Oulunkylän kenttä
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, Savannah Bananas
|
 |
Vastaus #100 : 25.07.2023 klo 15:52:23 |
|
On se hauskaa, että vaikka tuloksellisia odotuksia ei erityisesti ole, niin koko päivän on jännittänyt enemmän kuin moni muu olennainen asia. Pakko oli sihauttaa IPA auki jo ennen neljää.
Jos vastoin odotuksia HJK saisi ehjän pelin, niin mahdollisuuksiahan olisi vaikka mihin.
|
|
|
|
Kiitaja
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti, SM
|
 |
Vastaus #101 : 25.07.2023 klo 15:54:03 |
|
Tikkupelle ja europelit, 0-3 kotona islantilaisilta pataan. Eiköhän aikalailla samaa ole luvassa Hesoissa tänään.
|
|
|
|
Cantonakaskessa
Poissa
|
 |
Vastaus #102 : 25.07.2023 klo 15:55:27 |
|
Talvisota unohtui, saatana. Meillä on ja oli Koskelat Suomesta; söivät tilastodataa ja paskansivat excell-(t)ulosteita, ja silti saivat kenkää. Pöyhkeän itsevarmoilla suomalaisilla on varaa palkata lippishattuinen jonne valmentajaksi, leikitellään ja kisutellaan vastustajilla. Kyllä se siitä Tokenee, kunhan lopetetaan kumartelu. Viesti kirjoitettu persjalkaisten suomalaisnaisten kunniaksi.
|
|
|
|
Mazaa
Poissa
|
 |
Vastaus #103 : 25.07.2023 klo 15:57:13 |
|
52 lippua jäljellä päätyyn.
|
|
|
|
Thauvin
Poissa
Suosikkijoukkue: muchas gracias afición, esto para vosotros
|
 |
Vastaus #104 : 25.07.2023 klo 16:00:38 |
|
Miksi tuo kusinen katiska ei näytä mitkä katsomot on ollut myynnissä ja mitkä ei? Nyt näyttää siltä että pohjoinen ja yläkatsomo (lähes) ovat loppuunmyytyjä, mitä en jaksa uskoa.
|
|
|
|
sokerisakari
Poissa
Suosikkijoukkue: Keltainen toukokuu mikset sä jo tuu
|
 |
Vastaus #105 : 25.07.2023 klo 16:19:19 |
|
Kunhan poikkesin toivottamaan klubille onnea illan matsiin, tukevasti klubin ja muidenkin suomalaisten vankkureissa euroopassa! Tilipäivä, HJK TV auki ja kisastudio pystyyn koko perheen voimin. Harmittaa vieläkin Hongan ja Hakan taipumiset, toivottavasti edes KuPS pystyy antamaan klubille tulitukea maapisteiden muodossa.
Muutaman vuoden takaisessa Molde-KuPS matsissa käyttivät elegantin yksinkertaista murtautumismallia millä saivat luotua vaarallisia tilanteita liukuhihnalta: siirtelivät kaikessa rauhassa palloa puolustuslinjassa omalla kenttäpuoliskollaan odotellen sopivaa hetkeä heittää laadukas pitkä pallo ristiin KuPS:n linjan taakse. Linjan takaa laidalta sitten löivät välittömästi pallot luukulle, minne onnistuivat jatkuvasti rakentamaan paikallisen ylivoiman toppareita vastaan, ja tämän ylimiehittämisen ansiosta pääsivät toistuvasti yrittämään näytöstyyliin viimeistelyä vaarallisilta sektoreilta.
|
|
|
|
#T#
Paikalla
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #106 : 25.07.2023 klo 16:23:21 |
|
Näkyykö HJK TV virossa?
|
|
|
|
Chaechu
Poissa
|
 |
Vastaus #107 : 25.07.2023 klo 16:30:11 |
|
Näkyykö HJK TV virossa?
Eiköhän, itse ainakin katsoin edellisen pelin Kroatiassa hotellin parvekkeella ilman ongelmia. 
|
|
|
|
n00bster
Poissa
|
 |
Vastaus #108 : 25.07.2023 klo 16:34:23 |
|
Näkyykö HJK TV virossa?
Itsellä tulee ainakin tuollainen virhe "HJK - Molde FK content unavailable. The stream you are looking for is not available in your region."  Onneks on VPN.
|
|
|
|
Kilhammer
Poissa
|
 |
Vastaus #109 : 25.07.2023 klo 16:36:01 |
|
Molde tekee edelleen maaleja samaan tahtiin kuin viime kaudella, kun se voitti mestaruuden, mutta jättimäinen ero ja ongelma on oman maalin suojelemisessa. Omissa on kohta kolissut yhtä monta kertaa kuin koko viime kaudella. Erikoistilanteiden puolustaminen ja ns. man-marking on ollut todella vaikeaa Moldelle.
Toki myös hyökkääminen on ollut hitaampaa ja vaatimattomampaa kuin kollegaforumnisti tuossa ylhäällä totesi heidän tavastaan juoksuttaa pelaajia linjan taakse.
|
|
|
|
Away Kit
Poissa
|
 |
Vastaus #110 : 25.07.2023 klo 16:39:09 |
|
Jostain syystä sitä vaan jaksaa olla aina toiveikas tässä vaiheessa vaikka kaikki faktat ja historia osoittaa että ei tästä mitään tule. Onko rakkaus tällaista? Tietääkö kukaan? Pettääkö se tärkein kuitenkin aina vaikka kuinka uskoisi että tällä kertaa kaikki on toisin?
|
|
|
|
pahku
Poissa
|
 |
Vastaus #111 : 25.07.2023 klo 16:40:04 |
|
https://nordicfootballpod.libsyn.com/ Tuolla on ennakkoa pohjoismaiden liigojen tuntijoilta englanniksi. Alkaa 11 min kohdalla. Eipä ollut kummonen hjk:n osalta, ei kannata kuunnella. Ellei sitten vastustajien kuulumiset kiinnosta. Nämä ovat enemmän Ruotsin ja Norjan liigoja seuraavia. Maaleja lupaavat Molden peleihin ja luulevat norjalaisten pärjäävän Häckeniäkin vastaan.
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.07.2023 klo 16:51:23 kirjoittanut pahku »
|
|
|
|
|
Neljä Tähteä
Poissa
|
 |
Vastaus #112 : 25.07.2023 klo 16:40:10 |
|
Molde tekee edelleen maaleja samaan tahtiin kuin viime kaudella, kun se voitti mestaruuden, mutta jättimäinen ero ja ongelma on oman maalin suojelemisessa. Omissa on kohta kolissut yhtä monta kertaa kuin koko viime kaudella. Erikoistilanteiden puolustaminen ja ns. man-marking on ollut todella vaikeaa Moldelle.
Toki myös hyökkääminen on ollut hitaampaa ja vaatimattomampaa kuin kollegaforumnisti tuossa ylhäällä totesi heidän tavastaan juoksuttaa pelaajia linjan taakse.
Molden onneksi Klubi ei pelitilannemaaleja juuri tee  Ehkä Euroopassa tämä kirous ei pure ja taululla nähdään 3 - 0/1 illan päätteeksi.
|
|
|
|
eepahh
Poissa
Suosikkijoukkue: 1907
|
 |
Vastaus #113 : 25.07.2023 klo 17:05:32 |
|
Stereo love! kohta mennään... 
|
|
|
|
agsu
Poissa
|
 |
Vastaus #114 : 25.07.2023 klo 17:06:02 |
|
Näköjään sadetta tulossa pelin ajaksi. Noh, ei anneta haitata.
|
|
|
|
Laukaisukoneenkuljettaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Claude Simon
|
 |
Vastaus #115 : 25.07.2023 klo 17:07:16 |
|
Talvisota unohtui, saatana. Meillä on ja oli Koskelat Suomesta; söivät tilastodataa ja paskansivat excell-(t)ulosteita, ja silti saivat kenkää. Pöyhkeän itsevarmoilla suomalaisilla on varaa palkata lippishattuinen jonne valmentajaksi, leikitellään ja kisutellaan vastustajilla. Kyllä se siitä Tokenee, kunhan lopetetaan kumartelu.
Viesti kirjoitettu persjalkaisten suomalaisnaisten kunniaksi.

|
|
|
|
rojadirecta
Poissa
|
 |
Vastaus #116 : 25.07.2023 klo 17:11:07 |
|
Miksi tuo kusinen katiska ei näytä mitkä katsomot on ollut myynnissä ja mitkä ei? Nyt näyttää siltä että pohjoinen ja yläkatsomo (lähes) ovat loppuunmyytyjä, mitä en jaksa uskoa.
Kaikki on ollut myynnissä paitsi yläkatsomon kaksi reunimmaista lohkoa molemmilta puolilta ja osa pohjoisesta, johon on annettu lippuja junnuille perheineen.
|
|
|
|
Anorok
Poissa
|
 |
Vastaus #117 : 25.07.2023 klo 17:11:46 |
|
Näköjään sadetta tulossa pelin ajaksi. Noh, ei anneta haitata.
Norjassa hyvin pitkälti samanlaiset kelit kun Suomessakin. Jos olis joku Besiktas vastassa, niin sitten sitä toivoisi jääkylmää pohjoistuulta plus 7 astetta ja vielä vesisade kaupan päälle.
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #118 : 25.07.2023 klo 17:12:59 |
|
Joka kerta sen unohtaa, mutta oliko se nyt niin, että 1,5h ennen matsia tulee kokoonpanot näihin hassutteluihin?
|
|
|
|
S.K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #119 : 25.07.2023 klo 17:23:41 |
|
Joka kerta sen unohtaa, mutta oliko se nyt niin, että 1,5h ennen matsia tulee kokoonpanot näihin hassutteluihin?
1h - 1h15min aiemmin näkynyt yleensä.
|
|
|
|
Teisnacher
Poissa
|
 |
Vastaus #120 : 25.07.2023 klo 17:34:56 |
|
Sadekeliä pukkaa. Norskit tykkää. Kohta suunta kohti Boltia! Klubi <3
|
|
|
|
moniveto
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, JJK
|
 |
Vastaus #121 : 25.07.2023 klo 17:35:40 |
|
“Kivasti” näyttäs loppuillan tosiaan satavan. Hei, mikä olikaan repun suhteen protokolla, saako keskikaljaa sisältävän johonkin talteen matsin ajaksi?
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #122 : 25.07.2023 klo 17:39:44 |
|
Sateelle  Paras futiskeli. Hei, mikä olikaan repun suhteen protokolla, saako keskikaljaa sisältävän johonkin talteen matsin ajaksi?
Hei, minä ja ystäväni voimme auttaa näiden juomisessa siinä Klubipäädyn sisäänkäynnin edessä. Repun säilytykseen tarkoitettuja tiloja oli ainakin ennen itäkatsomon sisäänkäynnillä. Liekkö luovuttu niistäkin jo kokonaan.
|
|
|
|
Holmgård
Poissa
|
 |
Vastaus #123 : 25.07.2023 klo 17:42:21 |
|
Erikoistilanteiden puolustaminen ja ns. man-marking on ollut todella vaikeaa Moldelle.
Ns miesvartiointi vai? Molden turskaporukka lienee fyysisesti ja sitä myöten myös tilannetempossa pahasti edellä, joten hammastikkujen olisi tärkeää pimputella palloa alakerrassa keskikentällä ja laidoissa näennäisesti käyttäen ilman että tulisi pahoja hasseja. Vaaraton pimputussiirtely pitää pelin tasaisena ja tylsyttää viikinkien terävyyden ja kovuuden tositilanteissa. Nordiksen kumirouhemuovimatto on kuitenkin vittumainen alusta yrittää pelata jalkapalloa kun se ei siihen sovi. Moni Moldea kovempikin jengi on ollut tahmea muovimatolla, etenkin jos peli ei ole hallussa vaan kitkaisella paska-alustalla pitää jatkuvasti prässätä, peittää ja suorittaa muuta ankeaa. Mutta pystyykö tikkutoke tuolla poppoolla pimputtelemaan norjalaisia vastaan? Eipä välttämättä onnistu. Toivotaan ihmettä eli maapisteitä.
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.07.2023 klo 17:46:13 kirjoittanut Holmgård »
|
|
|
|
|
tactico
Paikalla
Suosikkijoukkue: Kilpailulliset opportunistit
|
 |
Vastaus #124 : 25.07.2023 klo 17:52:10 |
|
|
|
|
|
|
|