FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
25.09.2025 klo 05:56:35 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 22 [23] 24 ... 26
 
Kirjoittaja Aihe: F.C. Internazionale Milano 2020/21  (Luettu 109472 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #550 : 14.07.2021 klo 21:28:29

Joo hyvää spekulointia siirroista. Hieno toi uusi paita mielestäni. Otteluohjelmaakin pukkasi tänään. En ole hirveästi tutkaillut itse kun on vähän Euro ähkyä päällä.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #551 : 14.07.2021 klo 21:32:06

Otteluohjelma, ensimmäistä kertaa asymmetrisenä:



Loka-marras on paha kun CL-pelit lisätään tuohon. Tammi-helmikuun jälkeen jos ollaan vielä hyvillä sijoilla Scudetton suhteen niin alkaisi näyttää hyvältä.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #552 : 15.07.2021 klo 19:06:44

Pooli ja Manu ilmottanut kiinnostuksen Barellasta. Inter ilmoittanut ettei ole myynnissä. Taitaa olla Inter faniki mies joten siirtohaluja ei pahemmin varmaan ole.


Jännä toi tripla Jose Meazzalla kauden lopussa.

Inter siirtohuhujakin on lisää liikkeessä. Sensia Violaan ja Uruguaylaista Nandezia tilalle Cagliarista. Sinne menossa pari pelaajaa (Radja) joten halvaksi menisi ehkä.
Nandez ehkä hieman aggressivisempi Sensi. Sensi lähtö voi olla virhe jos mies pysyy ehjänä. Kyseessä todella iso JOS sillä mies ollu pari kautta kokoajan klesana. Italianon systeemin mies istuu kuin nyrkki silmään (Wembleyn liputtomille).

Siirtohuhut liikkuu niin paljon että vaikea pysyä kärryillä. Ylos
cashenko

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale, JJK, Huuhkajat


Vastaus #553 : 16.07.2021 klo 11:00:41

Hetken hiljaiselon jälkeen huhuja on nyt liikkeellä tosiaan reilusti. Keitaa ollaan tuomassa sisään. Hieman ristiriitaiset fiilikset, mutta toisaalta tottunut työskentelemään Inzaghin kanssa, joten toivoa on ehkä enempi kuin edellisellä yrityksellä. Bellerinin jäljillä ollaan kaiketi edelleen, mutta ilmeisesti hinta on liian korkea. Bellerin itse olisi kaiketi itse tulossa. Nandezin suhteen kauppa olisi kaiketi Nainggolan ja Agoume +joitakin euroja. Tai sitten Dalbert sisällytetään vielä tuohon kauppaan. Nainggolanin suhteen ei jää harmittamaan, mutta Agoumesta kannattaisi nyt ainakin tehdä joku etuosto-oikeuspykälä. Nandezilla kaksi ehjää kautta Cagliarissa, joten voisi osoittautua ihan kelvolliseksi hankinnaksi. Vidalista oltaisiin kaiketi luopumassa ilmaiseksi. Hieman kyllä nyt sylettää, että viime vuonna jätettiin Tonali -kortti kääntämättä ja otettiin mieluummin vanha sotaratsu Vidal.

Huomenna ensimmäinen harjoituspeli, mielenkiintoista nähdä, miten esim. Calhanoglu on kuvioissa mukana, avaako heti?
Lihaani

Poissa Poissa


Vastaus #554 : 16.07.2021 klo 13:24:48

Vidal-Tonali vertailussa ja harmitteluissa kannattaa muistaa Derby d'Italia ja Vidalin maali ja suoritus. Voi jopa miettiä olisi ilman tuota voittoa juna puksuttanut Milanon pysäkille
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #555 : 17.07.2021 klo 11:03:36

Nandez huhut yltyy. Saattaa olla kovakin haku. Oispa Barellan tasonen ni hyvä olisi..  Dalbert taisi mennä jo Cagliariin ja Radja menossa varmaan kanssa.
Kesän parhaat uutiset varmaan että Ciao Mario ja Dalbert lähti joukkueesta... Vidalille huhujen mukaan maksetaan että lähtee. Juve maali oli hieno osoitus kyvyistä.

Hetken hiljaiselon jälkeen huhuja on nyt liikkeellä tosiaan reilusti. Keitaa ollaan tuomassa sisään. Hieman ristiriitaiset fiilikset, mutta toisaalta tottunut työskentelemään Inzaghin kanssa, joten toivoa on ehkä enempi kuin edellisellä yrityksellä.

Keita olisi kova lisäys vahvaan hyökkäykseen kyllä. Oli hyvä sillon ku pelas edellisen kerran.
cashenko

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale, JJK, Huuhkajat


Vastaus #556 : 17.07.2021 klo 21:18:13

Inter -Lugano, tuollaisella mennään:


INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 13 Ranocchia, 32 Dimarco; 36 Darmian, Nainggolan, 18 Agoumé, 5 Gagliardini, 29 Dalbert; 48 Satriano, 99 Pinamonti.
Subs: 21 Cordaz, 97 Radu, 37 Skriniar, 40 Fabbian, 41 Nunziatini, 42 Moretti, 43 Hoti, 45 Sottini, 46 Zanotti, 47 Carboni, 48 Colidio.
Coach: Simone Inzaghi.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #557 : 18.07.2021 klo 10:20:54

Katsoin tokaa puoliaikaa. Jännä oli nähdä uusi Inter. Puuttui paljon avainpelaajia vielä joten aika höntsä oli. Sotriani ja Agoume pelasi ihan hyvin junnuista.

Dalbert ja Nainggolan voisi jo siirtyä niin olis ikkuna lähempänä valmista.

Marotta mainitsi Bellerinin nimeltä joten siirtoa yritetään varmaan.
« Viimeksi muokattu: 18.07.2021 klo 11:21:27 kirjoittanut hermannisuur »
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #558 : 18.07.2021 klo 16:09:53

Lainaus
Reports in Italy suggest Inter are negotiating with Arsenal over a move for full-back Hector Bellerin.

“It’s a name that is mentioned by you, there’s our attention but I won’t go any further, because he’s not our player,” Marotta said.

The reporter then asked about a possible move for Cagliari midfielder Nahitan Nandez.
“In this phase of the transfer market, many players are approached by the big clubs,” the CEO continued. “Nandez is a highly respected Cagliari player, but at the moment we are not negotiating with them.
“Right now, I don’t see a quick and simple negotiation on the horizon.”

Manchester United left-back Alex Telles has been linked with a return to Inter too.

“I won’t rule out anything, but at the moment we are focusing on evaluating all the opportunities without the haste of having to close this or that operation.”

Former Lazio and Inter attacker Keita Balde spent last season on loan at Sampdoria, and Moratta was asked if the Monaco forward was a player Simone Inzaghi wants at San Siro.

“He’s not our property,” he said. “I don’t even know if he’s on the market, we are evaluating the workforce.”

Marotta puheli eilen. Nimet on tuttuja jo huhuissa pyörineitä. Eli hidasta vitkutustaistelua siirtoikkunassa tiedossa. Sanoi myös että Di marco saatetaan pitää joukkueessa. Tuoppi
pelotudo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pazza Inter. Shohei Ohtani. Saga Vanninen.


Vastaus #559 : 21.07.2021 klo 08:02:01

Jenkkiturnaukseen lähdettiin sitten kaikesta spekulaatiosta huolimatta... Arsenal jäi päätöksen jälkeen pois covid-tapausten vuoksi. Toivotaan ettei tule tuliaisia ja saadaan muutama hyvä peli alle.

Sociosin sponssi herättää vähän tunteita faneissa, ilmeisesti Pirelli on historiallisesti maksanut jopa lähelle tuon millä nyt vaihdettiin https://twitter.com/JohSogos/status/1417502629681303553
Toinen, pienempi murhe, näyttäisi olevan että kotipaitaa on saanut ilman pääsponsoria Niken ja Zalandon kautta, Inter Shopissa ei ole mitään disclaimeria mutta käytännössä INter Shop lähettää paidat vasta kun pääsponsori on selvillä ja se tulee paitaan kuin faksi Jäätteenmäelle.

Prematch-paita on muuten älyttömän nätti. https://www.nike.com/fi/t/inter-milan-dri-fit-pre-match-football-top-qWfgQx

Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #560 : 21.07.2021 klo 08:48:56

Elän käsityksessä, että Pirelli olisi tarjonnut 15m€ bonuksien kanssa uuteen diiliin eli huonompaa kuin mitä aikaisempi sopimus oli. Italiassa tämä 20m€ on paras "ulkopuolisen" tarjoama summa pääsponsoripaikasta paidassa. Juve ja Fiorentina saavat enemmän rahaa, mutta käytännössä omistajiensa taskusta. Toki Juve saisi markkinoilta enemmän mutta kuinka paljon on mahdoton sanoa.

Onhan tuo vähän pettymys, selkä- ja hihasponsorien kanssa tosin voidaan päästä 30 miljoonaan. Tämä oli vähän huono aika covidin takia hakea uutta sponsorirahaa mutta täytyy toivoa, että sopimus on lyhyt, covidista päästäisiin jo kohta ja Interin menestys jatkuu, jotta seuraavalla kierroksella päästäisiin vähän parempiin summiin.

Kunhan paitaan ei tule niitä Valencia-paidan tyylisiä älyttömiä fan token -pelleilyä niin kaikki ok.
La Magica Roma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bajen


Vastaus #561 : 21.07.2021 klo 12:15:16

Tuo Socios.com (tai emoyhtiö Chiliz jonka liikevaihto oli 4 miljoonaa taalaa) on kyllä mielenkiintoinen yritys, kovin helposti ei mitään taloustietoja löytynyt, yksi saitti sanoo liikevaihdoksi 6 miljoonaa taalaa, ja luin sen businessmalli-presen hätäisesti läpi, fan token-malli on kyllä melko outo omaan kaupalliseen mieleen.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #562 : 21.07.2021 klo 16:09:52

Älyttömät fan token -pelleilyt saatiin toiveista huolimatta:



Ei muuten välttämättä olisi huono, mutta mielestäni tuossa on vaan yksinkertaisesti liikaa tekstiä.

Tämä socios.com tosiaan herättää epäilyksiä sen suhteen, että millä rahalla tosiaan pyörii. Varmaan sijoittajarahaa on takana aivan perkuleesti, koska viime viikolla julkistivat Argentinaan pääsarjan pääsponsoroinnin (liigan nimi on nyt Torneo Socios.com) ja ovat laittamassa 50 miljoonaa dollaria Amerikan urheilusarjasponsorointiin.

Vähän tuntuu, että kaatuuko firma kun kryptomania kuolee taas pariksi vuodeksi vai nähdäänkö siellä (sijoittajapuolella), että kryptohommat tulevat tästä vaan kasvamaan enenenivässä määrin. Mene ja tiedä. Toivottavasti Inter saa rahansa ihan euroina eikä tokeneina.
pelotudo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pazza Inter. Shohei Ohtani. Saga Vanninen.


Vastaus #563 : 21.07.2021 klo 18:53:10

Jinxasit.

Scudetton kanssa paidassa menee vaikka yögrillin sinappikurkkusalaatit.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #564 : 26.07.2021 klo 11:22:23

Ja kakkospaita



Ihan kiva. Tässäkin tuo kolmen rivin sponsoriteksti vaan aiheuttaa sen, että tuossa on liikaa kaikkea. Ei tuo ykköspaitakaan muuten näytä niin kamalalta kun kentällä pelaajien päällä sitä katsoi.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #565 : 27.07.2021 klo 11:19:44

Hieman joo sieluton toi socios on mutta ihan sama jos rahaa saadaan niin kai se menee.

Huhutaan että Cagliari haluaa Satrianoa Nandez kaupassa. Uruguaylainen taitaa olla lempinimeltään uusi Suarez joten Interin kannattaisi lainana tai ainakin takaisinosto klausaaleita mukaan. Cagliari tarvitsee myydä omia pelureita jotta on rahaa tehdä Radja kaupat.

Nandez voi olla kova laidalla. Kova raastamaan ja riplailee ulos pienistä tiloista.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #566 : 28.07.2021 klo 23:49:14

Crotonea vastaan harjoitushöntsä Interin harjoituskentällä 6-0 himaan. Satriano painoi taas maalin ja onko nyt 8 maalia 5 peliin preseasonilla. Vaikuttaa kyllä vaan kovalta terrieriltä tämä urugeesi ja saapa nähdä jäisikö jopa joukkueeseen neloshyökkääjäksi. Pikkaisen varttakin löytyy niin voisi mennä Lukakun varamiehestä (aika harvaa nyt voidaan Lukakulle yksiyhteen varamiehenä pitää) jos mennään köyhäilylinjalla. Kaipa se lainalle lähtee kuitenkin. Potentiaalia kyllä tuntuisi olevan. Pinamonti nyt ainakan lähtee, ei vakuuta ei. Pitäisi saada jonkinlainen kausi alle missä saisi minuutteja ja maaleja niin voisi vaan myydä pois. Vaikea uskoa, että tuosta mitään iloa Interille on.

Tänään yksi pelaaja oli melkoisen tulessa eli Calhanoglu. Kendotehot 1+3 ja ollut kyllä melko vahva preseasonilla muutenkin. Sopii hyvin Inzaghin mezzala-rooliin keskikentälle. Dimarco on toinen koko preseasonin vahvasti pelannut kaveri. Ottanee paikkansa joukkueesta, ei mitään järkeä myydä tai tehdä mitään muitakaan liikkeitä. Oma kasvatti, menee club-trained statuksella UEFA-listalle ja kokemusta Serie A:sta hyvällä tasolla pelaten löytyy.

Mercatossa vähän odotellaan Nandez-diilin valmistumista. Ilmeisesti siellä sorvataan kuin sorvataankin laina+optio -kauppaa. Ihan hyvä, koska Cagliarille on tehty jo ihan riittävästi palveluksia. Nainggolan saataneen samalla ovenavauksella toiseen suuntaan, vaikka kalliiksi tulee Interille. Sopimus joko puretaan tai lainadiili (sopimus päättyy sen jälkeen) eli Inter jää maksumieheksi tasearvon osalta. Lisäksi pitää maksaa vielä erorahana osa palkasta ja siitä ilmeisesti nyt taistellaan.

Muuten aika hiljaista kenenään tulijoiden osalta. Vaikea toimia kun ei ole rahaa. Palataan asiaan elokuun puolivälissä kun lainatarjoukset alkavat kiinnostaa seuroja kun pitää päästä pelaajista eroon.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #567 : 31.07.2021 klo 10:40:11

Satrianosta ei ole tullut huhuja vastaan enempää. Simone sanoi että on ansainnut peliaikansa treeneissä. Kehunut myös Interin korkea tasoista juniorityötä.

Lautarosta huhutaan Interin olevan valmis myymään kun jatkosoppari vaikeutui uuden agentin myötä. Nämä molemmat on jo vanhaa tietoa ja johto toitottanu moneen kertaa kuinka Hakimi on ainut iso myynti. Uskon kyseessä olevan median soopaa. Älytöntä olisi myydä Lautaro ja hankkia Correa mielestäni. Toinen taitava riplailija ja toinen monipuolinen maalintekijä.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #568 : 31.07.2021 klo 13:03:03

Lautaro tosiaan kyllä myydään jos joku tarjoaa tarpeeksi kuivaa kahisevaa. Jatkosopimuksen kanssa on vaikeuksia, ilmeisesti se edellinen neuvoteltu sopimus ei riittänyt kun agentit lähtivät vaihtoon siinä vaiheessa ja Hakimin agentti tuli tilalle.

Eikä siinä pakkohan se on myydä jos vaaditaan jotain Lukaku-rahoja. Ei siinä, kyllä Lautarokin on tärkeä palanen ja tekee muuta työtä kun Lukaku tekee maaleja ja vähän ehkä epäedullisessa asemassa kun ei ole se joukkueen ykköspyssy vaikka voisi olla. Mutta tällaista tämä välillä on, jos joku ne isot rahat on valmis lyömään pöytään pelaajalle ja seuralle niin terve menoa sitten. Correa paikkaajaksi nyt on toivottavasti joku vitsi. Maalintekijänä vähän eri liigaa.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #569 : 31.07.2021 klo 15:02:37

Lautaro tosiaan kyllä myydään jos joku tarjoaa tarpeeksi kuivaa kahisevaa. Jatkosopimuksen kanssa on vaikeuksia, ilmeisesti se edellinen neuvoteltu sopimus ei riittänyt kun agentit lähtivät vaihtoon siinä vaiheessa ja Hakimin agentti tuli tilalle.

Eikä siinä pakkohan se on myydä jos vaaditaan jotain Lukaku-rahoja. Ei siinä, kyllä Lautarokin on tärkeä palanen ja tekee muuta työtä kun Lukaku tekee maaleja ja vähän ehkä epäedullisessa asemassa kun ei ole se joukkueen ykköspyssy vaikka voisi olla. Mutta tällaista tämä välillä on, jos joku ne isot rahat on valmis lyömään pöytään pelaajalle ja seuralle niin terve menoa sitten. Correa paikkaajaksi nyt on toivottavasti joku vitsi. Maalintekijänä vähän eri liigaa.

Laziossa Correa ollut loistava Simonen alaisuudessa. Boksiin driblailee ihan miten huvittaa ja viereen syötöt Cirolle kanssa toimi. Erillaiset pelaajatyypit toki.

En kyllä usko että Lautaro on lähdössä ennenkuin Marotta tai Ausilio asian toteaa. 110 miljoonaa oli klausaalin hinta ja soppari vielä voimassa 2 vuotta. Epäilen sijottaako kukaan moista määrää näinä aikoina. Lautaro ei ole vielä edes tavannut Simonea mielestäni.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #570 : 03.08.2021 klo 14:04:47

Nyt on huhuissa Lukaku ja Chelsea. Jotain 120 miljoonaa plus pelaaja tarjouksia huudeltu aamulla edellisiin hylättyjen tarjousten perään.

Mielummin Lukaku ulos kuin Lautaro mutta ei Lukakuakaan. Olisi mukava nähdä miten LuLan dominointi jatkuisi Simonen systeemissä.
migi111

Poissa Poissa


Vastaus #571 : 03.08.2021 klo 15:04:55

Nyt on huhuissa Lukaku ja Chelsea. Jotain 120 miljoonaa plus pelaaja tarjouksia huudeltu aamulla edellisiin hylättyjen tarjousten perään.
Mikään pelaaja ei ole 120 miljoonan arvoinen, joten jos tuo olisi tulossa niin....sillä saisi 3 kpl 40 miljoonan pelaajia. Paitsi, että ei saisi, koska osa menisi varmaankin velkojen maksuun.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #572 : 03.08.2021 klo 21:45:16

Otetaanpa nyt kantaa tähän päivänpolttavaan aiheeseen.

Jos Chelsea lyö riittävästi paalua pöytään niin sitten myydään. Nyt on ehkä paras tilaisuus rahastaa isosti Lukakulla. Ensi kesänä ei välttämättä ole enää raharikasta seuraa vailla ykköskärkeä. Lukakun myyminen tietysti tarkoittaa, että tämä projekti heitetään nyt romukoppaan lopullisesti ja totaalisesti (Conten lähtö käytännössä oli jo sitä). Scudettosta taistelee muut, mutta ei Inter. Jos tällainen hyväksytään niin sitten mennään sillä. Interin taloudellinen tilanne on  vähän sellainen, että jos tarjotaan selvästi yli 100 miljoonaa pelaajasta, niin kyllä se pelaaja sitten myydään.

Se mikä tässä myynnissä itseäni häiritsee eniten on, jos nämä rahat tuhlataan johonkin helvetin zapatoihin ja correoihin. Tämän takia myynti tulee vituttamaan, mutta pidetään peukkuja yllä siihen, että Lukaku jää tai Marotta ymmärtää käyttää rahat fiksusti.
hermannisuur

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano


Vastaus #573 : 03.08.2021 klo 23:09:20

Mikään pelaaja ei ole 120 miljoonan arvoinen, joten jos tuo olisi tulossa niin....sillä saisi 3 kpl 40 miljoonan pelaajia. Paitsi, että ei saisi, koska osa menisi varmaankin velkojen maksuun.

100 miljoonaa oli se mitä tarvittiin saada ja Hakimi toi siitä suuren osan. Siirrot kyllä rahoitetaan täysin myynneillä.

Otetaanpa nyt kantaa tähän päivänpolttavaan aiheeseen.

Jos Chelsea lyö riittävästi paalua pöytään niin sitten myydään. Nyt on ehkä paras tilaisuus rahastaa isosti Lukakulla. Ensi kesänä ei välttämättä ole enää raharikasta seuraa vailla ykköskärkeä. Lukakun myyminen tietysti tarkoittaa, että tämä projekti heitetään nyt romukoppaan lopullisesti ja totaalisesti (Conten lähtö käytännössä oli jo sitä). Scudettosta taistelee muut, mutta ei Inter. Jos tällainen hyväksytään niin sitten mennään sillä. Interin taloudellinen tilanne on  vähän sellainen, että jos tarjotaan selvästi yli 100 miljoonaa pelaajasta, niin kyllä se pelaaja sitten myydään.

Se mikä tässä myynnissä itseäni häiritsee eniten on, jos nämä rahat tuhlataan johonkin helvetin zapatoihin ja correoihin. Tämän takia myynti tulee vituttamaan, mutta pidetään peukkuja yllä siihen, että Lukaku jää tai Marotta ymmärtää käyttää rahat fiksusti.

Joo saa nähä. Suurin ongelma tulee olemaan Lukakun mahdollinen korvaaminen. Nopea, vahva, epäitsekäs ja hyvä joukkuepelaaja. Zapata olisi ihan hyvä budjetti Lukaku. ei tosin mielestäni viime kaudella oikein onnistunut. Vlahovic voisi olla kokeilun arvoinen.

Lautaro, Zapata, Sanchez ja Correa (Satriano) kuulostaisi kyllä aika taitavalta ja monipuoliselta hyökkäykseltä. Noh katsellaan mitä tapahtuu jos tapahtuu. Juuri oltiin Lautaroa myymässä joka paikkaan.
alvaro

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale & Z


Vastaus #574 : 04.08.2021 klo 02:19:27

Jos Lontoon siniseltä puolelta todella kilahtaa postiluukkuun 130mil€ tarjous 28v Lukakusta, niin pakkohan se on Beppen ja kumppanien hyväksyä. Hakimin vielä ollessa joukkueessa diili olisi toki entistä enemmän no-brainer mutta minkäs teet.

Kuten Mogitus totesi, Lukakun myyminen tässä vaiheessa kautta olisi samalla kirjautuminen ulos Scudetto-kamppailusta. Mielestäni kyseinen 130mil€ tarjous nyt vain olisi hullua jättää käyttämättä.

Lukakun ”yksyhteen” -korvaaminen on käytännössä mahdotonta ja köyhänmiehenLukakun eli Zapatan nimen nouseminen uudeksi BigRomiksi onkin toivottavasti lähinnä vitsi… Samaan kategoriaan luokittelen myös Correan ja toisen/molempien näkeminen Lukakun korvaajana saisikin sittenkin kyseinalaistamaan diilin hyvyyden.

Itse menisin kokorahalla Vlahovicia, optimihintana sellainen 60mil€, vaatisi toki pelaajalta itseltääkin suostuttelua Violan jenkkiomistajalle että päästäkääs meikäläinen nyt kiltisti menemään. Yhden hyvän kauden pelannut serbitalentti ei olisi kuitenkaan yksinään tarpeeksi paikkaamaan Lukakua. Kyytipojaksi sitten tarvittaessa vaikka Agoumea takaisinosto-optiolla.

Kuvaan astuisikin Torinon Belotti joka naarattaisiin viininpunaisista 30-40mil€ hintaan, päälle vielä kuuma Martin Satriano - takaisinosto-optiolla, tottakai.

Lautaro-Vlahovic
(Sanchez-Belotti)

Jääneellä 30 miltsillä sitten velkoja veks. Ja heräsin.



« Viimeksi muokattu: 04.08.2021 klo 02:23:07 kirjoittanut alvaro »

 
Sivuja: 1 ... 22 [23] 24 ... 26
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa