Tino Asprilla
Paikalla
|
 |
Vastaus #100 : 20.07.2022 klo 09:10:28 |
|
Saako lippuja ostettua pitkin päivää stadionilta? Pääkaupunkiseudulla kyläilemässä ja voisihan tuota paikan päällä väijyä
|
|
|
|
|
Arabialainen
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi 04
|
 |
Vastaus #101 : 20.07.2022 klo 09:14:52 |
|
Saako lippuja ostettua pitkin päivää stadionilta? Pääkaupunkiseudulla kyläilemässä ja voisihan tuota paikan päällä väijyä
Jos hattu kourassa menee HJK Storeen (siis toimistolle), niin eiköhän joku ehdi myymään muiden kiireiden välissä. e. ja olen kyllä aina saanut storessa hyvää palvelua, jos se on vain ollut auki.
|
|
|
|
|
Jema Pelle
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #102 : 20.07.2022 klo 09:16:45 |
|
Eka vartti pitäis painaa voimalla, kun vihut vielä totuttelevat pelikenttään. Ei noi Pilsenin harjoitusmatsit ole ainakaan tulosten valossa menneet kovin hyvin, joten kaikki peliin. Voitto pitäis kairata, koska vieraissa ei taida olla palaa.
|
|
|
|
|
|
|
Käpylän Harakka
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomessa siniset ja sinivalkoiset, muualla muut.
|
 |
Vastaus #104 : 20.07.2022 klo 09:32:26 |
|
Ei taida enää olla toivoa, että yläkatsomoa avattaisiin tähän matsiin?
|
|
|
|
|
M.P.
Poissa
|
 |
Vastaus #105 : 20.07.2022 klo 09:39:43 |
|
Ei taida enää olla toivoa, että yläkatsomoa avattaisiin tähän matsiin?
Ei, tällä aikataululla sen avaamiseen vaadittavan henkilökunnan saaminen käytännössä mahdotonta. Kauhea itku vaan tulisi kun kioskit kiinni eikä saa hodaria 20 sekunnissa, myös järkkäreitä tarvittaisiin joku määrä.
|
|
|
|
|
leeremick26
Poissa
Suosikkijoukkue: Riley Star, Hannah Hayes
|
 |
Vastaus #106 : 20.07.2022 klo 09:45:12 |
|
Peltola saattaa avata myös oikeana wingbackina. Toivottavasti RFS-vieraspelissä kokeiltua ”Muri kymppipaikalla” -viritystä ei sentään nähdä.
Peltolaa on viety lähes joka matsissa wingbackin paikalle muutamaan otteeseen niin helvetin pahasti, että toivottavasti ei.
|
|
|
|
|
Thouni
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, San Lorenzo, M'well, Zapresic boys.
|
 |
Vastaus #107 : 20.07.2022 klo 09:50:04 |
|
Peltola saattaa avata myös oikeana wingbackina.
Tämä olisi tosiaan aikamoinen kauhuskenaario. Eiköhän Peltolaa ole jo tarpeeksi peluutettu väärällä pelipaikalla, ja todettu että se ei todellakaan toimi. Paikan päälle ei kannata missään tapauksessa lippujen ostoa jättää, kun auki on taas vain se yksi luukku. Siinä kun edes 200 ihmistä tulee ostamaan lippua 20 minuuttia ennen ottelun alkua ja myyjiä on kaksi, niin jää Stereo Lovet monelta kokematta.
|
|
|
|
|
#T#
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #108 : 20.07.2022 klo 09:56:25 |
|
Saako lippuja ostettua pitkin päivää stadionilta? Pääkaupunkiseudulla kyläilemässä ja voisihan tuota paikan päällä väijyä
Saa, mutta ainakin Klubipäätyyn jos on menossa niin kannattaa ostaa ennakkoon ettei jää ilman. Alle 300 lippua enää jäljellä tuonne. Tulee hienosti pääty täyteen 
|
|
|
|
|
Nimimerkitön
Poissa
Suosikkijoukkue: Kontrollipallo. Kontrolloidut hankinnat.
|
 |
Vastaus #109 : 20.07.2022 klo 10:16:03 |
|
Koskelalla tänään näytön paikka. Videolta on varmasti kovasti analysoitu Pilzenin muotoa ja prässitapaa joten oma taktiikka on viimeisen päälle hienosäädetty neutraloimaan vastustajan vahvuudet 
|
|
|
|
|
nurtsi1
Poissa
|
 |
Vastaus #110 : 20.07.2022 klo 10:17:48 |
|
Saa, mutta ainakin Klubipäätyyn jos on menossa niin kannattaa ostaa ennakkoon ettei jää ilman. Alle 300 lippua enää jäljellä tuonne. Tulee hienosti pääty täyteen  Ajoissa katsomoon ja valkoista päälle! Tifoa luvassa.
|
|
|
|
|
tölikan gosse
Poissa
Suosikkijoukkue: Nicky Hayen
|
 |
Vastaus #111 : 20.07.2022 klo 10:27:24 |
|
Plzen pyörittää, mutta Malik ratkaisee!
|
|
|
|
|
pupujussi
Poissa
Suosikkijoukkue: NURE, Galvez, Antman, Suhonen. FF2 KSP-hopea 2021
|
 |
Vastaus #112 : 20.07.2022 klo 10:34:23 |
|
taas striimi tuon solidsportin paskan kautta, mutta nyt vaan hinta noussut 5e -> 6,99e
|
|
|
|
|
Samson
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, New England Patriots
|
 |
Vastaus #113 : 20.07.2022 klo 10:36:52 |
|
taas striimi tuon solidsportin paskan kautta, mutta nyt vaan hinta noussut 5e -> 6,99e
Oikein hyvinhän toi toimi viime kerralla, hinta alkaa vaan olemaan aika suolainen.
|
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #114 : 20.07.2022 klo 10:38:56 |
|
Koskelalla tänään näytön paikka. Videolta on varmasti kovasti analysoitu Pilzenin muotoa ja prässitapaa joten oma taktiikka on viimeisen päälle hienosäädetty neutraloimaan vastustajan vahvuudet  Eiköhän tuo Plzeni ole taas täysi yli-analysoitu ja taktiikka keskittyy lähinnä vastustajan pimentämiseen. Jokainen liike ja syöttösuunta on täysin kontrolloitu skapparin toimesta. Todellisuudessa kukaan ei tiedä miten pitäisi pelata ja se "oma peli" on totaalisen ideaköyhää. Ei auta kuin toivoa, että Malik sooloilee minkä kerkeää eikä ymmärrä mitä " vittu Malik" tarkoittaa. Näillä eväillä Malikille kaksi ja Klubi voittaa kaikkien yllätykseksi 2-1. Mukavasti kyllä tulossa porukkaa tänään paikalle  Tunnelman kannalta täysin oikea ratkaisu, että yläkatsomo pidetään kiinni siihen asti, kunnes kaikki muut liput on myyty. Valkoista päälle ja päädyssä kaikki hereillä tifojen kanssa 
|
|
|
|
|
maakato
Poissa
|
 |
Vastaus #115 : 20.07.2022 klo 10:40:52 |
|
Koko aamun duunissa soinut päässä "HEL, HEL - HELSINKI".. Tietää, mikä päivä tänään on! Eipä tässä mitään hävittävää ole, toivoisin näkeväni tänään hyvin aggressiivisen Klubin, mutta tulen luultavasti pettymään. Toivottavasti paikalle tuleva porukka kuitenkin pukeutuu valkoiseen ja pitää aggressiiviseen tapaan meteliä! 
|
|
|
|
|
Vesa-Matti Soiri
Poissa
Suosikkijoukkue: bännätty 28.7. klo 20.30
|
 |
Vastaus #116 : 20.07.2022 klo 10:43:29 |
|
taas striimi tuon solidsportin paskan kautta, mutta nyt vaan hinta noussut 5e -> 6,99e
Mielummin näillä hinnoilla menee paikan päälle. Lippu päädystä poistettu 
|
|
|
|
|
|
JaJaJe
|
 |
JaJaJe
Vastaus #117 : 20.07.2022 klo 10:57:31 |
|
!HUOM! Valkoista päälle! !HUOM!
|
|
|
|
|
äftsicä
Poissa
|
 |
Vastaus #118 : 20.07.2022 klo 11:17:28 |
|
Menisiköhän avaus näin:
Malik
Hostikka/Soiri - Boujellab
Väänänen - Hetemaj
Murilo - Raitala - Hoskonen - Tenho - Browne
Hazard
Peltola saattaa avata myös oikeana wingbackina. Toivottavasti RFS-vieraspelissä kokeiltua ”Muri kymppipaikalla” -viritystä ei sentään nähdä.
Tähän lopputulokseen tulin myös itse. Boujellab tuo fyysisyyttä ja dynaamisuutta verrattuna muihin vaihtoehtoihin. Kun tuota vastustajan liikettä ja fyysisyyttä on painotettu, on ainoat vaihtoehdot siihen vastaamaan Nassim ja Anttu. Ja ei Anttua kiitos. Hostikka vetänyt hyvin ja Soiri on klesa joten Hostikkaan kallistuu. Oikealle Peltola on kyllä täysin mahdollinen. Koskela haluaa puolustaa. Muut valinnat aika itsestään selviä kaikkien ollessa kunnossa.
|
|
|
|
|
kolmosveskari
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #119 : 20.07.2022 klo 11:24:19 |
|
Milloin HJK on viimeksi voittanut jalkapallo-ottelun, jossa se on ollut materiaalin puolesta altavastaaja?
Belgradin Punainen tähti 3 vuotta sitten?
|
|
|
|
|
S.K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #120 : 20.07.2022 klo 11:34:35 |
|
Toimistolta terveisiä eli jos Malik tekee maalin niin jatkossa kuulutetaan #77 Malikin sijaan vain #77, johon on tarkoitus vastata Malik sen avausmatsissa kuullun Abubakarin sijasta. Sama homma kuin Murilon ja Atomin kohdalla. Toivottavasti päästään harjoittelemaan tänään. 
|
|
|
|
|
Samson
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, New England Patriots
|
 |
Vastaus #121 : 20.07.2022 klo 11:34:59 |
|
!HUOM! Valkoista päälle! !HUOM!
En laita  perinteisesti pelipaita päällä matsiin 
|
|
|
|
|
SerGo
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #122 : 20.07.2022 klo 11:35:44 |
|
Tähän lopputulokseen tulin myös itse. Boujellab tuo fyysisyyttä ja dynaamisuutta verrattuna muihin vaihtoehtoihin. Kun tuota vastustajan liikettä ja fyysisyyttä on painotettu, on ainoat vaihtoehdot siihen vastaamaan Nassim ja Anttu. Ja ei Anttua kiitos.
Hostikka vetänyt hyvin ja Soiri on klesa joten Hostikkaan kallistuu.
Oikealle Peltola on kyllä täysin mahdollinen. Koskela haluaa puolustaa.
Muut valinnat aika itsestään selviä kaikkien ollessa kunnossa.
Olin tulossa sanomaan aika lailla samoja juttuja. Kokemus kovemman temmon matseista on tällaisissa peleissä kullanarvoista, ja juuri sitä nämä perpat, raitalat ja myös Boujellab tuovat. Oikeastaan vaikeimmat valinnat olisivat ainakin itselleni oikea wingback sekä toinen toiseksi ylimmän oksan toinen pelaaja, joiden osalta vaaka taitaisi kallistua ihan viime pelien esitysten perusteella Browneen sekä Hostikkaan. Täysin mahdotonta ei liene myöskään 3-5-2:n (tai 5-3-2:n - ihan miten tämän haluaa ilmaista) käyttäminen, jolloin Boujellab pelaisi kymppinä ja kärjessä kirmaisivat sekä Malik että Radulovic. Todennäköisesti Koskela haluaa kuitenkin enemmän tukea wingbackeille, jolloin formaatioksi valikoitunee väkisinkin 3-4-3 tai 5-4-1.
|
|
|
|
|
Fatty:)
Poissa
Suosikkijoukkue: 1907
|
 |
Vastaus #123 : 20.07.2022 klo 11:37:18 |
|
MUISTAKAA VALKOISTA PÄÄLLE.
|
|
|
|
|
tölikan gosse
Poissa
Suosikkijoukkue: Nicky Hayen
|
 |
Vastaus #124 : 20.07.2022 klo 11:43:43 |
|
Milloin HJK on viimeksi voittanut jalkapallo-ottelun, jossa se on ollut materiaalin puolesta altavastaaja?
Belgradin Punainen tähti 3 vuotta sitten?
Sekin oli kriisikausi, joskin pahempi. Tulisikohan tänään siis voitto samaan tyyliin?
|
|
|
|
|
|
|
|