Madridlandia
Poissa
|
 |
Vastaus #500 : 17.10.2016 klo 21:54:17 |
|
pelin taso oli surkea, mutta omasta mielestä tuo puoliaika livahti silti todella nopeasti ohi  Olihan tuo sikäli jännittävää ja taistelua sentään oli kentällä. Ei siis löysää läpsyttelyä.
|
|
|
|
|
Beth
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #501 : 17.10.2016 klo 21:55:03 |
|
Hyvin on mielestäni Taylor suoriutunut, antoi tuomioillaan ymmärtää, että kovaa saa pelata. Baillyn kortti oli linjaan nähden virhe, muutoin kaikki mennyt hyvin.
Herrera oli Unitedin keskikentällä todella hyvä.
|
|
|
|
|
koera
Paikalla
|
 |
Vastaus #502 : 17.10.2016 klo 21:55:13 |
|
Onhan tää Mourinhon viritelmä toimiva puolustussuuntaan, niitä maalejakin pitäisi vaan tehdä.
Blind kavensi välillä kolmanneksi toppariksi ja Young pelasi kuin wing back. Huomattavin muutos on siinä, että linjan pitäminen ylhällä/pudottaminen on johdonmukaista ja selkeää, ei sellaista että valutaan joka tilanteessa varmuuden vuoksi 5 metriä liian alas. Mm. tämän ja aktiivisen prässin takia Liverpool ei löydä millään niitä välejä, eikä oikein edes päässyt kääntymään pallon kanssa. Varsinkin Sturridgella oli tylsä puoliaika, kun ei päässyt edes haistelemaan palloja. Jos pitää ennakoida, niin melkoisella varmuudella Klopp rukkaa systeemiä. e. oisko jopa Sturridge ulos, Coutinho keskelle ja 1 kk sisään.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 17.10.2016 klo 21:57:54 kirjoittanut koera »
|
|
|
|
|
Edmundo
Paikalla
|
 |
Vastaus #503 : 17.10.2016 klo 21:56:09 |
|
Onko siellä ollut joku pelikin vaiko vain Taylor yksinään kentällä? Forumia seuraamalla ei voi olla ihan varma.
|
|
|
|
|
KIPEE
Poissa
Suosikkijoukkue: #meilläonunelma
|
 |
Vastaus #504 : 17.10.2016 klo 21:56:35 |
|
Tykkään kyllä tästä uudesta säännöstä, jossa tuomari varoittaa urputtavaa pelaajaa  Muuten oli totaalista paskaa tämä eka jakso, saisivat hiukan edes yrittää skarpata toiselle jaksolle. Onko siellä ollut joku pelikin vaiko vain Taylor yksinään kentällä? Forumia seuraamalla ei voi olla ihan varma.
Peli oli sellaista kuraa, ettei oikein muuta keskusteltavaa ole vielä löytynyt.
|
|
|
|
|
OHTO
Poissa
|
 |
Vastaus #505 : 17.10.2016 klo 21:57:37 |
|
Tähän kuva siitä Söör Fergusonin vieressä istuneesta ruumiista, naamasta näki pelin tason.
Edit:
Tuo mies ei näytä kovin terveeltä. Kukahan on kyseessä?
|
|
|
|
|
Knight
Poissa
Suosikkijoukkue: Reppana-modet
|
 |
Vastaus #506 : 17.10.2016 klo 21:57:44 |
|
Tykkään kyllä tästä uudesta säännöstä, jossa tuomari varoittaa urputtavaa pelaajaa  Ei se mikään uusi sääntö ole, vaan nyt on sitä(kin) sääntöä ryhdytty lopultakin noudattamaan.
|
|
|
|
|
KDB
Poissa
Suosikkijoukkue: 93:20
|
 |
Vastaus #507 : 17.10.2016 klo 21:58:25 |
|
Tuollaisessa tilanteessa voisi varoituksen antaa esimerkiksi joukkueen kapteenille noin yleisenä linjauksena.
Ehdottomasti Hendolle korttia tuossa, kun käski joukkuekaverinsa pois piirittämästä tuomaria. Lähetä ehdotus ihmeessä eteenpäin, niin saadaan tämä fiksu linjaus käyttöön. Josen 6-3-1 taktiikka taitaa hakea tänään sen tasurin. Harmi vain ettei peli ole kovin viihdyttävää seurattavaa.
|
|
|
|
|
Icarus666
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, Leyton Orient, sympathy for Aston Villa
|
 |
Vastaus #508 : 17.10.2016 klo 21:59:16 |
|
Tuo mies ei näytä kovin terveeltä. Kukahan on kyseessä?
Gorbatshov?
|
|
|
|
|
Epäkomea Palloilija
Poissa
Suosikkijoukkue: Luotettavat lähteet ja raportit
|
 |
Vastaus #509 : 17.10.2016 klo 22:01:05 |
|
En kyllä usko, että kummatkaan saa nollaa pidettyä tänään.
Vieläkö samat fiilikset vai joko itsekkin kallistut 0-0 tulokseen?
|
|
|
|
|
astr0
Poissa
Suosikkijoukkue: Maaseudun tulevaisuus
|
 |
Vastaus #510 : 17.10.2016 klo 22:01:18 |
|
80min jälkeen peli tulee olemaan Fellainin kyynärpäiden ylivoimaa. Rooney raahataan 65. minuutilla sisään heittämään kukkupalloja boksiin ja Fellaini käy runnomassa kuulan perseellä verkkoon.
Nyt voitte vapaasti vaihtaa Ruotsin miljonääriäiteihin kun tuloskin on jo tiedossa.
|
|
|
|
|
erno
Poissa
Suosikkijoukkue: RMA, Dortmund, City, United, Chelski, Bayern, Arsu
|
 |
Vastaus #511 : 17.10.2016 klo 22:01:33 |
|
Tuollaisessa tilanteessa voisi varoituksen antaa esimerkiksi joukkueen kapteenille noin yleisenä linjauksena. On vain kummallista, että valittaminen joukolla on ilmeisesti hyväksyttävämpää kuin yhden pelaajan kitinä. Molemmista pitäisi jakaa varoituksia, torikokouksista vieläkin herkemmin.
Ei, vaan tuosta ei annettu korttia siksi että se on yksittäinen episodi. Tämän päivän Taylorin kohdalla voi olla melkoisen varma, että joukkokokoontumisen ilmaannuttua kehiin toisen (tai kolmannen) kerran lappu heilahtaa. Vähän siis samalla tavalla kuin ManUlle olisi tuossa matsin alkupuolella voinut näyttää pariakin lappua, mutta ne ohitettiin linjakkaasti pitämällä puhutteluja pelaajille. Kun ei auttanut niin lappu heilumaan.
|
|
|
|
|
Carlos Chewbacca
Poissa
Suosikkijoukkue: Titi ja Dennis
|
 |
Vastaus #512 : 17.10.2016 klo 22:02:35 |
|
Tuo mies ei näytä kovin terveeltä. Kukahan on kyseessä?
Howard Kendall kaivettu maan alta
|
|
|
|
|
Icarus666
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, Leyton Orient, sympathy for Aston Villa
|
 |
Vastaus #513 : 17.10.2016 klo 22:04:23 |
|
Vieläkö samat fiilikset vai joko itsekkin kallistut 0-0 tulokseen?
Persemaalia odotellaan.
|
|
|
|
|
Lord Bendtner
Poissa
|
 |
Vastaus #514 : 17.10.2016 klo 22:04:26 |
|
ManUn paketin tiiviyden lisäksi tuohon Poolin heikkouteen vaikuttaa Lallanan ja Wijnaldumin puuttuminen. Sturridgen liikkuminen on laiskaa ja Canin verkkaista, jonka takia Liverpool ei ole yhtä energinen joukkue kuin kauden aikaisemmissa otteluissa. Canin pelaamisessa näkyy se, että on kauden ensimmäinen peli avauksessa. Jotenkin tuota pitäisi muuttaa, mutta kuitenkin niin että palloa saadaan yhä pidettyä ja että sen kanssa päästään alhaalta pois. Tämän takia Lucasin ottaminen tuohon keskelle ei ehkä ole niin kovin hyvä ratkaisu, vaikka sillä saataisiinkin Coutinho ylemmäksi kenttää. Tällä hetkellähän erityisesti Firmino ja Coutinho pelaavat väärällä pelipaikalla ja se näkyy heidän pelaamisessa. Sturridge on toki ollut suhteellisen yksin, mutta mielestäni mies on samalla kuitenkin yksi suurimmista ongelmista Poolin pelaamisessa. Firmino on ollut tuolla paikalla selkeästi paremmin ja siksi Sturridge on istunut pääasiassa penkillä.
|
|
|
|
|
_DYT_
Poissa
|
 |
Vastaus #515 : 17.10.2016 klo 22:07:35 |
|
Eihän tuo Zlaattani osu enää edes ladon seinään.
|
|
|
|
|
erno
Poissa
Suosikkijoukkue: RMA, Dortmund, City, United, Chelski, Bayern, Arsu
|
 |
Vastaus #516 : 17.10.2016 klo 22:07:49 |
|
Liverpoolin Joga Bonitolle 
|
|
|
|
|
Laggy
Poissa
|
 |
Vastaus #517 : 17.10.2016 klo 22:08:05 |
|
Melkein Lorahti
|
|
|
|
|
Swimming Seepra
Poissa
|
 |
Vastaus #518 : 17.10.2016 klo 22:08:25 |
|
Todella hienosti Pogbalta pelattu tuo tilanne. Kyllä saa Mauno rahoille vastinetta 
|
|
|
|
|
lasturi
Poissa
Suosikkijoukkue: Markku Kanerva&Jürgen Klopp
|
 |
Vastaus #519 : 17.10.2016 klo 22:08:34 |
|
Zlatan paitsiossa Hyvä molempien kannalta.
|
|
|
|
|
KDB
Poissa
Suosikkijoukkue: 93:20
|
 |
Vastaus #520 : 17.10.2016 klo 22:09:06 |
|
Paitsio toki, mutta ensi treeneissä ei liene enää fiksua antaa Zlatanin treenata vetoja Rooneyn kanssa..
|
|
|
|
|
erno
Poissa
Suosikkijoukkue: RMA, Dortmund, City, United, Chelski, Bayern, Arsu
|
 |
Vastaus #521 : 17.10.2016 klo 22:09:44 |
|
Pogba - Zlatan kärjessä lienee yksi tunnetun lähihistorian taitavimmista parivaljakoista, mutta myös laiskin mitä tulee vihollisen puolustajien prässäämiseen.
|
|
|
|
|
Icarus666
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, Leyton Orient, sympathy for Aston Villa
|
 |
Vastaus #522 : 17.10.2016 klo 22:11:46 |
|
On kyllä iso mysteeri miksi vitussa Pogba vaihtoi Juventuksen ManU:n?
|
|
|
|
|
Nando
Poissa
Suosikkijoukkue: Salon Wilpas, LFC
|
 |
Vastaus #523 : 17.10.2016 klo 22:11:56 |
|
Fellaini aloittelee sikailua.
|
|
|
|
|
Kyseenalaistaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur, FC Kontu, Florin Cezar Ouatu
|
 |
Vastaus #524 : 17.10.2016 klo 22:12:10 |
|
On kyllä iso mysteeri miksi vitussa Pogba vaihtoi Juventuksen ManU:n?
£££
|
|
|
|
|
|
|
|