Spure
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #1550 : 30.01.2018 klo 09:50:13 |
|
Sissoko kyllä on pelannut enimmäkseen keskikentän keskustassa. Se muutos on tullut tällä kaudella. Viime kaudella pelasi enemmän laidalla. Tosin tällä kaudella yleensä penkiltä sisään tullessa on laitettu laidalle. Mitä hänen viimeistelyyn tulee, se on ollut surkeaa. 23 valioliigapelissä hän on laukonut 16 kertaa, joista 11 rangaistusalueelta. Siltikin maaleja on tilillä vain yksi. Maalisyöttöjäkin on syntynyt vain yksi. Olen ollut alusta asti, sitä mieltä, että Sissoko ei ole laituri. Hän ei pysty ohittamaan pelaajia, hänellä ei ole luovuutta, useimmiten nähdään helppo syöttö sivulle tai taakse. Ei mitään annettavaa laiturina. Sissoko on kuitenkin juoksuvoimainen järkäle. Hän olisi ideaalinen sellainen keskikentän pohjalta nousuja tekevä härkä, mutta pallotaito ei riitä ohittamaan Valioliigassa. Tuota hän juuri oli Ranskan liigassa aikoinaan, melkoinen beast ja sen vuoksi hänestä oltiin kiinnostuneita. Mutta ei riitä Valioliigatasolle. Newcastlessa aloitti nimenomaan keskustassa ja kun ei pärjännyt siellä, hänet laitettiin laidalle. Ongelma on ollut, ettei ole riittävän hyvä laidalle eikä keskustaan. Tai ongelma pikemminkin on, ettei kukaan ota selvää missä on hänen paras paikkansa. Varmaan joku Newcastle fani voisi tulla vahvistaa. Sen tiedän, että castle-fanit olivat iloisia, kun pääsivät eroon ja vielä nauraen pankkiin. Mikä hänen roolinsa on Spursissa... aluksi Pochilla oli selvästi ajatus tuoda hänet juoksuvoimaiseksi laituriksi. Haettiin Zahaa, saatiin Sissoko. En voi vastustaa myös ajatusta, että Poch odotti muovaavansa tästä jotenkin kultaa. Ja laidalla Sissokoa peluutti. Jotakin kokeilua oli myös wingbackinä, mutta eipä siitäkään mitään tullut. Nyt häntä taas kokeillaan keskustassa. Mikä se rooli on, kysymysmerkin piirrän tälle edelleen. Samanlaista arpomista on kuin Newcastlessa pelipaikan suhteen. Lilywhite totesi, että rooli on ymmärretty väärin. Ehkä sitten voisi selittää mikä se rooli on? Whoscredin tilastot ovat laskeneet Sissokolle heikkoudeksi (very weak) keskittyminen sekä viimeistely ja taklaaminen. Keskitykset ovat vahvuuksia. SkySportsin artikkeli taas on vähän sellainen, että Pochettino puolustaa normaalisti pelaajiaan ja yrittää hiljentää median krittiikiä. Omaan silmään Lucaksella on paljon enemmän annettavaa kuin Sissokolla tai Lamelalla. Uusi ykkösvaihtoehto penkille ja ehkä haastaa myös ihan tosissaan Sonin pelipaikasta, joka on nyt tällä kaudella ottanut avauspaikan roolin. Lucas osaa ottaa tyhjän tilan poissa ja haastaa vastustajaa, ja osaa myös luopua pallosta ajoissa. Ei liian itsekäs, ei liian epäitsekäs. Luova, tekninen pelaaja. Pystyy antamaan vapareita, uhka myös kaukolaukauksissa. Hyvä pelaaja hyvään hintaan. Pitkään aikaan loistohankinta. Eikä tarvitse edes googletaa 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.01.2018 klo 09:53:04 kirjoittanut Spure »
|
|
|
|
|
Niistaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Kusitauko!
|
 |
Vastaus #1551 : 30.01.2018 klo 10:00:48 |
|
|
|
|
|
|
Kyseenalaistaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur, FC Kontu, Florin Cezar Ouatu
|
 |
Vastaus #1552 : 30.01.2018 klo 12:01:22 |
|
Huhut Llorenten siirrosta toiselle puolelle Lontoota yltyvät enkä kyllä panisi pahaksi vaikka hän seuran jättäisikin tämän ikkunan aikana. Jos/kun Lucas Moura nyt saadaan tuotua sisään huomiseen mennessä, niin rinki on tarpeeksi laaja yläkerran pelipaikoilla, jotta voidaan tarvittaessa peluuttaa vaikka Sonia piikissä Kanen paikalla.
Llorenten ilmeisen floppauksen seurauksena voidaan lisätä jälleen yksi nimi lisää Spursin epäonnistuneiden kärkipelaajahankintojen listalle. Edelliset onnistuneet hankinnat piikkiin taisivat olla Jermain Defoen ja Robbie Keanen kotiuttamiset liljanvalkoisiin lyhyiden hairahduksien jäljiltä sekä Peter Crouch. Myös Super-Pav oli omasta mielestäni ihan kelpo pelaaja.
|
|
|
|
|
john white
Poissa
|
 |
Vastaus #1553 : 30.01.2018 klo 12:10:41 |
|
Myös Luke Amos lainalle > Stevenage. Molemmat osastoa not good enough.
Harrison sitten ilmeisesti lainalle tuttuun osoitteeseen Southendiin. 
|
|
|
|
|
Josimarin veto
Poissa
Suosikkijoukkue: Iso haalee
|
 |
Vastaus #1554 : 30.01.2018 klo 12:12:19 |
|
Huhut Llorenten siirrosta toiselle puolelle Lontoota yltyvät enkä kyllä panisi pahaksi vaikka hän seuran jättäisikin tämän ikkunan aikana. Jos/kun Lucas Moura nyt saadaan tuotua sisään huomiseen mennessä, niin rinki on tarpeeksi laaja yläkerran pelipaikoilla, jotta voidaan tarvittaessa peluuttaa vaikka Sonia piikissä Kanen paikalla.
Llorenten ilmeisen floppauksen seurauksena voidaan lisätä jälleen yksi nimi lisää Spursin epäonnistuneiden kärkipelaajahankintojen listalle. Edelliset onnistuneet hankinnat piikkiin taisivat olla Jermain Defoen ja Robbie Keanen kotiuttamiset liljanvalkoisiin lyhyiden hairahduksien jäljiltä sekä Peter Crouch. Myös Super-Pav oli omasta mielestäni ihan kelpo pelaaja.
Ei omista junnuista nostettu kärki pystyisi olemaan enää huonompi kuin Llorente ja samalla voisi rehellisen mahdollisuuden antaa esim. Kazaiah Sterlingille, joka on ymmärtääkseni tehnyt ihan hyvää jälkeä junnuchämppärissä. Jos omat saa pois niin hyvästi. Tai sitten kaupat missä batschuay vai miten se kirjoitetaan tulee toiseen suuntaan.
|
|
|
|
|
Bob Probert
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham, FC Lahti
|
 |
Vastaus #1555 : 30.01.2018 klo 12:14:41 |
|
^ Jep, kuuluu myös sarjaan ei tarpeeksi hyvä. Saas nähdä mitä KWP kanssa toimitaan, huhujen mukaan Soton haluaisi pojan lainalle. Riippuu varmaan pitkälti Rosen tilanteesta. Googlehan oli harkkakuvissa muiden mukana eli oliskohan kohta takas tositoimissa sekin.
|
|
|
|
|
Bob Probert
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham, FC Lahti
|
 |
Vastaus #1556 : 30.01.2018 klo 12:17:25 |
|
Ei omista junnuista nostettu kärki pystyisi olemaan enää huonompi kuin Llorente ja samalla voisi rehellisen mahdollisuuden antaa esim. Kazaiah Sterlingille, joka on ymmärtääkseni tehnyt ihan hyvää jälkeä junnuchämppärissä.
Jos omat saa pois niin hyvästi. Tai sitten kaupat missä batschuay vai miten se kirjoitetaan tulee toiseen suuntaan.
Sterling paukutti eilen yhden häkin Manun verkkoon U23-pelissä, toki mokas myös pilkun. Ei mikään kummoinen peli pojalta muutenkaan. Toki täysin erilainen pelaajatyyppi kuin Llorente. Pystyjuoksija ja menee muuten kovaa, Llorentehan tarvis niitä kesoja kuuppaan.
|
|
|
|
|
ziizaah
Poissa
Suosikkijoukkue: Spurs
|
 |
Vastaus #1557 : 30.01.2018 klo 12:27:52 |
|
Sissoko varmaan menisi paremmin avauksessa, jos samalla siellä ei olisi Dieriä / Wanyamaa tai Dembeleä vierellä. Jos laskee tuon nelikon tehopisteet yhteen, niin ei varmaan kummoiseen lukemaan päästä. Esimerkiksi Southhampton tasurissa siellä oli Dier - Dembele keskikentällä, ja Sissoko yläoksalla pelaamassa. Newporttia vastaan Dembele - Sissoko - Wanyama keskikentän keskustassa. Tätä varmaan koetettiin sitten korvata kahden kärjen käyttämisellä.
Kyllähän tuossa omaan makuun annetaan turhan paljon tasotusta, jos kuudesta ylimmästä pelaajasta kolme on pääsääntöisesti puolustavia tyyppejä. Kaikki edellä mainitut toki hienoja pelaajia omissa rooleissaan, mutta eivät todellakaan parhaillaan kun pelataan altavastaajia vastaan ja pallollisena pitäisi saada jotain aikaiseksi. Esimeriksi 0-2 voitossa Swanseaa vastaan, tuosta nelikosta oli vain Dier avauksessa keskikentän pohjalla. 4-0 Voitossa Evertonia vastaan Dier ja Dembele.
Penkiltäkään ei valitettavasti ole apuja tullut loukkaantumisten takia ja tuo puolustusvoittoinen miehitys on ollut melkein pakollinen siitä syystä. Toivottavasti Moura naarataan joukkueeseen tuomaan jotain apuja tilanteeseen.
|
|
|
|
|
Bob Probert
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham, FC Lahti
|
 |
Vastaus #1558 : 30.01.2018 klo 12:57:47 |
|
Moura parhaillaan medicalissa Hotspur Way:lla.
|
|
|
|
|
Spure
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #1559 : 30.01.2018 klo 14:04:16 |
|
Jaa-a, millähän mittarilla Llorente on nyt floppi? Kaveri on pelannut 216 minuuttia Valioliigaa Spursin paidassa ja yksi maali tuohon mahtuu. Minuutit samaa luokkaa Mestarien liigassa ja sielläkin yksi maali. Syitä voisi etsiä muualta kuin pelaajan kyvyistä. Onko Llorenten syy, että hän on pelannut niin vähän ja päässyt laukomaan vain 5 kertaa Valioliigassa? Llorente on ollut 3 kertaa avauksessa (valju&UCL), ja nuo kaksi maalia mahtuvat noihin peleihin. Jos pelaaja tällä otannalla myydään kilpailijalle, on kyllä paha virhe. Ja voin sanoa, että joku Sterling ei pysty samaan samoilla minuuteilla.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.01.2018 klo 14:12:35 kirjoittanut Spure »
|
|
|
|
|
Seeteufel
Poissa
Suosikkijoukkue: Röda, Stock Aitken Waterman
|
 |
Vastaus #1560 : 30.01.2018 klo 14:06:46 |
|
Chelski on tarjonnut Batsua vaihdossa Llorenteen, mutta belgi ei itse kuulemma halua kakkosviulun soittajaksi vaan ykköskärjeksi. Sanomattakin selvää, että Spursissa ykköskärjen paikka on ihan yhtä tiukassa kuin Chelseassa.
Mitä tammikuun hankintoihin tulee niin Dele hommattiin aikoinaan tammikuun ikkunassa, pelasi toki kauden loppuun Muovi-Donsissa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.01.2018 klo 14:19:36 kirjoittanut Seeteufel »
|
|
|
|
|
hopsu91
Poissa
Suosikkijoukkue: Jokelan Kisa
|
 |
Vastaus #1561 : 30.01.2018 klo 14:44:19 |
|
Omasta mielestäni Llorente on kyllä ollut heikko, ei toki ihan flopiksi voi leimata. Liian hidas ja kankea, eikä ole tuonut juurikaan pääpelipelotetta vaikka tämä on hänen erikoisosaamistaan. Mitä Llorente on tarjonnut mitä Janssen ei olisi voinut tarjota? Omalla mutuilulla Janssen sentään toi liikettä ylös, Llorente saa yläoksan seisahtumaan.
Jos Batsu tulisi jossain vaihtodiilissä, niin kyllä Spurs olisi voittaja!
|
|
|
|
|
Demian
Poissa
Suosikkijoukkue: Bauhaus
|
 |
Vastaus #1562 : 30.01.2018 klo 14:49:20 |
|
Llorenten ilmeisen floppauksen seurauksena voidaan lisätä jälleen yksi nimi lisää Spursin epäonnistuneiden kärkipelaajahankintojen listalle. Edelliset onnistuneet hankinnat piikkiin taisivat olla Jermain Defoen ja Robbie Keanen kotiuttamiset liljanvalkoisiin lyhyiden hairahduksien jäljiltä sekä Peter Crouch. Myös Super-Pav oli omasta mielestäni ihan kelpo pelaaja.
Robbie Keane tosin taisi olla aikamoinen floppi Liverpoolin reissunsa jälkeen. Hyvä, että ollaan nyt saamassa laajuutta ja laatua rinkiin  Olen tosin ziizaah:n kanssa hiukan samoilla linjoilla siitä, että suurempi ongelma on luovuuden puute keskikentän pohjalla kuin yläoksilla. Omasta mielestäni Llorente on kyllä ollut heikko, ei toki ihan flopiksi voi leimata. Liian hidas ja kankea, eikä ole tuonut juurikaan pääpelipelotetta vaikka tämä on hänen erikoisosaamistaan. Mitä Llorente on tarjonnut mitä Janssen ei olisi voinut tarjota? Omalla mutuilulla Janssen sentään toi liikettä ylös, Llorente saa yläoksan seisahtumaan.
Jos Batsu tulisi jossain vaihtodiilissä, niin kyllä Spurs olisi voittaja!
Spurs ei ole myöskään pelannut lainkaan Llorenten vahvuuksien mukaisesti. Muistan jossain ottelussa ihmetelleeni, miten keskitykset loppuivat samalla hetkellä kun Llorente tuli kentälle. Yritä siinä sitten tehdä maaleja 
|
|
|
|
|
Greaves
Poissa
|
 |
Vastaus #1563 : 30.01.2018 klo 15:02:44 |
|
Ilomielin vaihtaisin Leijonakuninkaan Batsuun.
|
|
|
|
|
Demian
Poissa
Suosikkijoukkue: Bauhaus
|
 |
Vastaus #1564 : 30.01.2018 klo 15:05:53 |
|
Ilomielin vaihtaisin Leijonakuninkaan Batsuun.
Kukapa ei? Ongelma vain on siinä ettei Chelsea halua päästää Batsua kuin lainalle, eikä pelaaja itse halua siirtyä kakkoskärjestä kakkoskärjeksi. Toisin sanoen tämä huhu ei vaikuta kovin todennäköiseltä.
|
|
|
|
|
Bob Probert
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham, FC Lahti
|
 |
Vastaus #1565 : 30.01.2018 klo 15:07:32 |
|
Jaa-a, millähän mittarilla Llorente on nyt floppi? Kaveri on pelannut 216 minuuttia Valioliigaa Spursin paidassa ja yksi maali tuohon mahtuu. Minuutit samaa luokkaa Mestarien liigassa ja sielläkin yksi maali. Syitä voisi etsiä muualta kuin pelaajan kyvyistä. Onko Llorenten syy, että hän on pelannut niin vähän ja päässyt laukomaan vain 5 kertaa Valioliigassa? Llorente on ollut 3 kertaa avauksessa (valju&UCL), ja nuo kaksi maalia mahtuvat noihin peleihin. Jos pelaaja tällä otannalla myydään kilpailijalle, on kyllä paha virhe. Ja voin sanoa, että joku Sterling ei pysty samaan samoilla minuuteilla.
Kyllä, kyllä se on Llorenten syy, että on pelannut niin vähän.
|
|
|
|
|
Bob Probert
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham, FC Lahti
|
 |
Vastaus #1566 : 30.01.2018 klo 15:10:37 |
|
Tittenham on anonut Haringeyn kunnalta uuden stadionin kapasiteetiksi 62 000. Ilmeisesti Chelsean tuleva pytinki on 61 500 katsojalle  62,062 on tarkka luku, aiemmin 61,559. Syynä nousuun erilaiset istuimet eli tappituntumalla mennään.
|
|
|
|
|
Numb
Poissa
|
 |
Vastaus #1567 : 30.01.2018 klo 15:15:47 |
|
62,062 on tarkka luku, aiemmin 61,559. Syynä nousuun erilaiset istuimet eli tappituntumalla mennään.
Tunnelman kohotusta vaan. Onhan se mukavempaa seurata yhdessä peliä, yhteisöllisyys vaan kasvaa. Ihan mukavan kokonen stadikka tulossa, taitaa Old Trafford jäädä vaan isommaks.
|
|
|
|
|
Spure
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur
|
 |
Vastaus #1568 : 30.01.2018 klo 15:47:52 |
|
Kyllä, kyllä se on Llorenten syy, että on pelannut niin vähän.
Heh heh
|
|
|
|
|
zömps
Poissa
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur F.C., Helsingin Jalkapalloklubi
|
 |
Vastaus #1569 : 30.01.2018 klo 20:13:04 |
|
Samaan kauteen 1-1 vierastasurit Santiago Bernabeulta, sekä Rodney Paradelta on kyllä kaikenkaikkiaan suupieliä ylöspäin nostava tilasto.
|
|
|
|
|
hopsu91
Poissa
Suosikkijoukkue: Jokelan Kisa
|
 |
Vastaus #1570 : 30.01.2018 klo 21:25:57 |
|
Toby Alderweireld (hamstring), Christian Eriksen (illness), Erik Lamela (gluteus muscle) Hugo Lloris (illness) and Danny Rose (knee) All have returned to full training with the first team.
Kohtalaisen hyviä uutisia.
|
|
|
|
|
journeyman
Poissa
|
 |
Vastaus #1571 : 31.01.2018 klo 08:58:15 |
|
Huhu on aika kevyt, enkä ota sitä vakavasti. Klikkasin auki lähinnä siksi, kun yllätti, että Pohjois-Koreassa ylipäätään on joku ässä, joka suurseuroja voisi kiinnostaa. No olisihan se aika vekkulia, jos Spursissa pelaisi molemmista Koreoista pelaaja. Kyseessä siis Han Kwang-song, joka olisi sekä Juventuksen, että Spursin kiinnostuksen kohteena.
Kuten todettua Hanin siirrolle voi antaa 1/10 tähteä (vaikka mistä näistä tietää), mutta ajatuksena mielenkiintoinen.
Mouran vahvistusta odotellessa
|
|
|
|
|
Seeteufel
Poissa
Suosikkijoukkue: Röda, Stock Aitken Waterman
|
 |
Vastaus #1572 : 31.01.2018 klo 09:18:53 |
|
Huhu on aika kevyt, enkä ota sitä vakavasti. Klikkasin auki lähinnä siksi, kun yllätti, että Pohjois-Koreassa ylipäätään on joku ässä, joka suurseuroja voisi kiinnostaa. No olisihan se aika vekkulia, jos Spursissa pelaisi molemmista Koreoista pelaaja. Kyseessä siis Han Kwang-song, joka olisi sekä Juventuksen, että Spursin kiinnostuksen kohteena. Kuten todettua Hanin siirrolle voi antaa 1/10 tähteä (vaikka mistä näistä tietää), mutta ajatuksena mielenkiintoinen.
Italian divarista on pitkä matka Kivikovaan. Kovin montaa pohjois-korealaista ei sattuneesta syystä pelaa kotimaansa ulkopuolella. Siitä kuuluista 2010 MM-joukkueesta pelasi pari kaveria Japanissa ja yksi Venäjällä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 31.01.2018 klo 09:21:34 kirjoittanut Seeteufel »
|
|
|
|
|
D4
Poissa
Suosikkijoukkue: COYS!
|
 |
Vastaus #1573 : 31.01.2018 klo 11:48:32 |
|
Nyt olisi siis tulossa aika tiukka kahden viikon rypistys: ManU (H), Pool (A), Newport (H), Arsenal (H), Juve (A).
Poch ei ole mitenkään kuuluisa kierrättäjä, mutta tässä ruuhkassa sitä on pakko harrastaa ainakin jonkin verran. Vastustajat ovat pelityyleiltään ja muutenkin "luonteeltaan" sen verran erilaisia, että Poch voisi mielestäni hyvin yhdistää taktisia variaatioita pelaajien kierrätykseen.
Itse lähtisin ehkä jotakuinkin ao. tapaan.
ManU: Vastassa todennäköisesti enemmän tai vielä enemmän bussitteleva, mutta kuitenkin tasokas joukkue. Alderweireldin ollessa edelleen todennäkäisesti sivussa, lähtisin tähän ehkäpä 4-2-3-1 -muodostelmalla, jossa laitapakkeina ovat kunnossa olevat Davies ja Trippier, kk:n pohjalla Dier-Dembele -möröt ja yläoksalla vaikkapa Lamela-Dele-Eriksen. Oletettavasti vähämaalinen ottelu on tiedossa, joten oma pää pitää pelata tarkasti, ja yläkerrassa pitäisi saada nyt aikaan liikettä ja mielikuvituksellisuutta, jota toivottavasti Eriksen ja/tai Lamela sinne tuovat.
Pool: Kloppin poppoo antaisi nyt hyvän mahdollisuuden syksyllä pariin otteeseen nähtyyn suhteellisen selkeään vastaiskutaktiikkaan. Tämä mahdollistaisi samalla kierrätystä optimoiden pelaajien ominaisuuksia ko. pelitapaan. 3-4-2-1 -muodostelmassa voisi Alderweireldin mahdollinen paluu sallia optimikolmikon alakertaan. Laidoille terveinä ollessaan menisivät Rose ja Aurier mainiosti, mutta tämä on toki mentävä tilanteen mukaan. Keskikentän keskustan voisi tässä pelissä miehittää sitten jopa Wanyama-Dier-kaksikolla, jos/kun oletetaan, ettei palloa paljon keskikentällä ole tarkoitus pyörittää - Winks toki kelpaisi myös, antamaan nopeita ja oivaltavia syöttöjä ylöspäin, mutta mies ei kunnossa taida olla. Yläoksalle vastaiskupelissä Son olisi ehdoton valinta, ja pariksi melkeinpä Dele, joka antaisi Eriksenille vielä vähän lepoa flunssan jäljiltä. Mikäli Moura on rosterissa, tässä olisi loistava näytön paikka juuri tuollaiselle kaverille.
Newport: Ihan oikeasti, pakkohan tämän on kaatua kotona hiukan kakkosmiehistölläkin. Pelimuodostelma riippuu tässä aika paljon siitä, ketä halutaan lepuuttaa, mutta vaikkapa 4-1-4-1, jossa mukana Foyth, Wanyama, Sissoko, Lamela, Moura ja Llorente voisi olla aika bueno. Foythin topparipariksi tuoreimman tuntuinen topparikolmikosta - ehkäpä hyvä paikka antaa Tobylle tuntumaa. Laitapakkiosastolle myös kierrätystä, ja mikäli Rose ja/tai Aurier ovat vielä loukkaantuneita, voisi KWP:llekin peliaikaa edelleen antaa.
Arsenal: No, tässähän ei sitten tietenkään säästellä. Muodostelmassa lienee hyvä huomioida vastustajan yläkerran koostumusta, mutta ilman Aubaakin tuolla toki ihan pelimiehiä on, ja kolmen topparin käyttö voisi olla aika perusteltua. Keskikentän pohjalla näkisin tässä pelissä mieluusti Dembelen, jonka parina tämän hetken formin perusteella Dier Wanyaman sijaan. Yläoksalla Eriksen taikoo tilanteita ja Dele ratkoo - vaihdosta sitten sisään tilanteesta riippuen Mouraa, Sonnia ja Lamelaa.
Juve: Eiköhän vieraspeliin lähdetä aika puolustusvoittoisesti. 3-4-2-1, jossa Wanyama-Dier pohjalla. Yläoksalle laatua ja nopeutta Eriksenin ja Sonnin muodossa voisi olla bueno. Muuten tämä nyt on vähän sellainen, jossa ei varmaan taktisia kierrätyksiä oikein voi harrastaa, vaan kentälle paras miehitys, joka valittuun taktiikkaan saadaan, myös väsymystilanne huomioiden.
|
|
|
|
|
Revolver Ocelot
Poissa
|
 |
Vastaus #1574 : 31.01.2018 klo 14:46:58 |
|
Niinpä. Harmi kun ei Aurier ole kunnossa. Milloinkohan on viimeksi kaikki parhaat ollut terveenä, en edes muista. Manulla ei vissiin loukkeja, saas nähä miten käy...
|
|
|
|
|
|
|
|