Ihan huumoriavaus.
Hyvä kehittää laitapeliä kun joka matsiin arvotaan uudet ukot sinne. Ahola on kostautumassa hupiukoksi.
On tämä kyllä perseestä, täysin epäonnistuttu joukkueen rakentamisessa. Ei määrä korvaa laatua ja treeneissäkään ei taso pääse korkealle nousemaan, kun monella ei taso liigaan riitä... Olisi pitänyt pari "lupausta" jättää hankkimatta ja käyttää ne rahat johonkin parempaan yksilöön. No, tästä on nyt paljon jo kirottu, niin ei jaksa enempää.
Krhm, eli ei siis negatiivisuutta, vaan näin peli menee: Hurme syöttää Kähkösen maalin, Ruxi pitää laitansa tukossa ja Nikke alustaa Larssonin maalin. Kallinen tekee myös komean maalin ja Malolo sekoilee tavallista vähemmän. Viime kauden huipputopparikaksikko hoitaa pääpallot ja Pennanen on itse muuri maalilla. Aapo tekee pirusti töitä.
Seppo tekee kotkalaisten maalin ja Tarvonen täräyttää ylärimaan. Loppulukemat siis 1-3.
Aliarvioit täysin KTP:n strategia 2024:n!
En ole kuullutkaan moisesta, koska ei kiinnosta, mutta hyvä, jos sielläkin on jokin järkevä pitkän tähtäimen suunnitelma!