FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
28.01.2026 klo 09:36:23 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 233 [234] 235 ... 278
 
Kirjoittaja Aihe: Arsenal 2020-21; Artetan johdolla kohti uusia menestyksen tuulia  (Luettu 611803 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Hejst

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Persekettu eli Arsenaali


Vastaus #5825 : 17.05.2021 klo 14:30:23

Kovasti huhutaan, että Kroenket olisivat ihan tosissaan panostamassa ensi kesänä Arsenaliin. Tarkoittaako panostus sitten taloudellista vai sitä, että Stan tulee ihan yhteen peliin paikan päälle?

Kyllähän Arteta puhui jo joku aika sitten, että hän on saanut vakuutteluja, että ensi kesänä järisee. Monet ovat tietenkin uskoneet Artetan vain puhuvan mitä hänen pitää työntekijänä puhua. Voisiko sittenkin olla, että siellä oikeasti tapahtuu jotain kesällä?

Huhuja ainakin tuntuu olevan ennätysmäärä ja pitkälti kertovat samaa tarinaa. Nimetkin pitkälti samoja kaikissa huhuissa. Oikean pakin tontilla liikennettä olisi molempiin suuntiin. Bellerin olisi tosiaan lähtökuopissa ja tilalle ilmeisesti joko Emerson Royal tai Max Aarons. Norwich tuskin luopuu helpolla Aaronsista, mutta Emerson lienee helpommin irrotettavissa (löytyy myös juttuja, joiden mukaan Aarons ja Buendia olisi lähdössä). Emerson pelannut hyvän kauden Betisissä ja on Barcelonan osaomistuksessa. Barcan tulisi maksaa 2-3 milliä Betisille ja sen jälkeen voi myydä kaverin eteenpäin, kun samalle tontille löytyy jo Dest ja Roberto. Uskoisin Barcalta löytyvän halukkuutta rahastaa, mutta toki muitakin kiinnostuneita on, ainakin Emeryn Villarreal.

Vasemman pakin paikalle Tierneyn varamieheksi olisi hakusessa Hibsin näillä näppäimillä 19 vuotta täyttävä Josh Doig. Ilmeisesti ihan pätevä junnu, itselleni ei sano yhtään mitään. Toki myös Ryan Bertrandia huhuillaan. Topparin paikalle on osunut silmiin nimet Joachim Andersen ja Tosin Adarabioyo. Tosin on tuttu lähinnä Cityn junnuna, menneen kauden otteista ei mitään hajua, mutta ilmeisesti on vetänyt ihan hyvin. Sama pätee pitkälti tanskalaiseen.

Nämä nyt on ehkä niitä 'parempia' huhuja eli suht realistisia ja kaikille on tarvetta. Ylempänä kenttää onkin sitten enemmän hakuammuntaa. Guendouzi on ilmeisesti ilmoittanut, että niin kauan kuin Arteta on Arsenalissa, hän ei tule sinne mahtumaan. Kaikista maailman suurseuroista tämän talismaanin perässä on lähinnä Marseille €20 miljoonan tarjouksella. Itseäni toki korpeaa, mikäli Guendouzin tarina Arsenalin osalta oli tässä, mutta toisaalta mulkku on mulkku jo useammankin valmentajan mukaan, että en kuitenkaan lähtisi Artetaa syyllistämään.

Toisaalla taas Winterburn on sitä mieltä, että Øde vaatinee vakuutteluja Artetan jäämisestä, ennen kuin Øden jäämisestä edes keskustellaan. No tämä on vain Nigelin mielipide, mutta saattaa pitää paikkansakin. Realissa peliaika on joka tapauksessa hämärän peitossa, riippumatta siitä jääkö Zizou vai ei. Suht saman roolin pelaajista on huhuttu myös Julian Brandtia, joka ilmeisesti on Lenon hyvä ystävä ja voisi auttaa Lenoa jäämään.

Keskikentälle tosiaan huhuillaan Camavingaa, mutta uskon kun näen, jos silloinkaan. Arsenalin ainoa valtti muihin nähden on suhteellisen varma peliaika. Palkassa Arsenal pystynee mätsäämään, mutta lähiaikojen menestystä ei. Kyseessä kuitenkin euroopan halutuimpia junnuja, mutta onhan näitä ennenkin hävinnyt Realin penkille ja lainakierteisiin. Keskikentälle huhuillaan myös Ramseyä takaisin ja Aaron itse olisi kuulemma hyvinkin halukas palaamaan, mutta toivottavasti tämä vältetään, vaikka kova fani olin itsekin joskus jalan katkaisun aikoihin. Lisäksi huhuissa vielä joku Bruggen Odilon Kossounou. En ole kuullutkaan aiemmin. Ainiin, ja Sander Berge myös. Viimeisin vaikuttaisi ehkä realistisimmalta, varsinkin kun Sheffield putosi.

Hyökkäyspäähän huhuissa pyörii Leverkusenin vasen laituri Moussa Diaby, josta ilmeisesti myös United kiinnostunut. Kärkeen jälleen Sheffieldin pelaajia eli Jebbison. Kärkeen oli tarjolla myös oliko nyt Genkistä vai Gentistä joku reilu 2 metrinen Onouchi(tms).

No kaiken kaikkiaan aika vähän mitään huippuhankintoja tossa listassa, mutta jos tosta saisi kermat päältä, niin varmaan ihan päteviä vahvistuksia. Lopulta sieltä tulee varmaan noita tuntemattomampia junnuja, kuten Doig ja Kossounou. Jälkimmäinen taitaa itseasiassa olla ennemmin toppari, ainakin Transfermarktin mukaan.



E. Fabrizio Romano oli jutellut juttujaan The Arsenal Lounge -podcastissa.
« Viimeksi muokattu: 17.05.2021 klo 14:47:19 kirjoittanut Hejst »
lortti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #5826 : 17.05.2021 klo 14:47:43

Miten muuten Rambon kaudet Juvessa ovat menneet? Vesijuoksussa vai kokoonpanossa?

Jos saisi takuun että mies pysyy ehjänä niin itse ottaisin kyllä pariksi kaudeksi jäähdyttelemään.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5827 : 17.05.2021 klo 14:48:03

Jos pitäisi joku varma hankinta heittää, niin Bertrand So'tonista.

Paljon on kiinnostavia, ei niin kiinnostavia ja neverhöörd nimiä huhuissa. Toivottavasti fanien lepyttämiseksi ja EM-kisojen takia saadaan pari pelaajaa sisään hyvissä ajoin. Muuten nämä ødet ja kumppanit menevät pitkälle heinäkuulle. Toisaalta moni noista nimistä on sellainen, että ei maajoukkueet paljoa kesää häiritse. Joukkueen rakentamisen takia pari uutta kaveria olisi hyvä olla ennen elokuuta mukana. Varsinkin tuo oikea laitapakki on erityisen tärkeä.
Wojciech

Poissa Poissa


Vastaus #5828 : 17.05.2021 klo 15:01:04


Ainiin, ja Sander Berge myös. Viimeisin vaikuttaisi ehkä realistisimmalta, varsinkin kun Sheffield putosi.

Hyökkäyspäähän huhuissa pyörii Leverkusenin vasen laituri Moussa Diaby, josta ilmeisesti myös United kiinnostunut. Kärkeen jälleen Sheffieldin pelaajia eli Jebbison. Kärkeen oli tarjolla myös oliko nyt Genkistä vai Gentistä joku reilu 2 metrinen Onouchi(tms).


Toivottavasti Runarsson oli vain yhden kerran pieru eikä tänä kesänä tule varren kanssa. Tällä kertaa huhujen pääosassa apuvalmentajista siis Stuivenberg, jonka kavereita huhutaan huonontamaan joukkuetta. Berge tosiaan Stuivenbergin ajoilta Genkin pelaaja, ja muut Genk-huhut liittynevät Stuiven (hyviin?) suhteisiin seuraan, vaikka kenkää saikin.

Berge nyt on loukkaantumisherkkä, ylihintainen ja keskinkertainen futaaja. Luultavasti muutkin apuvalmentajien kaverit. Toivottavasti ei toteudu.

Ps. Kenen pelikirjaan nämä pelaajat sopivat?
Taikatossut

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #5829 : 17.05.2021 klo 15:14:15

Ottaisin kyllä Rambon takaisin tässä tilanteessa koska vain. Ainakin jos diili on asianmukainen eli suht edukas. Loppukauden perusteella en ole muuten aivan vakuuttunut kannattaako Odegaardia ostaa. Vähän jäi pimputtelun maku. ESRllä on paljon enemmän ratkaisupotentiaalia minusta. Vaikka Willock siihen sitten kirittämään.
Terran

Poissa Poissa


Vastaus #5830 : 17.05.2021 klo 15:14:45

Arsenalin täytyy hankkia lisää Thomasin tasoisia pelaajia, jos tahdotaan nousta takaisin tosissaan Mestarien liigan paikoista. Ja nimenomaan keskikentälle. Puolustusta Arteta on saanut kehitettyä, vaikka hänestä muuten voi olla mitä mieltä tahansa. Toki myös alakertaan tarvittaisiin Tony Adamsin kaltainen suvereeni johtohahmo, mutta kaikkea ei voi saada.

Arsenalin pelaajat eivät ehkä Vieiraa lukuun ottamatta ole menestyksenkään vuosina profiloituneen väkivahvoina kaksinkamppailujen voittajina, mutta nyt tarvittavan voiman (ja jossain määrin myös röyhkeyden) puute on keskikentällä niin ilmiselvä, että Arsenalia voi pitää monessa tapauksessa mieluisana vastustajana. Jos yhden pelaajan voisi hankkia täsmävetona, niin se olisi omissa papereissani Saúl Ñíguez. Ei taida olla toteutumassa.
Hejst

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Persekettu eli Arsenaali


Vastaus #5831 : 17.05.2021 klo 15:22:22

Jos pitäisi joku varma hankinta heittää, niin Bertrand So'tonista.

Paljon on kiinnostavia, ei niin kiinnostavia ja neverhöörd nimiä huhuissa. Toivottavasti fanien lepyttämiseksi ja EM-kisojen takia saadaan pari pelaajaa sisään hyvissä ajoin. Muuten nämä ødet ja kumppanit menevät pitkälle heinäkuulle. Toisaalta moni noista nimistä on sellainen, että ei maajoukkueet paljoa kesää häiritse. Joukkueen rakentamisen takia pari uutta kaveria olisi hyvä olla ennen elokuuta mukana. Varsinkin tuo oikea laitapakki on erityisen tärkeä.

Huhujen mukaan City olisi myös kiinnostunut Bertrandista, mikä mutkistaa tätä diiliä huomattavasti. Kolmekymppisenä pelaajana istuisin ehkä ennemmin Cityn kuin Arsenalin penkillä. Luultavasti myös Zinchenko on helpommin ohitettavissa kuin Tierney.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5832 : 17.05.2021 klo 15:46:07

Huhujen mukaan City olisi myös kiinnostunut Bertrandista, mikä mutkistaa tätä diiliä huomattavasti. Kolmekymppisenä pelaajana istuisin ehkä ennemmin Cityn kuin Arsenalin penkillä. Luultavasti myös Zinchenko on helpommin ohitettavissa kuin Tierney.

Tietenkin mutkia voi tulla matkaan. Olen tosin ymmärtänyt, että Zinchenko pelasi keväällä oikein hyvin Cityn vaspana ja saattaa jopa syrjäyttää Mendyn ykkösvaihtoehtona. Tietenkin on mahdollista, että Citystä on joku lähdössä ja haluavat tilalle HG-pelaajan. Tai agentti koittaa nostaa palkkaa.

Bergestä taidetaan olla tosissaan, kun tarjouskin on tehty. Tarjousta ei tosin hyväksytty, mutta tuskin jää viimeiseksi tarjoukseksi. Berge olisi mielestäni hyvä haku. Hän on nuori, mutta pelannut 1,5 v Valjua, kehuttu lupaavaksi, mutta ei voi vielä noilla näytöillä vaatia avauksen paikkaa. Kyllä tuossa selvästi nyt haetaan Xhakan korvaajaa. Mielenkiintoista nähdä lähteekö Xhaka tänä kesänä vai vuoden kuluttua.
Hejst

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Persekettu eli Arsenaali


Vastaus #5833 : 17.05.2021 klo 17:56:37

Tietenkin mutkia voi tulla matkaan. Olen tosin ymmärtänyt, että Zinchenko pelasi keväällä oikein hyvin Cityn vaspana ja saattaa jopa syrjäyttää Mendyn ykkösvaihtoehtona. Tietenkin on mahdollista, että Citystä on joku lähdössä ja haluavat tilalle HG-pelaajan. Tai agentti koittaa nostaa palkkaa.


Zinchenko on tosiaan kaiketi pelannut ihan hyvin ja oman käsitykseni mukaan Zinchenko on ainakin Mendyä edellä Cityn vasemmaksi pakiksi. Mendy on telonut jo molemmat polvensa Cityssä ja mahtaako tuosta enää kalua saada. Zinchenkolla myös enemmän pelejä Cityssä kuin Mendyllä. Uskonpa, että se on juuri Mendy, joka sieltä lähtee ja Bertrandia tavoitellaan tilalle. Voi toki olla, että yht'äkkiä jostain löytyy kiinnostavampi vaihtoehto 50 millillä.
Hedelmäpeli

Poissa Poissa


Vastaus #5834 : 17.05.2021 klo 18:25:06


Bergestä taidetaan olla tosissaan, kun tarjouskin on tehty. Tarjousta ei tosin hyväksytty, mutta tuskin jää viimeiseksi tarjoukseksi. Berge olisi mielestäni hyvä haku. Hän on nuori, mutta pelannut 1,5 v Valjua, kehuttu lupaavaksi, mutta ei voi vielä noilla näytöillä vaatia avauksen paikkaa. Kyllä tuossa selvästi nyt haetaan Xhakan korvaajaa. Mielenkiintoista nähdä lähteekö Xhaka tänä kesänä vai vuoden kuluttua.

Kamara kovettaisi enemmän, mutta on totta että Berge pelannut valjua jo ja ollut kyllä ihan kelvollinen. Vähän louhikkoisen oloinen toisinaan jalalla, mutta sopii siis siinäkin mielessä Xhakan korvaajaksi.
Fin_Gooner

Poissa Poissa


Vastaus #5835 : 17.05.2021 klo 18:40:23

Kamara kovettaisi enemmän, mutta on totta että Berge pelannut valjua jo ja ollut kyllä ihan kelvollinen. Vähän louhikkoisen oloinen toisinaan jalalla, mutta sopii siis siinäkin mielessä Xhakan korvaajaksi.

Huhujen mukaan myös Liverpool ja Everton kiinnostuneet Bergestä. Täytyy myöntää, että mulla ei ole mitään käsitystä janarista ja täten Kamara kovettaisi enemmän :). Mutta Kamara taitaa olla käytännössä vain meidän suomalaisten omaa fantasiaa.
Midfeeder

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, ACE


Vastaus #5836 : 17.05.2021 klo 23:35:52

Bergen tasoinen turhake tulisi kiertää todella kaukaa. Täysin keskinkertainen ja mitäänsanomaton kaveri. Yhtä rahan haaskausta, jos Bissoumaan käytettävissä oleva potti tuhlataan Bergeen.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5837 : 18.05.2021 klo 10:08:05

Bergen tasoinen turhake tulisi kiertää todella kaukaa. Täysin keskinkertainen ja mitäänsanomaton kaveri. Yhtä rahan haaskausta, jos Bissoumaan käytettävissä oleva potti tuhlataan Bergeen.

En sanoisi Bergeä turhakkeeksi, mutta Bissouma on valmis pelimies. Toisaalta Bergen pitäisi vielä kehittyä ja hinta lienee edullisempi kuin Bissouman. Saattaa olla jopa 10 milliä eroa. Lisäksi huolestuttaa tuo jos tammikuussa lähtee 5 pelaajaa (4+Bissouma) Afrikkaan. Se on paljon, jopa liikaa.

Olen koittanut miettiä, että mistä joukkueen rosteria voi vähentää, kun ei pelata Euroopassa. Vaikea tuota on hirveästi kaventaa. Varsinkin kun on olympialaiset ja sitten tuo ACN. Tietenkin joku kolmosveskari voi olla oma junnu ja ehkä juuri joku Willock korvaa esim. Willianin, mutta kyllä joku kolme kärkeä on hieman vähän, kun Martinelli saattaa missata alkukaudesta muutaman kierroksen ja Auba sitten alkuvuodesta n. 1,5 kk, riippuen tietysti menestymisestä. Tuohon, kun osuu loukkaantuminen tai pelikielto, niin vedetään ihan rehellisesti false-9 -taktiikalla, kun ei ole hyökkääjiä. Eiköhän Balogun korvaa Nketiahin ja siten hyökkääjiä on se neljä.

Tälläkin kaudella keskikentälle oli neljä pelaajaa, joka riitti juuri ja juuri. Noista mahdollisesti Partey, Elneny ja Bissouma ovat tammikuussa poissa. Rakenna siitä keskikenttää. Tietenkin joku ESR varmasti kehittyy, että voi pelata vähän alempana, jos tulee joku hyökkäävä kk-pelaaja (Øde, Brandt yms.). Willock on pelannut Newcastlessa keskikentän keskustassa, mutta siellä on tietenkin ollut kuusi puolustavampaa pelaajaa hänen alla eli saanut ehkä hyökätä hieman enemmän. Jos pitäisi arvata, niin Bissouma ei ole tulossa.

Tietenkin tammikuussa on mahdollista tehdä hankintoja ostojen ja lainojen muodossa, jos tilanne on paha, mutta eihän se ole optimaalista.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5838 : 18.05.2021 klo 10:58:34

Arsenal vahvistanut kaksi harkkapeliä heinäkuulle; Hibernian ja Rangers. Eli siis Josh Doig ja Glen Kamara siirtyvät Arsenaliin. :)
Taikatossut

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #5839 : 18.05.2021 klo 14:07:15

https://www.arsenal.com/news/arteta-david-luiz-leaving-club
Jugurttibiti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #5840 : 18.05.2021 klo 14:24:17

Kiitos ja ennenkaikkea näkemiin Ylos
Rotta Ayala

Poissa Poissa


Vastaus #5841 : 18.05.2021 klo 15:51:10

David Luiz oli David Luiz. Varmasti iso karakteeri kentällä ja sen ulkopuolella hyvine ja huonoine puolineen. Hankittiin kuitenkin tilanteessa jossa Kos päätti lähteä siirtoikkunan viimeisillä hetkillä, jotdn siihen nähden hyvä haku nuoren joukkueen tueksi. Luizin lähtö toivottavasti viittaa siihen että ison rahan Saliba on Artetan ensi kauden suunnitelmissa. En jaksa uskoa että keskuspakkia lähdettäisiin tässä ikkunassa hankkimaan, puolustus on kuitenkin ollut se toimivin yksikkö Artetan aikana ja muille paikoille tarvitaan ennemmin vahvistuksia.
Jugurttibiti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #5842 : 18.05.2021 klo 15:52:27

Willian ja Xhaka vielä tulevassa ikkunassa ulos, niin jälkeenrakennus on todellakin alkanut.
veijomeri

Poissa Poissa


Vastaus #5843 : 18.05.2021 klo 16:25:12

Toivottavasti rahaa ei laiteta toppareihin kesällä vaan prioriteetit pitäisi olla ihan muualla. Holding, gabriel, mari, saliba, mavropanos ja (chambers) pitäisi riittää.

Kiitos Luizille kahdesta vuodesta ja yhdestä facupista (taitaa se olli vieläkin löytyä taskusta). Vaikka pelaajasta pitänyt ja otteet olleet vaihtelevan ja hyvän välimaastossa pidän poistumista silti ihan hyvänä jos tämä tietää saliballe rohkeasti näyttöpaikkaa.
tuuba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Wengerball. Flair-futis.


Vastaus #5844 : 18.05.2021 klo 16:43:40

Kiitos David Luiz!! Saatanan hieno pelaaja, meikältä ei mitään muuta ku kumarrusta, hattua päästä ja isoa arvostusta! Sääli, että lähtee, vaikkakin iän puolesta ihan oikea ratkaisu, kun ei kuitenkaan ole mikään seuraikoni.

Kaikkea hyvää jatkoon miehelle!
tuuba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Wengerball. Flair-futis.


Vastaus #5845 : 19.05.2021 klo 09:08:41

Ja kyllä - David Luiz on sokea pisteeni.
veijomeri

Poissa Poissa


Vastaus #5846 : 19.05.2021 klo 10:57:59

Ja kyllä - David Luiz on sokea pisteeni.
Ei edes ole oma sokea pisteeni, vaan oli kyllä loistava tällä kaudella. Harmi kun ei pysynyt kunnossa, arsenal pelasi aina paremmin kun luiz oli kentällä.

Se yksi kevyehkö punainen wolvesia vastaan, vähemmän yllättäen zouma selvisi selvemmästä tilanteesta ilman sanktioita. Muuten otteet hyvinkin dominoivia, sitä se oli jo viime kauden lopussa.

Banaanipaita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: -=futis=-


Vastaus #5847 : 19.05.2021 klo 11:22:08

Mielestäni David Luiz oli järkevä hankinta silloin kun tuli ja on täyttänyt paikkansa. Toisaalta tietysti uuden rakentaminen on mielenkiintoisempaa ja DL oli toki selkeästi jo uransa huipun ohittanut. Kiitos ja menestystä tuleviin koitoksiin!

Willian ja Xhaka vielä tulevassa ikkunassa ulos, niin jälkeenrakennus on todellakin alkanut.
Willian...en usko että on kummankaan puolen ajatuksissa että vaihtaisi joukkuetta. Willian tuli ilmaisena joten on sen takia "automaattisesti" palkkarasite, mutta näissä pitäisi aina miettiä kokonaisuus. Willianin tapauksessa saatiin ilmaissiirrolla laadukas pelaaja (*) jolla on vielä pari vuotta peliuraa huipulla. Willianin kannalta varmasti hyvä soppari palkkamielessä mutta Arselle pienehkö riski? Ja taloudellinen paine jakaantuu muutamalle vuodelle. Kukaan ei mitään siirrosta maksa ja kaveri on niin kokenut että perinteisesti voi pelata tiukassakin paikassa suhteellisen pienten peliminuuttien jälkeen..eli hyvä rotaatiopelaaja.

Xhaka taas on esiintynyt kentällä niin paljon (eniten kenttäpelaajista?) että en mitenkään usko että on mihinkään siirtymässä. Tietysti jos joku maksaa ison rahan ja sitten tilalle joku ison profiilin hankinta.


(*) ok,tarkoitan että Brassien mj:ssä esiintynyt Valioliiga-pelaaja Chelseasta, pelaaja vielä about parhaassa peli-iässä jne. En nyt puhu siitä onko täyttänyt kaikkia odotuksia mutta kuitenkin kyseessä peruslaadukas Valioliiga-pelaaja.
Tumba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Shoplifters of the world united


Vastaus #5848 : 19.05.2021 klo 12:17:26

Ensin huhuttiin siis, että Kroenket antavat Arsulle 150 milliä kesän siirtokassaan ja heti perään Harry Kanen huhutaan lähtevän Spursista ja hintalappu vähintään 150 miljoonaa.

Ratkaisija

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Gunners, BVB, Die Kühe


Vastaus #5849 : 19.05.2021 klo 14:55:35

"Crazy prices" - kuuluu jostain monacolaisen kahvilan nurkan takaa. Levy varmasti mielellään myös myy rival-joukkueeseen. Harrille olisi toki EOM, kun pääsisi viimein nauttimaan silverwaresta - ainakin noin niin kuin vitriinin läpi katsottuna. Arteta tosin taisi torpata Kane-huhut heti alkuunsa, mutta jokainen toki tietää mitä tällainen huutelu käytännössä tarkoittaa jalkapallomaailmassa.

 
Sivuja: 1 ... 233 [234] 235 ... 278
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa