• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

TPS - IF Gnistan lauantai 13.5 klo 16:00 Urheilupuiston yläkenttä

Aloittaja megapallo, 13.05.2023 klo 11:26:41

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.



Lempilampi


Juuli

Umar ja Jänis ovat varmaan Mikan onnistuneimmat ulkkarihaut Yateken jälkeen.


Norppa

Lainaus käyttäjältä: Lempilampi - 13.05.2023 klo 16:20:40
Umar tulta ja tappuraa :tuoppi:

Ainoana tarjoaa edes jotain X-factoria. Sellaista jota yhä odotan Kappelta ja Rikulta jokaisessa hyökkäysessä.

Lempilampi

Tor.fig on huomattavasti aktiivisempi mitä Gero. Maaleja saisi tehdä vielä.



Glorious



Norppa

Lainaus käyttäjältä: _töhö - 13.05.2023 klo 16:35:31
Se roikku jo jonkin aikaa ilmas

Ottelutapahtumien mukainen juu. Meidän peli on tuota samaa diesel-jurnutusta mitä se on koko kausi ollut. Mut kuulemma tarvii olla kunnossa vasta kun karsinnankarsinnankarsinnat alkaa.

dunu

Tuomarilla on pilli turhan herkässä. Gnistanilla jo kaksi hävytöntä sukellusta, katson kentän tasolta parin metrin päästä.

Huvitti Laurikaisen kokeilu, jossa Riski siirrettiin vasempaan laitaan. Tepsi sai 0 hyökkäystä ja Gnistan teki maalin. Riski siirrettiin takaisin oikealle ja heti rimat kolisi.

Morchen

Yläloppusarjakin taitaa näillä esityksillä jäädä haaveeksi.



kouhi

Lainaus käyttäjältä: Morchen - 13.05.2023 klo 16:40:44
Yläloppusarjakin taitaa näillä esityksillä jäädä haaveeksi.

Eipä ainakaan tule turhan kovia nousupaineita.

Zabala


Juuli

Siukkola :D
Jokaisesta hipsusta vihellys ja tuosta punainen.

Norppa

Lainaus käyttäjältä: dunu - 13.05.2023 klo 16:40:17
Huvitti Laurikaisen kokeilu, jossa Riski siirrettiin vasempaan laitaan. Tepsi sai 0 hyökkäystä ja Gnistan teki maalin. Riski siirrettiin takaisin oikealle ja heti rimat kolisi.

Joka ottelussahan tuo vaihto on taidettu ottelun keskellä tehdä. Rikulla tulee joka matsissa se yksi hetkensä, muuten miestä ei näy lainkaan.

...ja tossa se Umarin kehnompi puoli, se tietty kömpelyys. No Mikalle taas tekosyy, oltais voitettu 6-1 mutku tuomari.

Lempilampi

Mitäs mitäs. Taidan mennä katsomaan pilviä tai puita tai jotain.


dunu

Suututtaa vitusti tuo tuomari. Meni ihan puhtaasti huutoihin ja sukelluksiin. Viheltää miten sattuu koko ajan. Pallo osui naamaan.

Bala oli syystäkin vihainen mennessään koppiin. Hakkasi seinää ja taisi kajauttaa suomeksi "VITTU!"

_töhö

Jaha, Umar pihalle sit. Näytti siltä, et pallo osu naamaan eikä lapikas todellakaan. Eiköhän tää peli ollu tässä sitte. Ens viikonloppuna Seinämäen junnuja vastaan, toivottavasti siellä sais kaljaa

Satanen


Zabala

Rääväsuinen pikkujunnu tähän asti ottelun parasta antia :ylos: