• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Kalinat, kierros 11

Aloittaja Puncheon, 09.11.2024 klo 17:02:31

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

kootee

Kyllä kai Rodriakin enemmän näkyy, ettei KDB:stä ole enää paljoa apua (ei kestä ehjänä) ja Foden fyysisesti ja henkisesti puhki. Alvarezkin iso menetys. Eikä se tuosta helpotu, kun ensi kesänäkin joku helvetin seurajoukkueturnaus eikä akkuja pääse lataamaan silloinkaan.

Perukka

Aika kauan uskalsi puhua ynwan päälle ennen kuin ilmeisesti ohjaaja käski pitämään turvan tukossa ???

Kilhammer

Lainaus käyttäjältä: Perukka - 09.11.2024 klo 22:59:22Aika kauan uskalsi puhua ynwan päälle ennen kuin ilmeisesti ohjaaja käski pitämään turvan tukossa ???

Haha. Onneksi tuli syvä hiljaisuus siihen päälle. Liki pyhää häväisten alkoi.

Ianway

Lainaus käyttäjältä: Kimenho - 09.11.2024 klo 22:39:27
En vaan osta tuota, että Rodrin poissaolo selittää Cityn tappiot. Tuo joukkue ei vaan enää ole niin kova kuin aiemmin. Pep voi mennä näköjään loukkaantumisten taakse, muut eivät.
Loukkaantumisten aiheuttama droppi tasossa on minusta ihan selvä, mutta kyseessä on feature, ei bugi. Pepillä on ollut useamman kauden tapana että rosterissa on jotain 19 kenttäpelaajaa eli juuri sen verran, että käytännössä kaikki mahtuvat penkille, ja sen jälkeen pelkkiä junnuja. Tuo 19 henkeä onkin sitten todella kovatasoista ja tuskin mielellään istuisi missään tilanteessa katsomossa, mutta kääntöpuoli on sitten se että jos sieltä on viisikin pelaajaa samaan aikaan loukissa niin niitä jäljelle jäävä neljäätoista pitää joko peluuttaa puhki, tai sitten laittaa pelaamaan enemmän tai vähemmän pystymetsästä junnuja, ja molemmat näkyvät tuloksissa. Pep on siis useamman kauden ottanut tietoista riskiä ja nyt se sitten realisoitui. Useimmilla muilla europelejä pelaajilla seuroilla on se 21-22 kenttäpelaajan rinki, joka ei ole yhtä kovatasoisen, mutta paikkaajia riittää enemmän.

NikePhantomMenace

Lainaus käyttäjältä: Secret Garden - 09.11.2024 klo 22:55:46
kyllähän tässä on latua auki Nottinghamille...
Nottingham mestariksi olisi kyllä isomman luokan märkä päiväuni verrattuna Lestöönkin mestaruuteen

ronaldo99

Mitä helvettiä City :D kyläseuralta turpaan.

Kilhammer

Lainaus käyttäjältä: NikePhantomMenace - 09.11.2024 klo 23:03:34Nottingham mestariksi olisi kyllä isomman luokan märkä päiväuni verrattuna Lestöönkin mestaruuteen

Nyt voi tuntua siltä, mutta Leicesterin mestaruus oli noin kymmenesosa siitä odotusarvosta, mitä on Nottinghamille tällä kaudella. Tunne ohjaa helposti tässä kohtaa.

aceman

Lainaus käyttäjältä: Kilhammer - 09.11.2024 klo 23:11:10
Nyt voi tuntua siltä, mutta Leicesterin mestaruus oli noin kymmenesosa siitä odotusarvosta, mitä on Nottinghamille tällä kaudella. Tunne ohjaa helposti tässä kohtaa.
Tuo oli Valioliigan ja edeltävän 1. liigan suurimpia yllätyksiä ikinä.
Aivan uskomaton juttu kyllä.

hardluckpool

Melko raskasta tuo villan alusta saakka tapahtunut ajanpeluu.

Narttu

Villan puolustus :D hieno kulmakuvio

Mitähän tuossa olisi tuomittu jos Nunez olisi tutusti ampunut pallon katsomoon..

Kimenho

Jäikö punainen saamatta, kun Pool teki maalin?

McManaman

Sir Charles taisi tuolla maalilla pelastaa Villan punaiselta kortilta. :)


aceman


hardluckpool

Siinä koitti villan kaveri repiä itselleen ulosajon, mutta nunez pelasti.

lasturi


Kimenho

Lainaus käyttäjältä: McManaman - 09.11.2024 klo 23:21:32
Sir Charles taisi tuolla maalilla pelastaa Villan punaiselta kortilta. :)

Toisaalta, eihän Chelsean puolustajakaan saanut punaista aiemmin tällä kaudella.

veijomeri

Joo siinä lopulta villa saa olla tyytyväinen kun päästivät maalin, olisi ollut varma punainen.

rafinja

Täytyy myöntää, etten tunne sääntökirjaa noilta osin. Kyllähän siinä Salahilta vietiin maalipaikka lopullisesti. Ilman maalia punainen, mutta maalilla ei mitään...?

Perukka

Lainaus käyttäjältä: veijomeri - 09.11.2024 klo 23:23:18
Joo siinä lopulta villa saa olla tyytyväinen kun päästivät maalin, olisi ollut varma punainen.
Mikään ei ole pallokorvadumareilla varmaa. Aina saa yllättyä.

hardluckpool

Ethän sä nyt voi viheltää sukelluksesta vaparia, mutta jättää laputtamatta.

Epäonnensoturi

Eikö tuosta korttia nosteta?

aceman

Pilkun paikka vaikka ilmalento olikin hieman liioiteltu.

NikePhantomMenace

Lainaus käyttäjältä: rafinja - 09.11.2024 klo 23:23:56
Täytyy myöntää, etten tunne sääntökirjaa noilta osin. Kyllähän siinä Salahilta vietiin maalipaikka lopullisesti. Ilman maalia punainen, mutta maalilla ei mitään...?
Ei itse asiassa näyttänyt edes hyötyä eli ei olisi antanut mitään. Onneksi Charles viimeisteli ja hieroi tätä tuomiota vähän päätuomarin naamaan :)

Wanha futaaja

Lainaus käyttäjältä: veijomeri - 09.11.2024 klo 23:23:18
Joo siinä lopulta villa saa olla tyytyväinen kun päästivät maalin, olisi ollut varma punainen.

Jep. Täysin selkeä oli Salahin nurin repiminen alimpana miehenä.

Edit. Varsin erikoista tuomarointia ollut kyllä muutenkin.