FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
24.09.2025 klo 14:20:56 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 118 [119] 120 ... 142
 
Kirjoittaja Aihe: Italia  (Luettu 457659 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
serpente

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus & New York Giants


Vastaus #2950 : 21.03.2016 klo 21:35:23

Seuraava valmentaja on varmasti halpa vaihtoehto. Contekin oli mahdollista ainoastaan Puman tuen ansiosta ja he tuskin innostuvat muista vaihtoehdoista.

Ryhmitysten puolesta varmaankin 4-3-3/4-1-4-1 ykkösjuttu, 4-4-2 varalla ja Juventuksen puolustusrungon takia johtoaseman lukottava 3-5-2. Pelaajistosta arvailuja, että putte possu De Rossi ei mitenkään mahdu nykyisellä juoksukunnollaan Conten joukkueeseen. Amerikan puistoliigassa höntsäilevät Giovinco ja Pirlo luonnollisesti katselevat myös kisat soffalta. Conte tekee saman mitä Sacchi '94 ja joukkueeseen pääsevät vain systeemipelaajat, mikä tarkoittaa Conten tapauksessa kahden suunnan joukkuepelaamista ja maksimaalista liikkuvuutta.
FinoAllaFine

Poissa Poissa


Vastaus #2951 : 23.03.2016 klo 22:25:11

Huomenna spanskit vastassa, Conte lähdössä matsiin 3-4-3 muodostelmalla. Aika outo valinta, kun tuosta raudanlujasta Juve-triosta kaksi poissa. Darmian-Bonucci-Astori olisi kolmikkona puolustuksessa.

Thiago Motta kiva nähdä kahden vuoden tauon jälkeen jengissä, omissa papereissa kuuluu ihanneavaukseen ehdottomasti. Myös Bernardeschin ja Insignen valinnoille littipeukut, toivottavasti saavat kunnolla peliaikaa näissä kahdessa harkkamatsissa.
ikeri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: On vain yksi Emiiri


Vastaus #2952 : 23.03.2016 klo 22:28:06

Heiskan iloksi Immobile jää sivuun loukin takia, korvaamaan saapuu Stefano Okaka Anderlechtistä.
http://www.figc.it/en/204/2531651/2016/03/News.shtml
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #2953 : 24.03.2016 klo 00:40:26

Heiskan iloksi Immobile jää sivuun loukin takia, korvaamaan saapuu Stefano Okaka Anderlechtistä.
http://www.figc.it/en/204/2531651/2016/03/News.shtml

Ei se nyt mikään ilonaihe ole koskaan, jos pelaaja loukkaantuu. Varsinkin kun korvaaja on taas melkoinen haku.
serpente

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus & New York Giants


Vastaus #2954 : 25.03.2016 klo 12:32:51

Olipas kyllä melkoinen elämys seurata eilen Conten 3-4-3:n askelmerkkejä ja tykkäsin kyl kovasti. Voisiko tuo olla lopulta sitten se oikea muoto nykyiselle materiaalille, kun löytyy Juventuksen topparit ja aika monia juonikkaita laitapelaajia.
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus & Forest Green Rovers


Vastaus #2955 : 25.03.2016 klo 15:50:18

Olipas kyllä melkoinen elämys seurata eilen Conten 3-4-3:n askelmerkkejä ja tykkäsin kyl kovasti. Voisiko tuo olla lopulta sitten se oikea muoto nykyiselle materiaalille, kun löytyy Juventuksen topparit ja aika monia juonikkaita laitapelaajia.

Sama! Enpä muista koska viimeksi olisi Italian peli rullannut noin mallikkaasti, näytti että tuolla systeemillä olisi pelattu jo iät ja ajat ja systeemi olisi pelaajilla verissä. Ja tosiaan vaikuttaisi, että tällaisella muodostelmalla saa Conte kiskottua nykyisestä rosterista sen kaiken hyvän irti. Yllätti todella positiivisesti. Tuoppi
Herstein

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #2956 : 29.03.2016 klo 12:46:52

http://euro2016.eurosport.co.uk/

Katselin tuossa alustavasti Italian ensi kisojen kaaviota. Melkein uskallan väittää, että Italian kannalta olisi parempi jäädä tuossa omassa lohkossa toiseksi, sillä silloin tie on auki välieriin asti. Toiseksi jäämällä vastaan tulisi siis ensimmäisellä pudotuspelikierroksella todennäköisesti joukkue akselilta Portugali/Itävalta ja puolivälierissä sitten Englanti, mikä tarkoittaa automaattista paikkaa välieriin. Lohkovoittajana Italia kohtaisi heti alkuun Espanjan tai Kroatian ja puolivälierissä Saksan.
Herstein

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #2957 : 13.04.2016 klo 17:04:09

Taitaa olla kolosveskan paikka auki kisoihin, kun Perin kävi eilen leikkauksessa, joka pitää miehen sivussa arviolta 5-6 kuukautta. Kaipa sen Donnarumman voisi ottaa aistimaan sitä kuuluisaa kisatunnelmaa?
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #2958 : 17.04.2016 klo 21:11:30

Laitetaan nyt tännekin, että Claudio Marchisio teloi tänään polvensa ja joutuu leikkauspöydälle. Huilia voi tulla jopa puolisen vuotta, ja eeämmät nyt ainakin jäävät väliin.
buono

Poissa Poissa


Vastaus #2959 : 18.04.2016 klo 23:21:31

Laitetaan nyt tännekin, että Claudio Marchisio teloi tänään polvensa ja joutuu leikkauspöydälle. Huilia voi tulla jopa puolisen vuotta, ja eeämmät nyt ainakin jäävät väliin.

Oli kuitenkin ensimmäinen nimi keskikentälle ja muutenkin varmoja avaajia mietittäessä.. Paha menetys.. :(
alvaro

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale & Z


Vastaus #2960 : 21.04.2016 klo 00:13:01

Tottin yllätysvalinnalle kisoihin etukäteen Ylos
IlDiavolo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Nkunkun Milan


Vastaus #2961 : 25.04.2016 klo 22:18:21

Tottin yllätysvalinnalle kisoihin etukäteen Ylos

Ylos Italialla olisi siis toivoa päästä sitten jopa alkulohkosta jatkoon.
Bjarne Stroustrup

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bjarne Riis


Vastaus #2962 : 03.05.2016 klo 10:40:49

Joko FIGC:ssä on paskottu housuun ja soiteltu epätoivoisia puheluja Ranierille?
kilpaIlpo

Poissa Poissa


Vastaus #2963 : 06.05.2016 klo 11:18:18

http://www.football-italia.net/83895/verratti-miss-euro-2016

Italian kovimmat keskikentät hajoaa.. tilalle jotain keskitason pelureita...
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus & Forest Green Rovers


Vastaus #2964 : 06.05.2016 klo 11:54:02

http://www.football-italia.net/83895/verratti-miss-euro-2016

Italian kovimmat keskikentät hajoaa.. tilalle jotain keskitason pelureita...

Kai sinne keskikentälle nyt nostetaan joku vitun Montolivo mukakorjaamaan aivan helvetillistä taitovajetta.
Litranen

Poissa Poissa


Vastaus #2965 : 07.05.2016 klo 01:10:33

Haiseva vitun silmä sentään!
Doblass
Vastaus #2966 : 11.05.2016 klo 16:16:34

http://www.football-italia.net/83895/verratti-miss-euro-2016

Italian kovimmat keskikentät hajoaa.. tilalle jotain keskitason pelureita...

Pirlon ja De Rossin johtamalle keskikentälle jo etukäteen Ylos
V.Jano

Poissa Poissa


Vastaus #2967 : 12.05.2016 klo 18:07:52

^

Ja luonnollisesti Ylos myös hyökkäyspään tutkaparille Totti-Cassano.

Hereillä nyt niiden valintojen kanssa!
Doblass
Vastaus #2968 : 12.05.2016 klo 18:51:52

^

Ja luonnollisesti Ylos myös hyökkäyspään tutkaparille Totti-Cassano/Toni/Quagliarella.

Hereillä nyt niiden valintojen kanssa!

Korjasin vähän.
Bogo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Fiorentina, Rapidin Vartti


Vastaus #2969 : 16.05.2016 klo 11:09:36

Marchision ja Verrattin puuttuminen on kyllä paha isku, varsinkin kun hyökkäykseen ei ole mitenkään takuuvarmaa suorittajaa tarjolla.
chandlerbing

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Wu-Tang Clan


Vastaus #2970 : 16.05.2016 klo 20:59:31

Italian ongelmaksi saattaa kostautua Antonio Conte. Mies on nero, mutta kovin systeemiinperustuva ajattelu saattaa tässä tapauksessa olla heikkous. Tarkoittaen sitä, että Conte saattaa ajatella vain systeemiään ajattelematta ketä hänellä on kentälle laittaa. Italialla on nyt niin isoja menetyksiä (Verratti, Marchisio), että ehkä vain parhaiden pelaajien laittaminen kentälle saattaisi olla ratkaisu. Conte voi hyvinkin sortua siihen, että kentällä nähdään "sopivampia" pelaajia, joilla ei sitten taso/formi riitäkkään yhtään mihinkään. Sen sijaan, että Antonio keksisi uuden systeemin jossa parhaat käytettävissä olevat pelaajat pääsisivät pelaamaan omilla paikoillaan. Juvessa materiaali oli vähän eri luokkaa kuin nyt Italialla.
el_m0nstro

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Röda


Vastaus #2971 : 16.05.2016 klo 22:01:54

Uutinen
LA LISTA — Portieri: Federico Marchetti (Lazio), Antonio Mirante (Bologna), Marco Sportiello (Atalanta).
Difensori: Francesco Acerbi (Sassuolo), Davide Astori (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Armando Izzo (Genoa), Angelo Obinze Ogbonna (West Ham), Lorenzo Tonelli (Empoli)
Centrocampisti: Marco Benassi (Torino), Federico Bernardeschi (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Danilo Cataldi (Lazio), Daniele De Rossi (Roma), Lorenzo De Silvestri (Sampdoria), Stephan El Shaarawy (Roma), Alessandro Florenzi (Roma), Emanuele Giaccherini (Bologna), Jorge Luiz Jorginho (Napoli), Marco Parolo (Lazio), Roberto Soriano (Sampdoria), Davide Zappacosta (Torino).
Attaccanti: Fabio Borini (Sunderland), Citadin Martins Eder (Inter), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli), Leonardo Pavoletti (Genoa), Graziano Pellè (Southampton).


Edellä mainitut 28 pelaajaa kutsuttu Conten toimesta tälle harjoitusviikolle, boldasin debytantit. Milanilla, Juventuksella, Anderlechtilla, PSG:llä & Manulla vielä kausi kesken, joten kyseisten seurojen pelaajia ei ole kutsuttu. Debytanteista suurimmalta osalta vaadittaneen ihmeitä kisoihin, Pavolettin näen lähtökohtaisesti potentiaalisimpana kisamiehenä, johtuen Italian huonosta prima punta-tilanteesta.
Herstein

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #2972 : 16.05.2016 klo 22:09:41

Berardia ja Franco Vazquezia olisin kyllä odottanut tuohon ryhmään mukaan, mutta hieman yllättäen jäivät alustavan kisajoukkueen ulkopuolelle. Kovavireistä Giovincoa myös vähän odoteltiin kisajengiin, periaatteessahan hänellä on kausi vielä kesken, mutta tuskinpa tuo joukkueeseen rapakon takaa on enää änkemässä. De Rossin paluu listoille pienoinen yllätys.
Hyp0x

Poissa Poissa


Vastaus #2973 : 16.05.2016 klo 23:05:29

De Rossin paluu listoille pienoinen yllätys.
Nyt on varmaan jo pakko ottaa edes joku tuttu ja turvallinen valinta keskikentälle, kun pari miestä ykkösavauksesta joutuu jo jättämään kisat väliin.
Mwandishi

Poissa Poissa


Vastaus #2974 : 16.05.2016 klo 23:19:16

Onko Bonucci pelikiellossa Coppassa, vai jo Chelsean miehiä?

edit: ja DDR ei yllätä kyllä ollenkaan, melkeinpä ykkösnimi keskikentälle Verrattin ja Marchision puuttuessa.
« Viimeksi muokattu: 16.05.2016 klo 23:21:17 kirjoittanut Mwandishi »

 
Sivuja: 1 ... 118 [119] 120 ... 142
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa