomminvarman paikan. Pallo meni senttejä ohi takatolpan, mutta hidastuksesta näki, että keskelle maalia sijoittaminen olisi todnäk riittänyt maaliin. Tuon 2-0 maalin jälkeen peli oli selvä, kun vielä Alli ja Kane pääsivät viimeistelemään Stoken kannalta melko nöyryyttävät maalit niin eihän siinä lopulta paljon jossitella. Joskin Wanyaman punainen oli todella hilkulla toisen jakson alkuun, johon Poch hyvin reagoi. Mahtaa Wanyaman seuraava avauspaikka olla vähän tiukemmassa, sillä nyt oli Victorilta heikkoa. En nyt kuitenkaan lyttää miestä bimbopallon tapaan. Tuolla niitä lytättyjä ja usein siirtolistalle haluttuja kavereita kuitenkin nakkelee palloa pussiin. Vaikka oli hyvä ja hieno peli, niin vähän kysymysmerkkejä jätti jotkin tilanteet puolustuksessa, eritoten erikoistilanteet. Daviesin täytyy olla sarjan paras backup laitapuolustaja. Aivan 100% avauksen kamaa. No niin on Rosekin... Walkerkin näyttää olevan iskussa tälle kaudelle. Plussaa hyökkäyspään fiksusta pelaamisesta. Löytyy paljon muutakin kuin sokkona jonnekin vaan ratkaisuja. Mainitaan nyt vielä Eriksen ja Son, joilla näyttäisi ehkä jotain kemiaa olevan. Helpottava peli ja helpottava voitto... eipä nyt muuta jaksa. Ihmeen hiljaista tuli voiton jälkeen. Oltaisko hieman epäonnisemmassa tilanteessa jo pitkällä 22. sivulla jauhamassa kaikkea mielenkiintoista Pochista ja Wanyamasta jne..  . Tulipahan mieleen. Peace. Ja hyvää yötä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 10.09.2016 klo 22:56:36 kirjoittanut journeyman »
|
|
|
|
|
ziizaah
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs
|
 |
Vastaus #511 : 11.09.2016 klo 09:02:51 |
|
Alkupeli oli taas jotenkin vaikean näköistä. Vähän oli pelko perseessä että tuleeko tästä mitään. Onneksi vastahyökkäykset olivat tehokkaita ja viimeistely huippuluokkaa.
Hyökkäyspäässä Alli oli hyvä kymppipaikalla ja toivottavasti Kanea ei ko. positiossa enää peluuteta. Eriksen pelasi todella huikean pelin, useita huippusyöttöjä, joista pari johti maaliin saakka. Myös Walker jäi mieleen hurjasta nopeudesta vastahyökkäyksissä ja laadukaista syötöistä boksiin. Vanha kunnon Walker on tehnyt combackin. Sonilta huikea peli tehojen muodossa, mutta kyllähän siiten muutama turhauttavakin ratkaisu mahtui mukaan.
Kane ei vieläkään vakuuttanut maalista huolimatta. Jospa se tuosta maalista taas lähtee, kuten viimekaudellakin. Toivottavasti Dembele palaa keskikentän pohjalle Dierin kaveriksi nyt kun pelikielto on lusittu.
|
|
|
|
|
Iljevitsh
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #512 : 11.09.2016 klo 10:27:54 |
|
Loistava matsi. Lyhyesti sanottuna kaikki alkukauden koomailijat/penkkimiehet onnistuivat. Toki Kanen esitys oli edelleen vähän nuhainen mutta josko se siitä. Lloris'n paluu mainiota. Kiva lähteä sienestämään.
|
|
|
|
|
Blofeld
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs
|
 |
Vastaus #513 : 11.09.2016 klo 10:43:23 |
|
Ihmeen hiljaista tuli voiton jälkeen. Oltaisko hieman epäonnisemmassa tilanteessa jo pitkällä 22. sivulla jauhamassa kaikkea mielenkiintoista Pochista ja Wanyamasta jne..  . Tulipahan mieleen. Peace. Ja hyvää yötä. Kyllähän tuokin viesti aika negatiivissävytteisellä jossittelulla alkoi... Eka vartti eilen kyllä tosiaan antoi ymmärtää, että tulee hankalaa. Siihen mennessä ei käyty varmaan kertaakaan vastustajan alueella ja ei saatu yhtään syöttöä omille. Tosin myöskään Stoke ei saanut tilanteita aikaan, vaikka palloa pitikin. Sonnin maali oli sitten vapauttava. Sitä ennen Alli pääsi jo pilkun paikkeilta aivan yksinään yrittämään, mutta 10 metriä ohi. Son oli tohon asti ollut muutenkin joukkueen pirteimpiä (kyllä!), joten oikealle miehelle meni. Stokellakin oli omat paikkansa, mutta eivät he tuossa maalin takaa-ajoasemassakaan saaneet oikein mitään kiimaista painetta aikaan. Sonin toka maali lopetti pyristelyt ja sitten päästiin vielä kaunistelemaan hienoilla maaleilla kivat vierasvoittolukemat. Stoken puolustus oli aika huumoriosastoa, Kanen maalissakin muutamaan kertaan laitettiin maalin editse pitkiä poikkisyöttöjä ja ketään ei kiinnostanut. Puolustus oli varma kuten aina ja hyökkäyksessä riittää nyt leveyttä kahteen kokoonpanoon. Aika levollisin mielin voi odotella jatkoa. Tuo wanayama-dier ei kyllä ole se optimaalisin kaksikko, mutta sen kaikki jo tietävätkin. Itse en silti lähtisi wanayamaa mitenkään dieriä enempää syyllistämään. Eivät vain kuulu samaan aikaan kentälle. Viime pelissäkin kun Dier siirtyi pois ja wanayama jäi keskikentän pohjalle yksin tuohon rooliin, olivat kaverin otteet mahtavia. Siihen tarvitaan vain rinnalle erityyppinen pelaaja. Onneksi ensi pelissä on jo dembele. Niin joo, tuntui että Stoken keskittyminen hajosi eilen aivan täysin siihen, kun Hughes hoiti itsensä katsomon puolelle sen jälkeen, kun arnautovicille näytettiin lappua aivan oikeutetusti filmistä.
|
|
|
|
|
WHL
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs
|
 |
Vastaus #514 : 11.09.2016 klo 11:07:18 |
|
Hyökkäyspäässä Alli oli hyvä kymppipaikalla ja toivottavasti Kanea ei ko. positiossa enää peluuteta.
Puoliajalla statseista bongasin, että ensimmäisen 45min aikana Alli oli viettänyt enemmän aikaa piikissä ja Kane kymppipaikalla.
|
|
|
|
|
jenssode
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #515 : 11.09.2016 klo 12:53:19 |
|
Sain pelin katsottua vasta tänään, jota ennen olin lukenut kommentit täältä, joten odotin paljon passiivisempaa peliä. Oletukseni oli kommentien perusteella että Stoke hallitsee peliä ja Tottenham tekee maalinsa parista harvasta vastahyökkäyksestä, tämän lisäksi Wanyama teloo vastustajia punaisen arvoisesti. Kyllähän tuo oli Spursin peli koko ottelun ajan. Mielestäni Stokella ei ollut kyllä juuri mitään tilannetta ja Tottenhamilla oli tuhlattavaksi asti. Allin maali avopaikasta sekä rangaistuspotku eivät olisi olleet vääryys. Ennemmin Tottenhamin maaleista sanoisin että nuo olivat nopeita hyökkäyksiä, harvaa näistä edelsi kuitenkaan mitään Stoken tilannetta taikka pidempiaikaista pallonhallintaa, eli vastahyökkäysistä puhuttaessa saa vähän vääränlaisen kuvan pelin kulusta. Ja missä tilanteessa Wanyaman punainen oli lähellä? tosin hyvää reagointia siltikin Pochettinolta, sillä selvästikin Stoke haki Wanyamaa vastaan rikkeitä. Mielestäni Wanyamalta ihan hyvä esitys. Kentän paras toki oli Son ja myöskin Walkerille erityismaininta. 
|
|
|
|
|
journeyman
Poissa
|
 |
Vastaus #516 : 11.09.2016 klo 13:11:47 |
|
Ja missä tilanteessa Wanyaman punainen oli lähellä? tosin hyvää reagointia siltikin Pochettinolta, sillä selvästikin Stoke haki Wanyamaa vastaan rikkeitä. Mielestäni Wanyamalta ihan hyvä esitys. Kentän paras toki oli Son ja myöskin Walkerille erityismaininta.  Kun Wanyama torppasi Stokelaisen pystyyn keskialueella, oman striimin enkkuselostajat huusivat keltaista ja siten punaista. En toki itsekkään ymmärrä, miksi noista päin juoksemisista pitäisi kortti nostaa. Ettekö todella nähneet sitä Shawcrossin paikkaa ennen Sonin tokaa? Itse en sanonut, että Stoke hallitsi, mutta aika tasaisen vaikeaa se alkuun oli ja siitä olisi voinut tulla vaikeampikin matsi, mutta kääntyi Spursin dominoinniksi. Jos se nyt oli negatiivista niin olkoon. 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 11.09.2016 klo 13:17:42 kirjoittanut journeyman »
|
|
|
|
|
jenssode
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #517 : 11.09.2016 klo 13:32:13 |
|
Ettekö todella nähneet sitä Shawcrossin paikkaa ennen Sonin tokaa? Itse en sanonut, että Stoke hallitsi, mutta aika tasaisen vaikeaa se alkuun oli ja siitä olisi voinut tulla vaikeampikin matsi, mutta kääntyi Spursin dominoinniksi.
Niin siis kulma-hässäkkä jonka seurauksena Shawcross hutaisee palloa, jos pallo olisi maalia kohden mennyt niin tuossa oli kyllä kymmenisen miestä vielä maalin ja Shawcrossin välissä. Vähän vastaava kuin Allin tilanne ekalla puoliskolla, mutta Allilla ei ollut kuin maalivahti päihitettävänä...
|
|
|
|
|
Haatsi
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur Football Club
|
 |
Vastaus #518 : 11.09.2016 klo 13:40:51 |
|
Shawcrossilla oli se paikka siinä kulman tai jonkun muun erikoistilanteen jälkeen, kun pääsi jostain pilkun paikkeilta massan keskeltä tökkäsemään ja pallo meni vain vähän ohi takatolpan. Olisihan se peliä varmasti muuttanut jos olisi sisään mennyt, mutta lopputulos olisi melko varmasti ollut voitto jokatapauksessa. Sen verran hyvin onnistuttiin luomaan paikkoja kummiskin.
Mites nuo Sonnin viimeistelyt? Vaikka tekee välistä hönöjä viimeisiä ratkaisuja ja ihmeellisiä virheitä, niin kyllähän poika pallon osaa maaliin laittaa, kummallakin jalalla.
|
|
|
|
|
Bimbopallo FC
Poissa
|
 |
Vastaus #519 : 11.09.2016 klo 14:22:23 |
|
Mielestäni Wanyamalta ihan hyvä esitys.
Vähemmän yllättäen Spursin peli alkoi kulkea ensimmäistä kertaa tällä kaudella siinä vaiheessa, kun kyseinen jarru otettiin pois kentältä. Aivan karmeaa peliä kumpaankin suuntaan pallonmenetyksistä ylipelaamisiin. Ensimmäisen seitsemän minuutin sisällä Wanyama menetti kertaalleen pallon puolessakentässä ottaessaan syötön vastaan suorilta jaloin ja hieman myöhemmin lähti pallon perään kohti Stoken maalia jättäen linjan ilman tukea. Kun tuohon lisätään vielä jatkuva nukkuminen Spursin pitäessä palloa ja toisaalta väärille tonteille ajautuminen puolustettaessa, niin hieman ihmettelen näitä lainatun kaltaisia kommentteja. Onneksi Dembelen pelikielto päättyi tähän otteluun ja Wanyama saadaan penkille ainakin toistaiseksi. En nyt kuitenkaan lyttää miestä bimbopallon tapaan. Tuolla niitä lytättyjä ja usein siirtolistalle haluttuja kavereita kuitenkin nakkelee palloa pussiin.
Itse en tosin Lamelaa tai Sonnia ole sen kummemmin täällä "lytännyt", päinvastoin. Wanyaman tapauksessa en vain yksinkertaisesti näe juuri mitään hyvää kaverin pelissä, mutta ehkä Pochettino vielä opettaa tuon lukemaan peliä ja liikkumaan kentällä Dierin tapaan. Epäilen vahvasti.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 11.09.2016 klo 14:27:27 kirjoittanut Bimbopallo FC »
|
|
|
|
|
jenssode
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #520 : 11.09.2016 klo 16:23:29 |
|
Vähemmän yllättäen Spursin peli alkoi kulkea ensimmäistä kertaa tällä kaudella siinä vaiheessa, kun kyseinen jarru otettiin pois kentältä. Aivan karmeaa peliä kumpaankin suuntaan pallonmenetyksistä ylipelaamisiin. Ensimmäisen seitsemän minuutin sisällä Wanyama menetti kertaalleen pallon puolessakentässä ottaessaan syötön vastaan suorilta jaloin ja hieman myöhemmin lähti pallon perään kohti Stoken maalia jättäen linjan ilman tukea. Kun tuohon lisätään vielä jatkuva nukkuminen Spursin pitäessä palloa ja toisaalta väärille tonteille ajautuminen puolustettaessa, niin hieman ihmettelen näitä lainatun kaltaisia kommentteja. Onneksi Dembelen pelikielto päättyi tähän otteluun ja Wanyama saadaan penkille ainakin toistaiseksi.
Olettaisin että hyökkäyspeli olisi ihan yhtä lailla lähtenyt rullaamaan jos Dier oltaisiin otettu pois ja Lamela tilalle. Olettaisin jo monenkin tietävän että Wanyama ei ole yhtä hyvä rakentamaan peliä kuten Dembele on. En tiedä mitä tilannetta tuossa tarkoitit, jossa Wanyama jätti linjan ilman tukea, mutta eikö tuolla ollut Dier myös? Mielestäni kuitenkin Dierin kanssa oli jonkinmoinen tasapaino, jossa Wanyama 'höntyili' ja karvasi hanakammin palloa, kun taas Dier oli varmistamassa taustalla. Ei siis kentän parhaimmistoa, mutta en kyllä näe syytä hänen lyttäämiselle eilisen pelin perusteella.
|
|
|
|
|
Bimbopallo FC
Poissa
|
 |
Vastaus #521 : 11.09.2016 klo 17:27:34 |
|
Ei siis kentän parhaimmistoa, mutta en kyllä näe syytä hänen lyttäämiselle eilisen pelin perusteella.
Tämä tuntuu olevan yllättävänkin monen kanta täällä. Osaako joku listata ne asiat, jotka Wanyama tekee kentällä oikein, koska allekirjoittaneella niitä ei tule yhtäkään mieleen?
|
|
|
|
|
Rosie Redknapp
Poissa
Suosikkijoukkue: Harry, Jamie & Me
|
 |
Vastaus #522 : 11.09.2016 klo 17:30:33 |
|
Olettaisin että hyökkäyspeli olisi ihan yhtä lailla lähtenyt rullaamaan jos Dier oltaisiin otettu pois ja Lamela tilalle. Olettaisin jo monenkin tietävän että Wanyama ei ole yhtä hyvä rakentamaan peliä kuten Dembele on. En tiedä mitä tilannetta tuossa tarkoitit, jossa Wanyama jätti linjan ilman tukea, mutta eikö tuolla ollut Dier myös? Mielestäni kuitenkin Dierin kanssa oli jonkinmoinen tasapaino, jossa Wanyama 'höntyili' ja karvasi hanakammin palloa, kun taas Dier oli varmistamassa taustalla. Ei siis kentän parhaimmistoa, mutta en kyllä näe syytä hänen lyttäämiselle eilisen pelin perusteella.
Dembele ei todellakaan ole mikään pelinrakentaja. Aikoinaan Sandro ja Parker joutuivat luomaan peliä kun pelasivat belgin vierellä. Dembele oli viime kaudella Tottenhamin paras pelaaja ja kyllähän tuo ohittaa keskikentällä sen pelaajan tai jos toisenkin jolloin Tottenham saa luotua sen seurauksena painetta vastustajan viimeiselle kolmannekselle. Tärkeä pelaaja, mutta hyvä rakentamaan peliä? Ei ikinä. Dembelellä on myös joku ihmeellinen lähes telepaattinen yhteys Danny Rosen kanssa kun löytävät toisensa niin helposti kentältä. Peliä näin puolet ennenkuin nukahdin rankan perjantain takia, joten en osaa sitä sen paremmin kommentoida.
|
|
|
|
|
journeyman
Poissa
|
 |
Vastaus #523 : 11.09.2016 klo 17:44:23 |
|
Ookoo pelistä ei enään mitään, siitä tuli mahtava voitto ja se siitä.
Wanyamasta vielä:
Mies on niin läpikotaisin scoutattu kuin olla ja voi. Miehellä on yhteinen historia Pochin kanssa, miehestä maksettiin spursmittapuulla iso läjä rahaa. On pomminvarmaa, että Poch tuota ajaa sisään pitkällä pinnalla. Nyt joutuu toki Dembeleen tieltä sivuun avauksesta niin kuin pitääkin. Lähiaikoina Wanyaman rooli lienee se Dierin lepuuttaminen ja tulemme näkemään häntä kentällä varmaankin niin Dembeleen kuin Winksinkin kanssa. Ehkä kokemukset noiden parina pelaamisesta antaa enemmän vastauksia miehen tasosta. Olen kyllä ihan varma, että ei Poch Dier/Wanyama duonkaan suhteen ole kirvestä kaivoon heittänyt. Niin ja saattaa kai se Sissokokin tuolla alakerrassa käväistä...
|
|
|
|
|
Spure
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #524 : 11.09.2016 klo 22:57:48 |
|
Itse sain vasta katsottua pelin Viaplaysta. Ei nyt loppulukemat kerro koko totuutta. Omasta mielestä aika heikkoakin peliä, mutta maalit iskettiin surkeaa Stoken puolustusta vastaan. Mutta hyvää tekee joukkueen itseluottamukselle. Nyt oli hyvää rotaatiota. Mielenkiintoista nähdä lunastiko Son avauspaikan seuraavaan peliin. Kilpailijoita riittää ja se N'Koudoukin on näkemättä.
Son kuuluu selvästikin maalipaikoille. Voisi tuota taas vaihteeksi kärkeenkin kokeilla. Nyt kun Kanekin totuttelee enemmän pelaamaan kärjen takana. Toisaalta sitten on Janssen, joka muuten oli pirteä tässäkin pelissä.
|
|
|
|
|
|
|
|