FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
17.06.2025 klo 20:34:46 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 32 [33]
 
Kirjoittaja Aihe: UEFA Nations League vol. 4, 2024-25 (-26)  (Luettu 43637 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Incrível

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Los gurús del real de madrid


Vastaus #800 : 09.06.2025 klo 00:51:09

De la Fuenten vaihdot eivät nyt ihan nappiin tainneet tänään mennä, mutta credit score toki edelleen hyvä viime vuoden EM-kullin johdosta. Jatkossa paremmin.
Bob Maali

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti


Vastaus #801 : 09.06.2025 klo 00:51:52

Mendes oli huikee. Ansaittu voitto lopulta. Ylivoimaiset manolot oli kaadettavissa.  

Nations Leaguelle Tuoppi
Epäonnensoturi

Poissa Poissa


Vastaus #802 : 09.06.2025 klo 00:53:19

Morata on kyllä hämmentävä pelaaja.
Ccrb

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves


Vastaus #803 : 09.06.2025 klo 00:53:30

Hieman yllättynyt olen tuosta Rontun reaktiosta, mutta vain positiivisella tavalla. Hienoa että maajoukkuepeleillä on merkitystä.
Tietää toki itsekkin, että todennäköisesti viimeinen pokaali maajoukkueessa. Mitä tulee ensi vuoden kisoihin niin Ronaldo saisi kyllä vedellä super subin roolissa. Se ei ole mikään häpeä 41-vuoden iässä.
urheilutoimenjohtaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS & Blaugrana


Vastaus #804 : 09.06.2025 klo 00:55:23

Portugali oli aktiivisempi, nälkäisempi, tasapainoisempi läpi koko ottelun.
No tähän kyllä eri. Eka puoliaika espanjan dominointia ja koko homma olisi voinut olla paketissa nelivitosen jälkeen. Tokalla sitten melko tasaista vääntöä. Portugalin vaihdot onnistuivat, espanjan ei. Lopussa toki portugalin maali lähempänä kuin espanja.
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: True Norwegian Black Metal


Vastaus #805 : 09.06.2025 klo 00:56:25

Tämähän on nannaa & hattaraa. Entinen maailman, vanhan Euroopan Superpower, nykyinen kehitysmaan alemmuuskompleksilla  siunattu Europan häpeäpilkku kyynelehtii. Maa jossa 80% maaseutujen junteista haikailee Francon fasismin perään, ja elää 1800-luvun moraali käsityksillä.
Guarin

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Portugal, CONMEBOL, Atletico, Boca, Sporting CP


Vastaus #806 : 09.06.2025 klo 00:56:35

Siis mikä ton Pasasen ongelma on? Jatkuvaa vähättelyä kilpailua kohtaan.

Inhoaa Portugalia, koville tuntuu ottavan.

Hieno voitto lusitaaneille, kyllähän tämä maistuu.
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: True Norwegian Black Metal


Vastaus #807 : 09.06.2025 klo 01:01:00

Morata on kyllä hämmentävä pelaaja.

Espanja-futiksen Paavo Väyrynen.
eikka okapi

Poissa Poissa


Vastaus #808 : 09.06.2025 klo 01:09:16

Kiva nähdä GOAT nostelemassa pyttyä ainakin vielä kerran.
pelderhostiga

Poissa Poissa


Vastaus #809 : 09.06.2025 klo 01:09:23

Moratalla kyllä kaiken kaikkiaan surkea vuosi siitä viime kesän Milan hehkutuksesta lähtien.

Nuno Mendesillä sitten taas päinvastoin, kun on kerännyt aika lyhyen ajan sisään Salahin, Sakan ja Yamalin päänahat. Voidaanko jo alkaa puhua yhdestä tämän hetken parhaista jalkapalloilijoista?
Avram Glazer

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Rashford FC, Antony FC, Sancho FC


Vastaus #810 : 09.06.2025 klo 01:14:35

Moratalla kyllä kaiken kaikkiaan surkea vuosi siitä viime kesän Milan hehkutuksesta lähtien.

Nuno Mendesillä sitten taas päinvastoin, kun on kerännyt aika lyhyen ajan sisään Salahin, Sakan ja Yamalin päänahat. Voidaanko jo alkaa puhua yhdestä tämän hetken parhaista jalkapalloilijoista?

Kyllä. Ja vasta 22v, kova tulevaisuus edessä.
Jinete

Poissa Poissa


Vastaus #811 : 09.06.2025 klo 08:12:17

Nuno Mendes oli jo EM-kisojen kokonaisvaltaisesti paras vasen puolustaja tai oikeastaan laitapuolustaja ylipäätään. Kahden finaalin perusteella kehitystä on edelleen tapahtunut ja ainakin isot ottelut sopivat hyvin. Ei tule Ligue1:stä seurattua, niin en osaa sanoa kuinka hyvin sujuu selkeästi heikompia vastustajia vastaan.

Iscolle olisi yhtä pyttyä toivonut palkinnoksi kaudesta, mutta joskus käy näinkin. Nyt on sekä espanjalainen seurajoukkue että maajoukkue hävinnyt finaalin piiiitkän voittoputken jälkeen. Ja Isco pelasi molemmissa.
El Hefe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid, HJK, Guti


Vastaus #812 : 09.06.2025 klo 08:20:05

Kieltämättä. :) Palataan asiaan ens kesänä kun pelaavat oikeita pelejä.

Jos voittaja olisi ollut toinen niin olisko sitten pelattu oikeita pelejä? ;)

Vitsit vitseinä, vaikka Espanjalla laadukkaita yksilöitä onkin, niin kyllä tuonne hyökkäykseen tarvitsee muitakin Yamalin tasoisia pelimiehiä jos pidempijaksoisesti meinaa menestyä.
Ranska tulee ottamaan harppauksia eteenpäin omalla laadukkaalla rungollaan kun saavat DD:n lempattua pois.
Jinete

Poissa Poissa


Vastaus #813 : 09.06.2025 klo 08:28:03

Siellä on näköjään yksi katsoja kuollut pudottuaan ylimmän kerroksen katsomosta alas. En muista tuollaista kuulleeni tapahtuneen näissä moderneissa pyhätöissä aiemmin.
Neemu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP


Vastaus #814 : 09.06.2025 klo 09:16:51

Jos voittaja olisi ollut toinen niin olisko sitten pelattu oikeita pelejä? ;)

Katotaan sitten, kun Suomi on A-liigassa. Muuten oikeat pelit on toistaiseksi vain arvokisoja. :D Itselle on NL:n funktio jäänyt muutenkin vähän epäselväksi. Onko tässä vaan kv-friendlyt väännetty puoliväkisin kilpailullisiksi hassutteluiksi vai voittaako tästä oikeasti jotain arvokisapaikkojakin?

Mitään Portugalilta pois ottamatta. Loistavasti puolustettu. Saa nähdä löytääkö Yamal ensi kaudeksi edes kentälle Mendesin takataskusta.
uh

Poissa Poissa


Vastaus #815 : 09.06.2025 klo 09:25:42

Tietää toki itsekkin, että todennäköisesti viimeinen pokaali maajoukkueessa.
Äläs nyt, Rolle vielä menee ja voittaa maailmanmestaruuden. Portugalilla on täydet saumat siihen.
Mutta toivottavasti ei.
hzn4000

Poissa Poissa


Vastaus #816 : 09.06.2025 klo 09:32:08

Siellä on näköjään yksi katsoja kuollut pudottuaan ylimmän kerroksen katsomosta alas. En muista tuollaista kuulleeni tapahtuneen näissä moderneissa pyhätöissä aiemmin.
Tossa on ollut paskaa tuuriakin mukana, kun pudottu matka on jotain kolmen metrin luokkaa.
Bjarne Stroustrup

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bjarne Riis


Vastaus #817 : 09.06.2025 klo 13:13:59

Onko tässä vaan kv-friendlyt väännetty puoliväkisin kilpailullisiksi hassutteluiksi vai voittaako tästä oikeasti jotain arvokisapaikkojakin?

En tiedä, mutta Mbappe ja Ronttu ainakin kävivät pelien jälkeen kierroksilla eli kaipa nämä jo pelaajille jotain merkitsevät, ehkä sitten yleisöllekin joskus ajan myötä.

Ovathan nämä omalla tavallaan viihdyttäviä kun harjoituskentillä eivät maajoukkueet ehdi optimoimaan kaikkia osa-alueita samalla tavalla kuin CL:n loppuun asti mikromanageroidut niput.
Micky Lee

Poissa Poissa


Vastaus #818 : 09.06.2025 klo 13:27:37

Kiva nähdä GOAT nostelemassa pyttyä ainakin vielä kerran.
Just tämä

Kyllähän tässä ihan hyvät saumat on ensi kesän kisoissakin menestyä.
el_capitan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tunnelmaa huonontava elämysmatkailijamieshuora


Vastaus #819 : 09.06.2025 klo 13:59:28

Tossa on ollut paskaa tuuriakin mukana, kun pudottu matka on jotain kolmen metrin luokkaa.

Uutinen
Saksalaismedia kertoo hänen pudonneen noin kahdeksan metrin matkan.
Jinete

Poissa Poissa


Vastaus #820 : 09.06.2025 klo 14:03:11

Uutinen
Saksalaismedia kertoo hänen pudonneen noin kahdeksan metrin matkan.


Noilla suurilla moderneilla stadikoilla ne ylimmät rinkulat on tosiaan vedetty niin lähelle kenttää, että alaspäin tulee väkisinkin kunnolla pudotusta. Metropolitanolla oon ollu eturivillä ja kyllä siinä korkean paikan kammoisella hieman jännää pukkasi ajoittain.

Siinä taitaa tyypillisesti olla niitä kuuluisia vippi-paikkoja alapuolella.
« Viimeksi muokattu: 09.06.2025 klo 14:06:28 kirjoittanut Jinete »

 
Sivuja: 1 ... 32 [33]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa