FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
20.10.2025 klo 21:52:12 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 13 [14]
 
Kirjoittaja Aihe: Tampereen vitonen, lohko 2  (Luettu 15354 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
P.Collina

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lopettanut kirjoittelun kokonaan.


Vastaus #325 : 31.10.2007 klo 14:54:43

ALLA OLEVA TEKSTI ON KORJAUSTA MINUN AIEMPAAN KIRJOITUKSEEN JA KOOSTUU VAIN PUOLIKKAISTA TIEDONPOIKASISTA,ARVAILUISTA SEKÄ ALLEKIRJOITTANEEN OMISTA MIELIPITEISTÄ:

Mielenkiintoista nähdä tuleeko muutoksia erotuomarikuvioihin

Piirissä käydään keskusteluja josko Ensi kesänä kaikki sarjat, mukaanlukien kaikki junioripelit, maksettaisiin erotuomaripalkkiot verotettuina piirin toimistosta kerran kuukaudessa.

Mikä olisi siis erotuomarikerhojen tulevaisuus..

On kuulunut huhuja että erotuomarivastaava olisi jopa eronnut, mutta tämä on ollut väärää informaatiota jonka yhteydessä allekirjoittanut on ajattelematta kirjoittanut sen tänne palstallekin, ja josta on voinut syntyä väärinkäsityksiä myös muissa piireissä.

Jos suurimmalla osalla erotuomareista sivutuloveroprosentti on 35-60% , niin sopisi tosiaankin ihmetellä että kuka lähtisi viheltämään näitä pelejä, jos asiat näin suuresti muuttuisivat.

Ainoa mahdollinen vaihtoehto ja lääke tähän olisi että Jos maksut menisi piirin kautta erotuomaripalkkioita olisi korotettava vähintään tuntuvasti ensi kesäksi.

Nyt tulevana talvena futsalia viheltää muutama kymmenen aiemmin lajia tuomaroinutta tuomaria tampereen piirissä, ja joukkuemäärä on lisännyt otteluita 25% edellisestä talvesta.se on huikea määrä pelejä lisää.

Jos näin tulisi käymään, niin itse uskon että
päätökset tulisivat jossain määrin näkymään kentillä.
Uutinen
« Viimeksi muokattu: 31.10.2007 klo 14:56:43 kirjoittanut P.Collina »

 
Sivuja: 1 ... 13 [14]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa