Ensimmäinen kierros takana ja kohta on kesätaukokin pidetty.
Oma veikkaus meni näin:
Omasta mielestäni kahden kerroksen väkeä top 5 ja sitten muut.
1. FC Leki
2. Fisu
3. FC Kangasala
4. Vakp
5. Härmä
6. PP(jos pelaa)
7. PJK
8. Nops/2
9. TP-49/2
10.Tapa
11.Pipo
12. Ilves/4(anteeks 3)
Yllättävän lähelle tuon mukaan on menty tosin PJK yllättäjänä kolmosena ja kahden kerroksen sijaan voisi jakaa top-2, sijat 3-6 ja sijat ynnä muut.
Vaikka Kossut eivät iso pettymys sijallisesti ole niin itse odotin kyllä heistä parempaa haastajaa kärki kaksikolle ja tasaista tappelua Kangasalan kanssa kolmossijasta.
Lekillä ja FisUlla sama meno jatkuu ja Leki voittaa ja FisU toisena Kolmoseen.
Sijoilla 3-6 uskon, että Kangasala nousee kolmanneksi ja PJK pitää hyvää virettä yllä ja sijoittuu sijalle 4.
Nops voi todeta kaudesta, että ovat sijalla 7 ja Pipo, Ilves ja TaPa ratkoo jumbon ja jokaisen voisi laittaa suoraan Vitoseen. Tosin toivon, että yksikään joukkue ei kokonaan lopeta toimintaa vaikkakin kellään ei ole mitään asiaa Neloseen.
Ollut sekava Nelosen kausi kun kärki pärjäisi hyvin Kolmosessa ja heikoimmat tasoltaan Vitosen häntäpäähän...
Sijoilla 3-6 voi isojakin heilahduksia tapahtua.