• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Suomi vs. Kreikka - 17.11.2024 klo 19 - Tulosveikkaukset ja livespämmi

Aloittaja Julkea bulbul, 17.11.2024 klo 11:28:48

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

anakaapa

Lainaus käyttäjältä: Jonatan - 17.11.2024 klo 14:00:06
Panokseton peli, joten maalissa aloittanee joku muu kuin Luke. Kokoonpansta voi muutenkin löytyä muutama kuningasidea, jotta selittelyt olisi sopivasti valmiina pelin jälkeen - kerättiin taas dataa.
Kanervalla on selittelyt valmiina. Käytännössä sai potkut kun hävisivät Irlannille. Järkevää on potkia pois tämän ottelun jälkeen. Tuloksella ei ole väliä.


Sabu

Joskohan pikkuhuuhkajien hyvät suoritukset siivittäisi tänään voittoon? Veikataan optimistinen 2-1.

jtuominen

Lainaus käyttäjältä: anakaapa - 17.11.2024 klo 14:09:58
Kanervalla on selittelyt valmiina. Käytännössä sai potkut kun hävisivät Irlannille. Järkevää on potkia pois tämän ottelun jälkeen. Tuloksella ei ole väliä.

"No joo, en tiedä mikä tässä kun ei saada palloa pussiin. Luotiin kuinkin 2 maalin verrran xg:tä. Hallittiin palloa. Mikä tässä nyt riivaa".

T. Rive

Switek

Kyllä tässä siitä on lähdettävä, että tämä on Riven jäähyväisottelu.
Itse nyt en mitenkään jää kaipaamaan kävi miten kävi, mutta se mihin lukemiin ottelu päättyy määrittänee muuten tunnelmia ottelun jälkeen.

Pelillisesti toiveissa maali ja sitä, että esitys olisi kokonaisvaltaisesti suht ehjä. Kreikka aika hyvässä vireessä tällä hetkellä ja varmaan tulee matsiin motivoituneena, kun jopa lohkovoitto ihan mahdollinen. Eivätköhän nuo siis maalin tai kaksi osaa värkätä itsekin ilman että Suomen täytyy auttaa omalla pupeltamisellaan.

Kyseenalaistaja

Ennakkoon vituttaa tällä hetkellä vain se kuinka julmetun kylmä Stadikalla tulee taas marraskuussa olemaan, mutta eiköhän Rive kokoonpanovalinnoillaan keksi vielä vitutuksen aiheita tässä ennen aloituspotkua.

eikka okapi

0-1.

Pelin jälkeen stinky cunt eye käy haastattelussa maaliodottomat ja muut tilastot läpi ja että enemmänkin oltais ansaittu.

Kuku

Suomihan on palannut takaisin siihen aikaan, jolloin osattiin voittaa vain itselle merkityksettömät pelit. Veikkaan sellaista 2-1 lopputulosta ja Riven ihmepelastautumista. Toki hellenistisen jalkapallokulttuurin tunteva Onni Valakari olisi kiva nähdä kentällä Markun salaisena aseena  :)

Jomppuli

Tänään on jokatapauksessa itsellä syytä iloon kun tänään 12 vuotta täyttävä superjunnu suostui ensimmäistä kertaa lähtemään paikan päälle maaotteluun. Kerran ollut meikäläisen synnyinkaupungissa Kolmosen peliä katsomassa ja muutamia kertoja meikäläisen kutosdivarihöntsiä. Hyväksyi tämän maaottelun jopa ihan synttärilahjana. Mitä täällä oikein tapahtuu, onko tämä alku jonkun suuremman?

Lopputulosveikkauksena itsellä 0-0.

Jos olisin maajoukkueen el hefe lähtisin seuraavalla avauksella:

---------------------------Pohjanpalo
-----------------------------Nissilä
---------------Lod---------Kairinen-Kamara
Uronen---------------------------------------Alho
---------O'Shaughnessy-Hoskonen-Ivanov
----------------------------Hradecky

SHITTY DIGITAL

Juuh.. aika palata U21-romanssin jälkeen karuun arkeen ja epäterveelliseen parisuhteeseen. Illan päätteeksi perus-markku latoo turpaan ja saa tuntemaan, että näinhän sen pitikin mennä.

Lippumäen ylipainehalli

Kreikka hallitsee peliä täysin koko ottelun ajan ja vain jumalan armosta huuhkajat ei joudu tappioasemaan. Lisäajan lisäajalla huuhkajat "tekee" aivan totaalisen tuuri persepomppumaalin ainoasta paikastaan ja voittaa. Haastiksessa kurpitsa myhäilee tyytyväisenä, että oltiin ihan vitun hyviä ja prosessi on hyvällä mallilla ja piilovittuilee kannattajille. Ottelun jälkeen julkistetaan ikuinen jatkosopimus kuminaamalle.

JättiNussi

Toiveissa:
               Joronen
Alho-Hoskonen-DOS-Uronen
Lod-Kamara-Kairinen-Håkans
          Pukki-Pohjanpalo

Todellisuus lienee jotain suuntaan:
                Luke
 Hoskonen-Ivanov-DOS
Alho-Kamara-Kairinen-Lod-Niskanen
         Källman-Antman

uh

Tulipa mieleen, voisiko olla Pukin viimeinen peli. Ura isosti laskussa ja ktp tuskin tuo uralle uutta nousua.

Zdravko Zdravkov

Lainaus käyttäjältä: uh - 17.11.2024 klo 15:52:16
Tulipa mieleen, voisiko olla Pukin viimeinen peli. Ura isosti laskussa ja ktp tuskin tuo uralle uutta nousua.

Ei ainakaan YLEn haastiksen mukaan ole itse lopettamassa, joten jäähyväisiä ei saada tänään heittää

Urpo Tomera

Lainaus käyttäjältä: uh - 17.11.2024 klo 15:52:16
Tulipa mieleen, voisiko olla Pukin viimeinen peli. Ura isosti laskussa ja ktp tuskin tuo uralle uutta nousua.

Ei ole ja tuskin on Rivenkään. Ari Lahdessa ei ole tarpeeksi miestä myöntää munanneensa täydellisesti.


jautsi viileä

Kyllä Pukille on vielä supersubina käyttöä, jos vaan herraa itseä kiinnostaa. Siihenkin saattaisi auttaa Riven kenkiminen vittuun ja puhdas pöytä tämän matsin jälkeen.


roti

#42
Niin, Ylen jutussa myöa mainittu että Pukki tehnyt tänä vuonna maajoukkueessa 3 maalia, kellään muulla ei edes kahta. Päälle vielä pari syöttöä. Toivottavasti tänään nähtäisiin enemmän kentällä kuin 10 minuuttia.

E: En ole ihan varma mitä pelejä tohon laskettu mukaan, onhan siellä joillain kahta maalia tänä vuonna, kun nopeasti aloin tarkistamaan.

puhuri

Lainaus käyttäjältä: roti - 17.11.2024 klo 16:32:10
Niin, Ylen jutussa myöa mainittu että Pukki tehnyt tänä vuonna maajoukkueessa 3 maalia, kellään muulla ei edes kahta. Päälle vielä pari syöttöä. Toivottavasti tänään nähtäisiin enemmän kentällä kuin 10 minuuttia.

E: En ole ihan varma mitä pelejä tohon laskettu mukaan, onhan siellä joillain kahta maalia tänä vuonna, kun nopeasti aloin tarkistamaan.

Walesia vastaan yksi, Portugalia kaksi.

HomeTeamHeroes

Haaveena 4-2-3-1

                Luke
Alho-Hoskonen-DOS-Uronen
       Kamara-Kairinen
    Håkans-Pukki-Antman
            Pohjanpalo


Irlantimatsista saatiin dataa jonka mukaan Pukilla on edelleen maailmanluokan peliäly ja silkkinen kosketus, vaikka alkaakin ikääntyä ja pyöristyä eikä 1v1 ohitukset enää onnistu. Näkisin Pukille käyttöä piilokärkenä, ei enää laituriksi eikä kärkeen.

mak3mus

Jos tänään nähdään joku kokeilukokoonpano datan keruu mielessä, niin lähden kyllä ensimmäisellä junalla kotiin. Eli parhaat kehiin! Veikataan nyt tuloskin: 0-0 ja kaikkia vituttaa.

Kames

Mitään en odota, mutta todennäköisesti tulen silti pettymään.

Vaikka toisaalta esim. joku 0-3 tappio ei herätä enää mitään tunteita. Samaa paskaa kuin aiemminkin.

tonspa

Ihan sama. Tässä kännissä katellut alle 21:n maaleja ja Banan haastatteluja, pelaajista ja Banasta näkee 10 km:n päähän että tiedetään mitä tehdään yhdessä.
Miesten maajoukkueesta sitä ei näe. Palloliiton suhmeroinnista ei sitä näe. Surkeaa paskaa.

sepedeus