• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

TPS - Käpylä @ Kupittaa, 8.6. klo 18:30

Aloittaja WhiteHart, 08.06.2023 klo 10:34:53

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Seatbelt


_töhö


dunu

Muhis ja Gero painaa menemään :ylos:

Yleisöltä kunnioittava reaktio Kinnuselle.

Norppa

Tämä on se Riku jonka minä muistan - juoksee pallon kanssa naama kohti maalia ja  suurella todennäköisyydellä jotain tapahtuu.

dunu

#79
Edit.

Nautiskellaan nyt vaan kun kerrankin mahis (ja muhis).

_töhö


pieru-luigi

Hattu Muhammedille. Iha jees ilta hänellä.

Norppa

Nyt Umarilla on jo lupa ottaa se punane :D

Dagger

Muhis pilkulta, nyt saa riittää ettei tule kylläiseksi ja maalit ei enää maistu.

Seatbelt

Ei ollut Käpalla alun sekoilun jälkeen mitään balaa.

LOFIN


WhiteHart


_töhö


reijokinnas

Hyvin sympaattisen oloinen hattutemppuilija!

GGWP

täytyy näköjään unohtaa useammin seurata peliä :ylos: (unohdin koko pelin)

kouhi

Lainaus käyttäjältä: atletico1 - 08.06.2023 klo 19:22:16
aika järkyttävän iso tasoero teknisessä osaamisessa Helsingin viidenneksi parhaan joukkueen eduksi. Pojat pelaa oikein hyvää jalkapalloa.

Eipä silti ihan riittänyt hesan pojankoltiaisilla voittoon asti.

Zabala

Itselleni jäi paikan päällä matsin nähtyäni epäselväksi, että missä se järkyttävän suuri tekninen tasoero näkyi tarkalleen.

Fudaa

Ei voi muuta kuin ihmetellä KäPan joukkueen pelin johtamista, kun valmentaja nappaa ottelussa joka ei ensimmäinen melkeen ensimmäisenä keltaisenkortin epäasiallisesta käytöksestä niin kertoohan se jo paljon joukkueen tahtotilasta. Pataan tulee vaikka tiukkoja pelit ollut niin syö se pelaajien itseluottamuksen, ny tarvittaisiin johtajuutta tekemiseen. Joukkue on taitava ja nälkäinen mutta miten saada rentous tekemiseen sekä sitä kautta käännettyä tämä tappioiden putki.