FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.11.2025 klo 07:47:11 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 96 [97] 98 ... 131
 
Kirjoittaja Aihe: Chelsea FC 2023-2024  (Luettu 331431 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
CC2

Poissa Poissa


Vastaus #2400 : 09.06.2024 klo 12:19:24

Lainaus
Chelsea have prepared Pedro Lima deal with Strasbourg: Brazilian right back expected to join the French club from Sport Recife.

Agreement on personal terms, working on final details between clubs to be sealed in the next days.

🇧🇷 Strasbourg move with view to #CFC future.

-Fab
Yrski

Poissa Poissa


Vastaus #2401 : 09.06.2024 klo 13:20:37

Siirtosummaa ei kaiken tietävä Fabriziokaan tällä kertaa maininnut, mutta tuskin lienee Pedron hintalappu muuta kuin pahaisia miljoonia. Positiivista myös meno suoraan Strasbourgiin, jossa sitten kolmen-neljän tulevan vuoden aikana voidaan katsella, että minkä tason pelaaja sieltä onkaan tulossa.

Pitkään on ollut muuten hiljaista BlueCon "seurashoppailun" kanssa. Suurin piirtein joka paikasta onkin tosin sanottu ei kiitosta ostotarjouksille, eli saapa nähdä mistä näille enemmän tai vähemmän hakuammunnalla a.k.a datascouttauksella haalituille junnuille löydetään kasvualusta.
Jalasvaara

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, TPS


Vastaus #2402 : 09.06.2024 klo 18:52:14

Ben Jacobs kirjoittelee, että Everton olisi kiinnostunut hankkimaan Brojan ja siirtosummakin olisi vielä 30 miljoonaa puntaa. En tiedä pitääkö hinta alkuunkaan paikkaansa, mutta tuohon hintaan voin itse lähteä kuskaamaan Armandon muuttokuormaa, jos se edesauttaa siirron toteutumista.
CC2

Poissa Poissa


Vastaus #2403 : 09.06.2024 klo 18:53:18

Ben Jacobs kirjoittelee, että Everton olisi kiinnostunut hankkimaan Brojan ja siirtosummakin olisi vielä 30 miljoonaa puntaa. En tiedä pitääkö hinta alkuunkaan paikkaansa, mutta tuohon hintaan voin itse lähteä kuskaamaan Armandon muuttokuormaa, jos se edesauttaa siirron toteutumista.
Ben Jacobsin luotettavuus on tosin vähän niin ja näin. Voin tulla itsekin jeesaamaan muuttakuorman hoitamisessa.
Vaffanculo

Poissa Poissa


Vastaus #2404 : 10.06.2024 klo 22:28:10

Romanon mukaan Chelsea ilmoittanut kiinnostuneille, ettei Colwill ole myynnissä. Oikein hyvä.
Nks

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea


Vastaus #2405 : 10.06.2024 klo 22:51:28

Romanon mukaan Chelsea ilmoittanut kiinnostuneille, ettei Colwill ole myynnissä. Oikein hyvä.

Tää piti ja olikin selvä homma. Onneksi nyt tuli "virallinen" varmistus niin ei tarvi pool fanien enään spekuloida tätä :D!
mailou

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea


Vastaus #2406 : 11.06.2024 klo 13:03:56

Seskon osalta huhuille voidaan laittaa stoppi.
Lainaus
Fabrizio Romano:
🚨🇸🇮 EXCLUSIVE: Benjamin Šeško has decided to STAY at RB Leipzig and sign new contract on improved terms!

Decision made for talented striker, similar to what Haaland decided back in the days at BVB.

❗️ Šeško will stay at Leipzig with a new gentlemen agreement for future exit.
StamfordBridge

Poissa Poissa


Vastaus #2407 : 11.06.2024 klo 13:14:21

Seskon osalta huhuille voidaan laittaa stoppi.
Jackson loukkaantunut majuottelussa ja voi olla, että on poissa koko preseasonin sekä kauden alun, Brojan kanssa on jo muuttokuorma valmiina, joten nyt vaan kaikki paukut Alvarezin hankkimiselle.
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #2408 : 11.06.2024 klo 16:27:42

Seskon osalta huhuille voidaan laittaa stoppi.

https://www.telegraph.co.uk/football/2024/06/11/chelsea-transfer-news-interest-aston-villa-jhon-duran/

Jhon Durania sitten seuraavaksi listalla, kertoo Law.

Tätähän jossain määrin jo huhuiltiin tammikuussa, mutta seuran kiinnostus ei silloin edennyt sen pidemmälle. Ei kyllä lähtökohtaisesti ihan hirveästi puhuttele meikäläistä tämä. Sen vähän mitä nyt kolumbialaiselta Villassa nähnyt, niin ihan sähäkkä tapaus ja viimeistelijänä myös ihan hyvän oloinen, mutta toisaalta sitten kuitenkin kokonaisuutena aika raakileesta pelaajasta kyse ja loukkejakin viime kauteen mahtui ihan kohtalainen määrä.

Ei siis välttämättä sellainen arpa, mitä lähtisin itse kokeilemaan, mutta voin toki olla ihan väärässä ja laatuammattilaisten ylivertaiset dataexcelit näkevät tässä taas jotain, mitä kukaan muu ei näe. Sen kuitenkin totean, että jos kyseessä olisi ihan oikea maailmanluokan lupaus, niin ei Villa hänestä olisi käytännössä omakustannehintaan reilun vuoden jälkeen luopumassa.

Ilmeisesti seuran listalla olisi Duran Duranin lisäksi pari muutakin nimeä, joista yhtenä mahdollisena Law mainitsi Solanken.
CC2

Poissa Poissa


Vastaus #2409 : 11.06.2024 klo 16:32:05

Sen kuitenkin totean, että jos kyseessä olisi ihan oikea maailmanluokan lupaus, niin ei Villa hänestä olisi käytännössä omakustannehintaan reilun vuoden jälkeen luopumassa.

Ei niin, koska Villa on luopumassa hänestä siitä syystä, että heillä on ongelmia FFP:n kanssa.

Palmerin hankinnan jälkeen en itse uskalla tuomita hankintoja, ennen kuin he ovat todella saaneet tulikasteensa.
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #2410 : 11.06.2024 klo 17:04:47

Ei niin, koska Villa on luopumassa hänestä siitä syystä, että heillä on ongelmia FFP:n kanssa.

Ehkäpä näin, mutta ovat silti haarukoineet pelaajistostaan nimenomaan jämäroolia pelanneen Duranin sopivaksi pelaajaksi tilien tasaamista varten. Jos pitäisivät Durania yhtä hyvänä pelaajana kuin Chelsean rekrykaverit selvästi pitävät, niin tuskin olisivat hänestä luopumassa ollenkaan, vaan ottaisivat ne muutamat irtomiljoonat jostain muualta. Todettakoon myös, että ei Duranin myynnistä mitään merkittävää helpotusta Villan FFP-kuvioihin tulisi, koska kirjanpitoarvoa on vähän toistakymmentä miljoonaa jäljellä.

Palmerin hankinnan jälkeen en itse uskalla tuomita hankintoja, ennen kuin he ovat todella saaneet tulikasteensa.

Toki myös näin ja kuten olen todennut, niin kyllä uusille pelaajille siirron toteutumisen jälkeen annetaan aina avoimin mielin rehti mahdollisuus ja toivotaan aina parasta, mutta kyllä kai sitä nyt saa tässä vaiheessa mielipiteensä esittää, kun mitään siirtoa ei ole vielä tehtykään? Kyllä mä ainakin uskallan sanoa avoimesti, että jos huhuissa pyörii pitkään Seskoa, Osimhenia, Gyökeresiä, Alvarezia jne. ja lopulta päädyttäisiinkin alennuskorista raakile-Duraniin, niin suhtautuisin asiaan helvetin suurella varauksella.

Sehän nyt ei tarkoita, että olisin "tuominnut" ketään jo etukäteen epäonnistuneeksi, vaan ainoastaan että en ole ihan täysillä tässä bandwagonissa mukana ja jään odottelemaan näyttöjä. Jos pelaajasta tulisikin jonkun Palmerin tavoin ehdoton huippuonnistuja joukkueeseen, niin olen sitten jälkikäteen enemmän kuin mielelläni väärässä epäilyjeni kanssa sen sijaan, että alkaisin jo tässä vaiheesssa vääntelemään omia mielipiteitäni siihen suuntaan, että tämähän onkin itseasiassa helvetin hyvä juttu ja ei tässä mitään Seskoa tms. ikinä haluttukaan.
CC2

Poissa Poissa


Vastaus #2411 : 11.06.2024 klo 17:34:18

Olen itse skeptinen noiden "Osimhenien ja Gyökereksien" suhteen. Chelsea ei pelaa CL:ää ensi kaudella eikä Chelsea pysty tekemään jättimegahankintoja ainakaan tänä kesänä. Tämän kesän hankinnat tulevat olemaan näitä ilmais/alelaarihankintoja. Uskon tosin että Chelsea haluaa Olisen ja niin uskoo myös Chelsea-twitter. Mutta hänelläkin on ulosostoklausuuli 60m joten mikään päälle 100m hankinta ei hänkään ole. Kaikki hankinnat tulevat siis olemaan enemmän tai vähemmän alelaarilöytöjä.
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #2412 : 11.06.2024 klo 18:40:02

Olen itse skeptinen noiden "Osimhenien ja Gyökereksien" suhteen. Chelsea ei pelaa CL:ää ensi kaudella eikä Chelsea pysty tekemään jättimegahankintoja ainakaan tänä kesänä. Tämän kesän hankinnat tulevat olemaan näitä ilmais/alelaarihankintoja.

On siellä vähän alelaarin yläpuolella jo joitakin ihan mielenkiintoisia vaihtoehtoja, jos paukut ei niihin kirkkaimpiin tähtiin riitä. Seskoon seura oli valmis laittamaaan 65 milj€ niin luulisi siellä nyt sen verran ainakin olevan budjetoituna.

Esimerkiksi osastolta Joshua Zirkzee, Santiago Gimenez, Jonathan David, Artem Dovbyk, Matheus Cunha voisi löytyä joku 40-60M hintahaitariin osuva vaihtoehto ja ehkäpä joku niistä voisi myös soveltua Marescan pelisysteemiin. Nuo nimet nyt ihan hatusta heitettynä, muitakin varmaan olisi. Itse nyt vaan paljon mielummin ottaisin juuri tässä tilanteessa hyökkääjäksi jonkun urakehityksessään vahvasti nousujohteisen pelaajan kuin taas yhden täysin kokemattoman junnun. Tai vaihtoehtoisesti itsellenihän kelpaisi hyvin myös joku "Seksi-Olli" -tyylinen veteraanihankintakin kirittämään Jacksonia. Voi hyvin olla, että Duran tulee tekemään lopulta selvästi kovemman uran kuin yksikään noista mainitsemistani pelaajista, mutta en olisi lainkaan vakuuttunut että hän on juuri tällä hetkellä parempi valinta joukkueeseen, jolla alkaa olla jo jonkinlaista painetta päätyä ensi kaudella UCL-sijoille.

Ja ennen kuin älähdät, että yllä mainitulla logiikalla olisi Palmerkin jäänyt hankkimatta, niin se pitää paikkaansa. Välillä pieni kokemus ja edes alemmalla tasolla kiistattomasti parin vuoden ajalta todistetut näytöt eivät kuitenkaan ole ollenkaan pahasta, eikä joukkuetta voi pelkillä parikymppisillä jonneillakaan täyttää, jos seuralla on mitään kunnianhimoa pärjätä.

Suhtaudun tämän kesän siirtoikkunaan sikälikin pienellä varauksella, että pidän tulevaa kautta eräänlaisena vedenjakajana koko Clearlaken projektille. Tässä on nyt johtoportaan toimesta pari vuotta pöhisty "neljän siirtoikkunan suunnitelmasta" joista tämän kesän ikkuna on nyt se viimeinen. Joukkueen peliesitykset päättyneellä kaudella myös kentän puolella olivat merkki paremmasta, ja nyt pitäisi vain pystyä ottamaan se seuraava askel ja murtautua takaisin UCL-sijoille, mutta en vain pidä sitä jollain kolmoskorin vahvistuksilla kovinkaan todennäköisenä. Ensi kaudelta CL-sija, niin sieltä tulevat rahahanat yhdessä FIFA:n CWC-himmelistä seuraavana kesänä tulevien kyhnyjen kanssa pitäisivät kyllä huolen siitä, että hetkeen ei tarvitsisi mistään FFP-peikosta huolehtia ja seurassa voitaisiin keskittyä taas sen seuraavan askeleen ottamiseen. Jos kuitenkin tulevasta kaudesta tuleekin pannukakku ja ne ykköskorin eurofutikset jäävät taas kaukaiseksi haaveeksi, niin ensi kesänä ollaan taas samojen keskustelujen äärellä ja mietitään, kuka osastolta James/Colwill/Palmer tms. pitää uhrata että ei tule FFP-rankkuja ja koko prosessi ottaa taas pari helvetin isoa askelta taaksepäin.

e: Niin ja tosiaan Guardianin mukaan Villan pyyntihinta Duranista on £40M, eli ei varsinaisesti edes ole mikään alennuskoripelaaja.
« Viimeksi muokattu: 11.06.2024 klo 18:55:29 kirjoittanut Jype »
Lord Bendtner

Paikalla Paikalla


Vastaus #2413 : 11.06.2024 klo 18:50:12

Jypen mainitsemalla Davidilla on alkamassa viimeinen sopimusvuosi Lillen kanssa joten voisi olla suhteellisen edullisesti saatavissa. Ikää on 24 vuotta ja viime kaudella tehot 19+4 Ligue 1:ssä, toissa kaudella 24+4 ja 21/22 15+0. Hype vähän on kyllä laantunut kun ei ole ollut ihan niin dominoiva kuin ehkä odotettiin mutta eihän se urakehitys aina ole lineaarista.

Zirkzeetähän viedään kovasti Milanoon ja siirtosumma olisi kuulemma 40 miljoonaa euroa.
CC2

Poissa Poissa


Vastaus #2414 : 11.06.2024 klo 20:28:03

Nuo Duran huhut kovenee kokoajan. Jos hinta on tosiaan 40m niin sitten dataheppujen on parempi tietää mitä tekee. En tosin usko että hinta olisi noin kova. Ainakaan suoraan kädeltä ei Chelsea tuota summaa tule maksamaan vaan tulee bonuksina ja muina lisäyksinä sitten jos pitäis veikata.

Ei mitään hajua minkä tason janari kyseessä.  Maalit per minuutti statsi oli muistaakseni aika kova ja nuori heppu
Nks

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea


Vastaus #2415 : 11.06.2024 klo 22:16:24

Jos tämä hankinta menee maaliin on vähän kaksijakoiset fiilikset. Hyökkääjäksi etsitty pelaajaa joka voisi samantien tehdä tuhoa ja niminä pyöritelty Osihmen, Sesko & Alvarez. Nyt sieltä tulossa Duran jolla kokonaiset viisi valioliiga maalia kasassa ja ihmiset yrittää puolustella tätä hankintaa jollain tavalla :D. Tähän seuraan tarvitaan NYT se tulosta tekevä hyökkääjä eikä uusia TET-harkkareita kehittymään. Tietysti jos halutaan vetää parilla JacksonxDuran niin sitten tarvitaan Palmerilta, Maduekelta ja mahd Olise:lta isosti tulitukea. Jos hintaa saisi hilattua siihen 30milj + 5milj bonareina ja jos Broja lähtee ulos about samalla summalla niin siitä kyllä datahessuille iso Ylos. Vertaukset Palmermaiseen yllätykseen voi samantien lopettaa sillä Palmerista näki jo cityssä että tulee urallaan loistamaan. Ja mitä Duraniin tulee niin +15 peliä nähnyt häneltä päättyneeltä kaudelta. Erinomainen vetotekniikka paistaa todella positiivisesti läpi ja samaan aikaan hyvä viimeistelijä. Huonoista puolista isoiten paistaa läpi se että kaverilla ei ole hajuakaan miten rakentaa peliä ja ekat tatsit palloon heikkoja. Myös itsekäs pelaaja mitä itse nähnyt villan peleistä. Mielummin ei kiitos mutta näillä luultavasti mennään.
VTID

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Aston Villa, FC Kiffen


Vastaus #2416 : 12.06.2024 klo 07:37:38

Ei niin, koska Villa on luopumassa hänestä siitä syystä, että heillä on ongelmia FFP:n kanssa.

Palmerin hankinnan jälkeen en itse uskalla tuomita hankintoja, ennen kuin he ovat todella saaneet tulikasteensa.

Villa ei luovu Duranista, koska FFP, se on kunnossa Luizin myynnin jälkeen.  Vaan jos joku tarjoaa 40-50milj pojasta, joka kiukuttelee ja twerkkaa muiden seurojen perään vuoden ajalta, on hyvä jos saa tuplat takaisin siitä mitä maksaa. Ihan hyvä pelaaja, mutta on kyllä sellainen red flag, että Villa ihan mieluusti luopuu pelaajasta, koska mitään asiaa ei Villan avaukseen ole, vaikka sinne pääsyä vaatiikiin.
Himalajan huippu

Poissa Poissa


Vastaus #2417 : 12.06.2024 klo 07:54:50

Stuttgartin Guirassyn ulosostopykälä olisi alle 20m€. Löisin itse tuohon rahat jos olisin Boehly.
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #2418 : 12.06.2024 klo 13:19:26

Stuttgartin Guirassyn ulosostopykälä olisi alle 20m€. Löisin itse tuohon rahat jos olisin Boehly.

Ja olisi juuri sopiva palikka. Kokeneempi, mutta todnäk joustavampi. Toki uusi liiga, mutten nyt sinällään näe ongelmana ja Jackson olisi edelleen nro1.

Toki miksi tulisi, kun tarjolla UCL ja peliaikaa Stuttgartissa.
CC2

Poissa Poissa


Vastaus #2419 : 12.06.2024 klo 17:17:21

Lainaus
Old regime would’ve got osimhen and everyone would’ve been gassed then he’d flop and we’d have a £120 million asset who’s shit. I rather a young player for cheap tbh.
Hyvin sanottu siellä twitterin takanurkassa.
Nks

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea


Vastaus #2420 : 12.06.2024 klo 17:26:31

Hyvin sanottu siellä twitterin takanurkassa.

Mitä vittua :D
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #2421 : 12.06.2024 klo 18:14:09

Hyvin sanottu siellä twitterin takanurkassa.

Sulle ja sun seuraamalle twitter-hörhölle tiedoksi, että sitä valintaa ei edelleenkään tarvitse tehdä jonkun yli sadan miljoonan punnan Osimhenin ja täysin arvaamattoman junnulupauksen kesken, vaan noiden ääripään vaihtoehtojen välille mahtuu ihan vitusti kaikkea muutakin.

Koska joukkueeseen alkaa tässä vaiheessa laatuammattilaisten vetämää projektia kohdistua jo jonkinasteisia menestyspaineita (Wenger-trophy), niin Duranin hankkimalla seura pistää hyvin ison osan munistaan siihen koriin, että tässä on nyt käsillä se ysipaikan pelaajien "colepalmer" ja ainoa syy minkä takia kolumbialainen ei jo viime kaudella paukuttanut Villassa vähintään 15-20 liigamaalia oli se, että Watkins oli vain yksinkertaisesti vielä parempi ja peliaikaa saadessaan Duranin todellinen huipputaso vasta paljastuu.

Yllä mainittu on tietysti ilman muuta mahdollista, mutta huomattavasti todennäköisimmin sieltä saataisiin ajoittain väläyttelevä, mutta vaaditulle tasolle tässä vaiheessa uraansa vielä auttamattomasti liian raakile pelaaja. Oli sitten tulevaisuutta ajatellen kuinka lupaava tahansa, niin nimenomaan tätä tulevaa kautta ajatellen pidän ihan varteenotettavana riskinä, että Duranin edesottamukset voisivat johonkin vähän kokeneempaan kehäkettuun verrattuna maksaa joukkueelle välillä pisteitä. Nyt kun lähtökohtaisestikin hankalille chämppärisijoille pitäisi hiljalleen ruveta kipuamaan takaisin ja yhtälössä on mukana vielä uusi managerikin ajamassa sisään omaa pelisysteemiään, niin kannattaako sitä nyt väkisin kaivaa vielä verta nenästä ottamalla vielä hyökkääjähankinnassakin tällaisia riskejä? Riskeille ja erilaisille kokeilulle on joukkueenrakentelussa omat paikkansa, mutta tämä Duranin hankkiminen ei ainakaan omissa papereissani ole juuri tällä hetkellä sellainen paikka. Olisin kyllä hemmetin mielelläni tässä väärässä.
« Viimeksi muokattu: 12.06.2024 klo 18:16:49 kirjoittanut Jype »
CC2

Poissa Poissa


Vastaus #2422 : 12.06.2024 klo 18:24:30

Eli Duran on paska kun ei onnistunut raivaamaan junnuraakileena tietä huippukautta pelaavan Watkinsin edelle?
No, sittenhän sen täytyy olla paska.
Laitetaanpa varmuuden vuoksi talteen näitä viestejä. Ylos


Duran teki valioliigassa 5 maalia 456 minuutissa (transfermarket) mikä tekee about maalin per 90 minuuttia.

https://x.com/hbrooks_coach


Lainaus
45million is a lot of money.

But Duran is a cheat code. He lacks so much. But the couple of 9/10 attributes he does have, are cheat code attributes.

You don’t have to work that hard to be a major threat with him. Just get the ball to him in and around the box, at any angle, and all he has to do is get enough separation and his ability to generate a left foot shot that’s hit as pure as you’ll see like a traction engine is sublime.

To make it more relatable to how much of a cheat code this can be, I’m sure people have played 5 a side, where one team does all the work, pass and move etc, but the opposition just has this one player that can crack it in from anywhere and the level of frustration that followed

Twitter-hörhöille Ylos
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #2423 : 12.06.2024 klo 18:37:50

Eli Duran on paska kun ei onnistunut raivaamaan junnuraakileena tietä huippukautta pelaavan Watkinsin edelle?
No, sittenhän sen täytyy olla paska.
Laitetaanpa varmuuden vuoksi talteen näitä viestejä. Ylos

Luetko sä edes niitä vitun viestejä ennen kuin vastaat?

Jos luet, niin sitten on ainakin ymmärtämisessä jotain vikaa.

45million is a lot of money.

But Duran is a cheat code. He lacks so much. But the couple of 9/10 attributes he does have, are cheat code attributes.

You don’t have to work that hard to be a major threat with him. Just get the ball to him in and around the box, at any angle, and all he has to do is get enough separation and his ability to generate a left foot shot that’s hit as pure as you’ll see like a traction engine is sublime.

To make it more relatable to how much of a cheat code this can be, I’m sure people have played 5 a side, where one team does all the work, pass and move etc, but the opposition just has this one player that can crack it in from anywhere and the level of frustration that followed

Boldattuna tosiaan se, mitä tässä pelkäänkin. Vaikka ne pelaajan osaamat pari taikatemppua olisi kuinka upeita tahansa ja niillä tulee väläytyksittäin tuloksia, niin jos samalla kuitenkin yleisessä joukkuepelaamisessa on vielä kokemattomuuden/asenteen tms. myötä valtavia puutteita, niin onko sellaiselle pelaajalle mitään käyttöä Marescan kaltaisen systeemivalmentajan jengissä, jossa pelitavan lähtökohtana on että kaikki pelaajat olisivat oikeissa paikoissa oikeaan aikaan tekemässä etukäteen treenattuja asioita?
« Viimeksi muokattu: 12.06.2024 klo 18:46:23 kirjoittanut Jype »
Vaffanculo

Poissa Poissa


Vastaus #2424 : 12.06.2024 klo 18:40:03

En oikein vielä tiedä mitä mieltä olisin tästä Duranin pojasta, mikäli siirto toteutuu.

Ehkä päällimäisenä herää kysymys hankitaanko hänet ykköspyssyksi vai Jacksonin kirittäjäksi, onko kumpikaan näistä herroista tarpeeksi kova ykköspyssyksi?

Lähtökohtaisesti  pidän Jacksonia parempana valintana ykkös-kärjeksi, koska Duranista on todella hankala sanoa vielä mitään. Siihen nähden 45 milliä on melkoinen kasa rahaa.

Toki Chelsealla on Palmer ja Nkunku, joten tulitukea löytyy, vaikka olisi vähän tuhnumpi hessu kärjessä, mutta ei sellaista nyt ehdoin tahdoin kannata hommata.

 
Sivuja: 1 ... 96 [97] 98 ... 131
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa