Wanha futaaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Jag ser rött...
|
 |
Vastaus #1450 : 12.03.2022 klo 22:54:15 |
|
Syntejäkin on isompia ja pienempiä. Kansanmurhaaja Putinin synnit ovat isoimpia sitten Hitlerin. Pol Potin ja Ruandan kansanmurhaajien synnit vertautuvat, mutta eivät Trumpin, vaikka perseestä sekin idiootti on. Oikeassa olet toki siinä, etteivät monet muutkaan namusedät synnittömiä ole, varsinkaan esim. Newcastlen uusi paloittelumurhaaja-omistaja, eikä heitäkään pitäisi päästää piinasta. Niin kauan kuin näitä tahoja on jalkapallon parissa, on kansainvälinen futis irvokasta ja sen uskottavuus puuttuu.
|
|
|
|
|
Eiccu
Poissa
|
 |
Vastaus #1451 : 12.03.2022 klo 23:42:57 |
|
Chelsea -fanina ajattelisin (jos sellainen olisin), että tämä nykyinen tapahtumasarja on parhaita juttuja joita voi tapahtua.
Joku tuossa puhdistumiseen viittasikin ja mitä sitten jos pelillinen taso tai sarjataso nyt tippuisikin. Ainakin voi taas vilpittömästi iloita seuran onnistumisista ilman sitä takaraivossa olevaa ajatusta millä tämä nyky-chelsea on luotu. Jonneilla nämä kitinät, kun ainoa muistikuva on tämä likaisella rahalla rakennettu seura ja nyt itku että I did not sign up for this.
Joten, onnitteluni. Tiedän että huippujalkapallo on monella tasolla törkeän likaista ja korruptoitunutta, mutta ainakin teillä on jatkossa seura jota puhtaalla omatunnolla tukea.
PSG, City ja Newcastle -leireissä ollaan salaa varmaan jopa vähän kateellisia.
Olen samaa mieltä, tosin luulen niiden valitettavasti olevan vähemmistössä, jotka haluaisivat vaihtaa menestyksen pois. Syvästi toivon, että jossain vaiheessa Englannissakin otetaan käyttöön sääntö, että yli 50% seurasta pitää olla fanien omistuksessa ja mieluiten 75% brittiomistuksessa. Jalkapalloseurojen käyttö rahanpesu- tai markkinointivälineinä pitäisi estää kaikin keinoin. Toivon todellakin, että Chelsea saa omistajakseen jalkapalloihmisiä, jotka eivät ole saaneet omaisuuttaan hyödyntämällä toisten kärsimyksiä. Ei kaikkien omaisuus kuitenkaan ole yhtä moraalittomasti rakentunut, vaikka liike-elämässä menestyminen yleensä jonkinlaista häikäilemättömyyttä vaatiikin.
|
|
|
|
|
Selski
Poissa
|
 |
Vastaus #1452 : 13.03.2022 klo 15:11:22 |
|
Onko luukkuhousu haistattanut vitut Tuchelille vai mistä kiikastaa? Havertz on ollut hyvä ja ansaitsee paikkansa avauksessa atm, mutta on kyllä ihmeellistä ettei Lukaku pelaa käytännössä enää ollenkaan.
|
|
|
|
|
leeremick26
Poissa
Suosikkijoukkue: Riley Star, Hannah Hayes
|
 |
Vastaus #1453 : 13.03.2022 klo 15:17:57 |
|
20 viime peliä, kaksi tappiota (toinen jatko-ottelussa), neljä tasuria ja 14 voittoa. Ei kai tuota voittavaa joukkuetta kauheasti tarvitse/kannata vaihdella?
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #1454 : 13.03.2022 klo 15:19:47 |
|
Onko luukkuhousu haistattanut vitut Tuchelille vai mistä kiikastaa? Havertz on ollut hyvä ja ansaitsee paikkansa avauksessa atm, mutta on kyllä ihmeellistä ettei Lukaku pelaa käytännössä enää ollenkaan.
Sen kohua aiheuttaneen haastattelunsa jälkeen Lukaku huilasi yhden pelin ja avasi sitten arviolta noin kymmenen matsia putkeen, saamatta kuitenkaan oikein yhtään mitään aikaiseksi. Ihan omien näyttöjensä (puutteen) takia se ei ole viime aikana avannut.
|
|
|
|
|
äägee
Poissa
Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM
|
 |
Vastaus #1455 : 13.03.2022 klo 15:42:52 |
|
Sen kohua aiheuttaneen haastattelunsa jälkeen Lukaku huilasi yhden pelin ja avasi sitten arviolta noin kymmenen matsia putkeen, saamatta kuitenkaan oikein yhtään mitään aikaiseksi. Ihan omien näyttöjensä (puutteen) takia se ei ole viime aikana avannut.
Tämä. Tervemenoa takaisin Italiaan vain, ei tule lainkaan ikävä. On palkkasotureita, ja sitten on Lukaku, jolla ei näytä heräävän mitään intohimoa sinisen paidan kantamisesta.
|
|
|
|
|
UkkoMaahinen
Poissa
Suosikkijoukkue: Maahispallo
|
 |
Vastaus #1456 : 13.03.2022 klo 15:43:47 |
|
Aika monessa seurassa 97 miljuunalla punnalla saisi jo kausikortin avaukseen.
|
|
|
|
|
B Watson
Poissa
Suosikkijoukkue: Crystal Palace, KuPS, Flamengo
|
 |
Vastaus #1457 : 13.03.2022 klo 15:56:24 |
|
Aika monessa seurassa 97 miljuunalla punnalla saisi jo kausikortin avaukseen.
Chelsealla taitaa jo katsomoon maksaa tuon verran?
|
|
|
|
|
Yrski
Poissa
|
 |
Vastaus #1458 : 14.03.2022 klo 09:26:06 |
|
20 viime peliä, kaksi tappiota (toinen jatko-ottelussa), neljä tasuria ja 14 voittoa. Ei kai tuota voittavaa joukkuetta kauheasti tarvitse/kannata vaihdella?
Loukkaantumiset ja koronakaranteenit sun muut pitänevät huolen, että karuselli kokoonpanon suhteen pyörii koko loppukauden  Eiliseltä ei taas kerran jälkipolville saagaa kerrottavaksi. Ottelu alusta loppuun jokaista positiiviseen suuntaan olevaan olevaa tilastomerkintää myöten Sinisille, mutta niin vain maalinteko kesti aivan ottelun lopulle saakka ja voi jestas sentään millaisella seksiosumalla "Kiima-Kai" pallon verkon perukoille sitten toimittikin. Vastaavia hikisiä ja viheliäisiä voittoja kun olisi saatu rutistettua talven hämärissäkin niin... Keskellä viikkoa sitten vierasmatka koronajööti-rajoituksia vielä ylläpitävälle ranskanmaalle. Jokos jossain oli mainintaa siitä keitä pelaajistosta ei juuri edellä mainittujen toimenpiteiden johdosta tulla ottelussa näkemään?
|
|
|
|
|
Wanha futaaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Jag ser rött...
|
 |
Vastaus #1459 : 14.03.2022 klo 09:39:22 |
|
Olen samaa mieltä, tosin luulen niiden valitettavasti olevan vähemmistössä, jotka haluaisivat vaihtaa menestyksen pois. Syvästi toivon, että jossain vaiheessa Englannissakin otetaan käyttöön sääntö, että yli 50% seurasta pitää olla fanien omistuksessa ja mieluiten 75% brittiomistuksessa. Jalkapalloseurojen käyttö rahanpesu- tai markkinointivälineinä pitäisi estää kaikin keinoin.
Toivon todellakin, että Chelsea saa omistajakseen jalkapalloihmisiä, jotka eivät ole saaneet omaisuuttaan hyödyntämällä toisten kärsimyksiä. Ei kaikkien omaisuus kuitenkaan ole yhtä moraalittomasti rakentunut, vaikka liike-elämässä menestyminen yleensä jonkinlaista häikäilemättömyyttä vaatiikin.
Tuosta voin vain olla samaa mieltä.
|
|
|
|
|
Kim Suomisen ponnari
Paikalla
Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit
|
 |
Vastaus #1460 : 14.03.2022 klo 09:46:52 |
|
Kaitsun maalissa oli kyllä sellaisia ihania Bergkamp-viboja havaittavissa. Toki ne muut ottelun 87 minuuttia menivätkin saksalaishonkkelilta aivan helvetin hirveästi joten +-0 ottelun osalta. Newcastlelle kaikki kunnia eilisestä matsista kun tekivät taktiikalla sekä sydämellä pelistä ihan tasaisen väännön. Myös tuomariratkaisut menivät tällä kertaa sinisten suuntaan kun Chalobahin paidassa roikkumisesta olisi kaiken järjen mukaan pitänyt palloa viedä pilkulle ja maalintekijänkään ei olisi joidenkin kuvakulmien perusteella pitänyt olla kentällä enää kyynerpäätööttiensä jälkeen laisinkaan.
Oh well ja kohti CL-matsia.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #1461 : 14.03.2022 klo 10:50:44 |
|
Keskellä viikkoa sitten vierasmatka koronajööti-rajoituksia vielä ylläpitävälle ranskanmaalle. Jokos jossain oli mainintaa siitä keitä pelaajistosta ei juuri edellä mainittujen toimenpiteiden johdosta tulla ottelussa näkemään?
Ei kai ole vielä tiedossa, mutta eiköhän tuo reissuun lähtevä miehistö viimeistään tiistaina tiedoteta ja siitähän sen sitten voi päätellä, ketkä joukkueessa eivät ole piikkejään hakeneet. Loukkien takia sivussa ovat varmaan samat pelaajat kuin eilenkin, joten kaikki ylimääräiset poissaolot niiden lisäksi liittynevät sitten noihin Ranskan koronarajoituksiin. Chelsea lähtee kyllä peliin sen verran turvallisenoloisesta johtoasemasta, että vaatisi kyllä aikamoisen sulamisen tuosta vielä pullahtaa ulos. PSG:n viime viikkoisen sulamisen myötä Lille on viimeinen ranskalaisedustaja UCL:ssa, joten mikäli Chelsea tuosta parista puolivälieriin jatkaa niin samaa "ongelmaa" noiden koronarajoitusten myötä ei pitäisi sitten enää myöhemmillä kierroksilla tulla vastaan. Toki finaali pelataan sitten Pariisissa, mutta sen verran paljon on Chelsealla muuttujia matkassa ennen finaaliin pääsyä niin pudotuspelikierrosten kuin myös seuran sisäisten kuvioiden myötä, että mahdolliset koronarajoitukset mahdollisessa UCL-finaalissa ovat varmasti asioiden tärkeysjärjestyksessä ihan viimeisten joukossa. 
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #1462 : 14.03.2022 klo 13:00:02 |
|
Huhun mukaan Ranskassa höllentyy rajoitukset tänään tai huomenna ja näin ollen ei koskisi pelaajia.
|
|
|
|
|
Yrski
Poissa
|
 |
Vastaus #1463 : 14.03.2022 klo 13:21:26 |
|
Huhun mukaan Ranskassa höllentyy rajoitukset tänään tai huomenna ja näin ollen ei koskisi pelaajia.
Sepäs sattuikin jos näin käy  Eipä toki haittaisi valeilla ja soonsupbelleillä jollain 1 - 0 tuloksella kärsitty "budjettitappiokaan" etenkin jos joukkueessa onkin isommin näitä jotka eivät ole piikkejä hakeneet.
|
|
|
|
|
Enkelisijoittaja
Poissa
|
 |
Vastaus #1464 : 14.03.2022 klo 14:03:48 |
|
Isojen pelien mies ja KSP:n yksi suurimmista suosikeista on kyllä intoutunut aikamoiseen kevätvireeseen. 6 maalia 7 viimeiseen peliin. Ihan ok suoritus King Kailta ottaen huomioon Chelsean hyökkäävien pelaajien maalintekovaarallisuuden.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #1465 : 14.03.2022 klo 16:38:52 |
|
https://www.bbc.com/sport/football/60738126"The American investment firm tasked with selling Chelsea expects a sale could happen by the end of the month after positive conversations with the UK government." Deadline tarjousten jättämiselle on siis tämän viikon perjantaina 18.3. ja mikäli pitävät mahdollisena, että kaupat voisivat olla paketissa jo maaliskuun loppuun mennessä. Kuka tai ketkä ikinä sitten olisikaan uudeksi omistajaksi tulossa, niin toivottavasti prosessi etenee mahdollisimman pikaisesti. Isojen pelien mies ja KSP:n yksi suurimmista suosikeista on kyllä intoutunut aikamoiseen kevätvireeseen. 6 maalia 7 viimeiseen peliin. Ihan ok suoritus King Kailta ottaen huomioon Chelsean hyökkäävien pelaajien maalintekovaarallisuuden. Havertzilla alkaa tosiaan olla ihan mukavaa kevätvirettä, vaikka ei toki eilen maaliaan lukuunottamatta liiemmin loistanut. Oli kuitenkin selvästi Chelsean vaarallisin pelaaja, kun hetkeä ennen maaliaan pääsi myös loistavaan puskupaikkaan ja ottelun lopussa oli erittäin lähellä tehdä jo toisen maalin. Maalien lisäksi huomioimisen arvoista tosiaan myös se, että Havertz on viimeiseen kymmeneen otteluunsa ottanut viisi keltaista korttia, kun taas sitä edeltävät yli 60 otteluun Chelsean paidassa varoituksia kertyi vain pari kappaletta. Jos ajoittain Havertz on vaikuttanut liian pehmeältä valjuun, on mies viime aikoina alkanut saada otteisiinsa jo jonkunlaista kovuutta ja röyhkeyttä mukaan. Eilisen pelin tilanteessa Burnia vastaan oli toki jo vähän liiankin ronskit keinot käytössä, mutta yleisesti tuo vähän kovempaa pelaaminen voi olla miehen suoritusten kannalta jopa hyväksi?
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #1466 : 14.03.2022 klo 19:54:21 |
|
Huhujen mukaan Azpilicuetan sopimuksessa oli pykälä, jonka mukaan 30 peliä laukaisee automaattisesti vuoden option. Eli ilmaiseksi ei ole liikkumassa, toki korvaus tulee olemaan nimellinen jahka omistajapuoli saadaan vaihdettua.
|
|
|
|
|
TheBlues
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Kaisa Mäkäräinen
|
 |
Vastaus #1467 : 14.03.2022 klo 20:48:44 |
|
Kallispalkkaiset Werner ja Lukaku voi ainakin nostaa minun puolesta kytkintä kesällä. Kentällä täysiä turhakkeita. Kaitsu alkaa ilmeisesti jo heräilemään onneksi.
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #1468 : 15.03.2022 klo 05:55:02 |
|
Kyllähän tämä alkaa näyttää kahden ostajan väliseltä kilpailulta. Boehly/Wyss/Goldstein vs Saudi Media Group. Jälkimmäisen on huhuttu tarjonneen 2,7 miljardia ja luvanneen uutta stadionia. Media Groupin nokkamies käsittääkseni on Al Nassr-fani ja on rakennuttanut joukkueen stadionin. Brittihallitus todnäk toivoo kädet ristissä, että Nick Candy kaivaa rahat jostain. Puheillaan Chelsea-faneja kosiskellut (uusi stadion, faniosastolta henkilö boardiin jne jen) ostaja kelpaisi hallitukselle kuin nenä päähän. Yksinään Candy ei tarjousta pysty tekemään. Muut julkisuudessa olleet nimet jäänevät paitsioon. Woody Johnson kelpaisi takuulla Blankulle  . Rickettsin perhe, joka omistaa Cubsin ei paljoa kiitosta saa Cubs-faneilta. Ilmeisemmin siellä ollaan Cubsin suuntaan ns PA, ja Cubs fanit ovat raivoissaan Chelsea huhuista. Ja kaiken tämän summauksena ja lopun kevennyksenä niin olisihan se mahtavaa kun Chelseaa maailmalla edustaisivat rinnakkain Marina Granovskaia ja Holly Valance. Anteeksi menen vaihtamaan tahrautuneet housuni….. 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 15.03.2022 klo 06:01:28 kirjoittanut Coulijoe »
|
|
|
|
|
Yrski
Poissa
|
 |
Vastaus #1469 : 15.03.2022 klo 15:18:25 |
|
...Brittihallitus todnäk toivoo kädet ristissä, että Nick Candy kaivaa rahat jostain. Puheillaan Chelsea-faneja kosiskellut (uusi stadion, faniosastolta henkilö boardiin jne jen) ostaja kelpaisi hallitukselle kuin nenä päähän. Yksinään Candy ei tarjousta pysty tekemään...
Sky Sportsin jo eilisiltaisen uutisen mukaan "Namulla" olisi nyt joku amerikkalainen sijoitusrahasto kassana ja näin ollen rahat ostotarjouksen tekemistä varten taskussaan. Herran suunnitelmat fanien osallistamisesta seuran johtokunnassa ja yleisemminkin päätöksenteossa lämmittävät lisäksi varmasti monen mieltä, eli toivottavasti siellä on jotkut tosielämän Suits-äijät tekemässä diilejä taustalla Ainakin omaan mieleen nimenomaan Candyn tarjous olisi tällä hetkellä se mieluisin näistä vakavasti otettavista tarjouksen tehneistä osapuolista. Vai vieläköhän sieltä nousisi joku Ratcliffen kaltainen supermiljardööri ja veisi koko potin tarjouksellaan? Aika alkaa joka tapauksessa käydä vähiin tarjousten jättämisen suhteen.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #1470 : 15.03.2022 klo 15:25:53 |
|
Kyllähän tämä alkaa näyttää kahden ostajan väliseltä kilpailulta. Boehly/Wyss/Goldstein vs Saudi Media Group. Jälkimmäisen on huhuttu tarjonneen 2,7 miljardia ja luvanneen uutta stadionia. Media Groupin nokkamies käsittääkseni on Al Nassr-fani ja on rakennuttanut joukkueen stadionin. Brittihallitus todnäk toivoo kädet ristissä, että Nick Candy kaivaa rahat jostain. Puheillaan Chelsea-faneja kosiskellut (uusi stadion, faniosastolta henkilö boardiin jne jen) ostaja kelpaisi hallitukselle kuin nenä päähän. Yksinään Candy ei tarjousta pysty tekemään. Muut julkisuudessa olleet nimet jäänevät paitsioon. Woody Johnson kelpaisi takuulla Blankulle  . Rickettsin perhe, joka omistaa Cubsin ei paljoa kiitosta saa Cubs-faneilta. Ilmeisemmin siellä ollaan Cubsin suuntaan ns PA, ja Cubs fanit ovat raivoissaan Chelsea huhuista. Kovasti huhuilevat, että myyntiprosessissa priorisoitaisiin tällä kertaa myös ostajaehdokkaiden taustat eikä mitään hämäräukkoja tai muuten vain poliittisesti "arvelluttavia" tahoja kelpuutettaisi. Kaikkien ostajaehdokkaiden myös täytyy tehdä Raine Groupille kattava selvitys rahojensa alkuperästä, ja huhujen mukaan ostotarjouksissa tultaisiin suosimaan suoria käteistarjouksia eikä mitään Glazer-tyylisiä lainaperseilyjä. Yllä mainitun tulkitsisin ainakin itse niin, että saudeja ei pidetä ainakaan toistaiseksi ilman kattavia lisäselvityksiä kovinkaan vakavasti otettavana ostajaehdokkaana. Saudi Media Groupista, sen taustahenkilöistä ja heidän rahojensa alkuperästä ei ole tosin itselläni yhtään minkäänlaista käryä, mutta kyllähän tuossa helppo jotain ongelmia on nähdä ihan jo sen takia, että Newcastlen omistaa jo ennestään Saudi-Arabian valtio ja varmasti ihan kenellä tahansa Saudi-Arabiassa miljardeja tienanneella yksityishenkilöllä on vähintäänkin välillisiä kytköksiä maan hallintoon. Boehly/Wyss/Goldstein lienevät siis tässä vaiheessa selvästi keulilla, mutta ainakin Candyn vastaiskua vielä odotellaan. Tänään oli uutisoitu, että Candy tapasi Newcastle-matsin yhteydessä stadionilla Buckin ja Marinan, joten kyllä siellä selvästi jotain ostohousuja ollaan vetämässä myös jalkaan. Sky Sports oli ainakin eilen illalla uutisoinut, että Candy olisi saanut rahat kasaan yhteistyökumppaniensa kanssa tarjouksen tekemistä varten, ja yhtenä mahdollisena kumppanina oli mainittu Martin Broughton, joka Candyn tavoin on myös pitkän linjan Chelsea-faneja. Broughton toimi vuonna 2010 jonkun aikaa myös Liverpoolin puheenjohtajana Hicks-Gillett omistajuuden ja FSG:n välisenä "siirtymäaikana". Julkisuuteen tippuneiden tiedonjyvästen perusteella liputtaisin itse ehkäpä Candyn ja kumppaneidensa puolesta. Boehly/Wyss/Goldstein kuulostaisi myös lähinnä Boehlyn taustojen perusteella ihan kehityskelpoiselta porukalta, mutta mistäpä näistä nyt etukäteen osaa mitään sanoa. Johnson ja Ricketsit kuulostavat puolestaan jo lähtökohtaisesti todella paskoilta omistajatahoilta, joten toivoa sopisi, että he olisivat prosessista ulkona.
|
|
|
|
|
günthers
Poissa
Suosikkijoukkue: Uli Hoeness
|
 |
Vastaus #1471 : 15.03.2022 klo 16:14:55 |
|
Chelsea ei ole antanut oikein hyvää kuvaa julkisuuteen viime päivien aikana, tässä Middlesbroughin vastine pyyntöön pelata FA Cupin koitos ilman katsojia: We are aware of Chelsea's request to have Saturday's Emirates FA Cup sixth round tie played behind closed doors and find their suggestion both bizarre and without any merit whatsoever.
All concerned are well aware of the reasons Chelsea have been sanctioned and that this has nothing to do with Middlesbrough Football Club.
To suggest as result that MFC and our fans should be penalised is not only grossly unfair but without any foundation.
Given the reasons for these sanctions, for Chelsea to seek to invoke sporting "integrity" as reason for the game being played behind closed doors is ironic in the extreme.
We currently await formal notification from the FA of the next steps but rest assured MFC will resist Chelsea's actions in the strongest terms.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #1472 : 15.03.2022 klo 16:24:59 |
|
Chelsea ei ole antanut oikein hyvää kuvaa julkisuuteen viime päivien aikana, tässä Middlesbroughin vastine pyyntöön pelata FA Cupin koitos ilman katsojia: Tuo anomus cup-matsin pelaamisesta tyhjille katsomoille on ollut seuralta tosiaan erittäin harkitsematon ja typerä veto, melkein voisi jopa sanoa että PR-mielessä puolesta kentästä pallo omaan maaliin. Se on tietysti selvää, että seurassa sanktiot vituttaa ja niiden lievennyksestä seurajohto yrittää käydä aktiivista keskustelua hallituksen kanssa, mutta tuo nyt oli aivan täysin väärä peliliike. Ihan tosissaanko joku seurassa kuvitteli, että tuollaisella pyynnöllä olisi mitään mahdollisuutta mennä läpi, puhumattakaan siitä kuinka huonoon valoon se seuran asettaa. Kyllä nyt tuolla materiaaliedulla pitäisi alemman sarjatason vastustajaa vastaan lähteä matsiin luottavaisin mielin, vaikka stadionilla ei yhtään Chelsean kannattajaa olisikaan paikalla. e: sitä en toki ihan ymmärrä, minkä takia sitä vieraskannattajien lipunmyyntiä ei voisi tässä tilanteessa hoitaa suoraan kotijoukkueen kautta? Vai näinköhän sitä on yritetty Boron kanssa sopia juuri noin ja tämä ajatus tyhjillä katsomoilla pelaamisesta sitten seurausta siitä, että ovat kieltäytyneet vieraskatsomon lippuja myymästä saadakseen suuremman kotiedun? Noin muutoin kuulisin kyllä mielelläni lisätietoja, mitä muuta huonoa julkisuuskuvaa siellä on seura viime päivinä antanut? Varsinkin Tuchel ja pelaajat ovat hoitaneet asian tähän asti hankalassa tilanteessa varsin mallikkaasti.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 15.03.2022 klo 16:28:29 kirjoittanut Jype »
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #1473 : 15.03.2022 klo 16:38:46 |
|
Tämä nyt oli ensimmäinen/toinen oma maali seuralta.
Oli siinä joku toinenkin paska ulostulo, jos nyt muistan oikein.
CST on pyytänyt vetämään aivopierun pois.
|
|
|
|
|
Nutmeg
Poissa
Suosikkijoukkue: LFC
|
 |
Vastaus #1474 : 15.03.2022 klo 16:44:27 |
|
Noin muutoin kuulisin kyllä mielelläni lisätietoja, mitä muuta huonoa julkisuuskuvaa siellä on seura viime päivinä antanut?
Eikös se alkuperäinen tiedote Ukrainan sodasta ollut erittäin huonoilla sanavalinnoilla joko tahallaan tai tahattomasti. Ukrainan sodasta puhuttiin konfliktina ja uhreista puhuttiin yleisesti eikä ukrainalaisina. Edit. muistin väärin, Ukrainan sodasta käytettiin termiä "situation in Ukraine"
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 15.03.2022 klo 16:50:13 kirjoittanut Nutmeg »
|
|
|
|
|
|
|
|