Lord Bendtner
Poissa
|
 |
Vastaus #3975 : 03.07.2024 klo 15:30:44 |
|
Muutama päivä sitten tuli Manun topikkiin kirjoiteltua että ei niitä siirtoja ole paljoa muutkaan tehneet. Lähinnä ilmaissiirtoja ja osto-optioiden aktivointeja ovat valjuseurat toistaiseksi tehneet. EM-kisat, Copa ja muutamassa seurassa (Pool, ManU, Bayern) käynnissä olevat laajat uudistukset hidastavat sitä että pyörät kunnolla lähtisivät pyörimään.
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3976 : 04.07.2024 klo 18:06:34 |
|
Hollantilaisten lähteiden mukaan Brighton on hyväksynyt Feyenoordin kanssa 30+bonarit Mats Wiefferistä. Samasta lähteestä sanotaan myös liverpoolin tekevän "frantic attempts to sign him" (De Telegraaf)
Wiebe de vriesin mukaan taas Slot on käynyt keskusteluja Crysensio Summervillen kanssa.
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3977 : 05.07.2024 klo 11:51:44 |
|
Poolin pelaajat palailevat pikkuhiljaa treeneihin ja tänään palaavat ensimmäiset 8. Stefan Bajcetic, Conor Bradley, Jarell Quansah and Sepp van den Berg will get started in the morning, followed from lunchtime by Owen Beck, Curtis Jones, Caoimhin Kelleher and Kostas Tsimikas. Slotin pressi on klo 13 suomen aikaa ja sitä voi seurata poolin youtubesta.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3978 : 05.07.2024 klo 13:39:54 |
|
Jimbo vaikuttaa olevan noista toimittajista sieltä järkevämmästä päästä.
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3979 : 07.07.2024 klo 09:54:54 |
|
Englanti, Hollanti ja Ranska ovat jatkossa ja ainakin toinen kahdesta ensin mainitusta on finaalissa asti. En ole varma kuinka tarkkana tuo lomajakso on, mutta jos nyt pysytään siinä tasan 3 viikossa ja jos tippuminen tulisi välierissä niin liittyisivät todennäköisesti kesken USA tourin. Touristakaan ei mitään tarkkoja päiviä ole tiedossa muuta kuin pelit (27.7, 1.8, 4.8 ). Todennäköisesti poistuvat heti tuon viimeisen pelin jälkeen.
Copassa pelataan näköjään myös "pronssipeli" joten sieltä ei kukaan Mac Allister, Diaz, Nunez kolmikosta kerkeä tourille. Alisson tippui viime yönä joten liittynee kesken tourin.
Ilmeisesti ainakin yksi peli tuohon on suunnitteilla ennen touria. Jossain oli maininta, että tuo peli olisi suljettujen ovien takana, mutta tiedä näistä.
On tuossa kuitenkin aika iso lista: TAA,Gomez,VVD,Gakpo,Gravenberch,Konate, Mac Allister,Diaz ja Nunez eli 9 pelaajaa liittyy mukaan about 2 viikkoa ennen kuin sarja jo alkaa.
|
|
|
|
koera
Poissa
|
 |
Vastaus #3980 : 07.07.2024 klo 13:17:14 |
|
Kiva iskostaa uuden pelitavan nyanssit samaan aikaan kun pitäisi ensin olla pari viikkoa pelkkää palautumista, sitten kuntokausi ja sitten vielä reilu marginaali kuntokauden ja pelien välillä. Nyt siis matkustellaan ja höntsätään kun matkustelu ja höntsäys ovat ne kaksi viimeistä asiaa joita pitäisi tehdä.
Aivan täydellisen katastrofin ainekset käsillä, ihmiskoe jossa laitetaan ukot pelaamaan pari kautta putkeen ilman palautumista, kuntokautta tai edes pientä lepoa pääkopalle. Slotin kengissä laittaisin kisoja pelaavat ukot kahden viikon lomalle ja lähtisin alkukauteen suosiolla ilman VVD:tä TAA:ta ja kumppaneita. Junnut osoittivat hyviä merkkejä viime kaudella, joten nyt vaan rohkeasti vastuuta silläkin uhalla että alkukaudesta ei pysytä kärjen tahdissa. Vaihtoehto on nimittäin se että nimiukot putoilevat yksi toisensa jälkeen siinä vaiheessa kautta kun panokset ovat kovimmillaan.
|
|
|
|
Dagger
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi, Apollo, Hyps,FC TPS, LFC
|
 |
Vastaus #3981 : 07.07.2024 klo 14:19:12 |
|
Slotin kengissä laittaisin kisoja pelaavat ukot kahden viikon lomalle ja lähtisin alkukauteen suosiolla ilman VVD:tä TAA:ta ja kumppaneita. Junnut osoittivat hyviä merkkejä viime kaudella, joten nyt vaan rohkeasti vastuuta silläkin uhalla että alkukaudesta ei pysytä kärjen tahdissa.
Ihan hyvä pointti, akkujen lataaminen, palautuminen sekä ihan oikea loma on erittäin tärkeää. TAAlle nyt tuskin mitään rasitusta tulee liiemmälti tuon turistireissun aikana. Diaz, Macca,VVD, Gakpo & Nunez (unohtuiko joku?) tarvitsevat sitten lepoa ja jälkimmäinen kolmikko varsinkin juhlittuaan mestaruutta ensin.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3982 : 07.07.2024 klo 14:29:11 |
|
Eiköhän se mene siten, että viimeisen pelin jälkeen jokaiselle kolmen viikon loma joista kaksi viikkoa lepoa ennen kuin avaavat omatoimisen harjoittelun.
|
|
|
|
bergerinpatrik
Poissa
Suosikkijoukkue: LFCInter
|
 |
Vastaus #3983 : 07.07.2024 klo 19:55:25 |
|
Thiago lopettaa pelaajauransa. Harmillinen homma nuo loukkaantumiset, muuten yksi taitavampia pelaajia, joita on punanutussa koskaan nähty. Varsinkin triplakauden kevät oli muistaakseni sellaista keskikentän dominanssia, jota ei aikaisemmin ole nähty.
Kaikkea hyvää ja valmennusuralle vaan!
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3984 : 08.07.2024 klo 17:58:09 |
|
Jimbon uusin pläjäys The Athletic: https://www.nytimes.com/athletic/5623689/2024/07/08/liverpool-aaron-briggs-development-coach/Liverpool appoint former Manchester City analyst Aaron Briggs as elite development coach
Liverpool have added former Manchester City analyst and coach Aaron Briggs to Arne Slot’s backroom staff.
The 37-year-old is the club’s new elite development coach — filling the role vacated by Vitor Matos at the end of last season.
Briggs, who will be the key link between the academy and the first-team set-up, had been pursued by a number of Premier League clubs this summer.
He was assistant coach at German club Wolfsburg under Niko Kovac prior to their departure from the club in March.
Briggs worked at Monaco as tactical analysis coach, assistant coach and then head of football methodology between 2020 and 2022.
He also spent nine years at Manchester City where he rose up the ranks from Under-18 performance analyst to senior first team performance analyst having previously been on the staff at Blackpool and Preston North End.
Briggs is the fourth addition to Slot’s staff after Spike Hulshoff (assistant coach), Ruben Peeters (lead physical performance coach) and Fabian Otte (goalkeeping coach).
Liverpool are still in the process of recruiting a first-team coach. Former Everton and Netherlands defender Johnny Heitinga is one of the names currently under consideration. Heitinga was part of David Moyes’ staff at West Ham but left the London club when the Scotsman’s reign ended in May. Omat tiedot eivät valitettavasti riitä kattamaan, että mimmonen kaveri tämä Briggs on, joten en osaa sanoa mitään mitä ei ole tuossa ylempänänä jo mainittu. Osaako kukaan?
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3985 : 08.07.2024 klo 20:40:06 |
|
Briggs on varmaan sitten toinen niistä nimistä, mitkä Slot meinasi vahingossa lipsauttaa. EXCL: Liverpool are closing in on deal to sign Rio Ngumoha (2008) as he’s leaving Chelsea Academy.
#LFC are set to break historical wage structure for Academy to sign Rio, who’s highly rated by the club.
Deal set to be completed soon. Itse en kaverista mitään tiedä, mutta Chelsean topicista stalkattuna kova nimi ikäisekseen. Jaros set to step up and be part of the first-team squad this season. @Pearce Isoin kysymys varmaan on onko kakkonen vai kolmonen? Kolmosveskarit yleensä ovat vanhempaa ikäluokkaa jotka ovat enemmän mentoreina eikä haittaa jos ei peliaikaa tule. Jaros tarvitsee kuitenkin peliaikaa ja onko ressupelit riittävästi? Toki voi hyvin olla, että jos Kelleher myydään niin Jaros olisi sitten kakkosena.
|
|
|
|
Epäonnensoturi
Poissa
|
 |
Vastaus #3986 : 08.07.2024 klo 22:08:38 |
|
Kelleher haluaa varmasti jo ykkösveskan roolia, joten Jaros on todennäköisesti uus kakkosveska. Kolmosveskan kohdalla tässä nyt ei ole mikään kiirä vaan voidaan rauhassa odotella ja katsoa tuonne elokuun loppupuolelle asti.
|
|
|
|
Done
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3987 : 09.07.2024 klo 12:53:44 |
|
FSG ilmeisesti hommaamassa Bordeauxin kakkosseuraksi. Bordeauxin nykyinen valmentaja on entinen pool pelaaja Albert Riera.
|
|
|
|
Nutmeg
Poissa
Suosikkijoukkue: LFC
|
 |
Vastaus #3988 : 10.07.2024 klo 18:12:52 |
|
Liverpool believe they have signed one of the most exciting youngsters in English football in Rio Ngumoha. And it is believed an angry Chelsea have been left furious with how they have lost one of the brightest talents in their academy to a rival.
Some further details regarding Liverpool’s acquisition of Rio Ngumoha from Chelsea:
Club sources refute the notion that the financial offerings presented to Ngumoha exceed Liverpool’s existing wage structure - the deal will remain within the parameters of the club’s existing strategies.
There are suggestions that Chelsea’s offer to Ngumoha was equal to or greater than Liverpool’s - the primary motovation for the Cobham product’s move is pathway related, as opposed to any overwhelming monetary incentives.
During meetings the youngster was provided details of Liverpool’s plans for eventual first team integration following academy involvement which appealed greatly - contributing to his preference for the Mersyside club ahead of Premier League competitors.
The deal is subject to regulatory approval processes which are set to be completed in the coming days, after which Ngumoha will officially commence training with Liverpool’s under-18s ahead of the 2024/25 season. Hienoa, että löytyy vielä nuoria superlupauksia, jotka eivät mene raha edellä 
|
|
|
|
CC2
Poissa
|
 |
Vastaus #3989 : 10.07.2024 klo 19:52:38 |
|
Hienoa, että löytyy vielä nuoria superlupauksia, jotka eivät mene raha edellä  Jos Chelsealla ei ole tarjota kunnon tietä edariin, mutta Poolilla on, niin silloin kaikki asiat huomioon ottaen on siirto Pooliin myös taloudellisesti kannattavampi pitkässä juoksussa, jos kaikki menee odotusten mukaan. Kuitenkin breikkaaminen edarissa on se mikä tarjoaa tien isoihin rahoihin vasta. Junnurahat ovat parhaimmassakin tapauksessa roposia noihin verrattuna. Jokainen nuori pelaaja varmasti pyrkii maksoimaan oman taloudellisen arvon. Se ei nouse Chelsean penkillä.
|
|
|
|
potQball
Poissa
|
 |
Vastaus #3990 : 11.07.2024 klo 10:05:36 |
|
Viimeisimpien tietojen mukaan Darwin on alfa.
|
|
|
|
hardluckpool
Poissa
|
 |
Vastaus #3991 : 11.07.2024 klo 10:30:11 |
|
Viimeisimpien tietojen mukaan Darwin on alfa.
Kunhan seuraavat tiedot eivät ole, että sieltä tulee jotain majun ulkopuolellekin vaikuttavia sankioita.
|
|
|
|
pussihousumies
Poissa
|
 |
Vastaus #3992 : 11.07.2024 klo 10:33:43 |
|
Tämähän kääntyy isosti plussalle Poolille, kun Darwin ei matkustele säännöllisesti läträämään huumeilla ja huorilla rapakon taakse. Levänneempi Nunez painaa kassia Valioliigassa vähän eri tahtiin ensi kaudella.
|
|
|
|
|
potQball
Poissa
|
 |
Vastaus #3994 : 11.07.2024 klo 11:03:08 |
|
Kuva vääristää. Siinä oli 5-6 Escobarin torpedoa joita Charles pidätteli. Tuon suojauksen läpi tulleen on pakko olla tullut tilanteen ulkopuolelta!
|
|
|
|
bergerinpatrik
Poissa
Suosikkijoukkue: LFCInter
|
 |
Vastaus #3995 : 11.07.2024 klo 12:08:06 |
|
Helvetin pitkä maajoukkuebänni vaan!
|
|
|
|
|
Bwana
Poissa
Suosikkijoukkue: Futis-talebanit
|
 |
Vastaus #3997 : 11.07.2024 klo 13:35:07 |
|
Kun pää kestää ja tekniikkaa on. Varmaankin Pickfordin vika...
|
|
|
|
|
keke vlk
Poissa
Suosikkijoukkue: Haka
|
 |
Vastaus #3999 : 11.07.2024 klo 13:49:21 |
|
Darwin 
|
|
|
|
|
|