Naapel
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #550 : 22.03.2022 klo 14:52:34 |
|
Rönnberg TPS:aan. Varmaan pelaajalle itselleen ihan hyvä ratkaisu, lähtökohtaisesti peliaikaa olisi kuitenkin tullut kakkosjoukkueen puolella.
|
|
|
|
|
Limppu6
Poissa
|
 |
Vastaus #551 : 22.03.2022 klo 17:57:43 |
|
Miksei Ilves vuokraa/lainaa näitä nuoria Rönnbergin tyylisiä pelaajia. Ei ole vielä liigatason pelaaja, mutta voi tulla sellaiseksi, kun saa ykkösessä vastuuta.
|
|
|
|
|
Jeyl
Poissa
|
 |
Vastaus #552 : 22.03.2022 klo 18:20:57 |
|
Miksei Ilves vuokraa/lainaa näitä nuoria Rönnbergin tyylisiä pelaajia. Ei ole vielä liigatason pelaaja, mutta voi tulla sellaiseksi, kun saa ykkösessä vastuuta.
Vuosi sopimusta jäljellä? Veikkaan että jompi kumpi ei halunnut tehdä jatkopahvia jotta lainassa olisi järkeä...
|
|
|
|
|
Yourworstnightmare
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Suomi, West Ham
|
 |
Vastaus #553 : 24.03.2022 klo 07:00:16 |
|
Huhujen mukaan kausikortit ovat saapuneet maahan ja ehtinevät hyvin kauden avaukseen mennessä asiakkaille. 
|
|
|
|
|
amuji
Poissa
Suosikkijoukkue: Maajoukkue, Ilves, SOHO SS, Arsenal
|
 |
Vastaus #554 : 24.03.2022 klo 07:33:38 |
|
Huhujen mukaan kausikortit ovat saapuneet maahan ja ehtinevät hyvin kauden avaukseen mennessä asiakkaille.  Kirjoittivat, että jo postitettu. Sen luettuani olen seisonut postilaatikon vieressä. Vielä ei ole tullut.
|
|
|
|
|
Jeyl
Poissa
|
 |
Vastaus #555 : 24.03.2022 klo 08:42:18 |
|
Tässähän on vaikka kuinka monta päivää kotilataukseen. Ei tullut edes kiire.
|
|
|
|
|
harkkapilli
Poissa
|
 |
Vastaus #556 : 24.03.2022 klo 12:43:35 |
|
Täällä ainakin kolahti postiluukusta kausari aamupäivällä. Samalla kolahti Postin tiedote vuoropäiväjakeluun siirtymisestä.
Kausari näyttäisi toimivan jääkiekkokausarin tavoin QR-koodilla tänä vuonna. Se on ihan kiva juttu kaupassa käydessä. Todennäköisesti tuo poistaa vääriä hälytyksiä kassojen hälyttimissä. Väittäisin, että ainakin itsellä viime vuoden kausarit aiheuttivat noita hälytyksiä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 24.03.2022 klo 12:47:24 kirjoittanut harkkapilli »
|
|
|
|
|
GERP
Poissa
Suosikkijoukkue: Musta Käsi
|
 |
Vastaus #557 : 24.03.2022 klo 12:56:29 |
|
Todennäköisesti tuo poistaa vääriä hälytyksiä kassojen hälyttimissä. Väittäisin, että ainakin itsellä viime vuoden kausarit aiheuttivat noita hälytyksiä.
Kolme-neljä kausaria samanaikaisesti mukana aiheutti ainakin pari vuotta sitten moista jatkuvasti. Sen jälkeen ei toki ole piippaillut, kun ei ole kausareita ostanut.
|
|
|
|
|
BEAT!!
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #558 : 24.03.2022 klo 13:05:50 |
|
Kolme-neljä kausaria samanaikaisesti mukana aiheutti ainakin pari vuotta sitten moista jatkuvasti. Sen jälkeen ei toki ole piippaillut, kun ei ole kausareita ostanut.
Joo huomasin saman. Nipussa olevat kausarit piippasi jatkuvasti jossain Koskarin häläreissä.
|
|
|
|
|
harkkapilli
Poissa
|
 |
Vastaus #559 : 24.03.2022 klo 13:14:40 |
|
Kolme-neljä kausaria samanaikaisesti mukana aiheutti ainakin pari vuotta sitten moista jatkuvasti. Joo huomasin saman. Nipussa olevat kausarit piippasi jatkuvasti jossain Koskarin häläreissä.
Minullakin oli viime kaudella aika usein rahapussissa Veikkausliigan, Kansallisen Liigan ja juniorin kausarit. Naisten tukikausari näyttäisi olevan vielä tälläkin kaudella samanlaista etäluettavaa (RFID?) korttimallia. Se näyttäisi itse asiassa olevan täsmälleen samanlainen kortti kuin viime kaudellakin. 21-alkuisen sarjanumeron päälle on vain liimattu 2022-tarra. Onneksi Veikkausliiga-kausarilla pääsee taas naistenkin peleihin, niin naisten tukikausarin voi jättää kotiin ja ottaa mukaan vain tarvittaessa, jos joku toinenkin lähtee mukaan peliin. Junnukausarin teknisestä ratkaisusta en osaa sanoa, kun sellaista ei ole taloudessa tällä kaudella.
|
|
|
|
|
Naapel
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #560 : 24.03.2022 klo 13:43:08 |
|
SC Wolves tai TPS:n ikämiehet vastaan cupissa.
|
|
|
|
|
Ben
Poissa
|
 |
Vastaus #561 : 24.03.2022 klo 13:48:10 |
|
SC Wolves tai TPS:n ikämiehet vastaan cupissa.
Ja kakkosjoukkueelle tuli Kolmosen NoPSi (tai NoPsin kakkoskierroksen vastustaja joka on sitä heikompi ennakkoon) joka tietysti myös voitettavissa. Merkittävää sikäli, että jos kakkosjoukkuekin menee jatkoon niin seuraava kierros on sääntöjen mukaan jo vapaalippu ilman arvontaa eli kakkos- ja ykkösjoukkueet vastakkain.
|
|
|
|
|
harkkapilli
Poissa
|
 |
Vastaus #562 : 24.03.2022 klo 14:28:50 |
|
Tämän ketjun alkupuolella keskusteltiin pääkameran siirtämisestä aurinkokatsomon puolelle. onkohan TV-kameroiden siirtämistä aurinkokatsomon puolelle mietitty, kun katsojat keskitetään pääkatsomoon ja se viereen kaarteisiin? Olisi vaan televisiossakin aika paljon hienompaa, että pelin taustalla näkyisi yleisöä, eikä tyhjä katsomo. Joukkue vahvisti Twitterissä, että kamera siirtyy tosiaan sinne aurinkokatsomoon. Tosin joku nimimerkki taisi asian vahvistaa täällä jo aiemminkin. Tällä kaudella kuvataan aurinkokatsomosta, josta kamerat suunnataan täpötäyteen pääkatsomoon😎 linkki twiittiin
|
|
|
|
|
13ergkamp
Poissa
Suosikkijoukkue: Slavia Sofia
|
 |
Vastaus #563 : 24.03.2022 klo 14:32:25 |
|
Tämän ketjun alkupuolella keskusteltiin pääkameran siirtämisestä aurinkokatsomon puolelle. Joukkue vahvisti Twitterissä, että kamera siirtyy tosiaan sinne aurinkokatsomoon. Tosin joku nimimerkki taisi asian vahvistaa täällä jo aiemminkin.
Oho, olen kieltämättä yllättynyt  Tuohan on sikälikin hyvä, että päästään kuvaamaan pohjoiseen. Toivottavasti korkeutta saadaan sopivasti. Onhan sitä tietty luonnostaankin enemmän kuin monella muulla.
|
|
|
|
|
Arph
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Leeds, Rangers FC
|
 |
Vastaus #564 : 24.03.2022 klo 18:50:00 |
|
|
|
|
|
|
Ilvesfani1970
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #565 : 24.03.2022 klo 18:56:41 |
|
Huhujen mukaan kausikortit ovat saapuneet maahan ja ehtinevät hyvin kauden avaukseen mennessä asiakkaille.  Juu, posti toi tänään.
|
|
|
|
|
Jeyl
Poissa
|
 |
Vastaus #566 : 24.03.2022 klo 20:08:45 |
|
Näin jotain kuvia niistä. Onko niissä tänä vuonna sama kuva ku viime vuonna?
|
|
|
|
|
|
|
FR
Poissa
Suosikkijoukkue: Tamperelainen jalkapallo, brittiasenne
|
 |
Vastaus #568 : 25.03.2022 klo 19:29:37 |
|
Onko huominen PK-35 harkkamatsi avoin yleisölle?
|
|
|
|
|
13ergkamp
Poissa
Suosikkijoukkue: Slavia Sofia
|
 |
Vastaus #569 : 25.03.2022 klo 19:41:07 |
|
Onko huominen PK-35 harkkamatsi avoin yleisölle? Tuskin sinne on palkattu järkkäreitä estämään yleisön sisäänpääsy 
|
|
|
|
|
FR
Poissa
Suosikkijoukkue: Tamperelainen jalkapallo, brittiasenne
|
 |
Vastaus #570 : 25.03.2022 klo 19:45:27 |
|
Tuskin sinne on palkattu järkkäreitä estämään yleisön sisäänpääsy  Siis onko järkkärit palkattu ja on harkkamatsi (maksullinen) vai ei ole järkkäreitä ja voi mennä katsomaan, jos huvittaa?
|
|
|
|
|
13ergkamp
Poissa
Suosikkijoukkue: Slavia Sofia
|
 |
Vastaus #571 : 25.03.2022 klo 19:48:02 |
|
Siis onko järkkärit palkattu ja on harkkamatsi (maksullinen) vai ei ole järkkäreitä ja voi mennä katsomaan, jos huvittaa?
Valistunut arvaus: Ei ole järkkäreitä, voi mennä katsomoon istumaan.
|
|
|
|
|
Naapel
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #572 : 25.03.2022 klo 20:04:23 |
|
Badu näköjään lisätty kotisivuilla pelaajalistaan. Voisihan näistä myös uutisoida, jos junioreista noustaan edustukseen.
|
|
|
|
|
amuji
Poissa
Suosikkijoukkue: Maajoukkue, Ilves, SOHO SS, Arsenal
|
 |
Vastaus #573 : 26.03.2022 klo 13:19:19 |
|
Laittakee paikallaolijat jotain mitä pelissä tapahtuu kun on tapahtuakseen. Nimittäin pääse näkemään.
|
|
|
|
|
Arph
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Leeds, Rangers FC
|
 |
Vastaus #574 : 26.03.2022 klo 15:40:38 |
|
Tauolle 0 - 0 lukemissa. Kohtuu tasaista.
|
|
|
|
|
|
|
|