sond
Poissa
Suosikkijoukkue: liverpool
|
 |
Vastaus #3700 : 07.08.2021 klo 20:54:05 |
|
Sama sille ketä ne ostaa, pataan saavat kuitenkin Poolilta. Ja sitten me vain naureskellaan. Voi kumpa pojat vain pysyisi terveenä alkavalla kaudella, kyllä meidän paras kentällinen on edelleen aivan timanttinen. Nyt ne on saaneet kuitenkin levätä kunnolla, toivottavasti se kantaa sitten ruuhka-aikoina.
|
|
|
|
Varaamaton nimimerkki
Poissa
Suosikkijoukkue: Jokerit FC, Samipool, VfL Bochum
|
 |
Vastaus #3701 : 07.08.2021 klo 20:56:20 |
|
Joku Grealishin hankinta nyt ei tuo Citylle mitään sellaista, mistä kannattaisi erityisen huolissaan olla. Sadan miltsin penkkiveikko. Kanen jos naaraavat niin se on sitten eri asia. Siltikin Poolille riittää kaksi hyvää rotaatiomiestä. Keskitytään omaan tekemiseen 
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3702 : 07.08.2021 klo 21:28:41 |
|
AFCON on edelleen Poolille se suurin kysymysmerkki eikä vielä olla tehty sen asian eteen mitään. Olisi hyvä jos saataisiin edes yksi kova hyökkäyspään kaveri hankittua, niin on paremmat mahdollisuudet selvitä kuivin jaloin.
|
|
|
|
Objective
Poissa
Suosikkijoukkue: Being Objective is not for everyone.
|
 |
Vastaus #3703 : 07.08.2021 klo 21:55:03 |
|
Vierestä kun katsoo kilpailevien seurojen kilpavarustelua, niin veikkaan somen olevan täynnä #FSGOUT hästägejä
Kilpailevat seurat ovat hankkineet heikoille osa-alueilleen pelaajia, Chelsealla se oli ysipaikka, ManUlla toinen toppari ja Cityllä myös keskushyökkääjän tontti, jolle he etsivät kuumeisesti tulivoimaa. Poolin parhaassa yksitoistasessa näitä heikkoja kohtia ei ole, joita pitäisi paikata, joten ymmärrän ettei mitään isoja hankintoja ole tulossa. Sen sijaan leveyttä pitäisi saada ja pari kelpo penkkiveikkoa olisi piste i:n päälle.
|
|
|
|
Nutmeg
Poissa
Suosikkijoukkue: LFC
|
 |
Vastaus #3704 : 07.08.2021 klo 22:30:41 |
|
Lukakun hankinta nostaa Chelsean ilman muuta mestaruustaisteluun. Grealishin hankinta ei mielestäni hetkauta voimasuhteita suuntaan tai toiseen. ManU on tehnyt hyviä hankintoja tarpeeseen mutta riittääkö valmennuksen taso edelleenkään? Poolilla on ollut mielestäni paras preseason ja valmistautuminen kauteen. Niin oli viime vuonnakin ja alkuhan oli etenkin Cityyn ja ManUun verrattuna hyvä. Sitten alkoi tulla valitettavia tapahtumia toisensa perään. Yksi hyökkäyspään vaihtoehto Pooliin voisi olla tänään Brassien paidassa kultaa voittanut Matheus Cunha. Saa nähdä alkaako nyt tulla huhuja kun Olympialaiset päättyivät.
|
|
|
|
Nutmeg
Poissa
Suosikkijoukkue: LFC
|
 |
Vastaus #3705 : 08.08.2021 klo 14:55:07 |
|
Jos Lautaro tosiaan siirtymässä Spursiin £60m niin täytyy kyllä ihmetellä mitä ihmettä Poolin toimistolla tehdään jos ei tuohon kisaan lähdetä mukaan.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3706 : 08.08.2021 klo 15:08:24 |
|
Poolilla on jo entuudestaan ylisuuri pelaajarinki, joten hankala nähdä seuran tekevän lisää hankintoja ennen kuin ylijäämästä ollaan päästy eroon.
|
|
|
|
sond
Poissa
Suosikkijoukkue: liverpool
|
 |
Vastaus #3707 : 08.08.2021 klo 16:38:32 |
|
Ei taida brassit olla vielä tänään mukana? Veikkaus tv näyttää pelin jos oikein olen ymmärtänyt.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3708 : 08.08.2021 klo 16:49:39 |
|
Ei taida brassit olla vielä tänään mukana? Veikkaus tv näyttää pelin jos oikein olen ymmärtänyt.
Alisson ainoana mukana Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Milner, Keita, Elliott, Mane, Salah, Jota. Subs: Karius, Pitaluga, R. Williams, Gordon, Woodburn, Beck, Cain, Morton, Bradley, Koumetio.
|
|
|
|
Objective
Poissa
Suosikkijoukkue: Being Objective is not for everyone.
|
 |
Vastaus #3709 : 08.08.2021 klo 16:58:04 |
|
Alisson ainoana mukana
Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Milner, Keita, Elliott, Mane, Salah, Jota.
Subs: Karius, Pitaluga, R. Williams, Gordon, Woodburn, Beck, Cain, Morton, Bradley, Koumetio.
Erikoista peluuttamista Kloppilta, sillä vaikea uskoa että Elliott tai van Dijk aloittaisi viikon päästä. Tai typeräähän se olisi laittaa hollantilaista avaukseen, jos tuo ei ole vielä 90min kunnossa.
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3710 : 08.08.2021 klo 17:14:54 |
|
Erikoista peluuttamista Kloppilta, sillä vaikea uskoa että Elliott tai van Dijk aloittaisi viikon päästä. Tai typeräähän se olisi laittaa hollantilaista avaukseen, jos tuo ei ole vielä 90min kunnossa.
VVD tosiaan tuskin ainakaan avaa viikon päästä, mutta Elliotin avausta en pitäisi aivan mahdottomuutena. Tuo keskikenttä on saanut täyden preseasonin ja pelannut joka pelissä yhdessä. Thiago palaa treeneihin vasta ensi viikolla joten ei ole ainakaan avauksen kunnossa. Myös Hendo palasi joukkueen mukaan vasta eilen. Fabinho liittyi ryhmän mukaan vasta viime viikolla. Jäljelle jää enää Ox ja Jones joista Oxia ollaan ainakin yritetty Firminon backupiksi, mutta viime pelissä taisi pelata keskikentällä. Jones myös saanut täyden preseasonin, mutta en tiedä haluaako Klopp antaa Elliotille mahdollisuuden kauden alussa. Tuo kokoonpano voi siis hyvinkin olla avaus millä lähdetään viikon päästä sillä erotuksella, että VVD vaihtuu Konateen. Tänään ensimmäistä kertaa piiiitkään aikaan ison yleisön (40.000) edesssä kotona.
|
|
|
|
redcrew
Poissa
Suosikkijoukkue: YNWA
|
 |
Vastaus #3711 : 08.08.2021 klo 17:58:11 |
|
Ai katos Karius vielä messissä, saisikohan minuutteja tänään...
Mihin asti herran sopimus on? Tää kausi vielä?
Pelin alku myöhästyi puolella tunnilla, koska haluttiin varmistaa että kaikki ehtivät sisälle stadionille. *peukku ylös*
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2021 klo 18:34:42 kirjoittanut redcrew »
|
|
|
|
|
Didgeridoo
Poissa
|
 |
Vastaus #3712 : 08.08.2021 klo 18:54:53 |
|
Näitä van Dijkin avauksia on kyllä kaivattu. Hyvältä ja freesiltä näyttää Poolin eka 25 minuuttinen.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3713 : 08.08.2021 klo 19:08:13 |
|
Vähän on avoimien ovien päivät menossa. Edit: Robbolta meni nilkka. 
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2021 klo 19:16:23 kirjoittanut Epäonnensoturi »
|
|
|
|
|
redcrew
Poissa
Suosikkijoukkue: YNWA
|
 |
Vastaus #3714 : 08.08.2021 klo 19:15:57 |
|
Onneksi kreikan poika on esittänyt hyviä otteita harkkapeleissä kun Andy tais hajota nyt.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3715 : 08.08.2021 klo 19:17:26 |
|
Onneksi kreikan poika on esittänyt hyviä otteita harkkapeleissä kun Andy tais hajota nyt.
Jos kreikkalainen pysyy kunnossa, niin kyllähän tuo Robbon tontin pystyyy muutaman viikon hoitamaan.
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3716 : 08.08.2021 klo 19:22:09 |
|
Robbon loukkaantuminen näytti alkuun pahalta, mutta pystyi kuitenkin suht hyvin kävelemään joten voi olla, että menee pelkällä kävelyllä ohi. Tsimikas on tosiaan kuitenkin esittänyt hyviä otteita ja ainakin ekat pelit pitäisi hoitua kyllä Tsimilläkin. Robboa ei kannata riskeerata jos jalassa vähänkään tuntuu kipua.
Aika helposti päästiin poolin selustaan ja vastustajan viimeistelyn ja Alissonin ansiosta omissa vielä nolla. Tosipeleissä noista olisi jo rankaistu.
|
|
|
|
Objective
Poissa
Suosikkijoukkue: Being Objective is not for everyone.
|
 |
Vastaus #3717 : 08.08.2021 klo 19:33:51 |
|
Aika helposti päästiin poolin selustaan ja vastustajan viimeistelyn ja Alissonin ansiosta omissa vielä nolla. Tosipeleissä noista olisi jo rankaistu.
Paitsioansa petti pari kertaa laitapakkien toimesta. Robbo ja Trent unohti kenties, että siellä ei pelaa rinnalla enää tällä kaudella Phillips ja Williams.
|
|
|
|
KDB
Poissa
Suosikkijoukkue: 93:20
|
 |
Vastaus #3718 : 08.08.2021 klo 20:01:38 |
|
Robbon loukkaantuminen näytti alkuun pahalta, mutta pystyi kuitenkin suht hyvin kävelemään joten voi olla, että menee pelkällä kävelyllä ohi.
https://twitter.com/NA1907_/status/1424407761815756809?s=19Kyllä tuo aika pahalta näyttää. Tuo itse kentältä käveleminen ei sinällään kerro mitään, kun noin on käynyt mm. Sanen ja Mendyn kohdalla ennen noita kauden mittaisia poissaoloja. Toivotaan nyt tietenkin ettei käynyt huonosti.
|
|
|
|
redcrew
Poissa
Suosikkijoukkue: YNWA
|
 |
Vastaus #3719 : 08.08.2021 klo 20:10:48 |
|
Ja olihan Robbolla saattajatkin pitkän matkaa; VVDkin käveli ihan ookoosti pois kentältä viime kaudella.
Onpas väsynyttä peliä, samanlaista kuin viime kaudella eli odotetaan pallollisena tekevän ihmetemppuja. Haut ja liike uupuu pallottomilta.
|
|
|
|
Didgeridoo
Poissa
|
 |
Vastaus #3720 : 08.08.2021 klo 20:12:42 |
|
Pahalta näyttää kuvassa juu. On se nilkkavamman jälkeen ihan hyvä merkki että kävellen pääsee pois painoa varaamalla. Kuunnellaan mitä Klopp turisee pelin jälkeen.
|
|
|
|
Objective
Poissa
Suosikkijoukkue: Being Objective is not for everyone.
|
 |
Vastaus #3721 : 08.08.2021 klo 20:17:01 |
|
Perus Pooliin tuuria kyllä. Vähintään 2kk huilia on oma veikkaus.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3722 : 08.08.2021 klo 20:24:01 |
|
Niin kauan kun Tsimikas pysyy kunnossa, niin Poolin pitäisi kestää Robbon poissaolo. Sitten jos kreikkalainenkin menee romuksi, niin alkaa vaikeudet.
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3723 : 08.08.2021 klo 20:26:57 |
|
Totta, että tuossa näyttää kyllä aika pahalta. Omasta kokemuksesta voi kuitenkin puhua kun oma nilkka mennyt enemmän kuin pari kertaa. Nyt pystyi saattajan kanssa varaamaan jonkin verran painoa. Jos ei olisi pystynyt varaamaan painoa ollenkaan niin sitten saattaisi olla pitkäkin saikku tiedossa. Toki tuo on helposti myös sellainen samanlainen kuin Fabinholla eli 2kk. Toivotaan vain ettei mitään hajonnut ja jouduta jonnekkin leikkaukseen. Kauanhan tässä jo ehdittiin ollakkin "terveellä" ringillä vaikka siihenkin mahtuu puolikuntoisia.
|
|
|
|
KDB
Poissa
Suosikkijoukkue: 93:20
|
 |
Vastaus #3724 : 08.08.2021 klo 20:40:05 |
|
Totta, että tuossa näyttää kyllä aika pahalta. Omasta kokemuksesta voi kuitenkin puhua kun oma nilkka mennyt enemmän kuin pari kertaa.
Samoin, kerran tuli aika kipeä osuma nilkkaan treeneissä. Jatkoin treenit loppuun ja ajoin kotiin, kipu yltyi toki koko aika. Aamulla sitten nilkka turvoksissa ja ligamentit poikki ja piiitkä sairasloma.
|
|
|
|
|
|