FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
13.05.2025 klo 02:23:49 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 9.5.25 klo 01-06

Sivuja: 1 [2] 3 ... 17
 
Kirjoittaja Aihe: VPS - HJK | 1.9. klo 16  (Luettu 15014 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Tapiolan oraakkeli

Poissa Poissa


Vastaus #25 : 01.09.2024 klo 12:23:41

Kiinnostaisi tietää mitä mieltä pelle-wermanni on kokoonpanosta?
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #26 : 01.09.2024 klo 12:25:25

Missä Vepsin maalitykki Borchers?

Loppukauden ajan rikki kun laitettiin puolikuntoisena kentälle niin hajosi uudestaan.
taddei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #27 : 01.09.2024 klo 12:25:44

Miten meni siirtoikkuna Pete näin omasta mielestä? Ainut tehtävä oli hankkia liigatason hyökkääjä ja siinä epäonnistuttiin surkeasti. Onneksi Hudd kuitenkin saatiin myytyä saludoilla Klubi 04:ään.
ginikettu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK (BJK)


Vastaus #28 : 01.09.2024 klo 12:25:53

Jaahas, ykköstykit hyökkäyksessä. Nyt olisi Kaitsun paikka onnistua.
Isoja muutoksia taas. Periaatteessa todella paljon taitoa, mutta jännitys liittyy siihen, ettei oikein missään ole "tuttua" kokoonpanoa. Toimivia pareja on muutamia, mutta jännä nähdä miten kokonaisuus toimii.
Untermars

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #29 : 01.09.2024 klo 12:26:36

Klubilta ei lapulla: Öst, Atom, Halme (kuinkakohan pitkä huili?), Brooklyn, Boamah, Tomas, Sarpei, Kujasalo, Hudd (pelasi eilen), Hostikka (hajalla)
Pelle-Wermanni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura


Vastaus #30 : 01.09.2024 klo 12:29:21

Vepsulla on avauksessa junnumaalivahti, kuusi puolustajaa, kolme puolustavaa keskikenttää ja Hytönen.
Tapiolan oraakkeli

Poissa Poissa


Vastaus #31 : 01.09.2024 klo 12:29:46

Pallo on pyöreä,  mutta tänään vepsu voisi hyötyä siitä että se olisi neliskanttinen.
Pelle-Wermanni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura


Vastaus #32 : 01.09.2024 klo 12:31:35

Noista sais kyllä ihan toimivankin ryhmityksen:

                  Hytönen

  Cicale        Bashkirov       Alanko

           Räisänen    Ahiabu

Engström  Haukioja  Pitkänen  Niemi

                     Vetri
Kiinanmuuri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #33 : 01.09.2024 klo 12:32:44

Vittu mikä muukalaislegioona Klubilla :( Alas. Ellei Bandelle osu hassu päivä, tai jompikumpi toppareista puske kulmasta sisään niin en näe miten tuo avaus saisi maalia aikaan. Täytyy toivoa, että pysyisi 0-0 siihen asti kun Erwin ja kumppanit tulee kentälle, tai Vepsulta loppuu jalat.
tamme auto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nurmileijonat,terijoen hallitus


Vastaus #34 : 01.09.2024 klo 12:35:32

Tomasilla ansaittu vapaapäivä torstain maalin takia. Olisi varmasti muuten mukana jos olisi käynyt jotain ihan muuta.
Pelle-Wermanni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura


Vastaus #35 : 01.09.2024 klo 12:35:56

Eli hyökkäys kokonaan uusiksi Vepsulla ja molari vaihtoon voitokkaan pelin jälkeen (no joo, olihan tuo hyökkäysongelma tiedossa)

Hytönen on pelannu 20 liigapeliä tällä kaudella, ja ollu 15 kertaa avauksessa. Ei siis ole mennyt kokonaan uusiksi, jos kautta ajattelee. Hytönen on myös kuudella maalillaan Vepsun toiseksi paras maalintekijä.
muumi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa


Vastaus #36 : 01.09.2024 klo 12:36:47

Tänään ei Klubi päästä maaliakaan (ainakaan niin kauas kun Dos kentällä). Dosin tietää jokainen, mutta itselläni on täysi luotto, että kreikkalainen on joukkueen toiseksi paras toppari. No niin vähillä minuuteilla on ollut, joten voin erehtyä, mutta toivottavasti saa minuutteja niin paljon että jaksaisi opetella hänenkin nimen.
« Viimeksi muokattu: 01.09.2024 klo 12:42:48 kirjoittanut muumi »
Mazaa

Poissa Poissa


Vastaus #37 : 01.09.2024 klo 12:38:36

Tomas siis varmaankin kipeänä/pikkuvaivaa. DOS pelaa jäätävän isoja minuutteja, vaikka alkuviikosta vielä itse sanoikin ettei ole edes 90 minuutin kunnossa.
Osallistuja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #38 : 01.09.2024 klo 12:39:18

Noista sais kyllä ihan toimivankin ryhmityksen:
Mietin kans, että nähtäisiinkö tänään yllätyksenä neljän alakerta. Aiemmin eivät ole Engström, Cicale ja Alanko tainneet olla yhtä aikaa kentällä, ainakaan avauksessa, eikä kai tuossa sitten ole vaihtoehtoina muuta kuin Alanko hyökkääjänä tai sitten neljän alakerta kaavailusi mukaan.

Jännä tuo Marttisenkin kausi, kun on vähän väliä paskana. Mutta tuskin tämä peli veskariin kaatuu.
Untermars

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #39 : 01.09.2024 klo 12:41:11

Hytönen on pelannu 20 liigapeliä tällä kaudella, ja ollu 15 kertaa avauksessa. Ei siis ole mennyt kokonaan uusiksi, jos kautta ajattelee. Hytönen on myös kuudella maalillaan Vepsun toiseksi paras maalintekijä.

Kiitos, vastaus jälleen kerran osoittaa tietämättömyyteni Veikkausliigasta.

Mieshän on painanut näemmä kaksi byyriä Ilvestä vastaan. Muut maalit ehkä vähän helpompia vastustajien verkkoon, mutta kuusi on tässä vaiheessa kautta jo kohtuu hyvä luku 22-vuotiaalle.
Mazaa

Poissa Poissa


Vastaus #40 : 01.09.2024 klo 12:43:57

Boamah ollut myös Toivion edellä. Ehkä hänelläkin vaivaa.
Tapiolan oraakkeli

Poissa Poissa


Vastaus #41 : 01.09.2024 klo 12:47:31

Jos sä oot ilves...niin hyppää!!! Sori pelle-wermanni...
agsu

Poissa Poissa


Vastaus #42 : 01.09.2024 klo 12:57:47

Ennustan että Klubi ei tule tekemään maalia ennen vaihtoja.
Turvatarkastus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Dimitar Berbatov


Vastaus #43 : 01.09.2024 klo 13:01:12

Ennustan että Klubi ei tule tekemään maalia ennen vaihtoja.
Mä luulen, että matsin alkupuolella nähdään Albaneselta kunnon eurogoal :)
Chief

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #44 : 01.09.2024 klo 13:08:24

Ennustan että Klubi ei tule tekemään maalia ennen vaihtoja.

Tämä lienee todennäköistä. 0-0 tauolle ja sitten vaihtojen kautta puristus edelle.
juristi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Happy prnda with you makes pleasant


Vastaus #45 : 01.09.2024 klo 13:36:11

Vepsulla taitaa noita loukkantumismurheita olla enemmän, uusi hyökkääjä on pelikiellossa ja Hudd myytiin. Ilmeisesti ihan kauhean leveä tuo hyökkääjistö taida olla. Edellisen pelin aloittaneet hyökkääjät eivät siis ole käytettävissä.

Hauskaahan tässä on se, että Nuorela alkukaudesta kehui miten tällä kaudella riittää hyökkäykseen vaihtoehtoja. Tasoa tosin ei sitten pahemmin riittänytkään. Eikä enää edes sitä leveyttä. :(

Tänään ei Klubi päästä maaliakaan (ainakaan niin kauas kun Vepsu kentällä).

Korjasin

65zidane

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #46 : 01.09.2024 klo 13:50:53

Hauskaahan tässä on se, että Nuorela alkukaudesta kehui miten tällä kaudella riittää hyökkäykseen vaihtoehtoja.


Olihan niitä. Vahvistukset meni paskaksi, Multanen vanheni kaksi kautta sitten ja nyt maalintekovastuu lepää Peter Crouchin harteilla, joka pelasi viime kaudella kakkosta.

Hytönen on onnistunut odotuksiin nähden aivan hyvin eikä ole hänen vika että vastuuta tulee, mutta eihän sitä optimiolosuhteissa pitäisi tulla.
SerGo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #47 : 01.09.2024 klo 13:53:33

Tomas siis varmaankin kipeänä/pikkuvaivaa. DOS pelaa jäätävän isoja minuutteja, vaikka alkuviikosta vielä itse sanoikin ettei ole edes 90 minuutin kunnossa.

Sama pisti itselläkin silmiin. Vaikea kuvitella muuta selitystä kuin jokin flunssa tai muu pikkuvaiva, koska Halmeen ollessa Klaksvik-tällin takia joka tapauksessa sivussa, joukkueen toiseksi pääpelivoimaisinta pelaajaa olisi tuskin jätetty kotiin Vaasan kaltaista jättiläisjengiä vastaan. Toivottavasti ei mitään tuon kummempaa, koska Tomas tulee olemaan kova luu syksyn ratkaisupeleissä, aivan erityisesti konferenssiliigan puolustustaistoissa ylikylän vastustajia vastaan.
Sextiettan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Polyamorinen


Vastaus #48 : 01.09.2024 klo 13:57:53

Noista sais kyllä ihan toimivankin ryhmityksen:

                  Hytönen

  Cicale        Bashkirov       Alanko

           Räisänen    Ahiabu

Engström  Haukioja  Pitkänen  Niemi

                     Vetri



No tämä.  Just kelailin, että mitenköhän nyt ryhmitetään kun Jeppe, Alfie ja Samu kaikki avauksessa...
« Viimeksi muokattu: 01.09.2024 klo 14:04:05 kirjoittanut Sextiettan »
Pelle-Wermanni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura


Vastaus #49 : 01.09.2024 klo 14:02:12

No tämä.  just kelailin, että mitenköhän nyt ryhmitetään kun Jeppe, Alfie ja Samu kaikki avauksessa...

Valitettavasti ryhmitys ei tule olemaan ainakaan tuo, koska Nuorelalla on kolmen linja.

 
Sivuja: 1 [2] 3 ... 17
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa