Messiltä kaksi syöttöä, mutta kun Sampaoli päättää pelata ottelun ilman toista kärkimiestä ennen kuin nousu on oikeastaan jo mahdoton. Hämmentävää kamaa taas Argentiinan valmennusjohdolta.
Otamendilta kyllä kevyesti turnauksen hölmöin suoritus tuossa tilanteessa, voisi kuvitella että pelikavereilta saattaisi tulla palautetta ellei Otamendi olisi sälli, jonka ympärillä on jatkuvasti sellainen vittumainen väkivallan aura. Niin äkkipikaisen oloinen kaveri, että itse en ainakaan uskaltaisi sanoa mitään vaikka samassa joukkueessa pelaisikin.
Juuri eilen puhuttiin frendien kanssa miten tuntuu oudolta, että viiden vuoden päästä ei ole enää Ronaldoa tai Messiä. Näillä Mbabben otteilla ei tarvitse kauaa harmitella.
Ööh, tänään kyllä nosti pelillisesti joukkueensa tasoa suorituksillaan ja näytti siten kapteenina esimerkkiä. En saa kyllä tätäkään ottelua Messin takia hävityksi otteluksi. Islanti-tasurista voi syyttää Kirppua, mutta ei tänään eikä viikko sitten Kroatiaa vastaan. Parempi voitti.