Rilleri
Poissa
Suosikkijoukkue: KooTeePee & Arsenal
|
 |
Vastaus #75 : 03.09.2006 klo 08:46:36 |
|
Lasijalka yllätti.
|
|
|
|
|
|
|
AlNU
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle
|
 |
Vastaus #77 : 03.09.2006 klo 09:10:58 |
|
on se niin täydellistä pienissä krapuloissa vieläkin miettiä eilisiä tekoja.
JARI ENNEN, NYT, TULEVAISUUDESSA, AINA KUNINGAS, MESSIAS, JUMALA
On vain yksi.
|
|
|
|
|
Phizza
Poissa
Suosikkijoukkue: Paul Scholes
|
 |
Vastaus #78 : 03.09.2006 klo 09:14:09 |
|
Jari  Oli se kyllä mahtava kosketus siinä ekassa maalissa. Monet pelaajat olisivat vain tempaisseet silmät kiinni päin veskaa, mutta Litti laittaa pienellä ulkosyrjäkosketuksella pallon upeasti verkkoon. Ja rankkari oli totutun varma, maalivahti väärään nurkkaan. 
|
|
|
|
|
Game
Poissa
|
 |
Vastaus #79 : 03.09.2006 klo 09:22:47 |
|
Jari  Oli se kyllä mahtava kosketus siinä ekassa maalissa. Monet pelaajat olisivat vain tempaisseet silmät kiinni päin veskaa, mutta Litti laittaa pienellä ulkosyrjäkosketuksella pallon upeasti verkkoon. Ja rankkari oli totutun varma, maalivahti väärään nurkkaan.  Veikkaan kyllä hyvin vahvasti, että eilen on monessa baarissa laulettu, huudettu ja vannottu kuninkaan nimeen. Ainakin näin tapahtui Oulun Willisiassa ja se tunnelma oli sanoinkuvaamattoman uskomaton. Litmanen näytti jälleen, että kuka on edelleen kuningas ja kritisointi on ollut aivan turhaa. Syöttöjen tarkkuus ja se peliäly on jotain niin käsittämätöntä. Ensimmäisen maalin ottaisin kyllä talteen ja näyttäisin junnuille, että kuinka hallitusti se maali tehdään. 
|
|
|
|
|
ZigZag
Poissa
|
 |
Vastaus #80 : 03.09.2006 klo 10:22:37 |
|
Lasijalka yllätti.
Kendoäijä hiljaa! Miten niin yllätti, etkö ole nähnyt Litin aiemmin pelaavan?
|
|
|
|
|
cuicca
Poissa
|
 |
Vastaus #81 : 03.09.2006 klo 10:37:48 |
|
|
|
|
|
|
Sir Fabien
Poissa
Suosikkijoukkue: Sir, mutta myös Legenda.
|
 |
Vastaus #82 : 03.09.2006 klo 10:53:30 |
|
Ei ole muita, ei ole ollut muita, ei tule muita. On vain Jari Litmanen. Jotain maagista, luotettavaa ja rauhoittavaa. Jari Litmanen on parasta mitä suomalainen jalkapallo on koskaan saanut kokea. Rakastan sinua Litti!
|
|
|
|
|
JMP
Poissa
Suosikkijoukkue: Tervarit
|
 |
Vastaus #83 : 03.09.2006 klo 11:08:21 |
|
|
|
|
|
|
eerosol
Poissa
|
 |
Vastaus #84 : 03.09.2006 klo 11:12:33 |
|
haluan maata edessäsi kuralätäkössä ettei sinun tarvitse liata jalkojasi 
|
|
|
|
|
The Real Wolf
Poissa
|
 |
Vastaus #85 : 03.09.2006 klo 11:13:49 |
|
Jari  Ja rankkari oli totutun varma, maalivahti väärään nurkkaan.  - Siitä huolimatta, että herrat tunsivat toistensa tavat, sillä olivat samaan aikaan Liverpoolissa.
|
|
|
|
|
leeremick26
Poissa
Suosikkijoukkue: Riley Star, Hannah Hayes
|
 |
Vastaus #86 : 03.09.2006 klo 11:15:14 |
|
- Siitä huolimatta, että herrat tunsivat toistensa tavat, sillä olivat samaan aikaan Liverpoolissa.
Et kai nyt jumalauta anna Litille kunniaa? Asia selvä: Sinä et ole oikeaa Wolffia nähnytkään... 
|
|
|
|
|
Ezsi
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #87 : 03.09.2006 klo 11:23:39 |
|
Aftonbladet: JaAari! MFF-duo gav Finland skrällseger
Finland har fått en drömstart i EM-kvalet. Tacka Malmö FF för det. Jari Litmanen, 35, gjorde två mål när Finland bjöd på en superskräll borta mot Polen.
Båda Malmöspelarna Jari Litmanen och Jonathan Johansson, fanns med i startelvan borta mot Polen. Och det blev succé direkt. Lagkaptenen Litmanen gjorde två av Finlands mål. Annars var en annan veteran högst delaktig i Finlands ledningsmål. Liverpoolmålvakten Jerzy Dudek, som spelade istället för skadade Artur Boruc - gjorde en idiotisk rensning som hamnade hos Litmanen. 36-åringen hade bara att lägga in bollen. - Läget kom snabbt och lyckligtvis fanns en så iskall spelare som Litmanen på plats, säger Jonatan Johansson till Hufvudstadsbladet. 2-0 satte Litmanen också, men denna gång på straff efter att Alexei Eremenko gjorts ner. 3-0 gjorde PSV Eindhoven-proffset Mika Väyrynen (född i Eskilstuna!) efter att han smitit igenom en polsk offsidefälla och chippat bollen förbi Dudek. Ensam på topp Malmös Jonathan Johansson fick jaga ensam på topp. - Det kändes bra att spela, det fanns oväntat mycket utrymme fast jag var ensam spets, säger han. Roy Hodgson var nöjd efter matchen. - Bara att berömma alla spelare. Hårt arbete och disciplinerat spel gav oss bästa möjliga resultat. Detta var en bra start på en lång färd. En mycket bra start, säger han. Jari Litmanen var borta i sex veckor efter att han träffats i ögat av en kapsyl från en flaska som sportchefen Hasse Borg öppnade. Petter Maaherra Finland har fått en drömstart i EM-kvalet. Tacka Malmö FF för det.  :keskari: Että pitäisi Malmöä kiittää Suomen unelma-alusta EM-karsinnoissa?! Ruotsalaistenhan pitäisi kumartaa Suomea, kun olemme antaneet heille Tintin ja Kuninkaan Allsvenskaniin! Miksi ihmeessä ruotsalaiset yrittävät omia suomalaismenestyksen jälleen kerran itselleen?
|
|
|
|
|
misteri
Poissa
Suosikkijoukkue: FF Poker Tour I Bracelets: Final, Main, Money
|
 |
Vastaus #88 : 03.09.2006 klo 11:28:46 |
|
|
|
|
|
|
StaN
Poissa
|
 |
Vastaus #89 : 03.09.2006 klo 11:29:57 |
|
|
|
|
|
|
BAE
Poissa
|
 |
Vastaus #90 : 03.09.2006 klo 11:30:23 |
|
On vain yksi oikea kuningas, ja se on Jari Litmanen. Kiitos Litti ja kiitos koko Suomen joukkue!
|
|
|
|
|
JiiPee
Poissa
|
 |
Vastaus #91 : 03.09.2006 klo 11:32:53 |
|
|
|
|
|
|
Three Lions
Poissa
|
 |
Vastaus #92 : 03.09.2006 klo 11:37:26 |
|
Kuin murha, Kuningaskaan ei vanhene koskaan!!!
|
|
|
|
|
Hender
Poissa
Suosikkijoukkue: Jari ja maajoukkue, El Puki -fanclub, www.noula.fi
|
 |
Vastaus #93 : 03.09.2006 klo 11:38:18 |
|
KIITOS JARI!! Onneksi en kuulu niihin, jotka epäilivät sinua! Kuningas on palannut, ei voi muuta sanoa... Jarin nimeä laulettiin jokaisessa baarissa ympäri Suomea ja niin kuuluukin, nyt ja aina 
|
|
|
|
|
joks11
Poissa
Suosikkijoukkue: Rakennusliike M. Seppälä Oy
|
 |
Vastaus #94 : 03.09.2006 klo 11:39:30 |
|
Kyllä! Oikea kapteeni 
|
|
|
|
|
eerosol
Poissa
|
 |
Vastaus #95 : 03.09.2006 klo 11:40:22 |
|
kyllä. järjestin yhden miehen standing ovationin huoneessani litmasen poistuttua kentältä
|
|
|
|
|
The Real Wolf
Poissa
|
 |
Vastaus #96 : 03.09.2006 klo 11:41:10 |
|
Aftonbladet:  :keskari: Että pitäisi Malmöä kiittää Suomen unelma-alusta EM-karsinnoissa?! Ruotsalaistenhan pitäisi kumartaa Suomea, kun olemme antaneet heille Tintin ja Kuninkaan Allsvenskaniin! Miksi ihmeessä ruotsalaiset yrittävät omia suomalaismenestyksen jälleen kerran itselleen? - Eikä pelkästään sitä, että Malmössä Litistä ja Johanssonista vihdoin kasvoi tehokas maajoukkuekaksikko, vaan myös Eskilstunassa syntynytä Mika Väyrystä. Outoa, että jutussa ei mainittu lainkaan, että Suomen kenties tärkein pelaaja eilen, Markus Heikkinen on myös ruotsalaissyntyinen. Hodgson tietenkin kasvoi huippukoutsiksi nimenomaan Ruotsissa.
|
|
|
|
|
Signori
Poissa
Suosikkijoukkue: S.S Lazio
|
 |
Vastaus #97 : 03.09.2006 klo 11:50:58 |
|
Vaadin vielä ennen peliä Eremenkoa avaukseen. Itselleni :keskari: Jari on edelleen ehdoton kuningas 
|
|
|
|
|
Walras
Poissa
|
 |
Vastaus #98 : 03.09.2006 klo 11:56:54 |
|
"Ei auttanut polakkeja Paavi, kun Jumala puhui kahdesti." tuntematon ajattelija
|
|
|
|
|
Rilleri
Poissa
Suosikkijoukkue: KooTeePee & Arsenal
|
 |
Vastaus #99 : 03.09.2006 klo 11:59:13 |
|
Kendoäijä hiljaa! Miten niin yllätti, etkö ole nähnyt Litin aiemmin pelaavan?
Mikä VITUN kendoäijä?
|
|
|
|
|
|
|
|