Muuten en ymmärrä mitä tällä hetkellä maksaa, ymmärrään että kovimmat vahvistukset tulevat vasta keväällä (toki toivottavasti ennen TPS peliä) mutta missä ovat jatkosopparit omien kundien kuten Fagerström, Bushi, Mondino ym. kanssa?
Mutta edelleen mikä kestää näiden muiden paikallisten kohdalla? Toistan itseäni mutta missä ovat Malmbergin, Bushin, Fagerströmin sopimusuutiset? Kuulin jo useita viikkoja sitten eräältä suht luotettavalta lähteeltä että esimerkiksi Fagerströmin kohdalla olisi jo sovittu jatkosta ja ainoastaan nimi puuttui paperista. Toki tältä samalta hepulta kuulin myös että Jäntti olisi tulossa Aaltosen korvaajaksi :/ Ymmärrän vallan mainiosti että muualta tulleiden vahvistusten nimiä on turha vielä tässä vaiheessa odottaa mutta paikalliset pitäisi nyt ainakin saada jatkamaan hyvissä ajoin.
Andyn - BK-46:n Bollan. Vuosi vuodelta vaatii amatöörijoukkueelta sopimusjulkistuksia aikaisemmin ja aikaisemmin. Kausi alkaa huhtikuussa.
Mikä hätä on saada nimiä paperiin, kun harjoituksetkaan eivät ole tainneet vielä alkaa (ja harjoituksissa voi käydä ilman sopimustakin)? Tuskin kovin moni paikallinen pelaaja on lähdössä minnekään muualle (ehkä Fagerström), mutta osa saattaa vielä miettiä jaksaako panostaa jalkapalloon Kakkosen vaatimalla tasolla (varmaan ainakin Mondino, kun jo viime kaudella taisi olla tarkoitus pelata vain Akatemiassa).