Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #25 : 09.09.2017 klo 12:31:34 |
|
City XI: Ederson, Walker, Stones, Otamendi, Mendy, Danilo, Fernandinho, De Bruyne, Silva (c), Aguero, Jesus
Subs: Bravo, Foden, Mangala, Sane, Gundogan, Delph, Bernardo 4-4-2?
|
|
|
|
|
Knight
Poissa
Suosikkijoukkue: Reppana-modet
|
 |
Vastaus #26 : 09.09.2017 klo 12:33:16 |
|
Liverpool on voittanut viimeisistä viidestä liigapelistä Cityä vastaan neljä ja yksi pelattiin tasan (se viimeisin kohtaaminen). Maalit 11-4.
|
|
|
|
|
pöytälaatikko
Paikalla
|
 |
Vastaus #27 : 09.09.2017 klo 12:36:22 |
|
Mane ja Salah munaravaa kyllä Cityn kumoon.
|
|
|
|
|
Kim Suomisen ponnari
Paikalla
Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit
|
 |
Vastaus #28 : 09.09.2017 klo 12:37:56 |
|
Stones-Otamendi-kaksikolle jo valmiiksi huutonaurut. Kompany olisi kepeilläkin yksin parempi kuin tämä futiskenttien alakertojen Harry ja Lloyd.
|
|
|
|
|
Epäkomea Palloilija
Poissa
Suosikkijoukkue: Luotettavat lähteet ja raportit
|
 |
Vastaus #29 : 09.09.2017 klo 12:40:10 |
|
Gundogan penkillä :O Pääseeköhän tänään loppupuolilla kentälle telomaan itsensä jotta pääsee Vinnien seuraksi uima-altaalle.
|
|
|
|
|
Pläkä
Poissa
Suosikkijoukkue: Alan Shearerin ja Gary Maccan hiukset
|
 |
Vastaus #30 : 09.09.2017 klo 12:41:39 |
|
Liverpoolin puolustuslinja on kyllä jotain ihan muuta. Tarvitaan melkoinen esitys keskikentällä ja useampi maali Cityn verkkoon jotta pisteet matkaavat Merseysidelle.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #31 : 09.09.2017 klo 12:44:43 |
|
Kokoonpanoja katsellessa on helppo todeta ettei tämä ainakaan maalittomaan tule päättymään, aivan hirveää paskaa varsinkin vieraiden alakerta  Hyökkäyspäässä sitten löytyy tulivoimaa ihan riittävissä määrin molemmilta, joten toivottavasti saadaan hyvä peli. Tulosveikkaukseen 2-2.
|
|
|
|
|
lasturi
Poissa
Suosikkijoukkue: Markku Kanerva&Jürgen Klopp
|
 |
Vastaus #32 : 09.09.2017 klo 12:46:17 |
|
Liverpoolin puolustuslinja on kyllä jotain ihan muuta. Tarvitaan melkoinen esitys keskikentällä ja useampi maali Cityn verkkoon jotta pisteet matkaavat Merseysidelle.
Tämä nyt ei mitään uutta oli peli ketä vastaan tahansa  ja eiköhän niitä maaleja myös tule.Toivottavasti yksi enemmän kuin kotijoukkueelle. Omasta mielestäni Klavan on kyllä pelannut aina tasonsa ylärajoilla/lähes virheettömästi, kun mies on näissä kovissa peleissä kentällä ollut. Moreno sen sijaan saattaa aiheuttaa muutaman läheltä piti tilanteen ja ehkä joku niistä johtaa maaliinkin... e.Pieni yllätys itselleni, ettei Cou ole penkillä.AOC:lle debyytti toivottavasti tänään.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.09.2017 klo 12:48:59 kirjoittanut lasturi »
|
|
|
|
|
salomoninkalu
Poissa
Suosikkijoukkue: Boys from the Bridge
|
 |
Vastaus #33 : 09.09.2017 klo 12:49:15 |
|
Liverpool: Mignolet, Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Moreno, Henderson, Wijnaldum, Can, Salah, Mane, Firmino.
Subs: Karius, Lovren, Milner, Gomez, Sturridge, Oxlade-Chamberlain, Solanke.
Onko Robertson laitettu koirankoppiin vaikka pelasi erittäin lupaavan debyytin Palacea vastaan?
|
|
|
|
|
Janiho
Poissa
|
 |
Vastaus #34 : 09.09.2017 klo 12:49:48 |
|
Hyvä on TV-kattaus tälle illalle, toivottavasti Mixun naama ei pilaa tunnelmaa liikaa 
|
|
|
|
|
juu hittu juu
Poissa
|
 |
Vastaus #35 : 09.09.2017 klo 12:54:47 |
|
e.Pieni yllätys itselleni, ettei Cou ole penkillä.AOC:lle debyytti toivottavasti tänään.
No näinhän se Klopp puheli jo eilen eli eihän se mikään yllätys ole. Hieman huvittaa foorumin asiantunevuus taas. Samaa paskaa se Poolin puolustus on näissä isoissa peleissä ollut ennenkin, mutta eipä se ole isoja vastaan mikään ongelma. Enemmän se on siitä, että pystyykö Pool iskemään nopeasti pari maalia, kun sen jälkeen onkin sitten paljon helpompi puolustaa.
|
|
|
|
|
Logech
Poissa
|
 |
Vastaus #36 : 09.09.2017 klo 13:03:55 |
|
Ei Pasia studiossa ja paikkaamassa Mixu. En oikein tiedä pitäisikö itkeä vaiko nauraa. Avauspelistä odotan Poolin voittoa ja ennen kaikkea viihdyttävää peliä.
|
|
|
|
|
punta
Poissa
Suosikkijoukkue: kuu päivällä
|
 |
Vastaus #37 : 09.09.2017 klo 13:06:05 |
|
Paxu dominoi.
|
|
|
|
|
Oscar Blaketon
Poissa
|
 |
Vastaus #38 : 09.09.2017 klo 13:12:24 |
|
Vähän kummastuttaa tuo yleinen konsensus ManU:n pisteiden tiputtelusta Stoken vieraana. Omissa exceleissä yksi kierroksen ennalta selvimmistä voitoista Unitedille.
Stoke have held Manchester United to consecutive 1-1 draws in their last two meetings and are actually unbeaten in four against the Red Devils at the Bet365 Stadium. Toki uusi kausi ja uudet kujeet ja joku hoonauskin voi olla mahdollinen, mutta jos Jose vaikka kierrättää CL-pelit mielessään niin kyllä tuossa on tasuriin mahdollisuudet. Wimmerin muuten ennakoidaan tekevän debyyttinsä, koska Shawcross kärsii selkävaivoista.
|
|
|
|
|
lasturi
Poissa
Suosikkijoukkue: Markku Kanerva&Jürgen Klopp
|
 |
Vastaus #39 : 09.09.2017 klo 13:15:58 |
|
No näinhän se Klopp puheli jo eilen eli eihän se mikään yllätys ole.
On jos ei joka päivä kuuntele ja seuraile valmentajan/seuran kaikkia juttuja. Taidanpa sittenkin pistää töissä kokoushuoneen valkokankaalle pelin, kun ei jaksa himaan asti odottaa. Toivottavasti ei kukaan päätä pitää meetingia näin lauantaina...e.JA VITUT ei sitte.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.09.2017 klo 13:55:30 kirjoittanut lasturi »
|
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #40 : 09.09.2017 klo 13:16:05 |
|
Onko Robertson laitettu koirankoppiin vaikka pelasi erittäin lupaavan debyytin Palacea vastaan?
Ei vain tainnut mahtua kokoonpanoon.
|
|
|
|
|
valimu
Poissa
|
 |
Vastaus #41 : 09.09.2017 klo 13:16:33 |
|
Kompany taas vähemmän yllättäen loukkaantuneena (oliko tämä nyt 15. kerta sama vaiva), johan se yllättävän kauan kestikin. Poolin päälle 8 kertoimet -1 tuloksella maistuu ja myös kummassakin päässä mitä luultavammin soi moneen kertaan.
Aah tämän matsin näkemättä jäänti kyllä harmittaa. Kärkijengeistä kuitenkin ManU voi heittää Poolia vastaan puolustavamman vaihteen päälle ja Spurs ei ole löytänyt viime kautta vastaavaa iskua vielä toistaiseksi. Chelsea myös vähän hakee, mutta eiköhän se formi löydy ennen Poolin kohtaamista. Kiimainen matsi toivon mukaan tulossa!
|
|
|
|
|
|
JaJaJe
|
 |
JaJaJe
Vastaus #42 : 09.09.2017 klo 13:26:46 |
|
Mixulta tämän kauden parasta antia studiossa. Huutonaurut kaiken maailman Twikluille sun muille.
|
|
|
|
|
Eiccu
Poissa
|
 |
Vastaus #43 : 09.09.2017 klo 13:29:35 |
|
Toki uusi kausi ja uudet kujeet ja joku hoonauskin voi olla mahdollinen, mutta jos Jose vaikka kierrättää CL-pelit mielessään niin kyllä tuossa on tasuriin mahdollisuudet. Wimmerin muuten ennakoidaan tekevän debyyttinsä, koska Shawcross kärsii selkävaivoista.
Höpö höpö. Unitedilla on tällä kaudella ainoastaan helppoja vastustajia ja jokainen pistemenetys on selkeä alisuoriutuminen, jos noita asiantuntijoita on uskominen.
|
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #44 : 09.09.2017 klo 13:30:22 |
|
And its LIVE!!
|
|
|
|
|
Eki#11
Poissa
Suosikkijoukkue: Musan Salama
|
 |
Vastaus #45 : 09.09.2017 klo 13:31:05 |
|
Mixulta tämän kauden parasta antia studiossa. Huutonaurut kaiken maailman Twikluille sun muille.
Cityn positiivinen pelitapa mainittu Hikinen peli tulee kyllä Cityn alakerran kolmikolle. Vaikka Cityn voittoa tästä toivon, niin aika skeptinen olen Danilo-Stone-Otamendi kolmikon riittävyydestä tänään. Saattaa mennä maalintekokilpailuksi.
|
|
|
|
|
Kyseenalaistaja
Paikalla
Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur, FC Kontu, Florin Cezar Ouatu
|
 |
Vastaus #46 : 09.09.2017 klo 13:32:28 |
|
Raksamies tai Moreno lahjoittaa tänään maalin Shittylle, se on vain ajan kysymys.
|
|
|
|
|
|
hardluckpool
|
 |
hardluckpool
Vastaus #47 : 09.09.2017 klo 13:33:37 |
|
City bussittaa kahdeksalla kun poolilla pallo 
|
|
|
|
|
bergerinpatrik
Poissa
Suosikkijoukkue: LFCInter
|
 |
Vastaus #48 : 09.09.2017 klo 13:35:21 |
|
Kyurpa-Walkerilla kunnon uimalakki
|
|
|
|
|
Lord Bendtner
Poissa
|
 |
Vastaus #49 : 09.09.2017 klo 13:35:48 |
|
City bussittaa kahdeksalla kun poolilla pallo  Katsoin samaa. Hienosti Cityn keskikenttä reagoi pallonmenetykseen. Saa nähdä miten pitkään jaksavat yhtä kurinalaisesti puolustaa. Tuolla tavalla Poolin vastahyökkäämistä vastaan pitää kuitenkin pelata.
|
|
|
|
|
|
|
|