• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Lukas Hradecky, AS Monaco

Aloittaja leeremick26, 04.08.2019 klo 15:12:16

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

tylerdurden

Lainaus käyttäjältä: purttipeikkonen - 01.10.2019 klo 23:30:49
Oisko näiden mestarien liigan koomailujen jälkeen Jorosen avattava Bosniassa?

Heti tämän viestin jälkeen nollaa Ronaldon uudestaan. :D

Road to Allikko

Ugh, voi vain kuvitella millanen apina selkään jää näistä :O
Vaatii kanttia, että pysyy pää ja itseluottamus kasassa tällasten jälkeen.

Peledinho


tylerdurden

#103
Lainaus käyttäjältä: purttipeikkonen - 01.10.2019 klo 23:39:25
Kyllä mutta Bosnialle ei ole varaa lahjoittaa yhtään, on selkeä kotisuosikki muutenkin.

Montako Luke on lahjoittanut tänään?

edit. Jaa sama nimimerkki joka levitteli omiin johtopäätöksiin perustuvaa tietoisuuttaan Sparvin loukkaantumisesta. Parempi jättää keskustelu tähän.


roti

Aijai Rolle teki sittenkin, längistä sisään. Ei toki Luken maali mitenkään.

Neurora

Lainaus käyttäjältä: tylerdurden - 01.10.2019 klo 23:40:54

edit. Jaa sama nimimerkki joka levitteli omiin johtopäätöksiin perustuvaa tietoisuuttaan Sparvin loukkaantumisesta. Parempi jättää keskustelu tähän.

Joo OT, mutta kyseinen intellektuelli voisikin raportoida nopeasti mistä johtuu, että Sparv, joka ei hänen mukaansa pysty pelaamaan Bosniaa vastaan, on kuitenkin nimetty tänään joukkueeseen. Huikean korkeatasoiseen kriittiseen ajatteluun joka tapauksessa kaikki nämä maajoukkueeseen liittyvät spekuloinnit tuntuvat perustuvan päivästä toiseen :ylos:

ensijokolmas

Summa summarum: Eka maali käytännössä mahdoton, toka ja kolmas sellaisia, että tuurilla olisi voinut johonkin kohtaan kroppaan osua, mutta ei noihin paljon ehdi reagoimaan. Kolme hyvää torjuntaa, joista kaksi siis ventyksiä Cronaldon laukauksiin avopaikoista.
Jalalla etenkin ensimmäisellä puoliajalla hyvää tekemistä. Nuo heikommat syötöt vaikuttavat hasardimmalta kuin mitä ne todellisuudessa ovat, kun syöttäjänä on maalivahti ja ollaan lähellä omaa maalia, mutta niin kauan, kun niistä ei vaaran paikkoja synny systemaattisesti, niin ihan turha niistä on mitään mekkalaa pitää. Se on yksi tuon pelitavan riskipuolia ja se on aika sama kuka tämän hetken huippumokke siellä olisi alimpana peliä rakentamassa, niin pallonmenetyksiä ja harhasyöttöjä sitä kautta tulisi joka tapauksessa. Tämä on todistettu mm. Neuerin, Ter Stegenin ja Edersonin kohdalla. Ehkä joskus tulevaisuudessa terävimmällä huipulla yleistyvät nämä xavit hanskat kädessä, mutta luulen, että siihen menee vielä hetki.
Toki se yksi tilanne oli hieman koominen, mutta eihän se käynyt lähelläkään ;)

Nasde

Vaikeaa on, kun Leverkusenin puolustus jopa paskempi kuin Huuhkajien. Muuten hienoja refleksitorjuntoja Lukelta :ylos:

CCh

Lainaus käyttäjältä: tylerdurden - 01.10.2019 klo 22:32:50
En itsekään kaikkia pelejä ole katsonut, mutta aina kun katson, tuntuu koko puolustuslinja olevan aika pihalla. Tah ehkä eniten.
Ihan hirveää se oli usein myös viime kaudella.

Ja Tah puolestaan on tällä kaudella välillä istutettu penkillekin opiskelemaan puolustuksen saloja. Eipä ole Boszin heiniä opettaa alakerran pelaamista.

Jalitsumies

Lainaus käyttäjältä: Nasde - 02.10.2019 klo 01:39:00
Vaikeaa on, kun Leverkusenin puolustus jopa paskempi kuin Huuhkajien. Muuten hienoja refleksitorjuntoja Lukelta :ylos:
Mitä helvettiä? Huuhkajillahan on maailmanluokan puolustus >:(

Ipunen

Lainaus käyttäjältä: Nasde - 02.10.2019 klo 01:39:00
Vaikeaa on, kun Leverkusenin puolustus jopa paskempi kuin Huuhkajien. Muuten hienoja refleksitorjuntoja Lukelta :ylos:
Mitä helvettiä?

Neurora

#112
Uudessa Luke-podcastjaksossa https://www.supla.fi/audio/3483353 lämmitti erityisesti, kun Luke viittasi kintaalla haastattelijoiden kuluneempaakin kuluneelle Messi/Ronaldo tms.-spekulaatiolle :ylos:

"Ei oo mun asia. Ei oikeestaan kiinnosta."

Kuulijana helppo todeta: sama.
(Nämä tyhmät kysymykset eivät kyllä yleisesti ottaen ole ollut tämän podcastin ongelma.)

qCc

Tänään olisi Lukella haasteita edessä kotiottelussa Leipzigia vastaan klo16.30. Molemmat 13 pisteessä kuuden pelatun ottelun jälkeen. Odotettavissa hikinen iltapäivä.

Bulebule

#114
Puolustus vuotaa jälleen, mutta Luke nappaa vasurillaan upeasti puolittaisen läpiajon.

Ja toinen vastaavanlainen tilanne (eri puolelta), tällä kertaa jalkatorjunta.

maagine

Ja nollaa Wernerin myös puolittaisesta läpiajosta loistavalla sijottumisella. Luke on pelipäällä :ylos: :tuoppi:

Hippo

#116
.

James Station

1–1 kotona Leipzigia vastaan. Kaksi loistokasta seiviä pelin alulla, kuten yllä on kirjoitettu. Muuten enimmäkseen rutiinihommia. Maalia Luke varmasti harmittelee, säkällä sen olisi voinut saada mutta ei siinä kyllä mitään väärin tehty. Kova jätkä ja komea peli.

Toge

Näköjään mukana Fifa 20 viikon joukkueessa.

Sentyrkki

Uusin Bundes-Luke: https://www.supla.fi/audio/3485300

Äänestä kuulee, että on tosiaan käyty jätkien kanssa oluella :D :ylos: Huikea podcast, vielä huikeampi päätähti.

Päkkönen

Frankfurtilta 3-0 turpaan. Miten se nyt noin?

Rapidin vartti

Lainaus käyttäjältä: Päkkönen - 18.10.2019 klo 23:52:52
Frankfurtilta 3-0 turpaan. Miten se nyt noin?

Viimeinen maali meni ainakin pahasti Luken piikkiin.

Knossos

Lainaus käyttäjältä: Rapidin vartti - 19.10.2019 klo 00:09:20
Viimeinen maali meni ainakin pahasti Luken piikkiin.

No ei kyllä mene. Leverkusen-puolustajat tunaroivat niin, että RoPS-legenda pääsi väkisin rynnimään keskeltä ja muutamasta metristä törkkäämään pallon Hradeckyn jalkojen välistä.

Miten muuten joku voi olla joka viestissään noin kujalla?

Julkea Bolsoaarnio

 Ei nyt mikään huippupeli Lukeltakaan - Rönnow oli tällä kertaa parempi. Ekassa ja kolmannessa hiukan vastaantuloa Luke ehkä liikaa empi. Toki puolustuksen piikkiin nuo maalit.

Panze

Lainaus käyttäjältä: Rapidin vartti - 19.10.2019 klo 00:09:20
Viimeinen maali meni ainakin pahasti Luken piikkiin.

Ihan mielenkiinnosta, miten olisi Luken tilanteessa toiminut toisin? Dragovicin piikkiinhän tuo menee ensisijaisesti, Dost piti miestä täysin pilkkanaan, muutenkin Dragovicilta aika karmea peli. Parhaana päivänään ja, jos hieman tuuria olisi ollut mukana, Luke olisi torjunut 1. ja 3. maalin, molemmissa sai osuman palloon, mutta ei riittävästi. Toki tänään vastustajan veskari pelasi aikalailla unelmapelin ja Luke siinä taistossa jäi toiseksi