Paviaani
Paikalla
Suosikkijoukkue: IFK Göteborg
|
 |
Vastaus #2325 : 25.07.2022 klo 21:08:03 |
|
B-junnuihin Lahdella on kyllä kieltämättä ihan kova porukka kasassa.
Se B-junnujen joukkue on heikentynyt selvästi, kun Pasanen on siirtynyt miesten peleihin.
|
|
|
|
|
SimppaSuvela
Poissa
|
 |
Vastaus #2326 : 26.07.2022 klo 10:04:35 |
|
Miten on ko.pelaajilla mennyt kausi mennyt?? #välitilinpäätös #pelaajascouttaus Pirttijoki lautainen toppari KuPs otteluiden perusteella
Memollasta huokuu pelimiehen erheet puolustussuuntaan
Penninkankaasta ei tule Euronpelaajaa...
Sejdiu vaspana on kuin basisti rummuissa...
|
|
|
|
|
kisapuiston kummitus
Poissa
Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit
|
 |
Vastaus #2327 : 26.07.2022 klo 10:20:19 |
|
Miten on ko.pelaajilla mennyt kausi mennyt??
#välitilinpäätös #pelaajascouttaus
Pirttijoella kuusi ysikymppistä Veikkausliigassa tähän mennessä. Niissä ihan solid. Muuten pois loukkien tai pelikieltojen takia. Memollaa ei paljoa puolustaminen kiinnosta. Eikä hyökkääminen. Odotukset oli korkeammalla. Penni on joukkueen maalitykki. Jatkoon. Sejdiu ei oikein ole edes pörrännyt pirteesti. Tässä pätee sama ku Virtaan ja Zeqiriin: se seuraava askel pitäis ottaa. Eihän tuo suorittaminen ole ollut kummoista, ei joukkueen eikä yksilöiden osalta. Kai tääkin paska saadaan silti päätökseen ja ens vuonna taas uus kausi uuet nimet.
|
|
|
|
|
Nurkai
Poissa
|
 |
Vastaus #2328 : 26.07.2022 klo 10:39:30 |
|
Sejdiu pelaa hyvin keskikentän pohjalla, toki puolustussuuntaan on kehitettävää mut paljon parempi siellä kun 10-paikalla. Sama koskee Virtaa, puolustussuuntaan parempi kun Sejdiu mutta taas ylöspäin heikompi. Olis mielenkiintoista nähdä Virta puolustavassa roolissa ja Sejdiu pelintekijänä 5 ja 6 -paikoilla. Tosin, edelleen tarvitaan kunnon pelimies 10-paikalle tai vaihtoehtoisesti kärkipari jossa toinen voi pelata alempana. Nykyjoukkueesta en monelle ens kaudelle lappua antas mut jos jompikumpi/molemmat laitetaan luiskaan niin en ihan taas ymmärrä.
|
|
|
|
|
R08
Poissa
|
 |
Vastaus #2329 : 26.07.2022 klo 10:43:01 |
|
Sejdiu pelaa hyvin keskikentän pohjalla, toki puolustussuuntaan on kehitettävää mut paljon parempi siellä kun 10-paikalla. Sama koskee Virtaa, puolustussuuntaan parempi kun Sejdiu mutta taas ylöspäin heikompi.
Millä ihmeen perusteella saat Sejdiun paremmaksi pelaamaan ylöspäin tai ylipäätään onnistuneen juuri missään? Toi "Sejdiu pelaa hyvin keskikentän pohjalla" on kuitenkin varmasti ihan läpällä heitetty. Tai varmaan ois tottakin jos pelattaisiin kakkosta.
|
|
|
|
|
Nurkai
Poissa
|
 |
Vastaus #2330 : 26.07.2022 klo 10:59:24 |
|
Millä ihmeen perusteella saat Sejdiun paremmaksi pelaamaan ylöspäin tai ylipäätään onnistuneen juuri missään?
Toi "Sejdiu pelaa hyvin keskikentän pohjalla" on kuitenkin varmasti ihan läpällä heitetty. Tai varmaan ois tottakin jos pelattaisiin kakkosta.
No vaikka keskikenttä vuoti kuin seula SJK-matsissa niin kyllähän Sejdiu purki monta prässiä yksilösuorituksillaan ja pysty tulemaan läpi 1vs1-tilanteissa. Samaa on nähty muissakin tän kauden matseissa. Jostain syystä se taas ei toimi ylempänä vastustajan boksin lähellä, toki vastustaja tuppaa siellä puolustamaankin tiukemmin. Puolustamiseen tarvis siis kehitystä enemmänkin, esim just Virta on parempi suojelemaan toppareita kuin Sejdiu. Pointti on siis et esim nykysestä rosterista Sejdiu avaa peliä ja pallollisena on varmin nykykeskikenttäpelaajista.
|
|
|
|
|
Nks
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea
|
 |
Vastaus #2331 : 26.07.2022 klo 11:03:27 |
|
Tässä pätee sama ku Virtaan ja Zeqiriin: se seuraava askel pitäis ottaa.
Vaikee ainakin Virran ottaa tossa joukkueessa ja läpimädässä systeemissä seuraava steppi ylöspäin, uutta maisemaa ja sit voi olla steppi mahdollinen.
|
|
|
|
|
firs
Poissa
|
 |
Vastaus #2332 : 26.07.2022 klo 11:11:36 |
|
Somessa väläyteltiin jo seuraavaa pelaajasopimusta. Tunnistaako joku?
|
|
|
|
|
Bob Maali
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
 |
Vastaus #2333 : 26.07.2022 klo 11:13:13 |
|
Vaikee ainakin Virran ottaa tossa joukkueessa ja läpimädässä systeemissä seuraava steppi ylöspäin, uutta maisemaa ja sit voi olla steppi mahdollinen.
Täähän se Zenelin suurin synti oli. Eemeli saanu vähän lisää jerkkua talvella ja olis ollu fysiikan puolesta valmis nextille levelille, mutta pelisysteemi ei tukenu tätä ollenkaan, vaan oli viritetty hakemamaan Zeqirille 1v1:siä, jotta se olis Altin joka löis läpi isosti ja voitais kaupata. Zenelin toiseks suurin synti oli, ettei viritys saanu aikaan edes niitä mitä haettiin, ja Zeqirillekin tuli ohikausi. No nyt olis uus ukko ja uus systeemi jonka ainakin pitäis lähteä puolustamisesta, ja taas on Eemelin ja Altinin naamat vinossa. Hirveältä näyttää.
|
|
|
|
|
R08
Poissa
|
 |
Vastaus #2334 : 26.07.2022 klo 11:24:55 |
|
No nyt olis uus ukko ja uus systeemi jonka ainakin pitäis lähteä puolustamisesta
Pitäs varmaan lähteä hyökkäysestä kun nykyisellä puolustamiseen keskittyneellä systeemillä heilahtaa 3-5 maalia omassa päässä.
|
|
|
|
|
Nurkai
Poissa
|
 |
Vastaus #2335 : 26.07.2022 klo 11:32:32 |
|
Pitäs varmaan lähteä hyökkäysestä kun nykyisellä puolustamiseen keskittyneellä systeemillä heilahtaa 3-5 maalia omassa päässä.
Joo, Memollan peluutusta ei varmaa kukaa ymmärrä, sen vois penkittää loppukaudeks jos sitä motia tekemisee löytys sieltä. KKB sentään koittaa jotain mutku puolustustaidot on heikommat kun Jasinilla aikanaa. Toppareist ny ei jaksa ees sanoo mitää, sen verra heikkoo on.. Tosin, hyökkäämistäki on vähä heikko lähtee rakentaa kun kukaan jätkistä ei omaa maalivainua saati osu maahan kaatuessaan. Ens kaudel si paikallispelejä ku repeki nousee ykkösee.
|
|
|
|
|
Turpaan vaan ja onnea
Poissa
|
 |
Vastaus #2336 : 26.07.2022 klo 11:51:41 |
|
Somessa väläyteltiin jo seuraavaa pelaajasopimusta. Tunnistaako joku?
Mistäs toi väläyttely löytyy?
|
|
|
|
|
R08
Poissa
|
 |
Vastaus #2337 : 26.07.2022 klo 11:56:47 |
|
Ens kaudel si paikallispelejä ku repeki nousee ykkösee.
Nouseeko kakkosesta siis joka lohkosta kaksi joukkuetta? Noin muuten Reippaasta puhuen Augehan tehnyt vissiin ihan hyvää työtä. En vieläkään ymmärrä miksei se Lahen aikaan kysynyt katsomosta tai vaikka torikahvilasta pelaajien pelipaikkoja kun itse oli ymmällä niistä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 26.07.2022 klo 12:00:32 kirjoittanut R08 »
|
|
|
|
|
Edmundo
Poissa
|
 |
Vastaus #2338 : 26.07.2022 klo 11:59:44 |
|
Mistäs toi väläyttely löytyy?
Instan story.
|
|
|
|
|
Micky Lee
Poissa
|
 |
Vastaus #2339 : 26.07.2022 klo 12:00:53 |
|
|
|
|
|
|
firs
Poissa
|
 |
Vastaus #2340 : 26.07.2022 klo 12:47:23 |
|
Tutkin tässä aikani kuluksi, keitä pelaajia on parhaillaan ilman sopimusta ja voisivat vahvistaa FC Lahtea. Esiin pomppasi kaksi nimeä : Kabashi ja Bosancic. Etunimet ehin jo unohtaa.
Taisi osua. Ainakin 400k€ transfermarkt-arvolla Nemanja Bosancic on vuo’ettu huhuketjussa ja ilmaissut mielenkiintonsa seuraa kohtaa internetissä.
|
|
|
|
|
Edmundo
Poissa
|
 |
Vastaus #2341 : 26.07.2022 klo 12:56:24 |
|
Taisi osua. Ainakin 400k€ transfermarkt-arvolla Nemanja Bosancic on vuo’ettu huhuketjussa ja ilmaissut mielenkiintonsa seuraa kohtaa internetissä.
https://www.youtube.com/watch?v=sT9oB6sw-K8Ihan hyvä oikea jalka näyttäisi olevan.
|
|
|
|
|
Evian
Poissa
Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Läpärit
|
 |
Vastaus #2342 : 26.07.2022 klo 12:59:10 |
|
Pointti on siis et esim nykysestä rosterista Sejdiu avaa peliä ja pallollisena on varmin nykykeskikenttäpelaajista.
Haluisin kyllä ens matsii samoja aineita ja samanlaisen tripin. Sejdiun kaikki hyvät suoritukset koko Lahti-ajalta ku painais yheks koosteeks ni ei kovin montaa minuuttia saa matskua. Toisin päin sais kyllä koottua parin tunnin kauhuleffan.
|
|
|
|
|
Huupponen
2017
Poissa
Suosikkijoukkue: Tonttilan Super -91
|
 |
Vastaus #2343 : 26.07.2022 klo 12:59:14 |
|
Vaikuttaa ihan hyvältä pelimieheltä.
|
|
|
|
|
Kilhammer
Poissa
|
 |
Vastaus #2344 : 26.07.2022 klo 13:00:41 |
|
Vaikuttaa ihan hyvältä pelimieheltä. Ja tilastojen mukaan äärimmäisen korttiherkkä, mutta sehän ei välttämättä ole huono juttu.
|
|
|
|
|
straiter
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Rotkäppchen Sektkellerei Freyburg
|
 |
Vastaus #2345 : 26.07.2022 klo 13:08:23 |
|
Ja tilastojen mukaan äärimmäisen korttiherkkä, mutta sehän ei välttämättä ole huono juttu.
Istuu siis hyvin Virran ja Emsiksen kaveriksi 
|
|
|
|
|
Kilhammer
Poissa
|
 |
Vastaus #2346 : 26.07.2022 klo 13:09:12 |
|
Istuu siis hyvin Virran ja Emsiksen kaveriksi  Tätä juuri meinasin. Joukkue tarvitsee sytyttäjää ja tapporavistajaa.
|
|
|
|
|
FSJ
Poissa
Suosikkijoukkue: K
|
 |
Vastaus #2347 : 26.07.2022 klo 13:09:28 |
|
|
|
|
|
|
straiter
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Rotkäppchen Sektkellerei Freyburg
|
 |
Vastaus #2348 : 26.07.2022 klo 13:13:00 |
|
Ja TM:n mukaan Arian Kabashi on merkattu Lahen pelaajaksi.
|
|
|
|
|
LahenNjr
Poissa
|
 |
Vastaus #2349 : 26.07.2022 klo 13:14:49 |
|
Tätä juuri meinasin. Joukkue tarvitsee sytyttäjää ja tapporavistajaa.
Sama, sutena kurkkuun!
|
|
|
|
|
|
|
|