Karl Den Lille
Poissa
Suosikkijoukkue: Sudeettisavolaiset
|
 |
Vastaus #425 : 02.12.2018 klo 17:01:21 |
|
Onhan siinä selvä osuma vasemman jalan jalkaterään, ns. jalat alta eikä tuossa enää voi pysyä pystyssä.
Pystyssä pysymisestä en tiedä, mutta ihan oikeasti alkaa huolestuttaa forumistien terveydentilan puolesta, jos tuota ei näe. 
|
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #426 : 02.12.2018 klo 17:01:21 |
|
Miksi 29 sekunnin kohdalla ei näy kontaktia vaikka tuo on parempi kuvakulma?
Näkyy siinä. Holdingin jalkaterää kääntyy ihan selvästi osumasta. Eli kontakti siinä on satavarmasti, se on eri asia onko pilkun paikka.
|
|
|
|
|
Ia
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, PeKa, Çaykur Rizespor
|
 |
Vastaus #427 : 02.12.2018 klo 17:01:41 |
|
Itse asiassa näkyy, vaikkakin tuosta seuraavasta paremmin. Ikä ei tule yksin.  Niin. Sitten kun näkyisi vielä joku rike. Tämä on jalkapalloa eikä lentopalloa.
|
|
|
|
|
Peledinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat & modetiimi
|
 |
Vastaus #428 : 02.12.2018 klo 17:02:16 |
|
Arsenal menee ekan jakson perusteella kun pää ei kestä... -topikkiin. Katsotaan kuitenkin toinenkin puolikas, sillä olivathan Tykkimiehet rehellisesti parempia avausjaksolla. Vauhtia riitti ja Spursin pilkusta on hankala sanoa, kuinka paljon kontakti vaikutti Soniin. Harrilta varma kiskaisu täplältä kuitenkin. Toivottavasti vauhtia riittää tauon jälkeenkin eikä Arsenal-janarit menetä hermojaan tuon vaarallisemmin 
|
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #429 : 02.12.2018 klo 17:02:27 |
|
Itse asiassa näkyy, vaikkakin tuosta seuraavasta paremmin. Ikä ei tule yksin.   Huikee janari, ei voi muuta sanoo ku hattua nostaa. Ikäkortille vielä erikseen ja forumistien terveydestä kuittailulle 
|
|
|
|
|
Karl Den Lille
Poissa
Suosikkijoukkue: Sudeettisavolaiset
|
 |
Vastaus #430 : 02.12.2018 klo 17:02:38 |
|
Päivänselvästi? Siinä on korkeintaan hipaisu, jota tuskin Mike Deankaan havaitsee ja viheltää sitten, kun Son menee helposti nurin kiljahdellessaan.
Niin, siinä on päivänselvästi hipaisu (aka kontakti). Kuten sanoin, niin siitä en enää olekaan varma, pitäisikö tuosta piletti antaa.
|
|
|
|
|
Edmundo
Paikalla
|
 |
Vastaus #431 : 02.12.2018 klo 17:02:57 |
|
Hyvä paitsiolinjaviivatuherrus studiolta  Pallo jo puolivälissä, eikä tuosta kuvakulmasta voi sanoa muutenkaan mitään 
|
|
|
|
|
Kaitila10
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United & KuustonHurjat
|
 |
Vastaus #432 : 02.12.2018 klo 17:03:00 |
|
Jos olisi ollut selvä kontakti joka vie jalat alta olisi sonin jalka kaiketi lähtenyt puolustajan jalan menosuuntaan eikä heilahtanut ihan eri suuntaan?
|
|
|
|
|
markkumarkku
Poissa
Suosikkijoukkue: JIPPO, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #433 : 02.12.2018 klo 17:03:09 |
|
Karl Den Lille 
|
|
|
|
|
Johtaja Calu
Paikalla
Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta
|
 |
Vastaus #434 : 02.12.2018 klo 17:03:25 |
|
Ei edes osunut. Karmea tuomarivirhe.
Kompastui omaan jalkaan nopeassa liikeen hidastamisessa.
|
|
|
|
|
Karl Den Lille
Poissa
Suosikkijoukkue: Sudeettisavolaiset
|
 |
Vastaus #435 : 02.12.2018 klo 17:03:40 |
|
 Huikee janari, ei voi muuta sanoo ku hattua nostaa. Ikäkortille vielä erikseen  No tottahan se on, että näköongelmia on myös nuoremmilla, mutta kyllähän nuo taitavat lähteä keski-iän myötä ja jälkeen vielä ihan uuteen lentoon?  En ole tosin asiantuntija.
|
|
|
|
|
Radu
Poissa
|
 |
Vastaus #436 : 02.12.2018 klo 17:03:48 |
|
Toki, vaikka siitä: https://streamable.com/bq8zg. Tuosta n. 35 sekunnin tietämillä olevasta hidastuksesta näkyy kontakti päivänselvästi. Mikäli setämiehen linssiresepti on uusimatta, niin siihen minä en enää voi vaikuttaa. Tuon hidastuksen perusteella Sonin jalan yli pyyhkäistessään Holdingin jalka sitä hipaisi, mutta kontakti ei ole sellainen jolla olisi minkäänlaista vaikutusta Sonin pystyssä pysymiseen.
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #437 : 02.12.2018 klo 17:03:59 |
|
Hyvä paitsiolinjaviivatuherrus studiolta  Pallo jo puolivälissä, eikä tuosta kuvakulmasta voi sanoa muutenkaan mitään  5 metriä Dier jassossa.
|
|
|
|
|
|
Erkki J
|
 |
Erkki J
Vastaus #438 : 02.12.2018 klo 17:04:24 |
|
Niin, siinä on päivänselvästi hipaisu (aka kontakti). Kuten sanoin, niin siitä en enää olekaan varma, pitäisikö tuosta piletti antaa.
"Piletti". Ja "setämiehet" ei näe. Mee jo.
|
|
|
|
|
Beth
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #439 : 02.12.2018 klo 17:04:58 |
|
Ei helvetti, ei olisi pitänyt missata ekaa jaksoa.  No tässä puoliajalla pääsi sentään näkemään hidastuskena tilanteet. Sanoisin ettei ollut pilkun paikka tuossa viimeisessä.
|
|
|
|
|
The Goat
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, MCFC
|
 |
Vastaus #440 : 02.12.2018 klo 17:05:53 |
|
Son olisi rehtinä voinut mennä kertomaan tuomarille, ettei ollut pilkun paikka.
|
|
|
|
|
Laskikka
Poissa
Suosikkijoukkue: NSFR
|
 |
Vastaus #441 : 02.12.2018 klo 17:05:58 |
|
Jos olisi ollut selvä kontakti joka vie jalat alta olisi sonin jalka kaiketi lähtenyt puolustajan jalan menosuuntaan eikä heilahtanut ihan eri suuntaan?
No niinhän sitä luulisi. On kyllä oksettavaa tämä brittistudionkin myötäily tuohon Sonin kaatumiseen. Kontakti on korkeintaan minimaalinen ja Sonin on mentävä maihin, koska Holding tarjoaa tilaisuuden siihen.  Jos Dean olis jättänyt tuon viheltämättä, niin eittämättä ylistäisivät Deania hyvästä ratkaisusta.
|
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #442 : 02.12.2018 klo 17:06:20 |
|
Sanoisin ettei ollut pilkun paikka tuossa viimeisessä.
No olihan!!1! Senkin setämies.
|
|
|
|
|
TWQ15
Poissa
Suosikkijoukkue: Lippulaivan lihatiskin whatsapp-ryhmä
|
 |
Vastaus #443 : 02.12.2018 klo 17:06:26 |
|
STRIIMIÄ TÄNNE KIITOS.  Joulumieltä kaikille jne.
|
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #444 : 02.12.2018 klo 17:06:59 |
|
Jos tuon linkin videon pysäyttää 29-30 sekunnin kohdalle, niin on vaikea ymmärtää miten siinä ei havaitse kontaktia.
Toisesta kuvakulmasta mahdoton sanoa kun pallo on juuri Sonin jalan kohdalla.
|
|
|
|
|
Karl Den Lille
Poissa
Suosikkijoukkue: Sudeettisavolaiset
|
 |
Vastaus #445 : 02.12.2018 klo 17:07:56 |
|
No olihan!!1! Senkin setämies.
Niin, kuten sanoin, niin pilkkuvihellys on aika kyseenalainen, vaikka kontakti kiistaton. Tuntuu ottavan väärässä oleminen koville. 
|
|
|
|
|
krespo
Poissa
Suosikkijoukkue: Huhkain, FCB, SSL, kantahämäläinen huippupalloilu
|
 |
Vastaus #446 : 02.12.2018 klo 17:08:32 |
|
Lichti repi paidasta kun tuulettivat "väärässä paikassa".
Toki näin, se aloitti tökkimisen. Missasin nyt studiojututkin asiasta, niin emmä tiä, odotan motdia.
|
|
|
|
|
kikherne
Poissa
Suosikkijoukkue: mieshyöräys
|
 |
Vastaus #447 : 02.12.2018 klo 17:08:57 |
|
Emery ei jää paljoa miettimään vaihtojen kanssa 
|
|
|
|
|
|
Louhikkokoskettaja
|
 |
Louhikkokoskettaja
Vastaus #448 : 02.12.2018 klo 17:09:02 |
|
Arsenal sai alussa vietyä ottelua mielin määrin, kun otti kovalla temmolla Tottenhamin hyökkäykset kiinni jo ylhäältä ja pääsi kääntämään peliä Tottenhamin päähän ja Kolasinac sekä Bellerin leveällä pelatessaan saivat runsaasti tilaa, kun Tottenham puolusti kapeassa ryhmityksessä, minkä ansiosta Arsenalilla oli ylivoima laidoilla.
Jakson edetessä, kun Arsenalin prässi laantui pääsi Tottenham pelaamaan omaa peliään ja silloin oli sitten kentän keskellä yllättävän paljon tilaa, kun Arsenal pelaa erittäin leveällä ja luottaa aika paljon juoksuvoimaan, mitä tuolla keskustassa ei sitten hirveän paljon ole. Son parhaiten onnistunut tuon tilan käyttämään ja aiheuttanut paljon ongelmia Arsenalin puolustukselle. Pilkku oli mitä oli, mutta riskillä joutui Holding tilanteessa puolustamaan, mikä ei optimaalista ole.
Eiköhän Arsenal tule taas kovalla sykkeellä toiselle jaksolle ja pyrkii avausjakson alkupuolen kaltaiseen pelin hallitsemiseen. Tottenhamilla tosin nyt hyvä paikka kytätä vastahyökkäyksiä, mitä luultavasti aukenee, kun tilaa Arsenalin puolustuksen väleissä on.
Lacazettea ehkä odottaisi kentälle suht aikaisin, kun ei Iwobi mikään vastaus maalintekoon näytä olevan ja muutenkin ratkaisut kestävät niin kauan, etteivät oikein auta joukkuetta.
|
|
|
|
|
Boston Reynard
Poissa
Suosikkijoukkue: Kaakon kovimmat
|
 |
Vastaus #449 : 02.12.2018 klo 17:09:25 |
|
On siinä kontakti mutta onhan tuo nyt aivan selkeästi niin pieni hipaisu ettei paremmasta väliä. Son tietenki menee nurmen pintaan, ihan kuin kaikki muutkin menisivät tuossa tilanteessa.
|
|
|
|
|
|
|
|