Härison
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #325 : 21.03.2021 klo 14:54:16 |
|
Loppuvihellys soi Espoossa, KuPS painelee välieriin 1-2-tuloksella!
|
|
|
|
|
Sudeetti
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, Banzai, kukkahattu
|
 |
Vastaus #326 : 21.03.2021 klo 14:56:59 |
|
1-2, lopputulos. Eka puoliaika enemmän KuPS:in, toinen ehkä Hongan. Honka ei hyödyntänyt useita vapareitaan, KuPS yhden harvoistaan. Kiitokset striimistä Espoon suuntaan. Lähetys loppui sen verran äkäiseen pillin soitua, että kuvaaja(kin) varmaan halus päästä sadattelemaan rauhassa. 
|
|
|
|
|
AZIAA80
Poissa
Suosikkijoukkue: Klupi, Kups, Palloliitto,Ameobi,krevis, terroristi
|
 |
Vastaus #327 : 21.03.2021 klo 15:03:02 |
|
Toinen puoliaika katsottu. Honka oli hieman parempi ja sai enemmän tilanteita luoduksi. Peli ehkä ratkesi kuitenkin kupsin parempaan maalivahtipeliin ja tietysti tehtyihin maaleihin.. Yllätys oli, että Hongan amatöörit pitivät kupsin ammattilaisjoukkueen noinkin tiukoilla, lääkkeeksi ehdottaisin kupsille vielä muutamaa tusina-ulkkaria (2-6) ja ehkä paria psykologia, jos peli ei ala kulkemaan tuota paremmin.
|
|
|
|
|
Ultrabra
Poissa
|
 |
Vastaus #328 : 21.03.2021 klo 15:09:42 |
|
Aasi80 on palannut ja Oulussa jaksaa katsoa Kuopion menestystä. Pisteet sulle!
Huono oli striimin taso, Kups vei eka puoliskoa ja toinen tasainen.
Ahvenanmaalta haetaan vinaalipaekka. Minkä ne meille mahtaa! Banzai!
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #329 : 21.03.2021 klo 15:11:02 |
|
JyPK vaihtaa, pois hyökkääjä Voutilainen, sisään hyökkäävä kk Forsten.
Toisen puoliajan alku ollut ihan kotijoukkueen, JyPK ei saanut oikein palloa pidettyä yhtään.
Ja sitten 3-1. Taas onnistuin katsomaan muualle. Olen lahjakas.
Ja 4-1, nyt repeilee JyPKin puolustus kovin helposti.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 21.03.2021 klo 15:13:59 kirjoittanut Elmo »
|
|
|
|
|
Tsiisus
Poissa
|
 |
Vastaus #330 : 21.03.2021 klo 15:11:56 |
|
Ahvenanmaalla pelataan moraalinen finaali. Onhan toinen välieräpari eri tasoinen
|
|
|
|
|
haikaran uhri
Poissa
Suosikkijoukkue: Sarjataulukkofetisisti
|
 |
Vastaus #331 : 21.03.2021 klo 15:15:21 |
|
JyPK vaihtaa, pois hyökkääjä Voutilainen, sisään hyökkäävä kk Forsten.
Toisen puoliajan alku ollut ihan kotijoukkueen, JyPK ei saanut oikein palloa pidettyä yhtään.
Ja sitten 3-1. Taas onnistuin katsomaan muualle. Olen lahjakas.
Ehkä saat 5e takaisin, kun puolet maaleista meni ohi?
|
|
|
|
|
Ultrabra
Poissa
|
 |
Vastaus #332 : 21.03.2021 klo 15:17:11 |
|
Ahvenanmaalla pelataan moraalinen finaali. Onhan toinen välieräpari eri tasoinen
Kuten viime vuonna
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #333 : 21.03.2021 klo 15:23:48 |
|
Pirinen Hirvosen tilalle, ja pelipaikkoja pyöräyteltiin. Ainakin Rinkinen kärkeen.
|
|
|
|
|
Äde
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool FC, FC Barcelona
|
 |
Vastaus #334 : 21.03.2021 klo 15:25:55 |
|
Ahvenanmaalla pelataan moraalinen finaali. Onhan toinen välieräpari eri tasoinen
Todellakin!!! Ahvenanmaalla kohtaa ammattilaisjoukkueet kun toisessa välieräparissa pelaa amatöörit.
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #335 : 21.03.2021 klo 15:28:07 |
|
Kaukolaukaus, torjunta tai tolppa ja irtopallosta 5-1. PK-35 Vantaa Naiset - JyPK Naiset Suorana nyt! · 2021.03.21 13:50
11 katsojat
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 21.03.2021 klo 15:41:36 kirjoittanut Elmo »
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #336 : 21.03.2021 klo 15:52:43 |
|
PK-35 Vantaa - JyPK 5-1 (2-1)
Toinen puoliaika oli vähemmän positiivinen. Mutta, ensimmäisestä puoliajasta voi ottaa ne hyvät jutut mukaan ja jatkaa eteenpäin. Ainakin minusta ensimmäisen puoliajan esitys oli ihan rohkaiseva ja antoi uskoa tulevaan kauteen. Kesään mennessä aika moni pelaaja on taas muutaman kuukauden vanhempi ja kokeneempi, ja toivottavasti myös parempi. Nyt nähty kokoonpano tuskin myöskään vastaa ihan sitä ihanneavausta.
Ja kuka tietää, jos joukkueeseen vielä vahvistustakin jossain vaiheessa tulee.
|
|
|
|
|
haikaran uhri
Poissa
Suosikkijoukkue: Sarjataulukkofetisisti
|
 |
Vastaus #337 : 21.03.2021 klo 15:56:00 |
|
PK-35 Vantaa Naiset - JyPK Naiset Suorana nyt! · 2021.03.21 13:50
11 katsojat Minä luulin, että katsominen kielletty.  Tuo kellonaika hämmentää hieman. Kuka tuon firman takana?
|
|
|
|
|
season
Poissa
|
 |
Vastaus #338 : 21.03.2021 klo 16:00:09 |
|
Honka KuPs oli tasainen ottelu. Lukemat tais olla oikeutetut. Järkyttävä lähetys mutta parempi kuln ei mitään.
Veikkaan Kupsin menevän päätyyn asti. Klubi ja PkVantaa ottelussa riippuu Klubin terveystilanteesta paljon. Milloin finaali?
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #339 : 21.03.2021 klo 16:03:18 |
|
Minä luulin, että katsominen kielletty.  Tuo kellonaika hämmentää hieman. Kuka tuon firman takana? Kyllä meillä ökyrikkailla on varaa  Ja katsojamäärä kai vaihteli, tuo oli loppuhetkien lukema. Kuvanlaatu olisi saanut olla parempi, tiedä sitten kumpi oli pullonkaula, kameran laatu vai lähetyksen nettiyhteyden bitit. No, näki kuitenkin pelin. Monesti on ollut huonomminkin.
|
|
|
|
|
|
|
pallojalassa
Poissa
|
 |
Vastaus #341 : 21.03.2021 klo 18:54:14 |
|
Minä luulin, että katsominen kielletty.  Tuo kellonaika hämmentää hieman. Kuka tuon firman takana? Nimet esiin!
|
|
|
|
|
Hemmo93
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS
|
 |
Vastaus #342 : 21.03.2021 klo 18:56:02 |
|
Nimet esiin!
Se, ketä kattoi peliä. Saa. Maksaa. Kal.... Eiku ei mitään, nehän maksoi jo.
|
|
|
|
|
|
|
Teleguy
Poissa
|
 |
Vastaus #344 : 22.03.2021 klo 18:04:19 |
|
Semifinaalit La 3.4. klo 14.00 PK-35 Vantaa - HJK La 3.4. klo 17.00 Åland United - KuPS
|
|
|
|
|
season
Poissa
|
 |
Vastaus #345 : 30.03.2021 klo 22:21:14 |
|
Cup välierä PKV - HJK Vaikka HJK on ennakkosuosikki niin viime aikaiset otteet on olleet epätasaisia. Ottelu pelataan Myyrmäen huonolla tekonurmella joka antaa selvän edun vantaalaisille. Onko Sainio pelikunnossa, jotain viitteitä on tästä ollut olemassa. Sainio voi yksin tuoda voittamisen joukkueeseen. Kunnaksen kommentit on olleet positiivisia ja pyrkinyt kääntämään katseen pois ongelmista. Ongelmat on hyvin paljon samanlaisia viime kauden kanssa. Karjalaisen maalihanat eivät ole olleet jokaisessa ottelussa siinä iskussa kuin odotettu. Yhden maalintekijän ja Sainion varassa joukkue kaatuu tai voittaa. Keskikenttä on ollut vaatimaton, puolustus ajoittain epävarma. Maalivahtipeli ollut tasaisinta klubia. Vaihtopenkki on harvinaisen kevyt kotimaan isoimmaksi seuraksi.
Vantaalla on valtava näyttämisen halu ja kaikki mahdollisuudet mennä finaaliin saakka. Materiaali on epätasaista ja muutamilla pelaajilla loukkaantumiset seuraa vuodesta toiseen. Puolustus on joukkueen heikkous samoin kun vanha pallonhallintakulttuuri johon ei nykyjoukkueella ole eväitä riittävästi. Paras osa on tuontijunnut Sevenius, Forsblom ja Suomela. Tämä kolmikko voi ratkaista ottelun.
Molemille joukkueille jatko-ottelu olisi murhaavaa, vantaalaisilla kunnon riittävyys voisi olla suurin heikkous.
Veikkaan Vantaata jatkoon yllätyksenä 1-0 varsinaisella peliajalla.
|
|
|
|
|
Vorssander
Poissa
|
 |
Vastaus #346 : 30.03.2021 klo 22:24:38 |
|
Naisten sarjoissa 22-vuotias ei taida enää olla erityisen nuori, saati sitten junnu.
|
|
|
|
|
season
Poissa
|
 |
Vastaus #347 : 30.03.2021 klo 22:40:22 |
|
Laitetaanpa toinenkin pari. Jos KuPS olisi kotijoukkue, ei Ålandilla olisi juurikaan mahdollisuuksia. Kotikenttä ja vierasjoukkueen matkarasitus kuitenkin tasoittaa asetelmia selkeesti.
ÅU tämän kauden joukkue on muuttunut paljon, siis todella paljon. Tästä on puhuttu vähän mutta ketäs viime kauden mestareiden open 11 pelaajia on jäljellä. Westerlund ja Miettinen, jotka molemmat pelaa elämänsä parasta fudista. Raadik, Hagström. Siinä ne oli. Aarna oli viime kaudella Oden varjossa.
Uudet maalivahdit, päävalmentaja, virolaisia lukuunottamatta kaikki ulkomaalaiset. Ojanen korvannut Peltosen ja Leskinen tuo hyökkäysvoimaa. Troccoli keskikentän pallonjakaja ja toinen jenkki oikealla. Ruotsalainen Korhonen maalinsylkijänä. Rakennusprojekti on vielä kesken pahasti mutta valmennuksen luoma taktiikka nopeista vastahyökkäyksistä ja pitkistä avauksista on myrkkyä kuopiolaisten puolustukselle. Tai olisi ollut viime kaudella.
Tämän kauden Kuopio on ollut puolustuksesta hyökkäykseen tasapainossa HJK että Honka otteluissa. Joukkueella on vara pitää liigan parasta maalintekijää vaihdossa, se kertoo paljon joukkueen iskukyvystä. Joukkueen heikkous voi olla liian tunteella pelaaminen tärkeässä ottelussa ja sortuminen helppoon puolustuspään virheeseen. Kuitenkin Kuopio lähtee omissa papereissani suosikkina ja etenee finaaliin 1-3 voitolla.
|
|
|
|
|
season
Poissa
|
 |
Vastaus #348 : 30.03.2021 klo 22:41:29 |
|
Naisten sarjoissa 22-vuotias ei taida enää olla erityisen nuori, saati sitten junnu.
”Junnu” liigassa, eipä taida montaa liigaottelua olla vyöllä?
|
|
|
|
|
Ganja
Poissa
|
 |
Vastaus #349 : 31.03.2021 klo 06:41:30 |
|
Kups voittaa koska sillä on pari kovaa amerikkalaista junioria.
|
|
|
|
|
|
|
|