Toki jos olet eri mieltä, että Suomi pelaa mielestäsi tällä hetkellä hyvää jalkapalloa ja sillä tullaan haastamaan A-liigan maita, niin kerrotko ne pelin osa-alueet, joissa mielestäsi Suomi loistaa ja joissa se on parempi kuin vaikka esimerkiksi Skotlanti, joka on putoamassa A-liigasta? Kuitenkin Suomi hävisi Skotlannille heinäkuun maaottelussa.
En tiedä paremmuudesta, mutta prässi toimi hyvin. Isona suosikkina on monesti hankala pelata, vaikeita voittoja tai jopa häviöitä tulee kaikille. Lohkon taso on surkea, mutta 10-0 ja kaikki voitettu niin ei toi huonosti ole mennyt. Katsotaan lisää, kun vastus kovenee.
Oikea laita pitää saada kondikseen. Koivisto pelaa paljon suoraviivaisemmin Poolissa. Tonne laituriksi joko Hartikainen tai Kosola niin Emman ei tarvitse lähteä kynäilemään boksin tuntumaan. Kosola pelaa Häckenissä oikea laitaa, toki vasempaakin, kun pitää stuntata.
Loppuun huomio, että aika moni helmari on siirtynyt kovemmalle tasolle, joka johtaa kehittymiseen, jos peliaikaa tulee riittävästi. Rantala, Ahtinen ja Sevenius saavat tällä hetkellä isoja minuutteja ja jos pitävät avauksen paikkansa niin hyvältä näyttää. Damallsvenskanin kärkiporukoissakin on kivasti suomalaisia.