FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
24.02.2026 klo 10:14:00 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 130 [131] 132 ... 171
 
Kirjoittaja Aihe: Liverpool FC 2024-2025 - Red Slot Machine!  (Luettu 642486 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
redcrew

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: YNWA


Vastaus #3250 : 23.05.2025 klo 15:32:52

Diazia hieman sivuten mutta eikös Barca ole vielä velkaa Coutinhosta?
Nutmeg

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LFC


Vastaus #3251 : 23.05.2025 klo 16:05:13

Diazia hieman sivuten mutta eikös Barca ole vielä velkaa Coutinhosta?

Ei ainakaan Liverpoolille.
Häckett

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool FC


Vastaus #3252 : 23.05.2025 klo 18:09:23

Ornsteinin mukaan Wirtz olisi matkalla Anfieldille jos seurat pääsee sopuun hinnasta.
bergerinpatrik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LFCInter


Vastaus #3253 : 23.05.2025 klo 18:11:46

Ornsteinin mukaan Wirtz olisi matkalla Anfieldille jos seurat pääsee sopuun hinnasta.

Tämä olisi kova paukku!
Itse mietin, että olisiko Wirtz mahdollisesti Firminon tyylinen vale-9 Slotin papereissa..
potQball

Poissa Poissa


Vastaus #3254 : 23.05.2025 klo 18:17:20

Alkaa olla Wirtzin huhut pooliin sillä tasolla, että eihän tässä enää odoteta kuin millon Real Madrid astuu kuvaan mukana :D Ois ihan älyttömän kova naaraus.
Lord Bendtner

Poissa Poissa


Vastaus #3255 : 23.05.2025 klo 18:48:06

Diazia hieman sivuten mutta eikös Barca ole vielä velkaa Coutinhosta?

Eikä se "velkakaan" tainnut aikanaan olla muuta kuin maksuaikatauluja jotka ovat ihan normaali toimintatapa kv-futiksessa. Ainakin itse muistelen että ihan puhdasta klikkijournalismia olivat aikanaan.

Wirtzin kohdalla tosiaan vielä aika paljon mutkia matkassa mutta nämä nyt ovat niitä ihan positiivisia konkreettisia signaaleja. Siirto on muuttunut merkittävästi realistisemmaksi Liverpoolin kannalta. Mutta näkisin tässä vielä muitakin skenaarioita. Ensinnäkin en lukisi Bayernia täysin vielä pois, tämä voi olla myös neuvottelutaktiikkaa. Lisäksi en pitäisi kovin ihmeellisenä jos Realin suunnalta olisi kisuteltu että älä vielä lähde minnekään että me voidaan sitten ensi kesänä käydä naaraamassa sut - tai tyylilleen uskollisena ovat voineet vihjata mittavasta allekirjoituspalkkiosta kesällä 27 kun nyt vielä pari kautta kehittyy Leverkusenissa.
« Viimeksi muokattu: 23.05.2025 klo 18:57:20 kirjoittanut Lord Bendtner »
MarskiKakkonen

Poissa Poissa


Vastaus #3256 : 23.05.2025 klo 18:51:55

Uskon jopa tähän siirtoon. Real on varmasti jo useamman vuoden yrittänyt kisutella Wirtzin korvaan, tuloksetta. Miksi nyt tilanne olisi eri? Bayernissa varmaan sama tilanne.
Poolin sotakassa on täynnä ja Wirtziin nuo kannattaa käyttää. Nuori, tasonsa osoittanut pelimies.
Narttu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS


Vastaus #3257 : 23.05.2025 klo 19:02:39

Tavolieri puhuu 150 miljoonan euron hinnasta, joka tarkoittanee että Wirtz on jonkunlainen valeysi Slottin papereissa. Jos siirto tuolla summalla tapahtuu.
Slotti

Poissa Poissa


Vastaus #3258 : 23.05.2025 klo 20:04:36

https://www.instagram.com/reel/DKASQyuo4M-/?igsh=eTVwbm9lamlsdnNy

Here we go seuraava uutinen. Miten se menikään, että FSG ei ikinä ole valmis satsaamaan ja ensi kausi on ihan paska 🤣
Häckett

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool FC


Vastaus #3259 : 23.05.2025 klo 20:38:09

https://www.instagram.com/reel/DKASQyuo4M-/?igsh=eTVwbm9lamlsdnNy

Here we go seuraava uutinen. Miten se menikään, että FSG ei ikinä ole valmis satsaamaan ja ensi kausi on ihan paska 🤣
Noh odotellaanpa vielä kuitenkin. Kuten Lordi hyvin jo totesi niin hyviä signaaleja tuossa on jo, mutta matkaa on vielä, että Wirtz on Poolin pelaaja.
Dagger

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi,Apollo,Hyps,(FC)TPS, Suomalaiset maailmalla


Vastaus #3260 : 23.05.2025 klo 21:05:59


Junnumemberille tiedoksi että nuo "emojit" on sitten kielletty forkalla, ihan käytännön ja varsinkin esteettisistä syistä.
Pesso

Poissa Poissa


Vastaus #3261 : 23.05.2025 klo 21:07:43

Huh huh.. Wirtz on suunnilleen parasta, mitä Liverpoolin kaltainen seura ja joukkue voi kuvitella hankkivansa. Vertaisin paperilla siihen, että olisi aikanaan saatu De Bruyne. Erilaiset täysin megalomaaniset samppanjastarat koodinimellä Mbappe ovat tietysti jossain mielessä vielä isompia ja täten saavuttamattomissa. Eivätkä välttämättä ole kokonaisuutena sen parempiakaan.

Wirtz olisi varmaan vähän kuin kaksi pelaajaa yhdessä ja siksikin FSG varmaan pätäkkää lyö pöytään. Kuten olisi lyönyt myös Caicedosta, joka lienee vähän samanlainen monilahjakkuus. Ei tarvitse kuin katsoa sen klippejä ja miettiä vaikka Salah siihen vierelle. Wirtz pystyy esimerkiksi pelaamaan vähän samalla tavalla kuin Firmino. Mutta on kenties vähän tehokkaampi. Ja toisaalta pystyy myös pelaamaan linjojen välissä perinteisempänä kymppinä. Keskeistä kaikessa on, että se luo tilanteita paljon monipuolisemmin kuin vaikka sinänsä ihan pätevät Gakpo tai Diaz. On vaan yksinkertaisesti ihan vitun hyvä pelaaja. Prässää myös aktiivisesti ja tehokkaasti.

Saa nyt tietysti nähdä. Mutta olisi kyllä melkoinen juttu.
Done

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool


Vastaus #3262 : 23.05.2025 klo 21:30:35

Slotin ja Van Dijkin kommentit isosta kesästä antoivat kyllä olettaa jotakin isoa tapahtuvan, mutta itse ajattelin ainakin lähinnä laitapakit,toppari+ hyökkääjä hankintoja ilman sen kummempia superstaroja, mutta Wirtz olisi kyllä helvetin kova!

Vaikka Wirtz itse sen lopullisen ratkaisun tekee niin poolin puolella on myös se ettei Leverkusen mielellään myy Muncheniin. Nyt kun citykin jo vetäytyi ja tämän päiväiset päivitykset tilanteeseen lupailevat kyllä hyvää, mutta odotellaan siihen asti kun nimet on paperissa.

E:
Uutinen
Liverpool have made formal approach to Bayer Leverkusen for Florian Wirtz!

After initial green light from the player, Liverpool and Bayer Leverkusen are in talks over transfer fee/package.

Liverpool want the deal to be done very soon, not a long saga — to avoid surprises.
@Romano
« Viimeksi muokattu: 23.05.2025 klo 21:36:08 kirjoittanut Done »
keke vlk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Haka


Vastaus #3263 : 23.05.2025 klo 22:08:49

Wirtz olisi suunnilleen parasta mitä voisin edes kuvitella. Jotenkin olin sulkenut tuon jannun täysin pois laskuista, kun ajattelin, että seuraa pomminvarmasti Alonsoa Madridiin.
Nutmeg

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LFC


Vastaus #3264 : 23.05.2025 klo 22:24:35

Uutisoinnista päätellen olin jo pidemmän aikaa optimistinen Wirtzin suhteen mutta ehkä nyt ne ajatukset uskaltaa jo kirjoittaa ihan sanoiksi. Olisi kyllä ihan älyttömän kova kaappaus ja maukas muskelien näyttäminen Cityn suuntaan. Eipä Pool ole kovin montaa tämän tason siirtoa tehnyt. Hienoa, että FSG päättää panostaa joukkueeseen mestaruuden jälkeen. Nyt on sauma voittaa useampi pokaalia tulevien kausien aikana. Meikäläisen ennustukset kaikkien aikojen siirtokesästä näyttää toteutuvan.
Epäonnensoturi

Poissa Poissa


Vastaus #3265 : 23.05.2025 klo 22:25:10

Jotenkin tästä haisee se, että Diazia ollaan ihan oikeasti viemässä Barcelonaan ja Wirtz saisi sitten seiskapaidan selkäänsä.
Okto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Barca


Vastaus #3266 : 23.05.2025 klo 22:32:16

Jotenkin tästä haisee se, että Diazia ollaan ihan oikeasti viemässä Barcelonaan ja Wirtz saisi sitten seiskapaidan selkäänsä.
Barca leiristä huutelen, että nuo huhut tässä hieman laantuneet. Ensin Yamalin ja muiden jatkot, sitten katsotaan uusia hankintoja. Uutisoitu, että 60 miljoonaa ihan maksimi mitä Barca olisi valmis Diazista maksamaan. Seurataan.
Häckett

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool FC


Vastaus #3267 : 23.05.2025 klo 22:42:16

Jotenkin tästä haisee se, että Diazia ollaan ihan oikeasti viemässä Barcelonaan ja Wirtz saisi sitten seiskapaidan selkäänsä.
Nunez on käytännössä varma lähtijä ja eiköhän Chiesakin poistu seurasta ennen Diazia. Ei Poolilla lopulta varaa ole koko hyökkäys kalustoaan myydä vaikka yksi Wirtz sinne saapuisikin. Diazilla myös sopimusta pari kautta jäljellä, joten mitään pakkoa miehellä ei ole rahastaa. Lisäksi täytyy myös muistaa, että ensi talvena Mo on jälleen yli kuukauden poissa, joten kyllä siellä pelaajia tarvitaan häntäkin tuurailemaan.
Norppa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC TPS


Vastaus #3268 : 24.05.2025 klo 08:40:06

Eipä Pool ole kovin montaa tämän tason siirtoa tehnyt.

Onko ainoatakaan? Siis hankinnut nuorta nousevaa pelaaja jonka odotetaan olevan matkalla maailman parhaaksi pelaajaksi ja jonka kirjaimellisesti kaikki haluaisivat. Kaikki isoimmatkin pojat. Fernando Torres ja/tai Luis Suarez? Kummankaan asemasta jalkapallomaailmassa tulohetkellä ei kristallinkirkasta muistikuvaa itsellä ole, mutta nuo ne ainoat taitavat olla, joista voidaan puhua edes samana päivänä Wirtzin kanssa.
MarskiKakkonen

Poissa Poissa


Vastaus #3269 : 24.05.2025 klo 08:44:56

Torres oli iso hankinta mut Suarez tuli vähin äänin 20 millillä. Andy Carrollin siirto vei huomion.
Didgeridoo

Poissa Poissa


Vastaus #3270 : 24.05.2025 klo 10:44:17

Alisson ja VVD taitavat olla edelliset pelaajaat jotka Pool vei muiden isojen edestä ja jotka muut oikeasti halusivat.
Done

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool


Vastaus #3271 : 24.05.2025 klo 12:16:14

Plettenbergin mukaan siirtosumman lisäksi poolista lähtisi myös pelaaja leverkusenin suuntaan.

Mortonin perässähän leverkusen ainakin oli viime kesänä joten voisiko olla edelleen?
EdgarD

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Klousaa tyylillä!


Vastaus #3272 : 24.05.2025 klo 12:17:23

Alexis MacAllister oli myös aika kovassa nosteessa MM-voiton jälkeen, mutta Liverpool hoiteli hankinnat sen verran ripeästi ettei muut ehtineet kunnolla väliin.
Häckett

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool FC


Vastaus #3273 : 24.05.2025 klo 12:28:08

Plettenbergin mukaan siirtosumman lisäksi poolista lähtisi myös pelaaja leverkusenin suuntaan.

Mortonin perässähän leverkusen ainakin oli viime kesänä joten voisiko olla edelleen?
Lähtökohtaisesti hakevat hyökkääjää, topparia ja maalivahtia. Veikkaisin, että lähtijä on joukosta Morton, Elliott ja Kelleher.
keke vlk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Haka


Vastaus #3274 : 24.05.2025 klo 12:38:28

Lähtökohtaisesti hakevat hyökkääjää, topparia ja maalivahtia. Veikkaisin, että lähtijä on joukosta Morton, Elliott ja Kelleher.
Käy, Kelleherille varsinkin soisi tuollaisen siirron Ylos

 
Sivuja: 1 ... 130 [131] 132 ... 171
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa