FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.08.2025 klo 11:38:49 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 65 [66]
 
Kirjoittaja Aihe: FF Jaro 2025 - Takaisin tultiin, hetki siinä vain meni.  (Luettu 340038 kertaa)
0 jäsentä ja 4 vierasta katselee tätä aihetta.
target pelaaja

Poissa Poissa


Vastaus #1625 : 10.08.2025 klo 13:00:01

Holmäng tosiaan nopea kaveri, yhden pelin nähneenä ja jo sen perusteella olisi hyödyllisempi Jarossa jo nyt verrattuna esim. Remesahoon. Joni pörrää kyllä mutta vaihti ei riitä ja syötöt heikohkoja. Ens kauteen jos liigassa ollaan niin Gunnarssonille jatkoa vaan, sen lisäksi 1 uusi toppari. Kangaslahti toiminut esimerkillisesti mutta taso ei riitä, joitain haja minuutteja plus cup pelejä, sen perusteella ei ole kunnon rotaatio pelaaja edes.
Ådön

Poissa Poissa


Vastaus #1626 : 10.08.2025 klo 22:29:23

Olusanya bänkad idag i Kalmar som var fruktat.. dessutom fick han inte lägga straffen som kom efter att han bytts in. Tror inte han får starta nästa match heller..

Annars bra nyheter för Jaro att både Gasc och Salim missar Jaro-SJK på grund av avstängning. SJKs mest och fjärde mest spelade mittfältare, Jaro saknar visserligen Sotelo på grund av samma anledning, men det är inte något större avbräck för Jaro.
Carles Valderrama

Poissa Poissa


Vastaus #1627 : 11.08.2025 klo 09:02:42

Jänniä deja-vu ilmiöitä tältä kaudelta:
Adam Vidjeskog "hankki" AC Oululle kummassakin ottelussa punaiset, kun "törkkäsi" jonkin ruumiinosansa Oululaisen jalkaan.
Severi Kähkönen teki kummassakin Haka kohtaamisessa maalin, ja kauden ainoansa, nopealla sekunnin murto-osan kärkkärituikkauksella.

« Viimeksi muokattu: 11.08.2025 klo 09:23:53 kirjoittanut Carles Valderrama »
12aPelaaja

Poissa Poissa


Vastaus #1628 : 11.08.2025 klo 10:18:20

Juttu Pietarsaaren futisbuumista:
https://kymppipaikka.fi/nakokulmat/nakokulma-jattipisteet-matkaan-alkaa-laskeko-suomen-kuuminta-jalkapallokaupunkia-ulos/

Philip J. Fry

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro JS


Vastaus #1629 : 11.08.2025 klo 13:41:28

Nu är det roligt att vara jarosupporter och man vill fundera och spekulera. Tre omgångar kvarstår i grundserien och för jaros del är vägen till övre slutserien öppen, om än utmanande.

Jaro har följande matcher kvar:
SJK k, Kups k, Gnsistan v

Medan konkurrenterna har följande.
Gnistan:
V*S k, ACO k, Jaro k

V*S:
Gnistan v, KTP k, Inter v

Gnistan plockar sannolikt 6 poäng från de två kommande matcherna gissar jag. V*S tar 3-4 poäng på resten av grundserien.

Så Jaro då. Spelar ojämt men tar poäng också då spelet hackar. Alla tre matcher är utmanande men möjliga då formen, lagandan och själförtroendet är högt. Allt mellan 0 och 9 poäng är lika sannolikt så som jag ser det.
Om Gnistan vacklar så är det minsta som krävs är 6 poäng och en av segrarna mot Gnistan, men jag har svårt att se hur det räcker. Gnistan ser stabila ut, V*S har otroligt dålig form och spel, ACO verkar inte kunna vinna på något vis fast de ser bra ut emellanåt.
Så svårt blir det, men allt är i egna händer. Bara att vinna allt.
Pavejasa

Poissa Poissa


Vastaus #1630 : 11.08.2025 klo 13:48:36

Vastaus on simppeli. Voitetaan loput kolme - ollaan yläloppusarjassa. Helppoa, eikö.

Ideaalimaailmassani joukkue voittaa vielä  viisi peliä tällä kaudella. Loput runkosarjassa, cupin välierän ja finaalin.
Kronofogden

Poissa Poissa


Vastaus #1631 : 11.08.2025 klo 16:50:53

Kyllähän tässä pitäisi nyt lähteä siitä että vähintään 5p otetaan vielä runkosarjassa. Tuo ei välttämättä riitä yläloppusarjaan, mutta käytännössä tuo varmistaisi sarjapaikan jo ennen kuin alaloppusarja edes alkaisi. Tämä olisi todella hyvä tilanne sillä loppusarjojen 1. & 2. kierrokset tulee cupin välierän ja mahdollisen loppuottelun ajankohtiin nähden huonoon saumaan ja noissa pitäisi tarvittaessa pystyä lepuuttamaan ykkösmiehistöä.
Derik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro


Vastaus #1632 : 11.08.2025 klo 23:12:37

https://www.palloliitto.fi/ajankohtaista/suomen-cupin-valierat-lahestyvat

Olikohan jo, mutta odotetusti cup jatkuu 10.9.

Pavejasa

Poissa Poissa


Vastaus #1633 : 12.08.2025 klo 10:19:18

Yksi ajatus tuli mieleen Polleysta ja miksi näytti keväällä paremmalta. Uskon, että häntä kaavailtiin oikean wing backin paikalle, jolloin puolustusvastuut ei ole niin paljoa. Hallissa pelattiinkin paljon tuolla muodolla, missä näytti hyvältä. Pääsi myös aloittamaan hyökkäyksensä korkeammalta. Nyt oikea laitapuolustaja ei ole hänelle se paras pelipaikka, mikä näkyy. Avauksen paikkaa kun ei ole itselleen saanut niin motivaatio laskenut mikä näkyy otteissa.
Kronofogden

Poissa Poissa


Vastaus #1634 : 12.08.2025 klo 14:09:18

Tai sitten Polley oli vain suhteellisesti paremmassa kunnossa talvella mikä sai hänet näyttämään paremmalta. Samalla varmaan myös Telluksen pieni kenttä ja tuo mainittu kolmen topparin linja auttoi piilottamaan puutteet puolustamisessa. Selvä nyt on kuitenkin se että itseluottamus mieheltä on täysin kadonnut, ja jos nyt vielä alkaa kiukuttelemaan (paino sanalla jos) niin paras olisi tosiaan vain yrittää yhteisymmärryksessä irtisanoa soppari. Bjonbäck, Sipola, Sotelo ja Myrevik riittää ihan hyvin laitapakeiksi ja jos tässä vielä sarjapaikka vahvistuu niin Söderströmille voisi myös antaa vasemmalla minuutteja.
Pavejasa

Poissa Poissa


Vastaus #1635 : 12.08.2025 klo 15:08:19

niin paras olisi tosiaan vain yrittää yhteisymmärryksessä irtisanoa soppari. Bjonbäck, Sipola, Sotelo ja Myrevik riittää ihan hyvin laitapakeiksi ja jos tässä vielä sarjapaikka vahvistuu niin Söderströmille voisi myös antaa vasemmalla minuutteja.
Etenkin kun Sipola, Bjonbäck ja Myrevik pystyvät kaikki pelaamaan molemmilla puolilla. Ja täällä taisi olla vielä talvella Myrevikin ja Bjonbäckin jatkosopimuksen kyseenalaistajia?
Hampuusi

Poissa Poissa


Vastaus #1636 : eilen kello 13:23:52

Lainaus
niin paras olisi tosiaan vain yrittää yhteisymmärryksessä irtisanoa soppari.

Toisaalta kautta ei ole enää paljoa jäljellä, niin ei suuria palkkasäästöjä tässä tulisi mut joo, ehkä tuo paras ratkaisu olisi.

Oululta meni maalivahti rikki loppukaudeksi, sataa Jaron laariin jos alaloppusarjaan joudutaan. Saattaa siinä pahimmillaan käydä niinkin, että löytävät paremman moken tilalle, mutta katsotaan.

E. Ja saattaahan se Oulu olla cupin finaalissakin Jaroa vastassa :)
« Viimeksi muokattu: eilen kello 13:46:25 kirjoittanut Hampuusi »

 
Sivuja: 1 ... 65 [66]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa