• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Denys Oliinyk - Denys' on Fire

Aloittaja 10 puukkoa, 15.07.2019 klo 20:28:34

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Druidid

Lainaus käyttäjältä: SamppaL - 28.10.2021 klo 11:05:46
Aika tyylikäs maaliputki 26.9 alkaen maali joka pelissä. Viisi peliä ja viisi maalia, kun vastassa ovat olleet tämän kauden TOP 7 jengit Interiä lukuunottamatta.

Mikään ei voi olla niin varmaa kuin valinta lokakuun joukkueeseen.

Ja on muutenkin ollut aivan huippu iskussa. Tekee erittäin paljon töitä kentällä

Durden

Lainaus käyttäjältä: tylerdurden - 25.09.2019 klo 14:16:45
Pappa taisi olla se suurin syy miksi Oliinyk edes Seinäjoelle aikanaan tuli ja jossittelu on perseestä, mutta voi luoja miten paljon Denysistä oltaisiinkaan saatu irti kunnon valmennuksella.

Tällä kaudella se nähtiin. Syys-Honsu sai miehestä parhaat tehot irti. Denys on todellinen ammattilainen, josta monet juniorit voisivat ottaa oppia. Ikää jo 34 vuotta, mikä ehkä alkukaudella näkyi otteissa, mutta syttyi lopulta muun joukkueen mukana tuleen syksyllä ja oli ajoittain jopa pitelemätön. Hienoja yksilösuorituksia, pallo pysyy ihailtavasti jalassa ahtaassakin tilassa ja laukaus edelleen vaarallinen, kunhan saa jalkansa vapaaksi. Viimeistely jätti välillä välillä toivomisen varaa, mutta 7 maalia on silti kova suoritus.

Yksi parhaista SJK-pelaajista koskaan ja yksi onnistuneimmista ulkomaanhankinnoista SJK:n osalta kautta seurahistorian. Legenda. Durdenin suosikkipelaajia.

Qingjing Wuwei

Joo komppaan Durdenia :ylos:

Ja tykkään miten napakasti kuti lähtee usein Denysiltä, kun saa paikan. Ei tuollaista monellakaan oo Vliigassa

Marcus Aurelius

Lainaus käyttäjältä: Durden - 30.10.2021 klo 12:07:33
Yksi parhaista SJK-pelaajista koskaan ja yksi onnistuneimmista ulkomaanhankinnoista SJK:n osalta kautta seurahistorian. Legenda. Durdenin suosikkipelaajia.
Ehdottomasti sama. Ei olisi syksyllä 2018 uskonut, että tämän tasoinen janari nähtäisiin Seinäjoella vielä ainakin neljä seuraavaa vuotta. Hieno mies. :ylos:



O'Flynn

SJK:n parhaimmistoon jo vuosia kuulunut Denys Oliinyk lähtee takaisin Ukrainaan tukemaan kotimaataan

LainaaSiirron motiivina on Oliinykin halu auttaa kotimaataan kriisitilanteessa. Samalla hän haluaa lunastaa lupauksensa päättää ammattijalkapalloilijan uransa kotimaassaan.

Hieno mies :ylos: Slava Ukraini!

10 puukkoa

Hieno mies ja upea pelaaja. Helppo toivoa kaikkea hyvää jatkoon. Slava Ukraini tosiaan! :ylos:

Thouni

Hattua päästä ja kaikkea hyvää Denysille :ylos:

Eemeli Rummukainen

Laitetaanpa tännekin:

Respect!

SamppaL

Tuli luettua tuo neljän vuoden takainen sopimusjulkaisu-uutinen ja laitetaan tännekin pappa-Eremenkon kommenti siitä, miten Denys Seinäjoelle saatiin:

Lainaa– Denysin tunnen ajalta jolloin Losa (Alexei Eremenko Junior) pelasi Metalist Harkovassa. Hän on erittäin kokenut pelaaja, joka on pelannut huippuseuroissa Ukrainan pääsarjassa ja pääsarjaa Hollannissa sekä Saksassa. Se miksi hän ei lopulta pelannut Saksassa paljoa, johtui loukkaantumisesta ja sen jälkeen hän taas odotteli liian pitkään "parempaa sopimusta" maailmalta. Jäätyään siirtoikkunan aikana ilman sopimusta, joutui hän ottamaan paikan sieltä mistä sai. Jalkapallo on joskus sellaista, ja joskus tulee huonoja päätöksiä. Mielestäni hän tuo meidän joukkueeseen asennetta, henkeä ja laatua, Eremenko arvioi.

SJK 26.7.2018 "Winchester, Opiyo ja Oliynyk sopimuksiin": https://sjk.fi/uutiset/winchester-opiyo-ja-oliynyk-sopimuksiin/

Rokki

[Uutinen]
https://www.flashscore.fi/ottelu/KOoNVEWg/#/ottelun-yhteenveto/kokoonpanot[/uutinen]
Palasi kotimaan liigaan ja heti 90 minuutin vastuussa europelissä, kun muuan ruotsalainen suurseura AIK kaatui 3-2.

Hurten

Lainaus käyttäjältä: Rokki - 27.07.2022 klo 23:11:46
[Uutinen]
https://www.flashscore.fi/ottelu/KOoNVEWg/#/ottelun-yhteenveto/kokoonpanot[/uutinen]
Palasi kotimaan liigaan ja heti 90 minuutin vastuussa europelissä, kun muuan ruotsalainen suurseura AIK kaatui 3-2.

Tänään tosin putosivat AIK:lle. Oliinyk oli jälleen avauksessa.

3,1415926535 8979323846

Nostellaan huvikseen vanhaa topicia, kun on taas hommissa Suomessa. Pari kuukautta vanha uutinen:

Denys Oliinyk palaa Kerhoon uudessa roolissa

[uutinen]SJK saa tutun nimen takaisin riveihinsä, kun Denys Oliinyk palaa seuraan uudessa roolissa. Oliinyk aloittaa SJK Akatemia 2:n päävalmentajana sekä SJK Akatemian apuvalmentajana. Hän on allekirjoittanut kahden vuoden mittaisen sopimuksen, joka kattaa kaudet 2026–2027.[/uutinen]

peacefulhooligan

Lainaus käyttäjältä: Ameobi - 31.01.2026 klo 11:59:18
Nostellaan huvikseen vanhaa topicia, kun on taas hommissa Suomessa. Pari kuukautta vanha uutinen:

Denys Oliinyk palaa Kerhoon uudessa roolissa
Tulipa huomattua hiukan myöhässä, että joku oli tämän tänne nostanut. Hieno mies ja viimeistään nyt lunasti seuralegenda-statuksen omissa papereissa. Lähtiessä puhui, että aikoo palata joskus vielä Nottikselle. Yleensä nämä nyt ovat olleet vain puheita, mutta hieno nähdä, että oikeasti toteutui ja vielä hienompaa se, että sai seuralta hyvän roolin. :ylos: