hermannisuur
Poissa
Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano
|
 |
Vastaus #175 : 14.10.2021 klo 14:24:21 |
|
Toisi ainakin koko Interin miehistöön. Mittaa miehellä on 201cm.
Kyllä ja Dzekolta oppia miten pelata pitkänä honkkelina. Mielestäni kanssa kun Inter luopui Lukakusta niin pitäsi tilalle tulla joku kova tuleva nimi.
|
|
|
|
Nerazzurri
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter
|
 |
Vastaus #176 : 16.10.2021 klo 20:53:16 |
|
Tiedättekö mitä tapahtuu tiistaina? Ton paskasakin Euroseikkailut saa arvoisensa päätöksen. Valmentaja unohti kumman joukkueen valmentaja on ja päätti perseillä huolella.
|
|
|
|
hermannisuur
Poissa
Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano
|
 |
Vastaus #177 : 16.10.2021 klo 21:18:33 |
|
Odotin vaikeaa peliä ja tappio sieltä tuli. Suurin huolenaihe ehkä toi kun kuuppa ei kestänyt ja kiri suli siihen. Väsynyttä oli ja voisi otteluohjelmat olla vähän kevyempiä että pelien taso pysyy korkealla.
Lazion koko joukkue about tuntee Simonen 5 vuoden ajalta joten vaikea on yllättää.
|
|
|
|
GiuseppeMeazza
Poissa
|
 |
Vastaus #178 : 16.10.2021 klo 22:23:36 |
|
Inter puolusti itseasiassa suurimman osan pelistä melko hyvin. Dzeko oli kyllä ihan pihalla, Perisic ekan puoliajan jopa melko pirteä. Tuota pilkkua käsivirheestä ei olis kyllä ihan jokainen viheltäny. Saikohan Dimarco yhtään keskitystä omille? Vois jättää makoilut vähän vähemmälle.
|
|
|
|
Mogitus
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale
|
 |
Vastaus #179 : 16.10.2021 klo 22:55:11 |
|
Odotin vaikeaa peliä ja tappio sieltä tuli. Suurin huolenaihe ehkä toi kun kuuppa ei kestänyt ja kiri suli siihen. Väsynyttä oli ja voisi otteluohjelmat olla vähän kevyempiä että pelien taso pysyy korkealla.
Lazion koko joukkue about tuntee Simonen 5 vuoden ajalta joten vaikea on yllättää.
Oli tosiaan surkea esitys mentaalisesti. Säälittävä pilkku kulmasta (Inzaghikin sanoi, ettei kulmasta vaan voi päästää pilkkua) ja sen jälkeen oli kyllä vaikeaa. Correa tuli Perisicin tilalle ja ylhäältä katosi kaikki prässi. Ei ole klikannut vielä tämä joukkue kun keskikentän pitäisi hyökätä vähän aktiivisemmin ja samalla alakerta jää ilman suojaa. Nuo vastahyökkäykset yksinkertaisesti pitää saada tapettua ennen kuin ne edes syntyvät. On siinä Inzaghilla vielä töitä tehtävänä, varsinkin mentaalipuolella. Kova joukkue olisi tuosta 2-1 maalista vaan tulistunut, mutta tämä jengi kyllä lopetti hommat siihen eikä sellaista kollektiivista tappaja-asennetta enää löytynyt mitä tilanne olisi vaatinut.
|
|
|
|
Pekkk1
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale
|
 |
Vastaus #180 : 17.10.2021 klo 12:20:54 |
|
Selkeää tasonnostoa kaivataan kyllä useammaltakin kaverilta, esimerkkinä Calha, Correa. Pelattiin kyllä tasapainoinen ja hyvä ensimmäinen tunti, mitään erityistä ei luotu, mutta tietysti kirvelee kun voittoasema kääntyy tälläisten virheiden ja puppelointien jälkeen tappioksi. Hälyyttävää on että tasoituksen ja varsinkin 2-1 maalin jälkeen paketti olikin melko sekasin ja se "taisteluenergia" käytettiinkin sitten pelin ulkopuolelle. Vaikka toki joku jengi olisikin sen pallon voinut kentältä potkia kyseisessä tilanteessa, niin olisihan se Dimarco nyt voinut sieltä hypätä ylös ja jatkaa peliä - turha nyt ainakaan ihan tällä tasolla provosoitua ja ei muuta sitä, että olihan tuokin huonosti puolustettu - omaan piikkiin meneepi.
Onnittelut Laziolle, isot voitot lyhyen ajan sisään - toisin kun täällä leirissä, vielä mietityttää että saadaanko näistä isoista matseista raavittua voittoja - ensi viikko antaa tähän varmaan jonkinlaisia vastauksia.
|
|
|
|
pelotudo
Poissa
Suosikkijoukkue: Pazza Inter. Shohei Ohtani. Saga Vanninen.
|
 |
Vastaus #181 : 18.10.2021 klo 09:58:55 |
|
Halloween-teemaviikkojen kauhuskenaarioiden lomassa sopii varmaan kysellä onko paluu mahdollinen Mauro Icardille  Siellähän on ilmeisesti päästy reisiä pitkin eroon agentista.
|
|
|
|
Mogitus
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale
|
 |
Vastaus #182 : 18.10.2021 klo 12:01:00 |
|
Handa oli ainakin ärsyyntynyt pelin jälkeen vielä ja oli Sarrilta kysellyt pelin jälkeen, mikset tehnyt mitään? Muistutteli Bielsan touhuja parin vuoden takaan.
Noh, näille ei nyt enää voi mitään. Huomenna mennään jo herkkusieniä ja onni on otteluohjelma, joka suo tähän potentiaalisen kriisin alkuun kotiottelun sheriffejä vastaan. Tästä matsista ei sovi odottaa mitään muuta kuin selvää kotivoittoa, sanoo lohkotilanne mitä tahansa. Itseluottamusboosti olisi nyt paikallaan tappion jälkeen ja tulevaa derby d'Italiaa silmälläpitäen.
|
|
|
|
Nerazzurri
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter
|
 |
Vastaus #183 : 18.10.2021 klo 14:09:12 |
|
Inter ja pakkovoitto, mikä lyömätön yhdistelmä. Onnistunut Euroopassa viimeksi kymmenen vuotta sitten? Vaikka paineita olisi kuinka paljon vain voitto kelpaa huomenna.
Lauantaista turha itkeä, Lautaro ei palloa laittanut ulos rajoista. Ei siihen ollut syytä Laziollakaan. Toivottavasti Lazion toinen maali, katsojan apinaeleet ja reppuselässä pomppinut Lazion sankari kääntyvät kaikki sopivaksi kiukuksi huomiselle.
|
|
|
|
giuseppebergomi
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Oulu, Internazionale
|
 |
Vastaus #184 : 18.10.2021 klo 14:49:49 |
|
Huomenna alkaa Interin voittokulku Euroopassa. Lautaro takoo raivopäissään 3 maalia ja loppuun D'Ambrosio nikkaa maaliviivalta loppunumerot 4-1.
|
|
|
|
hermannisuur
Poissa
Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano
|
 |
Vastaus #185 : 19.10.2021 klo 21:21:55 |
|
Joo jos tänää ei tule selvää 3-0 voittoa niin sitten en ole tyytyväinen Interin formiin.
|
|
|
|
Nerazzurri
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter
|
 |
Vastaus #186 : 19.10.2021 klo 23:51:28 |
|
Ei ollut vierailla mitään palaa Interin 2-1 maalin jälkeen. Paikkoja olisi ollut vaikka kuinka moneen maaliin. Vieraspelissäkin pitäisi voitto vääntää, toivottavasti tämä voitto antaa siihen peliin itseluottamusta.
|
|
|
|
hermannisuur
Poissa
Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano
|
 |
Vastaus #187 : 19.10.2021 klo 23:51:56 |
|
Joo jos tänää ei tule selvää 3-0 voittoa niin sitten en ole tyytyväinen Interin formiin.
3-1. tarpeeks lähellä ja usko pysyy vahvana. Hyvin Simone reagoi sheriffien taktiseen muutokseen samantien omalla ja ottelu kääntyi. 3-1 maalin jälkeen usko hävisi kokonaan sheriffeiltä ja Inter haki vielä monia paikkoja.
|
|
|
|
Mogitus
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale
|
 |
Vastaus #188 : 20.10.2021 klo 00:21:26 |
|
Vaikka lopulta peli oli selvä niin ei se kyllä niin selvä ollut. Sheriffeillä toki tuli henkinen luovutus kun Inter sai 2-1 maalin melko nopeasti tasoituksen jälkeen. Jos tuossa olisi kestäny kauemmin olisi keltapaidat saattaneet jaksaa taistella pidempään ja vanne alkanut kiristää Inter-pelaajien päitä. Tai sitten ei, Sheriff kyllä väsähti muutenkin tokalla jaksolla selvästi.
Yksi asia on selvä, Inzaghi ei vaan VOI jatkaa tällä tyylillä. Sheriff oli vastahyökkäyksissä ihan jatkuvasti ja saivat niistä hyviä vetopaikkoja. Maali tuli vaparista kun vanhalla herralla ei pomppu enää lähte, mutta olisi hyvin voinut tulla jostain vastahyökkäyksestäkin. Täysin naivi tapa pelata futista. Interin jätkillä ei vaan taitotaso riitä pitämään palloa jatkuvasti hyökkäysalueella vaan yllättäviä menetyksiä tulee ihan solkenaan mistä syntyy näitä kaameita vastahyökkäyksiä. Interin topparit ovat auttamatta liian hitaita tällaiseen futikseen.
|
|
|
|
GiuseppeMeazza
Poissa
|
 |
Vastaus #189 : 20.10.2021 klo 08:48:56 |
|
Pääosinhan peli oli ihan hyvin hallussa. Alaspäin meinaa vaan tulla turhan usein kiire. Pakko myöntää, että tasoitus, kun tuli, niin mielessä kävi, että taasko kusevat pelin. Vidal oli avauksessa mukavan pirteä, vois ehkä jatkossakin päästää välillä kentälle.
|
|
|
|
giuseppebergomi
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Oulu, Internazionale
|
 |
Vastaus #190 : 20.10.2021 klo 09:13:17 |
|
Itse kyllä tykkäsin Interin pelistä ja olihan kokoonpano muutenkin ultrahyökkäävä. Dimarco kolmen linjassa ja Perisic-Dumfries laidoilla. Mielestäni Sheriffin uhkien luominen hyökkäyspäässä perustui kuitenkin enemmän yksilöiden ratkaisuihin ja triviaan. Toki jos näin jatketaan viikonloppuna, niin jälki on rumaa Interin kannalta.
Näkisin että tässä lähdettiin pakkovoittoon enemmänkin hieman riskillä ja viikonloppuna sitten tulee luultavasti (toivottavasti) napsu konservatiivisempaan peliin Juvea vastaan. Darmian palaa varmasti kentälle, mutta toivon kuitenkin että Vidal jatkaa avauksessa. Tuo tuohon selkeästi nyt lisää suhteessa Calhaan, vaikka se kahdesti kaudessa tapahtuva kaukolaukausuhka menetetäänkin.
|
|
|
|
cashenko
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale, JJK, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #191 : 20.10.2021 klo 10:04:32 |
|
I shot the seriff! Itsellä samat fiilikset kyllä. Peli oli mielestäni melko hyvin hallussa muutamia pistohyökkäyksiä lukuunottamatta. Seuraavassa ottelussa Bruno otettaneen tarkemmin kiinni, sillä vaaralliset tilanteet syntyivät usein Brunon kautta. Oletuksena on, että Inter klaaraa myös seuraavan seriffipelin ja tällöin voitto panokset menettäneestä Shaktarista varmistaisi jatkopaikan (en jaksa uskoa, että Realia yllätetään toistamiseen Sherfiffien toimesta).
Viikonloppuna sitten huipputärkeä matsi Juvea vastaan. Koska Napoli pelaa melkoista alkukautta ei pitäisi kyllä antaa yhtään enempää etumatkaa. Napolilla toki vaikea peli myös sunnuntaina ja alla vielä europelit torstaina. Uskotaan Interin voittoon ja toivotaan Napolille pistemenetyksiä. Vaikka Interin pelissä välillä on ailahtelua, ei liene epäselvää, etteikö asennetta löytyisi sunnuntain peliin riittävästi. Forza Inter!
|
|
|
|
hermannisuur
Poissa
Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano
|
 |
Vastaus #192 : 21.10.2021 klo 14:31:26 |
|
Vidal oli hyvä. Kova fyysinen taistelija ja 1+1 tehoilla. Dzeko kanssa kliininen. Bastoni oli kova vaihdosta tultuaan. Sensi taidon ja peliälykkyytensä kanssa aiheuttaa surua kun ei pysy ehjänä 5 minuuttia. Harhautukset ja ratkaisut on aikalailla priimaa kokoajan. Oli pallon kanssa laidalla Bastonin lähellä esitti eka syöttävänsä Bastolle. Sheriffin pelaaja lähti prässää Bastonia kohti. Sensi käänsi katseen ja pallon keskikentälle. Prässääjä lähti Sensiä kohti. Sitten lähti vihdoin syöttö Bastonille laidalle josta prässääjä oli jo 3-4m päässä. Älykästä pelaamista kun tila ja aika taattu pienellä harhautuksella. Lautaro veti härkämäisesti vaikka ei maalia saanut niin hyvää taistelua taas. Barella on mielestäni vähän väsänyt. Pitäisi lepuuttaa hieman. Dumfries oli aika kamala esitys kunnes syötti maalin ja alkoi sujumaan paremmin. Pää näyttää kestävän vaikka menee vituille sen 65 minuuttia pelissä. DDtä haettiin kanssa paljon keskityksillä.
Derby d'italia kotona on taas mielenkiintoinen testi. Allegrin bussi juve soveltuu Simonen peliin jos luovuttaa pallon Interille mikä ei ole fiksua. Toisaalta vastaiskut on myrkkyä Interille ja juven vahvuus. Jännä nähdä riittääkö Torinon bussiajelut firman pysäköinti Interia vastaan Meazzalla.
|
|
|
|
Vader
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale
|
 |
Vastaus #193 : 24.10.2021 klo 23:45:23 |
|
On se raastavaa, kun aina sama laulu tuomareilta tässä otteluparissa. Ei kai siinä muuta voi kuin heiluttaa valkoista (keltaista) lippua.
|
|
|
|
Nerazzurri
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter
|
 |
Vastaus #194 : 24.10.2021 klo 23:56:28 |
|
Aina nämä pelit katsoo ja luottaa että jos nyt se voitto tulisi. Yllättäen se on yhtä usein pillipiipari joka sen voiton riistää jos siihen paikan antaa. Tuo nyt ei olisi ollut millekään muulle joukkueelle pilkku kuin rikollisille. Toisaalta hyvä tietää että Italiassa on edelleen kaikki niinkuin ennenkin.
Ei esitys Interiltä mikään järin hyvä myöskään ollut, parempi tasuri kuin tappio. Top nelonen edelleen hyvin hanskassa, mestaruus karkaa näillä otteilla.
|
|
|
|
hermannisuur
Poissa
Suosikkijoukkue: Hifk, Internazionale Milano
|
 |
Vastaus #195 : 25.10.2021 klo 00:03:35 |
|
Voitto sieltä varastettiin rosvojen toimesta. Inter oli parempi selvästi. Vituttaa kyllä tämmönen tuomarien avulla ryöstetään pisteitä. Olisi Napolia saanut kiinni kivasti.
Hieno peli joukkueelta vaikka siellä paljon epävarmuuksiakin oli pallon menetysten kanssa.
|
|
|
|
Mogitus
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale
|
 |
Vastaus #196 : 25.10.2021 klo 00:21:16 |
|
Dumfries valitettavasti antoi mahdollisuuden viheltää. Tosin tuomari ei sitä tehnyt, joten VAR:n kautta vähän outoa lähteä enää korjaamaan, koska oliko se nyt clear and obvious error?
Noh nämä pitää vaan kestää. Seuraava peli on jo keskiviikkona, joten ei tarvitse kauaa murehtia. Keskikastin Empolin vieraaksi, joka on tykännyt jonkin verran heiluttaa verkkoja mutta omissakin on soinut aika kiitettävään tahtiin.
|
|
|
|
Nerazzurri
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter
|
 |
Vastaus #197 : 25.10.2021 klo 00:29:56 |
|
Pinamonti taisi tehdä pari maalia Empolille viikonloppuna, eikös tuo edelleen ole Interin miehiä? Ei varmastikaan saa pelata keskiviikkona?
|
|
|
|
Mogitus
Poissa
Suosikkijoukkue: Internazionale
|
 |
Vastaus #198 : 25.10.2021 klo 00:40:32 |
|
No varmasti pelaa. En usko, että mitään tuollaisia paskadiilejä olisi sovittuna valjutyyliin.
|
|
|
|
Nerazzurri
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter
|
 |
Vastaus #199 : 25.10.2021 klo 00:44:32 |
|
No varmasti pelaa. En usko, että mitään tuollaisia paskadiilejä olisi sovittuna valjutyyliin.
Okei, aina oppii jotain uutta. En tosiaan tiennyt että saa pelata omaa seuraansa vastaan.
|
|
|
|
|
|