FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
03.12.2025 klo 09:45:44 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 [2]
 
Kirjoittaja Aihe: Bundesliga: 5. Spieltag  (Luettu 3301 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Müllermilch

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HUUUUUUUUUU


Vastaus #25 : 22.09.2019 klo 14:22:15

Dresdeniltä aivan hirveää peliä ja Regensburg johtaa täysin ansaitusti. Ei tainnut kotijoukkueella olla ensimmäistäkään maalipaikkaa. Tällä esityksellä ei pärjäisi edes Oberligassa. Jotain tarttis tehrä.

Koné tasoittaa. Heti alkoi tapahtua kun Atik päästettiin irti. Miksihän edes aloitti penkiltä?
« Viimeksi muokattu: 22.09.2019 klo 14:47:56 kirjoittanut Müllermilch »
James Station

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Winterthur


Vastaus #26 : 22.09.2019 klo 15:49:26

Eihän tässä malta näitä muita pelejä katsella lainkaan kun maanantai-iltana sellainen klassikkopeli tiedossa.

The Green Machine vs. The Boys in Blue t: Viasat :D Ylos

e. driven by passion, they only know full throttle ja mitähän muuta siinä tuli. Ottelun ennakkomainos siis kyseessä.
« Viimeksi muokattu: 22.09.2019 klo 15:52:16 kirjoittanut James Station »
BVB

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Borussia Dortmund, Suomen maajoukkue


Vastaus #27 : 22.09.2019 klo 17:00:09

Ei näytä mgladbach kovinkaan vakuuttavalta, nöyryyttävä perseraiskaus viikolla ja taas tappiolla.
BVB

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Borussia Dortmund, Suomen maajoukkue


Vastaus #28 : 22.09.2019 klo 17:28:45

Lopulta Mönchengladbach käänsi pelim, ei kyllä mikään klassikkopeli ja aika vaisua tuo kotijoukkueenkin peli oli suurelta osalta.
Nur der BVB

Poissa Poissa


Vastaus #29 : 22.09.2019 klo 18:52:38

Dortmundilta taas hirveää räpeltämistä aikaisen johtomaalin jälkeen. Passiivista peruuttelua ja harhasyöttö toisensa jälkeen. Tasoitus oli vain ajan kysymys. Jos ei tauolla tapahdu radikaalia muutosta, tappio on tulossa.
günthers

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uli Hoeness


Vastaus #30 : 22.09.2019 klo 19:08:47

Dortmundilta taas hirveää räpeltämistä aikaisen johtomaalin jälkeen. Passiivista peruuttelua ja harhasyöttö toisensa jälkeen. Tasoitus oli vain ajan kysymys. Jos ei tauolla tapahdu radikaalia muutosta, tappio on tulossa.
Kieltämättä todella huolimatonta pelaamista, vaikka Frankfurtilla on huono päivä. Berliinin vierailun kaltaiset ainekset kasassa ja koko rahalla kotivoittoa.
Nur der BVB

Poissa Poissa


Vastaus #31 : 22.09.2019 klo 19:31:52

Nyt olisi syytä pitää aloite itsellä eikä jäädä odottamaan Frankfurtin tasoitusta.
Nur der BVB

Poissa Poissa


Vastaus #32 : 22.09.2019 klo 19:48:37

Kannatti peruutella ”:ylos:”
Winston Bogart Company

Poissa Poissa


Vastaus #33 : 22.09.2019 klo 19:51:29

Oli aika erikoiset vaihdot. Tekeekö tällä kaudella muut kuin Paco ja Sancho maaleja. Witsel ehkä?
Esimies

Poissa Poissa


Vastaus #34 : 22.09.2019 klo 19:52:35

Ennen tasoitusta oli hieno näyttelijäsuoritus Hasebeenilta. Ensin meni huutamaan Hakimille filmauksesta ja kun Hakimi tuuppasi rintaan, kaatui maahan pidellen kasvojaan. :D
günthers

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uli Hoeness


Vastaus #35 : 22.09.2019 klo 19:56:09

Sancho oli tänään huono, mutta niin olivat toki muutkin. Kolme pistettä oli täysin otettavissa, mutta koko vuoden jatkunut sulaminen vain jatkuu.

Peliesitykset ovat niin pelokkaita ja huolimattomia, että Dortmund taistelee tällä kaudella kolmannesta sijasta. Surullinen esitys ja eiköhän maan tapa eli lehdistölle vuotaminen nosta päätään Dortmundissakin pienen tauon jälkeen.
Hunaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Barbara Pravi, Elli Haloo & Dorothea Wierer <3


Vastaus #36 : 22.09.2019 klo 19:56:11

Viime kaudelta tuttu maalin johtoasemassa pelaaminen edelleen aivan jäätävää kusta ja paskaa. Tai no sanotaanko, että jäätävää kusta ja lämmintä paskaa. Vieraspelit näyttäisi ylipäätään olevan tällä kaudella tervanjuontia.

Jostain syystä aina johtoasemassa BVB luovuttaa pallonhallinnan täysin vastustajalle, vastustajasta riippumatta ja tämän jälkeen hirveä paniikki päälle, jolloin se Pihtiputaan mummokin jo huomaa tasoituksen olevan vain ajan kysymys. Viime syksynä näistä ei vastustajat nousseet tasoihin, nyt osuu varianssi sitten näin päin.
« Viimeksi muokattu: 22.09.2019 klo 19:58:22 kirjoittanut Hunaja »
Nur der BVB

Poissa Poissa


Vastaus #37 : 22.09.2019 klo 20:13:17

Valmentajan näköistä peliä. Yltiövarovaista varman päälle pelaamista, mikä passivoi pelaajat. Kun vastustaja saa vääjäämättä jossain vaiheessa hyvän höökin päälle, oma vaihteen vaihto ei enää onnistukaan vaan paniikki iskee.

Ihmettelen #1: Miten on mahdollista, että Chandler saa kaksi kertaa peräkkäin keskittää aivan vapaasti? Oli varmaan kaikille selvä, miksi kaveri vaihdettiin lopussa kentälle.

Ihmettelen #2: Eikö Götzelle tosiaan löydy mitään käyttöä? Viimeisen paniikkivartin aikana hän oli ainoa, joka pystyi pitämään palloa hyökkäyspäässä ja rauhoittamaan omaa peliä. 
Kuqqen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: activity in the forest and streets


Vastaus #38 : 23.09.2019 klo 17:06:48

Tasapeli Volkkarin vieraana riittää Hoffenheimille tänään. Toivo lepää kotijoukkueen otteluruuhkassa, mutta enpä nyt henkeäni pidättelisi..
Kuqqen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: activity in the forest and streets


Vastaus #39 : 23.09.2019 klo 20:47:02

Ja Rudy 0-1 kuuden minuutin jälkeen. Ehkä se seisoo sittenkin?
Osterdeich

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Werder


Vastaus #40 : 23.09.2019 klo 20:49:45

Kyllähän nyt pitää henkeä pidätellä, kun tällainen helmi osuu maanantai-illan kohokohdaksi. Tuleekohan tänään BuLi- matsien tv- katsojaennätys (minimi siis). No, Rudyn maali oli komea. ( „ The green machine ;) and boys in blue).
« Viimeksi muokattu: 23.09.2019 klo 22:05:12 kirjoittanut Osterdeich »
Kuqqen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: activity in the forest and streets


Vastaus #41 : 23.09.2019 klo 21:24:15

Kyllähän nyt pitää henkeä pidätellä, kun tällainen helmi osuu maanantai-illan kohokohdaksi. Tuleekohan tänään BuLi- matsien tv- katsojaennätys (minimi siis). No, Rudyn maali oli komea. ( „ The green machine ;)).
olisin kyllä katsonut, mutta Sky ei näytä. ;)
Osterdeich

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Werder


Vastaus #42 : 23.09.2019 klo 22:32:34

Kummatkin menettivät kaksi pistettä, hyvä niin ;)

 
Sivuja: 1 [2]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa