spectre
Poissa
|
 |
Vastaus #1350 : 05.04.2022 klo 19:28:58 |
|
Taian mennä pekosena mukkulan lämpöön kattoo Japs - JJK Suomen kuppia.
|
|
|
|
|
M. Deianov
Poissa
|
 |
Vastaus #1351 : 05.04.2022 klo 19:31:31 |
|
Taian mennä pekosena mukkulan lämpöön kattoo Japs - JJK Suomen kuppia.
Tänne tulee nyt sit älytön ryntäys ja 200 ensimmäistä otetaan kuplaan. Monelta pitää tulla, jotta mahtuu sisään?
|
|
|
|
|
Narko Jantunen
Poissa
|
 |
Vastaus #1352 : 05.04.2022 klo 19:49:33 |
|
Komeeta puuhastelua. Eikö sitä ottelua oo mahollista siirtää vai onko se pelattava perjantaina tai sit ei koskaan?
|
|
|
|
|
Decontrol
Poissa
|
 |
Vastaus #1353 : 05.04.2022 klo 19:53:08 |
|
Mulla on aina ollut fiilis että toimiston Heijari on vähe yksinkertainen jätkä. Alkaako fiilikset näin realisoitua?
Entäs tää Facebookin puolella pätevä Hood? Valkopestään oma saamattomuus, kun operatiivinen johto on juonut tähän päivään asti toimistolla kahvia paskat housussa. Siirto oli pomminvarma jo sinä päivänä, kun otteluohjelma julkaistiin. Myös kentänhoitajien mielipidettä vois kysyä + toimistolta on suora näkymä lumikasoihin.
|
|
|
|
|
Paviaani
Paikalla
Suosikkijoukkue: IFK Göteborg
|
 |
Vastaus #1354 : 05.04.2022 klo 20:15:52 |
|
Entäs tää Facebookin puolella pätevä Hood? Valkopestään oma saamattomuus, kun operatiivinen johto on juonut tähän päivään asti toimistolla kahvia paskat housussa. Siirto oli pomminvarma jo sinä päivänä, kun otteluohjelma julkaistiin. Myös kentänhoitajien mielipidettä vois kysyä + toimistolta on suora näkymä lumikasoihin.
Täysin samaa mieltä. Ihan turhaan tässä odoteltiin kaupungin ilmoitusta kentän käyttökiellosta. Jos FC Lahti olisi tehnyt siirtopäätöksen ajoissa itse, niin olisi päästy Valkeakoskelle. Nyt pistetään oma osaamattomuus ja suoranainen idiotismi kaupungin syyksi.
|
|
|
|
|
Juzki
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #1355 : 05.04.2022 klo 20:25:13 |
|
Eipä tuota hiihtistä yritetty ees tosissaan saada kuntoon. 1,5 viikkoa sitten vedeltiin vielä jotain hiihtokisoja keskikentällä ja lumien poistamisessa oltiin rajusti myöhässä.
|
|
|
|
|
Lounasseuralainen
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #1356 : 05.04.2022 klo 20:46:56 |
|
Harvoin sitä enää hämmästyy mistään tämän aihepiirin tiimoilta. Nyt on kuitenkin puppeloinnissa, säheltämisessä, suhmuroinnissa, puuhastelussa, hutiloinnissa, möhlimisessä, tunaroinnissa, tumpeloinnissa ja sanotaan nyt vielä ryssimisessä vedetty tauluun uudet ennätyslukemat!
Kiitos FC Lahti ja Lahden kaupunki! Nauttikaa paskamyrskystä, se tulee ihan ansiosta.
|
|
|
|
|
etuheitto
Poissa
|
 |
Vastaus #1357 : 05.04.2022 klo 21:19:44 |
|
Miksi Lahen kotiotteluun pääsee vierasjoukkueen kausikortilla sisään?
Ei voi ymmärtää, joten voisitko Heijari avata tämän kuningasidean taustat?
|
|
|
|
|
Jau
Poissa
|
 |
Vastaus #1358 : 05.04.2022 klo 21:27:07 |
|
Ei se tapahtuma ole järjestäjälle ilmainen, joten eiköhän seurat ole jotain sopineet taustalla miten kulut/tulot hoidetaan ja osana tuota sitten Vepsun kausikorttilaiset pääsevät ilmaiseksi sisään. Vepsulaisena tämä sopii hyvin ja säännöt ovat säännöt, joten ihan oikein tämä meni vaikka ymmärrän vitutuksen Lahdessa. En kuitenkaan ymmärrä lainkaan miten Valkeakosken tekonurmella ei voi pelata perjantaina vaikka siellä lauantaina olisikin kaksi matsia 
|
|
|
|
|
Belmero
Poissa
|
 |
Vastaus #1359 : 05.04.2022 klo 21:50:22 |
|
Harvoin sitä enää hämmästyy mistään tämän aihepiirin tiimoilta. Nyt on kuitenkin puppeloinnissa, säheltämisessä, suhmuroinnissa, puuhastelussa, hutiloinnissa, möhlimisessä, tunaroinnissa, tumpeloinnissa ja sanotaan nyt vielä ryssimisessä vedetty tauluun uudet ennätyslukemat!
Kiitos FC Lahti ja Lahden kaupunki! Nauttikaa paskamyrskystä, se tulee ihan ansiosta.
Juurikin näin. Toimisto ei saa puhtaita papereita tästä mitenkään. Jos siellä joku ois kattonu viimeisen kahen viikon aikana ikkunasta ulos, niin tyhmempikin ois ehkä tajunnu ettei kenttä oo pelattavassa kunnossa ja paskakoskelle ois voinut soitella ajoissa. Nyt sitten näppäiltiin kiveksiä ja ooteltiin että kaupunki kertoo sen saman minkä ois voinu nähä ikkunasta itekin. Ja sit Lahen kaupunki, voi vittu mitä tunarointia. Nyt ois kiva kuulla niiden päättäjien mielipiteitä, joiden mukaan hiihtis kelpaa hyvin futikselle. Missä muussa näin isossa kaupungissa voidaan vetää näin huolella vituiks kaupungin suurimman lajin suorituspaikat? Jos tämä vielä päättyy niin että pussinokille tehdään uus lato ennen Kispin stadionia, niin vien kasan koiranpaskaa kaupungintalon rappusille.
|
|
|
|
|
Pomppiva pallo
Poissa
|
 |
Vastaus #1360 : 05.04.2022 klo 21:51:25 |
|
Täällä voi päivitellä monia asioita FcLahteen liittyen. Kyllä asia taitaa olla yksinkertaisesti niin, että Lahden futisseurojen kyky vaikuttaa, toimia yhteistyössä toistensa, kaupungin sekä yritysten kanssa on täysin amatöörien puuhastelua. Tämä olosuhdekysymys, FcLahti menee pelaan kotimatsin vastustajan kotikentälle kertoo yksin jo kaiken pitkäjänteisyydestä ja asioiden ennakoinnista. On kysymys sitten olosuhteista tai pelaajien kehittämisestä,etc. niin osaaminen ei riitä Lahdessa.
|
|
|
|
|
Bob Maali
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #1361 : 05.04.2022 klo 22:15:39 |
|
En kuitenkaan ymmärrä lainkaan miten Valkeakosken tekonurmella ei voi pelata perjantaina vaikka siellä lauantaina olisikin kaksi matsia  Hakan topikissa ainaki nimim Keke vlk toteaa että ovat kahen pelin kanssa kusessa jos Koskissa tulee lunta. Tiiä sitten mihin näkemys perustuu. Oliko niin että lumen poisto ei tapahu Tehtiksellä kääntämällä lämpönappia kovemmalle, vaan tapahtuu huutelemalla jostain paikalle enemmän sellaisia vapaaehtoisia jotka voi ottaa omat lumikolat mukaan? Toimisto ei saa puhtaita papereita tästä mitenkään. Jos siellä joku ois kattonu viimeisen kahen viikon aikana ikkunasta ulos, niin tyhmempikin ois ehkä tajunnu ettei kenttä oo pelattavassa kunnossa ja paskakoskelle ois voinut soitella ajoissa. Nyt sitten näppäiltiin kiveksiä ja ooteltiin että kaupunki kertoo sen saman minkä ois voinu nähä ikkunasta itekin.
Tämä. Liigaa kukaan ei oo tällä kertaa syyttänyt ja hyvä niin. Säännöt, eli että pitää olla sertifioitu varakenttä ja jos ei sen kanssa natsaa sitten vastustajalta anelemaan on erittäin hyvät. Kaupungille isoin lampaanperse tästä ei mene siitä ettei Hiihtiksellä pelata, ei muillakaan nurmikentillä nyt pelata. Lampaanperse menee siitä, että Kisiksen uuden ihan hyväpintaisen tekonurmen alusta kai nuukailtiin tai muuten sössittiin sellaiseksi, että kilpakäyttöleimojen saanti sakkaa, eikä oman kylän klassikosta ole edes varakentäksi vaikka just tehtiin. Tulee helvetin paljon kalliimmaksi korjata jälkikäteen.
|
|
|
|
|
-jr-
Poissa
|
 |
Vastaus #1362 : 05.04.2022 klo 22:23:27 |
|
Ei se tapahtuma ole järjestäjälle ilmainen, joten eiköhän seurat ole jotain sopineet taustalla miten kulut/tulot hoidetaan
Kotiotteluiden vaihtamista päittäin oli ehdotettu. FC Lahden hallituksen jäsenen Thomas Hoodin kommentti: "Tällä kertaa vepsulta ei valitettavasti löytynyt urheiluhenkeä. Ehdotimme ottelun siirtoa, joka sopi liigalle mutta ei vepsulle."
|
|
|
|
|
maakato
Poissa
|
 |
Vastaus #1363 : 05.04.2022 klo 22:39:20 |
|
Kotiotteluiden vaihtamista päittäin oli ehdotettu. FC Lahden hallituksen jäsenen Thomas Hoodin kommentti: "Tällä kertaa vepsulta ei valitettavasti löytynyt urheiluhenkeä. Ehdotimme ottelun siirtoa, joka sopi liigalle mutta ei vepsulle."
Miksiköhän Vepsun pitäisi edes suostua ottelun vaihtoon näin lyhyellä aikavälillä* ja vaihtaa heinäkuinen kotiottelu huhtikuun loskapaskassa pelattavaan kotiotteluun. Täysin ymmärrettävä päätös Vepsulta, turha Lahen toimistolla itkeä urheiluhengen puuttumisesta. * = vaikea sanoa tuon pohjalta milloin tätä on ehdotettu, mutta vaikka ehdotus olisi tullut viimeisen kahdenkin viikon aikana, se on aikasen lyhyt aika.
|
|
|
|
|
MV9
Poissa
|
 |
Vastaus #1364 : 05.04.2022 klo 22:45:28 |
|
Miksiköhän Vepsun pitäisi edes suostua ottelun vaihtoon näin lyhyellä aikavälillä* ja vaihtaa heinäkuinen kotiottelu huhtikuun loskapaskassa pelattavaan kotiotteluun. Täysin ymmärrettävä päätös Vepsulta, turha Lahen toimistolla itkeä urheiluhengen puuttumisesta.
* = vaikea sanoa tuon pohjalta milloin tätä on ehdotettu, mutta vaikka ehdotus olisi tullut viimeisen kahdenkin viikon aikana, se on aikasen lyhyt aika.
Ja mitään järkeä vaihtaa vaikka olisi kysytty vaihtoa heti kun otteluohjelma aseteltu.
|
|
|
|
|
-jr-
Poissa
|
 |
Vastaus #1365 : 05.04.2022 klo 22:46:40 |
|
Miksiköhän Vepsun pitäisi edes suostua ottelun vaihtoon näin lyhyellä aikavälillä*
Kyse on ollut enää siis vain siitä, että missä pelataan 20.8. Lyhyt aikaväli tuntuu oudolta perusteelta. Loskapaskaperusteen ymmärrän. Urheilullisuus tästä on kyllä kaukana, mutta sellaista puppelointia Lahdelta, että eiköhän tämä vielä sarjapaikankin maksa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 05.04.2022 klo 22:49:02 kirjoittanut -jr- »
|
|
|
|
|
Vilminho
Poissa
|
 |
Vastaus #1366 : 05.04.2022 klo 23:59:34 |
|
Aikaansaamaton kaupunki + aikaansaamaton seura, siinä on haastava pyörittää jalkapalloseuraa..
|
|
|
|
|
maakato
Poissa
|
 |
Vastaus #1367 : 06.04.2022 klo 05:29:03 |
|
Ja mitään järkeä vaihtaa vaikka olisi kysytty vaihtoa heti kun otteluohjelma aseteltu.
Tämä on totta, silloin vain neuvotteluaikaa olisi ollut enemmän ja ehkä eri vaihtoehtoja olisi voitu harkita paremmin, kun viikkoa ennen ottelua.
|
|
|
|
|
firs
Poissa
|
 |
Vastaus #1368 : 06.04.2022 klo 08:24:52 |
|
Kuka vittu vaihtaisi vapaaehtoisesti kesälomakau’en ottelun huhtikuiseen nollakelipaskaan? Ihan oikea päätös Vepsulta ja jos tämä hävettää ees sekuntin kaupunkia ja ainaista kisapuistosuunnitelmaa pallottelevia, niin urheilullisestikin ainoa oikea päätös.
Koko seura ulos ja kaupunki alas.
|
|
|
|
|
Jau
Poissa
|
 |
Vastaus #1369 : 06.04.2022 klo 11:10:34 |
|
Kuka vittu vaihtaisi vapaaehtoisesti kesälomakau’en ottelun huhtikuiseen nollakelipaskaan? Ihan oikea päätös Vepsulta ja jos tämä hävettää ees sekuntin kaupunkia ja ainaista kisapuistosuunnitelmaa pallottelevia, niin urheilullisestikin ainoa oikea päätös.
Jep. Miksi Vepsun pitäisi kärsiä toisten puuhastelusta? Onko näissä muuten säännöt muuttuneet? En ainakaan muista, että vierasjengin kentälle oltaisiin aikaisemmin siirretty?
|
|
|
|
|
Kuhstallmann
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti, maajoukkue, FCA 1907
|
 |
Vastaus #1370 : 06.04.2022 klo 11:21:11 |
|
YLE URHEILU 12.4.2013 • Päivitetty 18.2.2015 17:12
Veikkausliigan toisen kierroksen ottelu FC Lahden ja RoPSin välillä siirtyy pelattavaksi Rovaniemellä.
Ottelu oli alun perin tarkoitus pelata 21. huhtikuuta Lahden stadionilla, mutta nyt se pelataan Rovaniemen keskuskentällä samana päivänä kello 15 alkaen.
Lahden stadionin nurmea on lämmitetty täydellä teholla viisi viikkoa, mutta kentällä on edelleen paksu kerros jäätä.
- Lahdessa on parhaat kenttämestarit ja he ovat varmasti tehneet kaikkensa, että kentällä olisi voitu pelata, mutta nyt kävi näin, FC Lahden toimitusjohtaja Jussi Lumio kertoi.
Vastaavasti 16. kesäkuuta ohjelmaan merkitty RoPS – FC Lahti pelataan Lahdessa. Huhtikuun otteluun pääsylippunsa jo lunastaneet pääsevät samalla lipulla kesäkuun otteluun.
|
|
|
|
|
simo hylje
Poissa
Suosikkijoukkue: Lahti
|
 |
Vastaus #1371 : 06.04.2022 klo 11:57:28 |
|
Ei voi irvileuat ainakaan enää moittia perinteistä
|
|
|
|
|
R08
Poissa
|
 |
Vastaus #1372 : 06.04.2022 klo 12:00:28 |
|
Kolmas kotiottelu siirretään sitten varmaan jo Grönlantiin missä on paremmat olosuhteet.
|
|
|
|
|
firs
Poissa
|
 |
Vastaus #1373 : 06.04.2022 klo 12:02:13 |
|
Kolmas kotiottelu siirretään sitten varmaan jo Grönlantiin missä on paremmat olosuhteet.
Hiihtiksen vieressä ois tosiaan jäähalli tyhjänä.
|
|
|
|
|
R08
Poissa
|
 |
Vastaus #1374 : 06.04.2022 klo 12:59:03 |
|
Liigaa kukaan ei oo tällä kertaa syyttänyt ja hyvä niin. Säännöt, eli että pitää olla sertifioitu varakenttä ja jos ei sen kanssa natsaa sitten vastustajalta anelemaan on erittäin hyvät.
FC Lahden varakentät ovat oman kaupungin Kisapuisto ja Valkeakosken Tehtaan kenttä.
– Kumpaankaan paikkaan ei nyt pääse. Kisapuisto ei täytä millään muotoa liigalisenssin vaatimuksia, ja Valkeakosken kenttä on varattu FC Interin ja Ilveksen kotiavauksiin, Heikari kertoo. Eli varakenttänä on Kisapuisto mikä ei voi toimia varakenttänä ja Valkeakoski mikä on varattu muille varakentäksi. Ei tätä(kään) vissiin ihan loppuun asti mietitty.
|
|
|
|
|
|
|
|