Seeteufel
Poissa
Suosikkijoukkue: Röda, Stock Aitken Waterman
|
 |
Vastaus #125 : 29.12.2018 klo 12:53:33 |
|
1. Louhikkokoskettaja 2. günthers 3. Edmundo 4. Trabantin vääntynyt mäntä 5. Monska 6. zömps 7. Osterdeich 8. Wanha futaaja 9. ikharo 10. Julkea bulbul
|
|
|
|
Giantkilleri
Poissa
|
 |
Vastaus #126 : 29.12.2018 klo 13:53:29 |
|
1. Nuno 2. trendkiller 3. Hossam Ramsu 4. Glamour Tits 5. kalajärven pirlo 6. Lazy Town 7. Shanklymania 8. Narttu 9. The Real Wolf 10. Weissberg
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.12.2018 klo 18:51:16 kirjoittanut Giantkilleri »
|
|
|
|
|
jaja
Poissa
|
 |
Vastaus #127 : 29.12.2018 klo 14:22:53 |
|
1. asiantuntija 2. Lilywhite 3. Bob Probert 4. D4 5. Velmu 6. MiestenK 7. Beth 8. shots 9. Salming 10. Spure
|
|
|
|
Juzki
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #128 : 29.12.2018 klo 14:59:16 |
|
1. Vinnie Stigma 2. Kolmeseiska 3. Kuqqen 4. straiter 5. jannuh 6. R08 7. Calu 8. Jones 9. krevis 10. Michel Bastu
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.12.2018 klo 16:06:00 kirjoittanut Juzki »
|
|
|
|
|
Veli Ponteva
Poissa
|
 |
Vastaus #129 : 29.12.2018 klo 15:16:33 |
|
1. koera 2. Nice10 3. Salming 4. Lord Bendtner 5. Lauantai-illan Nostalgia 6. 13ergkamp 7. nikkkke 8. Elmo 9. zapatero 10. erno
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.12.2018 klo 16:00:55 kirjoittanut Veli Ponteva »
|
|
|
|
|
XTB
Poissa
Suosikkijoukkue: Saimaa
|
 |
Vastaus #130 : 29.12.2018 klo 15:27:45 |
|
1. Lauantai-illan Nostalgia Ihailtava kyky kirjoittaa sivistyneesti ja terävästi ketjuun kuin ketjuun, ja vieläpä niin, että harvoin - jos koskaan - voin suoranaisesti olla eri mieltä hänen kanssaan (pl. ehkä jotkut einesruoat). Olen luvannut tarjota sinulle joskus tuopin - tuo tarjous on edelleen voimassa. 2. asiantuntija Upeaa duunia vuodesta toiseen veikkauspelien pyörittäjänä. Iso kiitos siitä. 3. Krannan Valderrama Nostaa kirjoittamisen tasoaan vuosi vuodelta. Järjen ääntä RoPS-topiikissa, mutta tulee hyvällä tavalla esiin myös muissakin ketjuissa, ja yllättävän useinkin. 4. ensijokolmas Vuosien saatossa jonkin verran hiipuneen spanskipuolen aktiivien aatelinen, jonka panos on oivallinen myös mm. matkailupuolella. 5. Woland Laatukirjoittaja, mutta tahti on uhkaavasti hiipunut. Näin ollen sijoitus ei ole enää ihan kärkipäässä. 6. Härison Liigan parhaat otteluavaukset tulee edelleen Kuopiosta. Hattua päästä. 7. Jinete Viimeinen viesti huolestuttavasti marraskuussa, tältä laatukirjoittajalta par excellence. Toivottavasti kyseessä on vain tilapäinen tauko. 8. Viltsu Järjen ääni RoPS-ketjussa. Saisit olla aktiivisempikin. 9. DiBiagio Tuore asiakirjoittaja forkalla, operoiden lähinnä RoPS-ketjussa, mutta tekemisesi on sen arvoista, että ansaitset tulla mainituksi. 10. Raymond Kertezc Kiitokset oivallisesta RoPS-kausitopiikista. ___ Kiitokset kaikille muillekin RoPS-aktiiveille - harmi etten teitä saanut enempää mahtumaan listalle. Kunniaa myös kaikille yleisen puolen kokki-, juoma-, matkailu- ja snookeraktiiveille, joiden ansioista foorum on erinomaisen mukava paikka viettää laatuaikaa. Hyvää uutta vuotta meille kaikille  .
|
|
|
|
Stark
Poissa
|
 |
Vastaus #131 : 29.12.2018 klo 15:59:21 |
|
1. Salming Chelsean topikissa on mukavat oltavat 2. aquel Hiljaisemman syksyn päätteeksi paluu kalastelemaan ääniä 3. Lord Bendtner Kv-puolen ehkä asiallisin kirjoittaja 4. The Missionary Kv-puolen ehkä hauskin kirjoittaja 5. Louhikkokoskettaja Matkailu, MLS 6. Kuqqen MPK:n ääni 7. Rikkiviisas Päivän Messi 8. Fela Hutikuti Sevilla 9. Lilywhite Vertaistaan vailla oleva paaluttaja 10. Kulttuuriaristokraatti ..kyllähän hänen sepustuksiaan on vain mukava lukea.
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.12.2018 klo 16:02:02 kirjoittanut Stark »
|
|
|
|
|
Tarja Saulukko
Poissa
Suosikkijoukkue: Vesselit
|
 |
Vastaus #132 : 29.12.2018 klo 23:58:03 |
|
1. Lauantai-illan Nostalgia 2. Sinettäj kaakkoissyvänne 3. Woland 4. letsgo 5. Kaihlamo 6. krevis 7. Vastapallo 8. Tiksa 9. Kutvonen 10. Tapsa
|
|
|
|
John Fire
Poissa
Suosikkijoukkue: Brahen kenttä
|
 |
Vastaus #133 : 30.12.2018 klo 00:39:32 |
|
1. Kosmoksen Härkä 2. Tiksa 3. Salming 4. Kulttuuriaristokraatti 5. erno 6. Jarkka 7. PG 8. Kankkunen 9. S.K. 10. DB17
Foorumin taso kotimaisten sarjojen ja maajoukkueosion ulkopuolella jatkaa syöksykierrettään.
|
|
|
|
Kurkkusalaatti
Poissa
|
 |
Vastaus #134 : 30.12.2018 klo 01:34:30 |
|
1. pystyraita Paras KTP kirjoittaja.
2. The Missionary Milan aktiivi, jonka arviot seuran ja pelaajien tilasta pistävät usein hymyilyttämään. Piristävä poikkeus kaiken ryppyotsaisuuden seassa.
3. Savon Keisari Setämies paaluttaa omia mielipiteitään maailman tilasta välillä sellaisella vimmalla, että modet ovat helisemässä
4. Heiska Ei nosta verenpainetta, vaikka kirjoittaa Juvesta ja on Kouvolasta? Ei pitäisi olla edes mahdollista.
5. Signori Kirjoittaja jonka viestit tulee luettua tarkkaan. Niitä saisi vain olla enemmän.
6. Rikkiviisas Vaikutti takavuosina täydeltä mulkulta, mutta nykyään tuntuu ihan järkevältä kirjoittajalta?
7. Balla Vaikuttaa edelleen ihan täydeltä mulkulta, mutta tekee sen johdonmukaisesti vuodesta toiseen. Jotain pysyvää siis tälläkin palstalla.
8. Maakuntasatraappi Kun maailman kriisipesäkkeissä tapahtuu, niin operaattori on aina valmiina kirjoittamaan laadukasta tekstiä forkalle.
9. Eiccu Tälläinen ylläri tähän väliin. Luulin sokeaksi munamieheksi, mutta tuntuu kirjoittelevan ihan asiallistakin juttua Manchesteriläisistä. Rauhallinen keskustelija.
10. Boris Pugo Historian lehdiltä valikoitui yksi nimi. Kirjoittaako vielä jollain nikillä vai haalistuiko aatteen palo?
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #135 : 30.12.2018 klo 11:19:55 |
|
1. Jorma Teräs Tilastot. 2. Julkea bulbul Tilastojen jatkojalostus. 3. JiiPee Ajaton klassikko. 4. Pub Vekkuli savolainen. 5. Tiksa Vakava savolainen. 6. Glamour Tits Quid pro quo. Ja jos kesällä eksyt Jyväskylään niin voin tarjota jäätelön. 7. Rikkiviisas Kai perusvarma valinta. 8. Juhana Forumin it-tukihenkilö. 9. Monska Puuhastelee paljon futiksen hyväksi. 10. juzzz JJK-keskustelu.
Ei nyt jaksanut tälle liikaa uhrata aikaa. Näillä mennään. Kiitos myös kaikille JJK-topikkeja aktiivisena pitäville vaikka hetken kestää elämä ja sekin synkkä ja ikävä. :kettu:
|
|
|
|
Pelle-Wermanni
Poissa
Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura
|
 |
Vastaus #136 : 30.12.2018 klo 12:01:19 |
|
1. Komigenare 2. Tiksa 3. wastedrepublic 4. shots 5. Lomillé 6. Rikkiviisas 7. Osallistuja 8. juristi 9. Vastapallo 10. krevis Pitäisköhän äänestyshetki vaihtaa kesään niin olis suomifutiskeskustelijat enemmän tapetilla. En edes tiedä, keitä suurin osa paljon äänestetyistä on. Johonkin kulttuuriaristokraattiinkiin tulee törmättyä ainoastaan kerran vuodessa tämän äänestyksen yhteydessä. Mutta ilmeisen hyvä keskustelija, kun vuodesta toiseen on äänestyksen kärjessä. Jokainen aktiivinen suomifutiskeskustelija, jonka nimeä ei löytynyt tuosta kymmenen listalta, oli tällä kertaa sijalla yksitoista. Sinäkin Kikkara. Ja TZagallo. Ja ehdottomasti myös pirteä väärinymmärtäjä Chief  Vepsun ketjussa ansioituneille vielä erityisen suuri kiitos. Onneksemme ketjuun eivät ole jääneet vain pelkät pahimmat Pete-uskovaiset (jotka toki myös tärkeitä perspektiivin tuojia), vaikka Vepsun yleisömäärät ja talous ovatkin menneet juuri niin pahasti alaspäin kuin pelitapakriitikot jo aikaa sitten kertoivat. Vielä hetken päästään alemmas, mutta viimeistään kaudesta 2021 alkaen Vepsusta alkaa rakentua taas kaikki vaasalaiset futisihmiset yhdistävä ihana voima  . En lupaa olla kausiketjusta poissa tuohon asti, mutta ainakin toistaiseksi on ollut hauskaa seurata ketjua vain ulkopuolelta. Ja sen tiedän hyvin, että allekirjoittaneen tilastoja ei sinne enää kaivata. Eikä niillä kai enää niin väliäkään, kun toiminnan laskusuunta on ilman niitäkin jo kaikille selvää. Kohti parempaa keskusteluvuotta 2019 
|
|
|
|
Chamagol
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, Tigres, Meksiko, sympTiPS, Cruz Azul, AS Roma
|
 |
Vastaus #137 : 30.12.2018 klo 15:03:02 |
|
1. Louhikkokoskettaja 2. Salming 3. Julkea bulbul 4. Vastapallo 5. barbarian 6. Ally 7. Boca Limpia 8. Purple Dynamite 9. Maakuntasatraappi 10. zapatero Sijat 1-8 hyvää sisällöntuotantoa futispuolella ilman turhaa provosointia. Satraapin tekstejä on aina ilo lukea ja kyllähän zapaterokin pinnan ansaitsee. Olen yleensä täysin eri mieltä hänen tekstiensä kanssa, mutta ainakin on jäänyt nikki mieleen  .
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.12.2018 klo 15:05:31 kirjoittanut Chamagol »
|
|
|
|
|
Padre
Poissa
|
 |
Vastaus #138 : 30.12.2018 klo 15:06:01 |
|
1. Louhikkokoskettaja MLS-raportit, joiden takia sarjaa ei juuri muualta tarvitse seurata ja muu laaja ote kansainväliseen futikseen ja suomalaisiin ulkomailla. 2. Wozza Uudenmaan alasarjamiehille  3. razou_ Kuten edellä. 4. roberto carlos Matkarapot ja lutuurimies Mäntästä. 5. Jorma Teräs Tilastot. 6. shots Skandisarjojen ykkösmiehiä. 7. Tapsa Eeppistä raportointia 8. Carlos83 Roma-topikin asiakirjoittajia muita väheksymättä. 9. Ticorexx Kuten edellä. 10. Kulttuuriaristokraatti Italoäännökset ja nykyään harmittavasti vähemmän aktiivinen Serie A-topikki. Näin alhaalla koska Jj. E: muokattu viesti ohjeiden mukaiseksi.
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.12.2018 klo 15:12:33 kirjoittanut Padre »
|
|
|
|
|
Lounasseuralainen
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #139 : 30.12.2018 klo 16:04:36 |
|
1. Salming 2. Vorssander 3. Vinnie Stigma 4. Louhikkokoskettaja 5. Tiksa 6. haikaran uhri 7. Maakuntasatraappi 8. Cel 9. Rehellinen mustalainen 10. pallojalassa
|
|
|
|
jormakaariainen
Poissa
Suosikkijoukkue: Sexy football Esa Pekonen
|
 |
Vastaus #140 : 30.12.2018 klo 16:31:40 |
|
1. Tapsa Legenda 2. Juhana Ansiokasta vittuilua joka suuntaan 3. Tiksa KuPS 4. franklamps Persoona 5. koera Foorumin pätevin mode 6. Glamour Tits Foorumilla ei ole liikaa naisia 7. Kikkara Monta vuotta jo äänestänyt ja niin nytkin 8. krevis KuPS 9. Juustoinen makkara Upeaa intohimoa saunomiseen. Harmi, että jankkaus toi ikibännit. 10. Vlad Kepes FREE VLAD KEPES!!! Joskus kesällä joku tyyppi teki jotain, jonka jälkeen lupasin äänestää häntä tässä kilpailussa, mutta ei ole enää mitään muistikuvaa, kuka ja mitä teki. 
|
|
|
|
insignificance
Poissa
Suosikkijoukkue: GrIFK, lähikentät ja luomufutis
|
 |
Vastaus #141 : 30.12.2018 klo 17:20:45 |
|
Selasin pari sivua tätä ketjua taaksepäin ja poimin sattumanvaraisesti nimimerkkejä jotka ovat jääneet jotenkin mieleen lähinnä osastoilta suomifutis/Kakkonen/suomalaiset pelaajat maailmalla. Sitten nimimerkit randomizeriin ja lista näytti tältä.
1. Ameobi 2. MiestenK 3. Velmu 4. XTB 5. Louhikkokoskettaja 6. HÄI 7. Röytän Karhu 8. shots 9. erno 10. Ribun
Lisäksi pisteitä mm. nimimerkeille äägee, Trabantin vääntynyt mäntä, Jack the Ripper, Rehellinen mustalainen, Demian, Puolustava puolustaja, Salming, Tiksa, Lisbie, Tuulenmies ja mitä näitä nyt on...
|
|
« Viimeksi muokattu: 31.12.2018 klo 01:07:08 kirjoittanut insignificance »
|
|
|
|
|
10 puukkoa
Poissa
Suosikkijoukkue: Jani Honkavaara
|
 |
Vastaus #142 : 30.12.2018 klo 17:31:30 |
|
1. tylerdurden 2. sonny burnett 3. Druidid 4. litmanen10 5. Paki 6. Smuma 7. Umbron hiekkahousut 8. Giorgio 9. tallywagon 10. louis.ok
Tänä vuonna ei jaksanut pohtia ääniä edes vähää alusta. Kaikki SJK-topicin aktiiveille tai siellä vähemmän aktiivisille.
|
|
|
|
Puolustava puolustaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #143 : 30.12.2018 klo 17:42:50 |
|
1. MiestenK 2. Salming 3. Velmu 4. Louhikkokoskettaja 5. Julkea bulbul 6. shots 7. CaptainFantastic 8. Wanha futaaja 9. Wozza 10. Piippu-Virtanen
|
|
|
|
Kalza
Poissa
Suosikkijoukkue: FC HotLips Turku, VCF, AAC-OAF
|
 |
Vastaus #144 : 30.12.2018 klo 22:46:05 |
|
1. Ayu 2. Monska 3. Kim Suomisen ponnari 4. Lord Bendtner 5. Niistaja 6. Mir Fudi 7. Chevron 8. The Real Wolf 9. Maakuntasatraappi 10. Gunner
|
|
|
|
Laitalinkki
Poissa
|
 |
Vastaus #145 : 31.12.2018 klo 00:16:20 |
|
1. Tiksa
Kyseessä saattaa olla ihkaensimmäinen kerta, kun annan täydet pisteet samalle henkilölle kahtena vuonna peräkkäin. Tiksa kirjoittaa yksinomaan asiaa, ja onhan se jo häpeä, ettei mieheltä (ilmeisesti?) vieläkään löydy pystiä palkintokaapista.
2. Louhikkokoskettaja
Valtaisa futistietämys ja -innostus, ja tuo forkalle runsaasti lisäarvoa kirjoittelullaan.
3. Salming
Myönnän, ettei aikaa ole läheskään aina riittänyt lukea Salmingin avauksia huolella läpi, mutta sen näkee sokeakin, että aikaa ja vaivaa analyysien eteen on nähty. Arvokasta työtä, jota nähtävästi ja onneksi moni muukin osaa arvostaa. Kaivattua sisältöä ehdottomasti.
4. shots
Valtaisia tietopaketteja ruotsifutiksesta ja paljon muustakin asialliseen tapaan.
5. Röytän Karhu
Sama kuin yllä, mutta pykälän lännempää.
6. Chamagol
Niin kauan kuin foorumilla aikaani vietän, niin tuskin koskaan tulen sympaattista Meksiko-eksperttiä listoiltani pudottamaan.
7. barbarian
Suomalaiset ulkomailla -erikoismies, todellinen suomifutiksen Sherlock Holmes.
8. Stürmer
Palkintoääniä naisfutiksen ansiokkaasta esilläpitämisestä.
9. Julkea bulbul
Tärkeätä työtä tilastojen parissa ja muutenkin hienoa kirjoittelua. Tietää toki, että osa näistä äänistä kuuluu JT:lle.
10. erno
Kovan luokan spämmikone, jolla myös paljon asiaa.
Kunniamainintoja tänä vuonna seuraaville: Jorma Teräs (ne tilastot, ne tilastot), Beth (modetiimin kiusaama vanhan liiton spämmäri, jolla paljon asiaa), Kokistuoppi (asiallinen ja rento aktiivijäsen), Monska (tärkeää työtä Suomi-futiksen eteen niin forkalla kuin forumin ulkopuolellakin), Bunuel (jonkinlainen hengenheimolainen ja asiakirjoittaja), Edmundo (kestosymppis), Naapel (asiallinen ja aktiivinen), Kosmoksen Härkä (suomifutiksen ja suomalaisten todellinen aktiivi), Kuisma (hyvää tekemistä Inter- ja Veikkausliiga-puolella) ja Vastapallo (aina luotettava foorumisti).
Kunniamainintojen laskeva määrä kielii ehkä sekin siitä, että oma panos edelleen laihanlaista. Sitäkin suuremmalla syyllä arvostan minullekin yhä heruvia ääniä. Viihdyn foorumilla edelleen mainiosti, joskin seuranta keskittyy pitkälti futispuolelle ja entistäkin vähemmän yleiselle - ja aika menee useammin lukiessa kuin kirjoittaessa. Tänäkään vuonna oma elämäntilanne ei näyttänyt sallineen aktiivisempaa forumelämää, mutta jospa joskus taas suunta kääntyisi nousuun. Kiitos kanssafoorumistelle tästä vuodesta, ja hyvää futisvuotta 2019 itse kullekin.
|
|
|
|
krevis
Poissa
Suosikkijoukkue: 1923
|
 |
Vastaus #146 : 31.12.2018 klo 03:11:58 |
|
1. Tiksa Selkein valinta listalla. Jo pelkästään ekselin kesyttäminen lutuuristen aiheiden kiltiksi kotikissaksi riittäisi mainintaan, mutta kaikki muu anti jalkapallokeskusteluihin vie taas kerran itsestään selvästi kärkipaikalle. Kotimaisen futiksen tappioksi voinee laskea, että miehen ideat ja ajatukset ovat päätöksenteon sijaan tällä forumilla. 2. koera Nuuhkii joka nurkassa ja nostaa kinttuaan kovin pitkään, hartaasti ja harkitusti vainun saatuaan. Roskista myöten. 3. Härison Miehen otteluennakot ovat parasta futisennakointia liigapeleihin liittyen. Lasken mukaan myös seurojen omat vastaavat tuotokset. Onko joku joskus lukenut esim. KuPSin omia ennakoita? 4. Vinnie Stigma Ajatteleva ihminen. Ei mene virran mukana. Äänestäisin, jos voisin oikeassa elämässä. 5. Louhikkokoskettaja Huima määrä asiantuntemusta futiksesta, sellaisistakin kolkista, joita hieman harvemmat seuraavat. 6. Erkki Kortsu Kortelainen Viime vuonna unohtui, nyt taas mukana listalla. Skottikalinapuinnit ovat taas omalla tasollaan. 7. Kolmeseiska Voi olla, että kyljyksenä muistan ihan väärin, mutta hämmentävän hyvin ehkä johonkin kymmenen vuoden takaiseen kundin hermo pitää idiooteille rautalangan vääntämisessä. 8. Juhana Vittuilu on välittämistä. 9. nikkkke Nykyäänhän näitä juttuja jaksaa lukea, kun ei tarvitse ensin asettua nojatuoliin ja huolehtia, että saa olla puoli tuntia rauhassa. 10. erno Vakkari näillä listoilla. En edes jaksa miettiä, että meneekö vanhoilla näytöillä. En tiiä onko taso nousussa (tuskin), mutta tässähän joutui ihan miettimään. Röytän Karhu (hurja määrä asiaa vaikka mistä päin), Maakuntasatraappi (ammatin mies näppiksen ääressä on aina ammatin mies), Catweazle (taas kerran sitä muille näkymätöntä duunia kaksin käsin), Ia (kotkalaista futista ja perusteltua puintia muualla, Jalka Pallossa (futiskuvauksen sporde, pakko painaa ja mieshän painaa!), KuPS-aiheista periaatteessa voisi kaivaa vuosittain helposti koko kympin kasaan (teuke, honksu, BSC, pub jne., villahousupakille ekstramaininta systeemin avaamisesta asijan tuntia piireistä käsin ja kaivoonkusijoiden kaitsemisesta). Lopetan näiden "kunniamainintojen" listaamisen, koska ne lämmittävät yhtä paljon kuin demarien kädet lompakkotaskulla. Yritetään taas kerran olla ihmisiä ens vuonnakin ja pidetään futispuinnit asiallisena ja piristetään vapaata HÄI:n viistoista vuotta sitten lanseeraaman termin mukaisesti herrasmiesspämmillä. Ite olen ollut tällä palstallakin lähinnä hyödytön kasa paskaa, mutta joskus siitäkin kasvaa jotain kelvollista. 
|
|
|
|
Sergei Analtov
Poissa
Suosikkijoukkue: ACO
|
 |
Vastaus #147 : 31.12.2018 klo 04:34:36 |
|
1. Tiksa 2. Edmundo 3. masbalones 4. Beth 5. nikkkke 6. alvaro 7. Antoine Roquentin 8. Leopoldo Luque 9. Vastapallo 10. franklamps
Aivan erittäin nopeasti pohdittu listaus kun huomenna ei kuitenkaan muista/ehdi. Tiksalle toivon voittoa, muiden nimimerkkien sijoitukset arvottu.
|
|
« Viimeksi muokattu: 31.12.2018 klo 04:58:10 kirjoittanut Sergei Analtov »
|
|
|
|
|
shots
Poissa
|
 |
Vastaus #148 : 31.12.2018 klo 09:50:34 |
|
1. Louhikkokoskettaja 2. The Real Wolf 3. Röytän Karhu 4. wastedrepublic 5. Monska 6. barbarian 7. Giantkilleri 8. Andreas 9. nurtsi1 10. Mir Fudi
|
|
|
|
Rafu
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #149 : 31.12.2018 klo 10:34:30 |
|
1. R08 2. Vinnie Stigma 3. Calu 4. straiter 5. Bob Maali 6. Jones 7. Lounasseuralainen 8. Edmundo 9. Bob Common 10. Kiitaja Äänet Lahti-topikin aktiiveille tänä(kin) vuonna. Moni hieno mies ja kova spämmääjä jäi mainitsematta, mutta mennään tällä kertaa näillä
|
|
|
|
|
|