Jats
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #75 : 20.06.2018 klo 15:58:59 |
|
|
|
|
|
iisakki
Poissa
|
 |
Vastaus #76 : 20.06.2018 klo 16:02:36 |
|
Mutta ihme paniikkia ilmassa, vaikka asiasta tosiaan tullaan neuvottelemaan (jos ei ole neuvoteltu jo).
Ei se seiso kuitenkaan. 
|
|
|
|
Kosmoksen Härkä
Poissa
Suosikkijoukkue: Ennakollinen näkemys ja alustava tieto
|
 |
Vastaus #77 : 20.06.2018 klo 16:09:12 |
|
Tulisko Sevilla? ... ei toki kun olette sijoitettuna.
e. paska arpa, turpaan tulee, että tukka lähtee.
|
|
« Viimeksi muokattu: 20.06.2018 klo 16:12:04 kirjoittanut Kosmoksen Härkä »
|
|
|
|
|
Jeyl
Poissa
|
 |
Vastaus #78 : 20.06.2018 klo 16:10:31 |
|
Tulisko Sevilla?
ei tule, tulee Hajduk Split
|
|
|
|
Naapel
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #79 : 20.06.2018 klo 16:11:35 |
|
Jos toiselle kierrokselle selvitään, niin siellä vastaan tulee Hajduk Split.
|
|
|
|
Tiksa
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #80 : 20.06.2018 klo 16:11:45 |
|
Tulisko Sevilla? ... ei toki kun olette sijoitettuna.
Hajduk Split, vieraissa alkaisi.
|
|
|
|
Toldo
Poissa
|
 |
Vastaus #81 : 20.06.2018 klo 16:14:56 |
|
Tulisko Sevilla? ... ei toki kun olette sijoitettuna.
e. paska arpa, turpaan tulee, että tukka lähtee.
Ilves oli sijoittamaton. Onko näiden kroatialaisten kanssa edelleen se mahdollisuus että siellä protestoidaan liittoa heittelemällä soihtuja kentälle tms? Ja näin ollen Ilves saisi vapaalipun kolmannelle karsintakierrokselle.
|
|
|
|
Kiitaja
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti, SM
|
 |
Vastaus #82 : 20.06.2018 klo 16:21:50 |
|
Mukava vierasreissu teille ainakin luvassa jos toiselle kierrokselle pääsette.
|
|
|
|
Yalbert
Poissa
Suosikkijoukkue: se joka johtaa
|
 |
Vastaus #83 : 20.06.2018 klo 16:25:09 |
|
Mikä tuo kuppi-istuinjuttukin on. Mä voin käydä tussilla piirtämään rinkulat perseiden kohdalle jos sen jälkeen kaikki on hyvin.
Mää tossa aiemmin vähän selailin noita kriteerejä kun yritin selvittää itselleni miksi Tammela ei kelpaa UEFAn kakkoskategoriaan, ja ilmeisesti stadionilla täytyy olla vähintään 1500 selkänojallista istumapaikkaa eikä muilla paikoilla saa peliä katsella. Muuten Tammelan fasiliteetit näyttivät olevan jotakuinkin ok, joskaan en nyt ihan varma ole ihan neliömetritasolla minkä kokoisia tiloja siellä olisi esim. medialle ja antidoping-toimijoille.
|
|
|
|
Timsterr
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #84 : 20.06.2018 klo 19:49:30 |
|
Ilves lienee ennakkoon lievä altavastaaja. Saiskohan vielä vaikka lainattua jostain kärkimiehen, ettei koko touhu kaadu siihen, että Slavia pimentää Noubissin ja homma on taputeltu. Loukkaantumisesta puhumattakaan.
Slavian maalivahtien iät: 42, 22, 19 ja 18. Ja 22-vuotias lähes kokematon aikuisten tasolla. Saa nähdä, kuka siellä on tolppien välissä.
|
|
|
|
Gunvald Larsson
Paikalla
|
 |
Vastaus #85 : 20.06.2018 klo 20:03:40 |
|
Slavia taisi olla viime kaudella Bulgarian liigan yhdeksäs. Luokkaa heikompi kuin vaikka maan suurseuroihin nykyään luettava Stara Zagora, jonka Klubi tiputti pari vuotta sitten varsin vaivatta.
Pitäisin Ipaa ennakkosuosikkina tässä.
|
|
|
|
Yalbert
Poissa
Suosikkijoukkue: se joka johtaa
|
 |
Vastaus #86 : 20.06.2018 klo 20:39:54 |
|
Slavian sivuilla seuran puheenjohtaja kauhistelee, että Ilves haluaisi joko vaihtaa pelipäiviä tai siirtää pelin tekonurmelle eikä kumpikaan oikein tule kuuloonkaan. Katsotaan nyt sitten missä se ottelu pelataan ja koska.
|
|
|
|
iisakki
Poissa
|
 |
Vastaus #87 : 20.06.2018 klo 20:59:20 |
|
Slavian sivuilla seuran puheenjohtaja kauhistelee, että Ilves haluaisi joko vaihtaa pelipäiviä tai siirtää pelin tekonurmelle eikä kumpikaan oikein tule kuuloonkaan.
Se on voi-voi. Ratinaan kakkosottelu tahi ykköspeli tekiksellä. Valitkoon herra Slavia näistä. Ilves on aloittanut "pelin".
|
|
|
|
pöytälaatikko
Poissa
|
 |
Vastaus #88 : 20.06.2018 klo 21:01:56 |
|
Pitäisin Ipaa ennakkosuosikkina tässä.
Ei Ilves hirveän selvä altavastaaja ainakaan ole. Slaviallakin kausi vasta aluillaan, niin voi hyvinkin olla että Ilvestä vastaan peli ei ole vielä uomissaan. Jännän äärellä tosiaan ollaan tämän kotipeli-kysymyksen kanssa.
|
|
|
|
Kei
Poissa
|
 |
Vastaus #89 : 20.06.2018 klo 21:05:09 |
|
Slavia voitti tosiaan Bulgarian Cupin viime vuonna, joka olikin ensimmäinen pytty tällä vuosituhannella. Bulgarian liiga on kamppaillut suurten talousvaikeuksien kanssa, seuroja mennyt nurin (esim maineikas CSKA), ja maan jalkapallo on muutenkin aika alennustilassa. Nykyään Slavia on Sofian kolmosseura Levskin ja reinkarnaatio-CSKAn jälkeen, joka on palannut kabinettipelleilyjen kautta takaisin parrasvaloihin.
Sen enempää en seurasta tiedä, transfermarktissa näyttää pelaajaliikennettä olevan aika paljon molempiin suuntiin, mutta tuntuu siltä että Slavia menee kategoriaan "kuulostaa pahemmalta kuin mitä on".
|
|
|
|
Bajella
Poissa
Suosikkijoukkue: Bergkamp on kendoyanari
|
 |
Vastaus #90 : 20.06.2018 klo 21:19:29 |
|
Viime kauden AM Slavialla 460.
Puppelointia jos ilves tästä parista ei jatka
|
|
|
|
Jeyl
Poissa
|
 |
Vastaus #91 : 20.06.2018 klo 21:36:55 |
|
Viime kauden AM Slavialla 460.
Puppelointia jos ilves tästä parista ei jatka
Mielenkiintoista millä rahalla toi toimii
|
|
|
|
Yalbert
Poissa
Suosikkijoukkue: se joka johtaa
|
 |
Vastaus #92 : 20.06.2018 klo 21:37:21 |
|
Viime kauden AM Slavialla 460.
Toki kyseessä vain Ainoa Mittari, mutta vähän outo kulurakenne noilla Balkanin jengeillä on jos joukkueen arvo on kuitenkin Transfermarktissa tuplasti Ilvekseen nähden. Ei kai ne liigalta tai TV-sopimuksista kuitenkaan siellä mitään ihmeitä saa, etenkään jos yleisön kiinnotus on tuota luokkaa?
|
|
|
|
Bajella
Poissa
Suosikkijoukkue: Bergkamp on kendoyanari
|
 |
Vastaus #93 : 20.06.2018 klo 21:40:23 |
|
Mielenkiintoista millä rahalla toi toimii
Normaalilla markkinointirahalla tietenkin
|
|
|
|
Jeyl
Poissa
|
 |
Vastaus #94 : 20.06.2018 klo 21:45:55 |
|
Hieno omistaja Slavia Sofialla: Mladen Mihalev
Selittänee taloutta...
|
|
|
|
Maduduwinini
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK Helsinki
|
 |
Vastaus #95 : 20.06.2018 klo 22:36:16 |
|
Itse näkisin, että Ilveksellä on tästä todella hyvät mahdollisuudet jatkoon. Ei tuo kovin vakuuttavalta porukalta vaikuta. Harmi, että Ilves ei tätä Tammelassa voi pelata.
|
|
|
|
|
Liimaletti
Poissa
Suosikkijoukkue: Lahti
|
 |
Vastaus #97 : 20.06.2018 klo 23:41:10 |
|
Ilves ekaa kertaa kolmeenkymmeneen ja tamperelaine joukkue kymmenee vuoteen eurokentille ja maan toiseks suurimmassa kaupungissa ei löy’y jalkapallokenttää peliä varten keskellä kesää. 
|
|
|
|
Lihis
Poissa
Suosikkijoukkue: Honakki, Suomen jalkapallon A-maajoukkue
|
 |
Vastaus #98 : 21.06.2018 klo 01:32:52 |
|
Ilves ekaa kertaa kolmeenkymmeneen ja tamperelaine joukkue kymmenee vuoteen eurokentille ja maan toiseks suurimmassa kaupungissa ei löy’y jalkapallokenttää peliä varten keskellä kesää.  Eikai espoolaisten tarvitse Tampereen europelejä varten stadionia rakentaa
|
|
|
|
The Real Wolf
Poissa
|
 |
Vastaus #99 : 21.06.2018 klo 05:40:09 |
|
Ilves ekaa kertaa kolmeenkymmeneen ja tamperelaine joukkue kymmenee vuoteen eurokentille ja maan toiseks suurimmassa kaupungissa ei löy’y jalkapallokenttää peliä varten keskellä kesää.  - Merkillistä myös, ettei Ilves ole varannut Ratinaa tähän hyvissä ajoin. Tai ettei nämä yleisurheilijat väistä Hervantaan tai vaikka Hämeenkyröön. Yleisöä sinne lienee tulossa vain muutama sata (vanhempia ja tyttö-/poikaystäviä,) kun Ilveksen euro-otteluun odotettaisiin useita tuhansia. Kumpi laji tarvitseekaan ne isot katsomot? Tampun kanssahan ratkaistiin tämä kuppituoliongelma niin, että ruuvattiin pikavauhdilla Hakametsästä hylkyyn menneet vanhat muovituolit Tammelan lankkuihin. Liigapeleissä ne toki olisivat vain haitaksi.
|
|
« Viimeksi muokattu: 21.06.2018 klo 05:43:40 kirjoittanut The Real Wolf »
|
|
|
|
|
|
|