Northern Rock
Poissa
|
 |
Vastaus #3050 : 05.04.2008 klo 18:06:15 |
|
Loistava jakso jälleen  On mahtavaa, että molemmat Mikki Hiiret onnistuvat maalinteossa.. Enemmän kuitenkin Martinsin onnistuminen lämmittää. Mahtava mies HOWAY 
|
|
|
|
Parkour
Poissa
|
 |
Vastaus #3051 : 05.04.2008 klo 19:04:30 |
|
Hieno voitto ja hienoa peliä jälleen. Tämä kokoonpano näyttäisi tosiaan pelaavan hyvin yhteen  Eiköhän tällä poistettu viimeistään se putoamisen mahdollisuus, ja voidaan keskittyä vaikka Tottenhamin ohittamiseen.  Kellään tietoa Zoggyn tilanteesta? 2 peliä jo ulkona kokoonpanosta, luulisi pelaajan kiukuttelut tuntien harkitsevan jälleen lähtöä kun ei mahdu kokoonpanoon, ei tietääkseni ole mitään loukkaantumisiakaan. Harvinaista pelin jälkeistä hyvää mieltä pitääkin juhlistaa tänään parilla olusella.  E: Erityismaininta vielä Beyen loistavalle pelille tänään, MOM meni jostain syystä Bartonille vaikka Beye olisi sen mielestäni ansainnut ylivoimaisesti.
|
|
|
|
|
|
powderfinger
Poissa
Suosikkijoukkue: Jämsänkosken Ilves, Huuhkajat, Newcastle United
|
 |
Vastaus #3054 : 06.04.2008 klo 12:24:17 |
|
Vekkulia touhua  Peliä en töiden vuoksi nähnyt, mutta raportit kyllä lämmittävät mieltä. Ilmeisesti Reading oli täysin vastaantulija. Paskalehti News of the worldin mukaan Keegan on halukas vaihtamaan Charles N'Zogbian Aaron Lennoniin kesällä. Täytyy vaan rukoilla kädet kyynärpäitä myöten ristissä, että ei onnistu. Lennon on lähes aina jökissä, ja kunnossa ollessaan mies on eräs maailman yliarvostetuimpia pelaajia. Yksipuolinen riplailukone jonka keskitykset eivät pärjää edes Stephen Carrin roiskaisuille.
|
|
|
|
Toon Army
Poissa
|
 |
Vastaus #3055 : 06.04.2008 klo 12:35:04 |
|
Tulee vaan niin helvetin hyvälle mielelle kun kattelee miten Newcastle pelaa tällä hetkellä. Varsinkin kun porukassa tuntuu olevan hyvä henki ja kaikilla hauskaa. Odotettavissa vieläkin vapautuneenpaa peliä ja vekkuleita tuuletuksia?  Niin ja Keeganille vielä  Myönnän, että alkoi jo hieman epäilykset herätä managerivalinnan järkevyydestä.
|
|
|
|
Olmi
Poissa
Suosikkijoukkue: Cleveland Browns, Newcastle United, Vfb Stuttgart
|
 |
Vastaus #3056 : 06.04.2008 klo 12:43:36 |
|
|
|
|
|
hertsi-
Poissa
Suosikkijoukkue: olavi mäenpää
|
 |
Vastaus #3057 : 06.04.2008 klo 13:11:02 |
|
Magpiesin kahden viime pelin otteille  Väitänpä että harakat jyräävät loppukauden tappioitta  niin ja milloin se Shearerin pelipaita "jäädytetään" 
|
|
|
|
powderfinger
Poissa
Suosikkijoukkue: Jämsänkosken Ilves, Huuhkajat, Newcastle United
|
 |
Vastaus #3058 : 06.04.2008 klo 13:19:43 |
|
niin ja milloin se Shearerin pelipaita "jäädytetään"  Toivottavasti ei koskaan. Ysi on Magpies-kannattajille pyhä numero, jota ovat ennen Sheareria kantaneet mm. sellaiset nimet kuin Les Ferdinand, Andy Cole, Malcolm McDonald ja Jackie Milburn. Shearer on vain yksi pyhä mies pyhässä joukossa 
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #3059 : 06.04.2008 klo 17:49:52 |
|
No eipä se N´Zogbiakaan ole saanut aikoihin mitään aikaiseksi... Ja usein juoksee pää alhaalla itsensä sumppuun. Melkein vaihtaisin Lennoniin vaikka en pelaajasta pidäkään..
|
|
|
|
hertsi-
Poissa
Suosikkijoukkue: olavi mäenpää
|
 |
Vastaus #3060 : 06.04.2008 klo 17:52:21 |
|
Toivottavasti ei koskaan. Ysi on Magpies-kannattajille pyhä numero, jota ovat ennen Sheareria kantaneet mm. sellaiset nimet kuin Les Ferdinand, Andy Cole, Malcolm McDonald ja Jackie Milburn. Shearer on vain yksi pyhä mies pyhässä joukossa  Sir Les:n ura lähti laskuun tullessaan Toon Armyyn. Milburn ja Cole ovat täysin pikkunimiä Shearerin rinnalla, tosin McDonaldille ja 70-luvun lopun Newcastlelle 
|
|
|
|
Kaihlamo
Poissa
Suosikkijoukkue: Jalkapallo
|
 |
Vastaus #3061 : 06.04.2008 klo 18:26:54 |
|
Sir Les:n ura lähti laskuun tullessaan Toon Armyyn. Milburn ja Cole ovat täysin pikkunimiä Shearerin rinnalla, tosin McDonaldille ja 70-luvun lopun Newcastlelle :ylo s:
 Sir Les paukutti Newcastlessa vielä ihan kunnioitettavaan tahtiin maaleja, eli ura kääntyi vasta Spurssissa laskuun. Milburn on ehkä Newcastlen ulkopuolella tuntemattomampi nimi, mutta Newcastlessa Shearerin kanssa lähes samassa arvostuksessa. Osa vanhemmista ihmisistä jopa arvostavat Wor Jackien korkeammalle kuin Shearerin. Muutenkin Sheareriin vertaaminen on täysin typerää, sillä sellaisia pelaajia kuitenkaan ei ihan joka oksalla istu. Supermac muuten taisi pelata 70-luvun alkupuoliskon pohjoisessa...  : 
|
|
|
|
powderfinger
Poissa
Suosikkijoukkue: Jämsänkosken Ilves, Huuhkajat, Newcastle United
|
 |
Vastaus #3062 : 06.04.2008 klo 19:38:16 |
|
Sir Les:n ura lähti laskuun tullessaan Toon Armyyn. Milburn ja Cole ovat täysin pikkunimiä Shearerin rinnalla, tosin McDonaldille ja 70-luvun lopun Newcastlelle  Hoho  Shearerilta toki mitään pois ottamatta, katsopa Colen maalit suhteessa pelattuihin peleihin Harakkapaidassa, ja tule vasta sen jälkeen sanomaan Andyä pikkunimeksi. E: Täältä ainakin löytyy: http://www.newcastle-online.com/nufchistory/number9stats.shtml
|
|
« Viimeksi muokattu: 06.04.2008 klo 19:40:55 kirjoittanut powderfinger »
|
|
|
|
|
mustavalko
Poissa
|
 |
Vastaus #3063 : 06.04.2008 klo 21:01:03 |
|
nufc.comin otteluraposta löytyi pätkä joka pisti hymyn vieläkin leveämmälle: And amongst the exuberant shouts and cheers of the crowd at this point was a noticeable rendition of "are you watching Big Fat Sam?" from the Gallowgate End. 
|
|
|
|
toonraider
Poissa
Suosikkijoukkue: Maki ja Kurre studiossa
|
 |
Vastaus #3064 : 07.04.2008 klo 09:47:55 |
|
Sir Les Castlessa 68 peliä 41 maalia.
|
|
|
|
Obafemi
Poissa
|
 |
Vastaus #3065 : 07.04.2008 klo 10:35:50 |
|
Magpiesin kahden viime pelin otteille Väitänpä että harakat jyräävät loppukauden tappioitta niin ja milloin se Shearerin pelipaita "jäädytetään"
Never. Tuolla 9-paidalla on Newcastlessa todella suuret perinteet ja sitä ovat kantaneet ylpeydellä monet maalitykit. Miksi vitussa se pitäisi jäädyttää?  Jatkoajalla nämä.. Colelle ja Sir Lesille vielä erikseen  Niin ja tuosta lauantain Reading-matsista vielä kommenttia, että olipas taas kiva katella, kun koko hyökkäystrio Oba ja Viduka ylempänä sekä Owen ns. piilokärkenä, pääsivät kaikki maalin makuun. Ja erityismaininta David Edgarille, joka korvasi Taylorin poissaolon miehekkäällä puolustuspelillä. Tuosta Diattasta ei vielä ehtinyt muodostaa mitään kunnon mielikuvaa, mutta aika näyttää...Ei mikään riisikeppi näyttänyt olevan... Seuraavaksi mennään sitten FA-cuphuumassa elävän Pompeyn kotiluolaan. Odotettavissa huomattavasti kovempi testi, mitä Reading oli, mutta nykypelillä täysin lyötävissä. Toivottavasti jatketaan samalla avauksella. Are you watching Big Fat Sam-chantille 
|
|
|
|
Northern Rock
Poissa
|
 |
Vastaus #3066 : 07.04.2008 klo 14:04:16 |
|
Obafemin sanoin kendossa nämä helvetin jäädytykset :keskari: 9-paita on sama Newcastlessa on sama, kuin esim. Manussa 7-paita eli paitaa ovat kantaneet suuret ja legendaariset nimet, kuten Milburn ja Shearer. Toivottavasti Martins nousee yhdeksi suurista. Ainakin potentiaalia nigerialaisella on ja tehojakin tulee, kunhan saa peliaikaa. Ensi kautta odotan suurella mielenkiinnolla ainakin Obagolin vuoksi koska KK:n alaisuudessa rooli on löytynyt ja on vakiokamaa aloituksessa kuten pitääkin. Ensi kaudella 20 Valioliigamaalia täysin mahdollista, kunhan tarjoilua saadaan vieläkin paremmaksi (lue: Deco  ) Saarten roskalehdissä KK kuulemma Kevin Nolanin perässä... : 
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.04.2008 klo 14:05:25 kirjoittanut Northern Rock »
|
|
|
|
|
*AH*
Poissa
|
 |
Vastaus #3067 : 07.04.2008 klo 22:42:00 |
|
Tänään kolahteli sitten postissa kirje Tynesidelta ja mukana oli Member-cardin ja kirjeen lisäksi vain tuommoinen yksi ottelulipun tyylinen härveli, joten koska tilasin pari lippua niin meneekö se siten, että lopulliset piletit pitää vielä Box Officesta hakea tuota lippua vastaan? Miten muilla on tuo homma toiminut 
|
|
|
|
Uuhis
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Newcastle United Sympatiat: Barcelona
|
 |
Vastaus #3068 : 08.04.2008 klo 11:10:09 |
|
"I would like to fetch Thierry Henry back to England," Keegan told Radio Newcastle. "He's the best player I've seen in the Premiership. When you're pitch-side, what I've seen him do to good players has been incredible. Sometimes you can take advantage of a situation and get what I call lucky." "I'd like to do what we did last time and surprise people. It would be nice to break a world record," he said. "Why rule it out? I'd like to bring players here that amaze people and we stop just talking about being a big club - but, with our actions, we show that we are. Sometimes people limit themselves by saying, 'we can't do that'. You say 'why not?' and they don't give you an answer.
"If we can get this club going in the right direction we have the owner who will find us the money for these players. You start by building up trust with the people who provide the finance that you can find these players at the right price. It's easy to get players to a club once it's flying in the right direction." Hmmm....ei millään pahalla KK, mutta ainakin minusta olisi vähän tarpeetonta ruveta maksamaan uusia ennätyssummia 31-vuotiaasta strikeristä. Nykyisestä kärkiporukastamme Vidukalla ei välttämättä ole kovin montaa huippuvuotta jäljellä, mutta Owenin ja Martinsin nyt uskoisi vielä porskuttavan hyvin.
|
|
|
|
Kaihlamo
Poissa
Suosikkijoukkue: Jalkapallo
|
 |
Vastaus #3069 : 08.04.2008 klo 15:23:22 |
|
Martins: "I didn't know a lot about him when he came. The rest of the lads were all telling me what he was like as a manager and a positive person.
"I went to Youtube because I wanted to see his goals when he was a player and get a good look at his team and how they played.
"He was a fantastic player and I would have to say he was better than me. The team which came so close to the title here (in 1995-96) was a great team. You can see from those clips and the way he is now that he is a manager who loves his strikers and loves scoring goals.
"He had to change a lot of things when he came in and now everybody loves him and wants him to stay.
"It is good fun playing in Kevin Keegan's side. Even on the training ground it is all about attack and playing football. I am enjoying my football, I am happy with my form, happy we are winning, happy I am scoring goals and happy Michael (Owen) and Mark (Viduka) are scoring as well."
"This season is just about trying to win our remaining games. I played in the Champions League for Inter and I believe in the future I can play in the Champions League for Newcastle.' Pystyn vain kuvittelemaan mitä Sampan treeneissä on tehty : 
|
|
|
|
obagoal
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United
|
 |
Vastaus #3070 : 08.04.2008 klo 15:43:00 |
|
Pystyn vain kuvittelemaan mitä Sampan treeneissä on tehty :  Vaiheltu pokemon kortteja : 
|
|
|
|
Kaihlamo
Poissa
Suosikkijoukkue: Jalkapallo
|
 |
Vastaus #3071 : 08.04.2008 klo 18:05:26 |
|
 Forster tehnyt vuoteen 2010 ulottuvan jatkosopimuksen.  Muuten viime päivät ovat sisältäneet mitä ihmeellisimpiä nimiä siirtohuhuissa... Lennon, Henry, Metzelder, Nolan, Boussoufa, Brown X 2, McGeady, (yllättäen) Deco, Bridge, Moutinho, Veloso, Patricio, Cuellar, Dunne, Eidur... ja tahti tulee sen kuin kiihtymään kesää kohden... :  Loppuun vielä Beyelle  , aiemmin tuli miestä kritisoitua, mutta nyt kyllä hattu käteen ja kumarrus kaverille. Tälläisiä otteita mitä viime peleissä on nähty odotin jo kauden alusta lähtien ja mitä hain kritiikillä takaa. Ensimmäistä kertaa moneen vuoteen joukkueesta löytyy molempiin laitoihin mitat täyttävät puolustajat ja vielä oikein loistavat sellaiset...
|
|
|
|
Uuhis
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Newcastle United Sympatiat: Barcelona
|
 |
Vastaus #3072 : 09.04.2008 klo 16:40:38 |
|
Muuten viime päivät ovat sisältäneet mitä ihmeellisimpiä nimiä siirtohuhuissa... Lennon, Henry, Metzelder, Nolan, Boussoufa, Brown X 2, McGeady, (yllättäen) Deco, Bridge, Moutinho, Veloso, Patricio, Cuellar, Dunne, Eidur... ja tahti tulee sen kuin kiihtymään kesää kohden... :  Boldasin nimet joille varaukseton  minulta. Metzelder olisi kyllä kova kaappaus, ja vieläpä tietyssä mielessä mahdollinenkin, mies lienee jäänyt heikolle peliajalle Francopoikien riveissä. Jatkuville Deco-huhuille 
|
|
|
|
Roiss
Poissa
|
 |
Vastaus #3073 : 09.04.2008 klo 17:27:53 |
|
Varmasti Metzelder vahvistaisi joukkueen puolustusta - niissä otteluissa, joissa ei ole loukkaantuneena.. Moutinho & Veloso naurettavia vaihtoehtoja. Bridge voisi olla realistinen, mutta tuskinpa kaverille olisi akuuttia tarvetta (Enrique). Keskikentän keskusta, mit'eyh?
|
|
|
|
temetainio
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #3074 : 09.04.2008 klo 17:59:30 |
|
Onneksi Newcastlen pakkilinja ehtii tutustumaan toisiinsa hyvin, kun joka vuosi rahdataan muutama uusi ukko sinne mokailemaan. 
|
|
|
|
|
|