Le God
Poissa
Suosikkijoukkue: Hard Bass
|
 |
Vastaus #150 : 17.05.2007 klo 07:57:47 |
|
Joo, niinhän tuo oli, syksyllähän Sunderland tarjosi paikkaa, mutta valitsi perhesuhteiden takia WBA:n
Vaikutti kännykkäkauppiaan mukaan lähtenyt vaimo mitään?
|
|
|
|
|
Ricu
Poissa
|
 |
Vastaus #151 : 17.05.2007 klo 08:41:24 |
|
Milloin tuo nousukarsintafinaali pelataan?
|
|
|
|
|
Xabi Alonso
Poissa
|
 |
Vastaus #152 : 17.05.2007 klo 09:04:24 |
|
Milloin tuo nousukarsintafinaali pelataan?
Maanantaina 28.5. klo 17.
|
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha
|
 |
Vastaus #153 : 17.05.2007 klo 20:18:55 |
|
Finalistien kohtaamiset tämän kauden sarjassa:
2.12. WBA - Derby 1-0 4.11. Derby - WBA 2-1
|
|
|
|
|
juhinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Toni Doblas
|
 |
Vastaus #154 : 24.05.2007 klo 12:20:15 |
|
Niin täähän pelataan maanantaina semmoiseen aikaan, että Veikkausliigamatsinkin kerkeää katsoa suorana??
Täytyy keksiä aikanaan joku hyvä streami netistä, varmasti katsomisen arvoinen ottelu!
|
|
|
|
|
Le God
Poissa
Suosikkijoukkue: Hard Bass
|
 |
Vastaus #155 : 24.05.2007 klo 13:12:04 |
|
Pelataan kello 17 Suomen aikaa johtuen sikäläisestä vapaasta. Kanavana Viasat 1 ja jos ei jatkoajalle mene niin kanava kerkeää vaihtumaan hyvissä ajoin Urheilukanavalle silmälläpitäen kello 19 alkavaa TamU-Lahtea.
|
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha
|
 |
Vastaus #156 : 25.05.2007 klo 09:13:36 |
|
League angry at Wembley decision The Football League has criticised Wembley officials after a ruling which could mean 10,000 empty seats at this weekend's play-off finals. Wembley will not pass on unused debenture seats to the finalists.
The Football League's chief operating officer, Andy Williamson, said: "We are hugely disappointed Wembley has been unable to find a solution.
A Wembley Stadium official said the Football League had rejected a "generous offer" it had been made.
Wembley Stadium managing director Alex Horne said: "We offered the Football League an equal share in any revenue from the sale of the available Club Wembley seats in order to fill the stadium.
"It is unfortunate that the Football League was not satisfied with the generous offer as it would have maximised the number of fans that could have attended this weekend's games."
The Football League is expecting record-breaking attendances for the return of the play-offs to Wembley.
But despite discussions between Wembley officials and the Football League, the seats are likely to be unused.
Wembley has told the League that the remaining seats cannot be put on general sale due to a lack of adequate segregation.
The new national stadium has approximately 14,400 'Club Wembley' seats (together with about 2,000 further seats in executive boxes) out of the 90,000 capacity.
They have all been sold for multi-year periods to debenture holders.
Membership of 'Club Wembley' includes tickets to a number of guaranteed events, including the FA Cup final, Carling Cup final and England matches.
It also gives members first option on tickets on a series of other events, including the play-off finals.
The Football League has signed a 20-year Staging Agreement with WNSL, which undertake to provide a minimum of 67,000 tickets to the League.
This entire allocation is passed on by the League to the two clubs.
Williamson added: "We'll continue to press Wembley to put plans in place to address this issue for future Football League events."
|
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha
|
 |
Vastaus #157 : 28.05.2007 klo 09:09:36 |
|
Kummallakaan joukkueella ei ole tuoreita loukkaantumisia tai pelikieltoja, joten pitkälti pelattaneen niillä kuin välierissäkin. Barnesta voi odottaa Derbyn avaukseen.
|
|
|
|
|
Le God
Poissa
Suosikkijoukkue: Hard Bass
|
 |
Vastaus #158 : 28.05.2007 klo 10:01:31 |
|
Tänään vahvasti WBA:n puolella. Jos ei muusta syystä niin Baggiesin noustessa on ensi kaudella yksi joukkue vähemmän nauttimassa laskuvarjorahoja(Sheff Utd, Charlton, Watford).
|
|
|
|
|
Gooner88
Poissa
Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti
|
 |
Vastaus #159 : 28.05.2007 klo 10:12:16 |
|
Tänään vahvasti WBA:n puolella. Jos ei muusta syystä niin Baggiesin noustessa on ensi kaudella yksi joukkue vähemmän nauttimassa laskuvarjorahoja(Sheff Utd, Charlton, Watford).
Vaikka periaatteessa tiedän mistä on kyse niin saisinko silti tarkempaa infoa aiheesta laskuvarjorahat tai miksi niitä nyt sitten kutsutaankin. Eli paljonkos ja miten kauan noita putoajia tuetaan?
|
|
|
|
|
Le God
Poissa
Suosikkijoukkue: Hard Bass
|
 |
Vastaus #160 : 28.05.2007 klo 10:20:39 |
|
Vaikka periaatteessa tiedän mistä on kyse niin saisinko silti tarkempaa infoa aiheesta laskuvarjorahat tai miksi niitä nyt sitten kutsutaankin. Eli paljonkos ja miten kauan noita putoajia tuetaan?
Putoamista seuraavilla kahdella kaudella seurat saavat 7 miljoonaa puntaa/kausi. Nythän on vaadittu koko järjestelmän muuttamista tai kokonaan poistamista koska se vääristää yhä enemmän Championshipin välisiä mittasuhteita. Ei tarvitse kuin verrata Valioliigasta viime vuosina tippuneiden joukkueiden vahvistamiseensa käyttämiä summia verrattuna johonkin Plymouthin tai Hullin vastaaviin. Lisäksi se myös tekee hallaa putoajien omalle taloudelle jos maksujen avulla pyritään palaamaan nopeasti takaisin. Nythän esimerkiksi Southampton käytti viime kesänä 7 miljoonaa kesällä siirtomarkkinoilla ja tällä hetkellä nousun kariuduttua seura tekee kuukausittain puoli miljoonaa puhdasta persnettoa.
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #161 : 28.05.2007 klo 12:24:20 |
|
Boing Boing Boing Baggies! 
|
|
|
|
|
jt_gunner
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #162 : 28.05.2007 klo 14:10:56 |
|
Jostain syystä kannatan Derbya, vaikka en kai tiedä kummastakaan joukkueesta yhtään pelaajaa.  Onko striimejä linkittää? MyP2P antaa vain TVAnts-linkkejä, mutta TVAnts ei koneellani enää toimi. 
|
|
|
|
|
Ricu
Poissa
|
 |
Vastaus #163 : 28.05.2007 klo 15:11:14 |
|
Derbya kannatan tässä tilanteessa, olisi jännä nähdä miten Giles Barnesin kehitys jatkuisi valjussa.
|
|
|
|
|
Le God
Poissa
Suosikkijoukkue: Hard Bass
|
 |
Vastaus #164 : 28.05.2007 klo 15:12:18 |
|
Derbya kannatan tässä tilanteessa, olisi jännä nähdä miten Giles Barnesin kehitys jatkuisi valjussa.
Jatkuu todennäköisesti vaikka Derby ei nousisikaan. Eiköhän viimeistään Tottenham käy hakemassa omansa pois.
|
|
|
|
|
Jugurttibiti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #165 : 28.05.2007 klo 15:13:20 |
|
Derbyn puolella ollaan tänään. Sympaattinen seura joka olisi ansainnut nousta suoraan. West Brom jatkakoon pimpissä 
|
|
|
|
|
JJO
Poissa
Suosikkijoukkue: PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS
|
 |
Vastaus #166 : 28.05.2007 klo 15:29:31 |
|
Derbylle tänään varaukseton 
|
|
|
|
|
Le God
Poissa
Suosikkijoukkue: Hard Bass
|
 |
Vastaus #167 : 28.05.2007 klo 15:33:34 |
|
Tänään vituttaa ensimmäisen kerran sitten pilkkukisan jälkeisen aamun. Derbyn mahdollisuudet lepäävät siinä että Darren Mooren johtama puolustus selviää ilman kommelluksia (McEveley, Leacock) ja Pässien ainoa hyökkäystaktiikka eli HITH (Hoof it to Howard) toimii kerran tai kaksi. RAMS: Bywater, Mears, Leacock, Moore, McEveley, Fagan, Oakley (C), S Johnson, Pearson, Peschisolido, Howard.
SUBS: Camp, Edworthy, Jones, Macken, Barnes.
WBA: Kiely, McShane, Perry, Sodje, Robinson (C), Gera, Koren, Greening, Koumas, Phillips, Kamara.
SUBS: Clement, Ellington, Chaplow, Carter, Daniels (GK).
|
|
|
|
|
budha
Poissa
Suosikkijoukkue: BRFC, KäPa, SAPA
|
 |
Vastaus #168 : 28.05.2007 klo 15:37:29 |
|
C'mon Baggies. Derby sietääkin saada näpeilleen jätettyään Steadinhon ostamatta tammikuussa: siihen kariutui Pässien suora nousu ja toivottavasti myös voitto tänään.
|
|
|
|
|
Sukerman
Poissa
|
 |
Vastaus #169 : 28.05.2007 klo 15:39:07 |
|
Kuutisen vuotta vanha Derbyn poolopaita kaivettu kaapin perukoilta esiin, gloorian metsästys mielessä. 
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #170 : 28.05.2007 klo 15:40:35 |
|
Phillipsille  Siinä sivussa taitaa Baggiesit nousta 
|
|
|
|
|
Xabi Alonso
Poissa
|
 |
Vastaus #171 : 28.05.2007 klo 15:55:23 |
|
Outoa katsella suorana matsia maanantaina tähän aikaan, mutta en valita todellakaan.
Toivotaan maalirikasta ottelua.
|
|
|
|
|
Fowler
Poissa
|
 |
Vastaus #172 : 28.05.2007 klo 16:05:24 |
|
Streameja?
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #173 : 28.05.2007 klo 16:15:04 |
|
Vauhdikkaasti alkanut...Derbyn mieheltä aika käsittämättömän surkea veto kun aivan vapaasti pääsi keskeltä läpi ja vetämään.
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #174 : 28.05.2007 klo 16:49:01 |
|
Perkele ku oli paikka Phillipsillä. Täysin Albionin peli, kyllä tää hoidetaan toisella jaksolla.
Mighty Baggies!
|
|
|
|
|
|
|
|